نحوه انتخاب یک شرکت سئوکار، سهل انگاری شما را متضرر می کند

برای به حداکثر رساندن پتانسیل وب سایت تجاری خود، صرف زمان برای بهینه سازی موتورهای جستجو (SEO) باید در اولویت قرار گیرد.
با این حال، فرآیند سئو می تواند زمان بر، بسیار دقیق و فنی گیج کننده باشد.
اگر متوجه شدید که زمان یا دانش فنی لازم برای مدیریت حداقل اصول سئو در وب سایت خود را ندارید، ممکن است انتخاب یک شرکت سئوی خوب برای انجام کار برای شما مفید باشد.
با این حال، همه شرکت های سئو یکسان نیستند و همه آنها کار با کیفیتی را انجام نمی دهند. هنگام انتخاب یک شرکت سئو برای بهینه سازی وب سایت خود، چندین عنصر وجود دارد که باید در نظر داشته باشید.

 

بدانید که چه چیزی را می خواهید انجام دهید

قبل از اینکه به یک شرکت سئو نزدیک شوید، اهداف خود را به صورت دقیق مشخص کنید (این مهم است که اهداف شما واقعی و متناسب با اهداف تجاری شما و البته میزان بودجه شما باشد).
شما باید دقیقا بدانید که از وب سایت خود چه می خواهید.
آیا سایت شما برای جذب مشتریان و تکمیل سفارشات آنلاین طراحی شده است یا می خواهید آنها درباره کسب و کار شما بیشتر بدانند تا از محل خرده فروشی یا دفتر شما بازدید کنند؟ چه نوع مشتری می خواهید از وب سایت شما بازدید کند؟ آیا می خواهید با خبرنامه های آنلاین با مشتریان در تماس باشید؟

داشتن لیستی از اهداف برای سایت شما به شرکت بالقوه سئوی شما کمک می کند تا بهترین استراتژی را برای به روز رسانی سایت شما انتخاب کند. همچنین می تواند به شما در یافتن و ارزیابی یک شرکت سئوی خوب که ممکن است در اهداف شما متخصص باشد کمک کند.

چقدر دوست داری خرج کنی؟

در برزخ نمانید، سئو رایگان است و شما بابت حضور در صفحه اول گوگل پولی پرداخت نمی کنید (برخلاف تبلیغات کلیکی گوگل) اما در حقیقت سئو اصلا رایگان نیست، چون کاری سخت و پیچیده و رقابتی است. بله سئو نه تنها رایگان نیست، بلکه ارزان هم نیست، پیشنهادات ارزان سئو را بیشتر بررسی کنید، چیزی که تحت عنوان پکیج های سئو ارائه می گردد با توجه به رقابتی که وجود دارد، کمک شایانی به شما نخواهد کرد.

خبر خوش آنست که ROI سئو مثبت و هزینه آن موجه است.

در کنار اهداف خود، بودجه ای نیز در نظر داشته باشید. شرکت های سئو به طور کلی هزینه می دهند. برخی از شرکت ها توصیه های عالی برای قیمت های معقول ارائه می دهند، و برخی از شما هزینه های فوق العاده ای دریافت می کنند زیرا می دانند که SEO می تواند وب سایت شما را به سمت سودآوری سوق دهد.

با این حال، قبل از صرف هر زمانی برای بررسی شرکت های بالقوه سئو، بدانید که آنها چه چیزی را پرداخت می کنند و شما مایل به پرداخت آن هستید.

هرجا صحبت سئو می شود، علاوه بر قیمت ، زمان سئو نیز مطرح است، نکته مهم آنست که سئو روشی زمان بر می باشد و طی مدت چند هفته یا یک یا دو ماه جواب مناسبی از خدمات سئو نمی توانیم دریافت کنیم. کارشناسان زمان بین 6 تا 12 ماه را با احتیاط اعلام می کنند.

 

توصیه ها و مراجع را بخواهید

ممکن است با مشاوره دیگران یک شرکت سئو خوب و معتبر پیدا کنید. از شرکای تجاری خود یا سایر صاحبان مشاغلی که می شناسید بپرسید که ممکن است در گذشته از یک شرکت SEO استفاده کرده باشند. همچنین، وب‌سایت‌های اجتماعی و تابلوهای اعلانات اینترنتی راه دیگری برای درخواست توصیه‌های شرکت سئو هستند.

هنگامی که چند شرکت سئو در لیست کوتاه خود دارید، از هر شرکتی درخواست مرجع کنید. اگرچه یک شرکت سئو به احتمال زیاد شرکت مرجعی را به شما ارائه نمی دهد که به آنها توصیه بدی بدهد، صحبت با صاحب(ها) کسب و کار و پرسیدن نظرات آنها در مورد فرآیند و همکاری شرکت سئو ضرری ندارد.

علاوه بر این، باید از وب سایت های مراجع شرکت سئو بازدید کنید و به دقت رتبه بندی روابط عمومی و حتی آمار ترافیک الکسا را ​​مشاهده کنید. کلمات کلیدی مرتبط را در موتورهای جستجو تایپ کنید و ببینید که این سایت های مرجع چگونه در نتایج جستجو رتبه بندی می کنند.

با شرکت SEO ملاقات یا گفتگو کنید

وقتی لیست کوتاهی از شرکت ها دارید، زمانی را برای ملاقات حضوری یا صحبت تلفنی پیدا کنید. صحبت حضوری می تواند به شما کمک کند تا در مورد شرکت سئو و افرادی که با آنها کار خواهید کرد شهودی ایجاد کنید. آیا فروشنده مالک است؟ آیا فروشنده متین یا غیرقابل اعتماد به نظر می رسد؟ یا آن شخص آگاه است؟ آیا نماینده توصیه خوبی می کند و آیا ارتباط خوبی با شما برقرار می کند؟ گاهی اوقات این گفتگوی شخصی با یک نماینده شرکت سئو می تواند به شما کمک کند تا ارتباط خوبی برقرار کنید و به شما احساس “عاطفی” درباره شرکت و افراد آن بدهد.

وب سایت و حضور آنلاین شرکت SEO را بررسی کنید

شرکت سئو باید بتواند “آنچه را که موعظه می کند تمرین کند” و بنابراین، کیفیت خدمات آنها باید در وب سایت خود منعکس شود. رتبه صفحه وب سایت اصلی شرکت سئو چقدر است؟ وقتی کلمات کلیدی مرتبط را تایپ می کنید، آیا شرکت در صفحه اول نتایج جستجو نشان داده می شود؟ یک شرکت SEO که نمی تواند به خود کمک کند احتمالاً نمی تواند به شما کمک کند.

آیا شرکت SEO تجزیه و تحلیل رقابتی انجام می دهد؟

یک شرکت سئوی خوب، تحلیل های گسترده ای را روی رقبای شما انجام می دهد تا به طور کامل صنعت و مدل کسب و کار شما را درک کند. شرکت سئوی مناسب کلمات کلیدی، استراتژی های تبلیغاتی و بک لینک های رقبای شما را ارزیابی می کند. تنها با درک رقبای خود، شرکت سئو می تواند وب سایت شما را به بالای نتایج موتورهای جستجو برساند.

آیا شرکت SEO طراحی سایت را پیشنهاد می کند؟

برخی از شرکت های سئو به سادگی خدمات مشاوره ای ارائه می دهند، جایی که آنها سایت شما را تجزیه و تحلیل می کنند و به شما پیشنهادهایی برای بهبود ارائه می دهند. سپس این به شما بستگی دارد که توصیه ها را انجام دهید و عناصر خاص سئو را اضافه کنید. سایر شرکت های سئو در واقع کار طراحی سایت یا طراحی مجدد را برای وب سایت شما انجام می دهند. آنها متخصصان طراحی وب دارند که می توانند پیشنهادات طرح بندی و قابلیت استفاده را ارائه دهند و سپس انتخاب های شما را در وب سایت شما بگنجانند.

اگر می خواهید کمک خاصی در طراحی وب سایت داشته باشید، انتظار داشته باشید که برای تخصص فنی شرکت هزینه بیشتری بپردازید. با این حال، یک وب سایت خوب طراحی شده از یک شرکت سئو معتبر و باتجربه می تواند زمانی که بازدیدکنندگان موتورهای جستجو به سایت شما سرازیر می شوند، مزایایی برای کسب و کار شما داشته باشد.

