چگونه از پنالتی گوگل Google penalty جلوگیری کنیم؟

آیا نگران ضربه پنالتی گوگل هستید؟ خب شما تنها نیستی.

گوگل هدف اصلی خود را به وضوح ترسیم کرده است – که ارائه بهترین تجربه جستجوی ممکن به کاربرانش است. برای دستیابی به این هدف، گوگل به‌روزرسانی‌های الگوریتم جدیدی را برای بهبود الگوریتم رتبه‌بندی خود، جریمه کردن وب‌سایت‌های با کیفیت پایین و نمایش نتایج بهتر به کاربران خود ادامه می‌دهد.

در چند سال گذشته، گوگل به روز رسانی های اصلی زیر را اعلام کرده است:

آپدیت پاندا گوگل
به روز رسانی پنگوئن گوگل
آپدیت مرغ مگس خوار گوگل
آخرین به‌روزرسانی الگوریتم سازگار با موبایل Google با نام «Mobilegeddon».

همه این به روز رسانی ها بسیاری از وب سایت ها را جریمه کرده اند.
برخی از وب سایت ها خوانندگان خود را از دست داده اند در حالی که برخی دیگر کسب و کار زیادی را از دست داده اند. بنابراین اگر نگران جریمه شدن به‌روزرسانی دیگر گوگل هستید، حق دارید بترسید.

در این پست، ما قصد داریم چندین نکته را بیان کنیم که می توانید از آنها برای جلوگیری از جریمه گوگل استفاده کنید. اگرچه هیچ راه مطمئنی برای جلوگیری از جریمه احتمالی وجود ندارد، نکات زیر با توصیه‌ها و توصیه‌های Google همسو هستند. پس حتما باید خوب باشی.

اگر می خواهید از جریمه گوگل  Google penalty جلوگیری کنید، در اینجا نکاتی وجود دارد که باید رعایت کنید.

 

1. از Link-Farming اجتناب کنید

به‌روزرسانی‌های بدنام Google Panda و Google Penguin به طور خاص برای هدف قرار دادن وب‌سایت‌هایی با بک‌لینک‌های بی‌کیفیت و هرزنامه منتشر شده‌اند – همچنین به عنوان پیوند کشاورزی شناخته می‌شوند.

اگر می خواهید از جریمه گوگل جلوگیری کنید، مهم است که از تکنیک مشکوک ایجاد پیوند اجتناب کنید.

Link-Farming چیست؟

به عبارت ساده تر، مزرعه لینک تکنیکی است که در آن یک وب سایت، بک لینک های بی کیفیت و اسپم را فقط به خاطر دریافت بک لینک تولید می کند.
این بک لینک ها برای افزایش PR (رتبه صفحه) وب سایت استفاده می شوند، اما از آنجایی که اصیل نیستند، از نظر موتورهای جستجو ارزش زیادی ندارند.

به عبارت دیگر،  Link Frming موتورهای جستجو را فریب می دهد. این یک تکنیک سئو کلاه سیاه است که توسط گوگل و سایر موتورهای جستجو ممنوع شده است.

برای جلوگیری از پنالتی  گوگل، فقط روی تولید بک لینک های با کیفیت بالا و کاملا طبیعی تمرکز کنید. و تو باید خوب باشی

2. محتوای غنی Rich Content  ایجاد کنید

بازاریابی محتوا  Content marketing یک جنبه ضروری برای کسب موقعیت های بالاتر موتور جستجو و ایجاد بک لینک طبیعی است. هیچ جایگزینی برای آن وجود ندارد.

 

وب‌سایت‌ها و محتوای زیادی در هر بخش در اینترنت موجود است.
با این حال، گوگل تنها می تواند 10 صفحه وب برتر هر موضوعی را در صفحه اول نتایج موتورهای جستجو رتبه بندی کند. بقیه صفحات وب در موتورهای جستجو دفن می شوند.

علاوه بر این، وقتی گوگل باهوش‌تر و باهوش‌تر می‌شود، اکنون به دنبال محتوای غنی و جامع‌تر برای رتبه‌بندی بالاتر در SERP است.

SerpIQ اخیراً روی 20000 کلمه کلیدی تحقیق کرده و تجزیه و تحلیل کرده است که تمام 10 صفحه برتر هر کلمه کلیدی حداقل 2000 کلمه دارد.
به عبارت دیگر، صفحات رتبه بندی شده به قدری از نظر محتوا غنی و جامع هستند که در هیچ یک از پست ها کمتر از 2000 کلمه وجود نداشت.

 

اگر می خواهید از جریمه و پنالتی گوگل جلوگیری کنید، مطمئن شوید که محتوای طولانی، غنی و بسیار جامع ایجاد کنید.

آن را به قدری خوب و برای خوانندگان خود مفید کنید که از هرگونه جریمه Google مصون بماند.

3. روی LDR تمرکز کنید

LDR چیست؟

LDR  مخفف عبارت “Linking Domain Relevancy” به معنای “ارتباط دامنه” است.

معنی آن این است که پیوندهایی که برای وب سایت خود ایجاد می کنید باید از یک طاقچه / دامنه مرتبط باشند.

ببینید، قبلاً رتبه صفحه (PR) یک وب سایت یکی از مهم ترین عوامل ایجاد لینک بود. با این حال، اکنون گوگل بیشتر بر روی LDR تمرکز کرده است.

در مصاحبه ای، یکی از اعضای سابق تیم وب اسپم گوگل گفت:

“Relevancy is the new PR.”

“ارتباط روابط عمومی جدید است.”

بنابراین برای جلوگیری از هرگونه جریمه گوگل، مهم است که فقط از وب سایت های مرتبط بک لینک تولید کنید.

هر زمان که می خواهید یک بک لینک ایجاد کنید، این سوال را بپرسید: “آیا دامنه دیگر در حوزه من است؟”

به عنوان مثال، اگر وب سایت شما در بخش «بازاریابی موبایلی» قرار دارد، آیا باید یک بک لینک از یک وب سایت مرتبط با «سگ» ایجاد کنید؟ خیر

به روز رسانی Google Penguin اکنون به طور خاص وب سایت هایی را با بک لینک های نامربوط هدف قرار می دهد. در اینجا یک تجزیه و تحلیل عالی توسط Microsite Masters در مورد اینکه چگونه گوگل پنگوئن وب سایت هایی را با بک لینک های نامربوط جریمه می کند، آورده شده است.

همانطور که می بینید وب سایت هایی با بک لینک های 100% مرتبط اصلا جریمه نشدند! از سوی دیگر، تقریبا 50 درصد از وب سایت ها به دلیل داشتن لینک های نامربوط جریمه شدند.

بنابراین، به طور خلاصه، اگر می‌خواهید از چنین جریمه‌هایی توسط گوگل جلوگیری کنید، روی LDR (ارتباط پیوند دامنه) خود تمرکز کنید و فقط از وب‌سایت‌هایی که مرتبط هستند و در جایگاه شما هستند، بک لینک ایجاد کنید.

4. از سیگنال های شبکه های اجتماعی جعلی خودداری کنید

در اینجا یک نکته کوچک دیگر برای شما وجود دارد.

از سیگنال های شبکه های اجتماعی جعلی خودداری کنید، و این شامل دنبال کنندگان جعلی توییتر و طرفداران جعلی فیس بوک می شود.

گوگل وب سایت هایی را که غیرطبیعی هستند جریمه می کند. به طور مشابه، وب‌سایت‌هایی را که سیگنال‌های شبکه‌های اجتماعی جعلی دارند جریمه می‌کند.

به عنوان مثال، اگر نمایه توییتر شما 60000 فالوور با 3 توییت و 0 ریتوییت داشته باشد، نشان دهنده این است که شما یک پروفایل جعلی توییتر بر اساس اشتراک‌گذاری‌های جعلی در رسانه‌های اجتماعی که صفحات وب شما دریافت می‌کنند، ممکن است گوگل وب‌سایت شما را جریمه کند.

5. متن های Anchor را متنوع کنید

متنوع‌سازی انکر تکست‌ها یکی دیگر از جنبه‌های مهم اجتناب از جریمه‌های گوگل است. متأسفانه، اکثر وبلاگ نویسان و صاحبان وب سایت به اندازه کافی به متن های لنگر که در سراسر وب استفاده می کنند توجه نمی کنند.

در اینجا یک قانون ساده وجود دارد.

در حالت ایده آل، انکر تکست هایی که استفاده می کنید باید به درستی متنوع باشند.

ثانیا، فقط به متن های لنگر عمومی تکیه نکنید، به عنوان مثال. اینجا، این پست و غیره را کلیک کنید. چنین متن های لنگر نه برای خوانندگان انسانی و نه برای موتورهای جستجو خیلی طبیعی به نظر نمی رسند.

پس باید چکار کنید؟ در اینجا یک طرح برای شما است.

فرض کنید نام دامنه شما www.ABC.com است و با بازاریابی محتوا سروکار دارد. نام صاحب وب سایت جان دو است.

در حالت ایده آل، متن های لنگر شما باید به نسبت های زیر تقسیم شوند:

حدود 30 درصد از انکر تکست ها باید بر اساس برند شما، یعنی ABC باشد.
تقریباً 10٪ باید شامل URL کامل باشد، یعنی http://www.abc.com
به طور مشابه، 10٪ باید نام دامنه، یعنی ABC.com را داشته باشند
می توانید از 3-5٪ کلمات کلیدی عمومی استفاده کنید، به عنوان مثال. وب سایت، این پست، این پست وبلاگ، اینجا، اینجا کلیک کنید، و غیره.
10٪ از انکر تکست ها باید در مورد برندسازی نام خود، یعنی جان دو باشد.
اگرچه می‌دانید که هیچ فرمول جادویی برای تنوع بخشیدن به انکر تکست‌های شما وجود ندارد، اما باید طرح اولیه ذکر شده در بالا را دنبال کنید.

کلمات پایانی
اجتناب از پنالتی گوگل ممکن است کار بسیار دشواری به نظر برسد. اما اگر طبق قوانین بازی می کنید و درگیر تکنیک های سئو کلاه سیاه نمی شوید، باید خوب باشید.

نکاتی که در بالا ذکر کردم باید رعایت شود. بسیاری از وب سایت ها و وبلاگ ها به دلیل ایجاد پیوند، محتوای نازک thin content یا بک لینک های نامربوط irrelevant backlinks جریمه می شوند. بنابراین به این جنبه ها توجه زیادی داشته باشید و امیدواریم گوگل وب سایت شما را جریمه نکند.

آخرین، اما نه کم اهمیت، سئو یک زمینه پویا است. پس با ما همراه باشید تا ببینید آیا به‌روزرسانی دریافتی وجود دارد که ممکن است به رتبه‌بندی موتور جستجوی شما آسیب برساند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید