چگونه یک کسب و کار کوچک را در 10 گام آسان توسعه دهیم

مهم نیست که چه نوع کسب و کار کوچکی را اداره می کنید، می خواهید فروش خود را افزایش دهید و درآمد خود را افزایش دهید. به همین دلیل است که بسیاری از مردم به چگونگی رشد یک کسب و کار کوچک علاقه مند هستند.

یک استراتژی رشد کسب و کار ساده و یکسان برای صاحبان مشاغل کوچک وجود ندارد. اما، استراتژی‌های کلیدی وجود دارد که می‌توانید از آنها استفاده کنید تا به کسب و کار خود بهترین شانس را برای رشد بدهید.

10 راه برای رشد کسب و کار کوچک

مقیاس بندی کسب و کار کوچک شما به طور موثر و کارآمد می تواند دشوار باشد. این نیاز به یک رویکرد و تلاش هوشمندانه از بخش‌های مختلف شرکت شما دارد، از جمله:

فروش
بازار یابی
دارایی، مالیه، سرمایه گذاری
قوانین

و از آنجایی که شما هنوز یک استارتاپ هستید، ممکن است متوجه شوید که کلاه های زیادی بر سر دارید تا زمانی که بتوانید کارمندان متخصص را استخدام کنید. اگرچه رشد کسب و کار کوچک شما زمان و انرژی می خواهد، اما 10 استراتژی وجود دارد که می توانید از آنها برای تسریع رشد کسب و کار استفاده کنید.

 

1. تحقیقات خود را انجام دهید

 

وقتی به دنبال چگونگی رشد کسب و کار کوچک خود هستید، باید تحقیقات بازار انجام دهید. این نه تنها به شما امکان می دهد مشتریان فعلی خود را بهتر بشناسید، بلکه مشتریان بالقوه خود را نیز درک کنید. کسب بینش در مورد بازار هدف خود و دانستن نیازهای آنها بسیار مهم است. به این ترتیب، می‌توانید ببینید که چگونه کسب‌وکار شما می‌تواند رشد کند و برای برآوردن این نیازها تغییر کند.

فراموش نکنید که در مورد رقبای خود نیز تحقیق کنید. دانستن نقاط قوت و ضعف آنها می تواند به تصمیم گیری شما در مورد چگونگی مقیاس مناسب کسب و کار کوچک کمک کند.

2. یک قیف فروش بسازید

قیف فروش شما می تواند به ارتقاء کسب و کار به سطح بعدی کمک کند. قیف فروش را به عنوان سفر مشتری در نظر بگیرید. وقتی وارد کسب و کار شما می شوند یا از وب سایت شما بازدید می کنند، در بالای قیف هستند. وقتی چیزی می خرند یا برای یک سرویس ثبت نام می کنند، با موفقیت از طریق قیف عبور کرده اند. شما باید سعی کنید راه هایی برای حرکت دادن افراد از طریق قیف برای فروش ارائه کنید. این می تواند شامل ارائه تخفیف یا دریافت اطلاعات تماس آنها و ارسال به روز رسانی های کسب و کار شما باشد.

3. حفظ مشتری را افزایش دهید

چگونه کسب و کار کوچک خود را رشد دهید، فقط به دست آوردن مشتریان جدید برای کسب و کارتان کافی نیست. همچنین باید مشتریان فعلی خود را حفظ کنید. وقتی حفظ مشتری را افزایش می دهید، در حال ایجاد وفاداری مشتری هستید که می تواند فروش را افزایش دهد

با توجه به اینکه برای جذب مشتری جدید پنج برابر بیشتر از حفظ مشتری فعلی هزینه دارد، تمرکز بر حفظ مشتریان به این معنی است که کسب و کار شما پولی را برای چیزی که سرمایه گذاری تضمین شده نیست خرج نمی کند.

شما می توانید حفظ مشتری خود را با موارد زیر افزایش دهید:

 

اولویت دادن به خدمات مشتری:

 

اگر با مشتریان خود درست رفتار نکنید، آنها نمی خواهند از کسب و کار شما حمایت کنند. اطمینان از رسیدگی به نگرانی های آنها و ارائه بهترین تجربه ممکن به آنها نشان می دهد که برای آنها به عنوان یک مشتری ارزش قائل هستید.

استفاده از سیستم مدیریت ارتباط با مشتری (CRM):

سیستم های CRM به کسب و کار شما کمک می کند تا روابط با مشتریان موجود و بالقوه را مدیریت کند. آنها به شما در حفظ اطلاعات مشتری و شناسایی فرصت های فروش کمک می کنند. یکی از بزرگترین مزایا این است که داده ها در یک مکان ذخیره می شوند، بنابراین شما و سایر کارمندانی که به آن نیاز دارند می توانید به آن دسترسی داشته باشید.

ایجاد یک برنامه وفاداری مشتری:

این برنامه ها به مشتریان فعلی شما برای حمایت از کسب و کار شما پاداش می دهند. آنها همچنین می توانند به شما در جذب مشتریان جدید یا بازگرداندن آنهایی که کسب و کارتان را ترک کرده اند کمک کنند.

راه اندازی یک کمپین ایمیل:

استفاده از یک کمپین ایمیل می تواند به شما کمک کند تا مطمئن شوید که کسب و کار شما در ذهن مشتریان باقی می ماند. همچنین راهی عالی برای جابجایی مشتریان موجود و بالقوه از طریق قیف فروش شما است.

تعامل با مشتریان در رسانه های اجتماعی:

مشتریان شما ممکن است با یک سوال یا برای به اشتراک گذاشتن بازخورد، نکات دردناک یا شکایات، با کسب و کار شما در رسانه های اجتماعی ارتباط برقرار کنند. وقت گذاشتن برای پاسخگویی و تعامل با آنها نشان می دهد که برای افکار آنها ارزش قائل هستید و نگرانی های آنها را جدی می گیرید.

به وعده های خود عمل کنید:

هیچکس دوست ندارد فراموش شود. اگر به مشتری می گویید اطلاعات بیشتری را با او دنبال می کنید یا در تاریخ بعدی با او تماس می گیرید، این کار را انجام دهید. اگر این کار را نکنید، می تواند تصور بدی از کسب و کار شما به مشتریان شما بدهد.

4. در رویدادهای شبکه شرکت کنید

افزایش دیده شدن نام تجاری شما می تواند به جذب مشتریان جدید و رشد کسب و کارتان کمک کند. یک راه خوب برای انجام این کار، شرکت در رویدادهای شبکه است. سازمان‌های حرفه‌ای محلی را بررسی کنید و از شرکت در چند رویداد برای اطلاع رسانی درباره کسب‌وکارتان نترسید.

شما می توانید در این رویدادها شرکت کنید:

حضور و ملاقات با صاحبان مشاغل دیگر
برپایی غرفه برای تبلیغ کسب و کار شما
به عنوان یک متخصص صنعت صحبت می کند

5. مسئولیت اجتماعی شرکت را تمرین کنید

بسیاری از مشتریان می خواهند با شرکتی تجارت کنند که با ارزش های خودشان مطابقت دارد. مسئولیت اجتماعی شرکتی (CSR) به این معنی است که شما تأثیر کسب و کار خود را بر تمام جنبه های جامعه تشخیص می دهید. اجازه دادن به عموم مردم برای اینکه ببینند کسب و کار شما چه کاری انجام می دهد تا تأثیر مثبتی داشته باشد، می تواند به نتیجه کسب و کار شما کمک کند.

چند نمونه از اینکه چگونه کسب و کار شما می تواند CSR را تمرین کند عبارتند از:

سبز شدن:

مزایای اداره یک تجارت سبز از بین می رود فراتر از داشتن هزینه های آب و برق ارزان تر. این به مردم نشان می دهد که شما در مورد کاهش تأثیر تجارت خود بر محیط زیست جدی هستید. سبز شوید و تغییراتی را برای کاهش ردپای کربن خود ایجاد کنید، مانند دریافت گواهینامه رهبری در طراحی انرژی و محیطی (LEED) یا پیگیری پروژه‌های کارآمد انرژی.

بازپرداخت به جامعه:

کارمندان خود را تشویق کنید تا در جوامعی که در آن زندگی می کنند و کار می کنند داوطلب شوند. چه کار در یک بانک مواد غذایی باشد و چه تمیز کردن فضاهای باز، این نوع فعالیت ها نشان می دهد که کسب و کار شما برای سرمایه گذاری در منطقه و مردم جدی است. .

تولید محصولات پایدار:

دریابید که آیا راه هایی وجود دارد که بتوانید مواد یا فرآیند خود را برای ایجاد محصولات سازگارتر با محیط زیست تغییر دهید.

 

6. مشارکت های استراتژیک تشکیل دهید

وارد شدن به یک شراکت استراتژیک با یک تجارت دیگر می تواند به شما این شانس را بدهد که به شبکه گسترده تری از مشتریان دست یابید یا رشد را با اهداف استراتژیک در برنامه کسب و کار خود هماهنگ کنید.

حتی ممکن است یک شراکت استراتژیک با یک فروشنده برای کمک به گسترش تجارت خود ایجاد کنید. هر نوع شراکتی که تشکیل دهید، مهم است که روابط تجاری را مدیریت کنید و روابط موثر با فروشنده را حفظ کنید.

7. فرانشیز کردن کسب و کار کوچک خود را در نظر بگیرید

فرانشیز کسب و کار یک استراتژی رشد رایج برای کسب و کارهای کوچک است. این بدان معناست که شما حقوق کسب و کار خود را به یک مالک مستقل می فروشید. سپس، آنها امتیاز کسب و کار خود را باز کرده و اداره می کنند. بسیاری از شرکت‌های معروف حق امتیاز می‌فروشند، مانند هتل‌های مک‌دونالد، استارباکس و ماریوت. هنگامی که یک امتیاز جدید باز می شود، تعداد مکان های کسب و کار شما را افزایش می دهد که به درآمد بیشتر کمک می کند.

قبل از اینکه با فروش حقوق شرکت خود موافقت کنید، باید بدانید که آیا کسب و کار شما قابل امتیازدهی است؟ فرآیند فرانچایز برای انواع خاصی از صنایع مانند رستوران‌های فست فود یا سالن‌های ورزشی مناسب‌تر است.

8. محصولات یا خدمات خود را متنوع کنید

در فروش محصول یا خدمات اصلی خود به مشتریان موفق بوده اید. به هر حال، این چیزی است که شما را به فکر رشد کسب و کار کوچک خود انداخت. در حال حاضر، ارائه محصولات یا خدمات مختلف می تواند به شما در جذب مشتریان جدید کمک کند. شما می توانید این کار را انجام دهید:

شناسایی فرصت‌ها برای محصولات یا خدمات جدید: تحقیقات بازار انجام دهید تا ببینید آیا چیز جدیدی وجود دارد که می‌توانید به مشتریان خود برای خرید پیشنهاد دهید.
یافتن راه‌های مختلف برای ارائه محصولات موجود: این شامل اشتراک‌ها یا بسته‌ها می‌شود.
یکی از مشاغلی که با تنوع بخشیدن به محصولات خود رشد کرد، Moment است. محصولات اولیه این شرکت شامل لنزهایی برای گوشی های هوشمند برای بهبود عکاسی بود. اکنون، این شرکت پیشنهادات خود را گسترش داده و شامل برنامه‌ها و لوازم جانبی برای استفاده با لنزهای خود می‌شود.

9. گسترش به بازارهای جدید

شکی نیست که فرنچایز به شما فرصتی می دهد تا پایگاه مشتری خود را افزایش دهید. اما اگر کسب و کار شما قابل فرانشیز نیست، جایگزین هایی برای فرانشیز وجود دارد، مانند گسترش کسب و کار خود از طریق صادرات.

یافتن فرصت‌های صادرات به این معنی است که می‌توانید محصولات و خدمات خود را به سراسر جهان ارسال کنید. مزایای صادرات عبارتند از:

استفاده از پلتفرم های جهانی برای فروش محصولات و خدمات خود به صورت آنلاین
فرصتی برای افتتاح مکان های تجاری جدید
دسترسی به مشتریان و مشاغل بیشتر
کسب و کار خود را جهانی کنید و به شرکت خود فرصت دهید تا سهم بازار خود را افزایش دهد.

10. آنچه را که کار می کند اندازه گیری کنید و در حین حرکت آن را اصلاح کنید

در حالی که استراتژی‌های مختلفی وجود دارد که می‌توانید برای رشد کسب‌وکار کوچک خود از آنها استفاده کنید، مهم است که اندازه‌گیری کنید که چه چیزی مؤثر است. به عنوان مثال، اگر یک برنامه وفاداری مشتری ایجاد می کنید و متوجه می شوید که حفظ مشتری را بهبود نمی بخشد، ممکن است لازم باشد استراتژی خود را تغییر دهید. شاید دریافت یک CRM و تعامل منظم با مشتریان خود، یا تعامل با آنها از طریق یک کمپین ایمیلی یا در رسانه های اجتماعی باشد.

چگونه یک کسب و کار کوچک را رشد دهیم رشد کسب و کار کوچک به این معنی است که باید ریسک های حساب شده ای را بپذیرید. شما باید به طرح کسب و کار خود نگاه کنید و پیش بینی های واقع بینانه و دقیقی از اینکه فکر می کنید استراتژی های خاص می توانند بر کسب و کار شما تأثیر بگذارند، داشته باشید. نظارت منظم بر پیشرفت خود و به روز رسانی، کلید داشتن یک

دیدگاه‌ خود را بنویسید