آیا آنها از دستورالعمل های گوگل پیروی می کنند؟

استراتژی های یک شرکت SEO بسیار مهم است که باید در نظر گرفته شود، زیرا می خواهید به وضوح درک کنید که آیا شرکت از استراتژی های “کلاه سیاه” یا “کلاه سفید” استفاده می کند.
با استفاده از «رفع ترفندها» که ترافیک کوتاه مدت را جذب می کند. با این حال، این تکنیک ها غیرقانونی هستند و اشتباهات سئو هستند که باید از آنها اجتناب شود. اگر وب سایت شما با استفاده از این استراتژی‌ها دستگیر شود، ممکن است در «sandbox» قرار بگیرید، به این معنی که سایت شما هرگز در موتورهای جستجو ظاهر نمی‌شود.

گوگل صفحات متعددی پر از تکنیک ها و توصیه های فنی و بهینه سازی مفید برای وب مسترها دارد. یک شرکت سئوی خوب به طور مداوم از تغییرات سئوی منظم در الگوریتم موتور جستجوی گوگل مطلع می‌شود و می‌داند چگونه وب‌سایت‌های مشتریان خود را در چارچوب الزامات قانونی تعیین شده توسط موتورهای جستجو بهینه‌سازی کند. اطمینان حاصل کنید که شرکت سئوی انتخابی شما برای دستورالعمل های موتورهای جستجو چسبنده است و در دسته شرکت “کلاه سفید” قرار می گیرد.

مراقب سوء استفاده از سئو باشید

اکثر شرکت‌های سئو معتبر هستند و توصیه‌ها و کمک‌های خوبی برای جلب توجه وب‌سایت شما در وب ارائه می‌کنند. با این حال، برخی هستند که از ادعاهای نادرست استفاده می کنند و ترفندهای غیراخلاقی و زیرکانه را در به روز رسانی سئو خود انجام می دهند. در اینجا برخی از علائم هشدار دهنده وجود دارد که باید مراقب آنها باشید:

ما رتبه 1 گوگل را تضمین می کنیم! – هیچ کس نمی تواند رتبه 1 یا هر رتبه ای را در هر موتور جستجو تضمین کند. مراقب شرکت‌های سئو باشید که وعده‌های بزرگی را ارائه می‌کنند که به نظر می‌رسد خیلی خوب نیستند. آنها احتمالا هستند.
“ما با یاهو و گوگل شراکت داریم.” هر شرکت سئو که ادعا می کند “همکاری” با موتورهای جستجو دارد فریبکار است، و این باید یک پرچم قرمز از احتیاط را نشان دهد. هیچ یک از موتورهای جستجو از نظر فنی به شرکت های SEO وابسته نیستند.
ارتباطات مبهم – یک شرکت سئو که به اندازه کافی و واضح توضیح نمی دهد که اهداف یا استراتژی های خود چه مشکلاتی دارند. آنها احتمالاً سعی می‌کنند در تکنیک‌های سئوی خود زیرکانه عمل کنند، و حتی ممکن است دامنه‌های «سایه‌ای» یا صفحات درب سایه‌دار را اضافه کنند که بازدیدکنندگان شما را به وب‌سایتشان هدایت می‌کند.
طرح‌های مزرعه لینک – یک شرکت SEO که از تکنیکی برای افزودن لینک وب‌سایت شما به هر فهرست احتمالی شناخته شده در قرن بیست و یکم استفاده می‌کند، به دنبال بهترین منافع شما نیست. این شرکت های سئو به سادگی سعی می کنند شما را با هزاران بک لینک تحت تاثیر قرار دهند، اما در واقعیت، اینها می توانند به شما آسیب برسانند. لینک های دریافتی بیش از حد به وب سایت شما، به خصوص از مزارع لینک های بی اعتبار، می تواند باعث ایجاد پرچم قرمز در موتورهای جستجو شود. اطمینان حاصل کنید که یک شرکت سئو در مورد مکان قرار دادن لینک وب سایت شما متشخص است.
به طور کلی شرکت های سئو می توانند یک سرمایه گذاری عالی باشند. آنها برخی از سریعترین ROI را در خدمات خود ارائه می دهند زیرا نتایج مثبت موتورهای جستجو را می توان در عرض چند هفته یا چند ماه مشاهده کرد. پول شما می تواند به صورت دسته جمعی به شما برگردانده شود. با این حال، برای به دست آوردن بهترین نتایج برای وب سایت خود، باید مطمئن شوید که شرکت سئوی مناسب را برای انجام کار استخدام کرده اید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید