سئو و روابط عمومی چگونه می توانند با هم کار کنند؟

روابط عمومی و سئو می توانند دست به دست هم دهند تا اطمینان حاصل شود که هر پیامی که منتشر می شود مورد توجه قرار می گیرد و منجر به آگاهی بیشتر از برند، دیده شدن و حتی فروش می شود.

چگونه سئو و روابط عمومی می توانند با هم کار کنند

استراتژی‌های بازاریابی دیجیتال امروزی همچنان در حال تکامل هستند و اغلب خطوط بین اهداف و اقدامات تیم‌ها و بخش‌های مختلف را محو می‌کنند.

در نتیجه، موفق‌ترین استراتژی‌ها رویکردی یکپارچه‌تر را اتخاذ می‌کنند که نه تنها به تلاش‌های بازاریابی، بلکه ارتباطات نیز مربوط می‌شود.

PR مخفف عبارت “Public Relations” به معنای روابط عمومی است

یک رویکرد، به ویژه، ادغام تلاش های روابط عمومی (PR) و سئو شما است.

در حالی که این ممکن است در ابتدا گیج کننده به نظر برسد زیرا روابط عمومی تماماً در مورد مدیریت تصویر شما است و سئو در مورد رتبه بندی است، در نظر بگیرید که آنها با هم چه کاری می توانند انجام دهند.

آنها می توانند تأثیر آنلاین یکدیگر را گسترش دهند.

از آنجایی که این روزها حضور و عملکرد آنلاین اولویت‌های اصلی هستند، یافتن راهی برای جفت کردن تلاش‌های روابط عمومی و استراتژی محتوای سئو شما می‌تواند به طرز شگفت‌آوری مفید باشد.

به زبان ساده، روابط عمومی و سئو می توانند دست به دست هم دهند تا اطمینان حاصل شود که هر پیامی که منتشر می شود مورد توجه قرار می گیرد و منجر به آگاهی بیشتر از برند، دیده شدن و حتی فروش می شود.

اهمیت روابط عمومی دیجیتال برای سئو

در حالی که روابط عمومی سنتی (تلویزیون، رادیو، روزنامه ها و مجلات) هنوز وجود دارد و همچنان برای برند شما اهمیت دارد، امروزه این روابط عمومی دیجیتال است که توجه بسیاری از تیم شما را به خود جلب می کند.

روابط عمومی دیجیتال تلاش می کند تا یک برند قابل اعتماد برای شما به صورت آنلاین ایجاد کند و این به نوبه خود می تواند به تلاش های سئو شما نیز کمک کند. هر دوی آنها به نوعی در مورد ایجاد اقتدار هستند.

روابط عمومی دیجیتال با ارائه فرصت‌هایی برای بک لینک‌های ارزشمند و اشاره در رسانه‌ها و کانال‌های مختلف به سئو کمک می‌کند. آگاهی از شرکت، برند، مدیریت، محصولات، خدمات و هر چیز دیگری که برای کسب و کار شما مهم است را گسترش می دهد.

این اشاره‌ها، بک لینک‌ها و تاکتیک‌های گسترش آگاهی برای ایجاد اعتبار و اعتبار برند شما مفید است.

راه دیگری برای توضیح اهمیت روابط عمومی دیجیتال برای سئو این است که یک کلید اساسی برای افزایش رتبه بندی جستجوی ارگانیک، لینک های با کیفیت بالا است و روابط عمومی می تواند این موارد را فراهم کند.

برای اینکه اهمیت روابط عمومی دیجیتال در سئو را بیشتر به سمت اصلی هدایت کنید، در اینجا یک مثال ساده از نحوه کارکرد آن آورده شده است.

بگویید تیم بازاریابی محتوای شما یک وب سایت پر از کلمات کلیدی مرتبط را به عنوان بخشی از استراتژی SEO ایجاد می کند، با هدف دستیابی به رتبه بالاتر در SERP. بسته به ارزش محتوا، بازدیدکنندگان سایت شما ممکن است پاسخ دهند یا ندهند.

این همان موقعیتی است که روابط عمومی دیجیتال می تواند کمک کند.

هنگامی که یک کمپین روابط عمومی دیجیتال سطوح بالایی از توجه را به خود جلب می کند و منجر به ذکر و پیوند در وب سایت های معتبر و قابل اعتماد می شود، سئوی شما به روش های زیر سود می برد.

بازدیدکنندگان بازگشتی: چگونه یک مخاطب وفادار برای وبلاگ خود ایجاد کنید

اعتماد و اقتدار بالاتر را به ارمغان می آورد

با کمپین های روابط عمومی موفق، اعتماد و اقتدار به دست آمده به وب سایت شما منتقل می شود. به نوبه خود، گوگل این موارد را تشخیص می‌دهد زیرا ترجیح می‌دهد وب‌سایت‌هایی با اعتبار بالا و قابل اعتماد در SERP به جستجوگران ارائه دهد.

ارتباط کلمات کلیدی را بهبود می بخشد

این کمپین‌های روابط عمومی همچنین وقتی از شما به صورت آنلاین نام برده می‌شود، مانند یک مجله آنلاین، تداعی کلمات کلیدی را بهبود می‌بخشد.

گوگل به طور بالقوه صفحه محتوای لینک شده شما را با سایر کلمات کلیدی موجود در محتوای مجله آنلاین که در آن از شما نام برده شده است مرتبط می کند.

مخاطبان شما را گسترش می دهد

روابط عمومی دیجیتال همچنین بر گسترش تأثیرگذاران و رسانه های اجتماعی تمرکز می کند، که اغلب منجر به ذکر و پیوندهایی به برند، محصول یا خدمات شما می شود.

اینها مخاطبان شما را افزایش می دهند و می توانند سئو و رتبه بندی شما را نیز افزایش دهند.

 

5 تاکتیک که سئو را در فعالیت های روابط عمومی ادغام می کند

تاکتیک های سئو روابط عمومی راه جدیدی برای دستیابی به نتایج مثبت است.

در حالی که اکنون واضح است که روابط عمومی دیجیتال می تواند برای سئوی شما مهم باشد، راه هایی وجود دارد که می توانید این تاثیر را دو برابر کنید. شما فقط باید راه هایی برای ادغام سئو در فعالیت روابط عمومی خود بیابید.

برای کمک به شما برای شروع، در اینجا 5 تاکتیک سئو روابط عمومی وجود دارد که سئو را در فعالیت های روابط عمومی شما ادغام می کند.

1. روی به دست آوردن پیوندهای با اعتبار بالا از کمپین های روابط عمومی دیجیتال تمرکز کنید

ایجاد محتوایی که مورد توجه قرار می گیرد، سر و صدا ایجاد می کند یا به شدت خبرساز می شود، مهارت

متخصصان روابط عمومی است.

بدیهی است که ساخت این کمپین‌های روابط عمومی دیجیتال به زمان و تلاش تیم روابط عمومی شما نیاز دارد.

با تمرکز بیشتر بر هدف به دست آوردن پیوندهای با اعتبار بالا، سئوی شما نیز می تواند با هر تلاش روابط عمومی افزایش یابد.

پیوندهای حاصل از این کمپین‌های روابط عمومی دیجیتال، مانند آنهایی که در منابع خبری معتبر گنجانده شده‌اند، به صفحه فرود وب‌سایت شما باز می‌گردند. سایر سایت های معتبر و قابل اعتماد نیز ممکن است به سایت شما پیوند داده شوند.

به نوبه خود، چنین پیوندهایی از کمپین های روابط عمومی دیجیتال شما می تواند اعتبار برند شما را تقویت کند و منجر به رتبه بندی بالاتر در SERP شود.

2. درخواست لینک

اغلب مواقعی پیش می آید که یک سایت خبری یا ب

log ممکن است نام تجاری، محصول، خدمات، رویداد، مدیریت یا سایر عناصر کسب و کار شما را بدون درج پیوندی به وب سایت شما ذکر کند.

در چنین مواردی، تیم روابط عمومی شما می‌خواهد با این سایت‌ها یا وبلاگ‌ها ارتباط برقرار کند و از آن‌ها بخواهد ویرایش کنند و پیوندی به صفحه فرود شما اضافه کنند.

برای کمک به یافتن نام تجاری خود در محتوای دیگران، از یکی از ابزارهای اختصاص داده شده به این نوع خدمات، مانند Social Mention یا Hootsuite استفاده کنید.

گزینه دیگر، به ویژه برای مشاغل کوچکتر، راه اندازی Google Alerts است.

3. از تحقیق کلمات کلیدی استفاده کنید

بخش عمده ای از هر استراتژی سئو، تحقیق اختصاصی کلمات کلیدی است.

تحقیق کلمات کلیدی عبارت است از شناسایی کلمات یا عباراتی که افراد قبلاً به دنبال آن هستند. مواردی که برای سئوی سایت خود انتخاب می کنید باید به روش خاصی با برند، محصولات، خدمات یا پیشنهادات شما مرتبط باشند.

با این اطلاعات ارزشمند، تیم های بازاریابی می توانند محتوای مرتبط با مخاطبان هدف و شخصیت های خریداران خود را ایجاد کنند و شانس بیشتری برای رتبه بندی بالاتر در SERP ها داشته باشند.

تیم سئوی شما باید لیستی از این کلمات کلیدی را در اختیار تیم روابط عمومی قرار دهد تا بتوانند آنها را در محتوای خود نیز بگنجانند.

4. روی سئو خارج از صفحه و لینک سازی تمرکز کنید

لینک بیلدینگ و سئوی خارج از صفحه عناصر حیاتی یک استراتژی سئو موفق هستند.

سئوی خارج از صفحه به اقداماتی مربوط می شود که می توانید در خارج از وب سایت خود انجام دهید تا به تأثیر مثبت بر رتبه بندی SERP کمک کند، و این شامل ایجاد پیوند نیز می شود.

این منطقه جایی است که ترکیب دانش روابط عمومی با سئو بسیار سودمند است و می تواند به شما در به دست آوردن لینک های بهتر کمک کند.

برای مثال، تیم‌های روابط عمومی اغلب با اینفلوئنسرهای رسانه‌های اجتماعی که فالوورهای زیادی دارند و همچنین وبلاگ‌نویسان محبوب روابط برقرار می‌کنند. به نوبه خود، آنها می توانند این تأثیرگذاران و وبلاگ نویسان را تشویق کنند تا پیوندهای وب سایت شما را با طرفداران، دنبال کنندگان یا مشترکین اختصاصی خود به اشتراک بگذارند.

پیوندهایی مانند اینها به وب سایت شما می توانند به عنوان توصیه عمل کنند. در نتیجه، موتورهای جستجو سایت شما را معتبر و قابل اعتماد می شناسند و این می تواند تاثیر مثبتی بر رتبه شما داشته باشد. به نوبه خود، ROI بازاریابی SEO شما را نیز بهبود می بخشد.

5. در تلاش های بازاریابی محتوا کوشا باشید

تولید محتوای با کیفیت هم برای سئو و هم برای روابط عمومی ضروری است و فرصتی مشترک برای افزایش رتبه و تصویر برند شما ارائه می‌کند.

تیم های سئو و روابط عمومی خود را دور هم جمع کنید تا در تلاش های بازاریابی محتوای شما همکاری کنند. به محتوای قدیمی‌تر نگاهی بیندازید و تعیین کنید که آیا می‌توان آن را تغییر کاربری داد یا به روش‌های سودمند استفاده مجدد کرد.

به عنوان مثال، یک پست وبلاگ محبوب و با کارایی بالا را می توان به یک اینفوگرافیک برای به اشتراک گذاشتن آنلاین یا مرجع در یک بیانیه مطبوعاتی تبدیل کرد.

همچنین می‌توانید محتوای تعاملی ایجاد کنید، و تیم روابط عمومی می‌تواند برای کمک به انتشار اخبار در مورد آنچه ارائه می‌دهید، با تأثیرگذاران تماس بگیرد.

پس محتوای شما می تواند اهداف دوگانه ای داشته باشد. این می‌تواند سئو را افزایش دهد و بخشی از کمپین‌های روابط عمومی باشد که کانال‌های متعددی را در بر می‌گیرد و در معرض دید شما قرار می‌گیرد.

بر اساس داده های HubSpot، 6 چالش برتر سئوی برندها در سال 2022
نحوه ردیابی، اندازه گیری و تجزیه و تحلیل فعالیت سئوی روابط عمومی
مانند تمام تلاش‌های دیجیتال مارکتینگ، ردیابی، اندازه‌گیری و تجزیه و تحلیل نتایج برای نشان دادن اینکه کجا به موفقیت می‌رسید و کجا نیاز به استراتژی مجدد دارید، مفید و سودمند خواهد بود.

برای اینکه بدانید آیا فعالیت‌های سئوی روابط عمومی شما نتیجه داده است یا خیر، تعیین کنید که چه معیارها و شاخص‌های کلیدی عملکرد (KPI) را باید ردیابی کنید. مواردی را انتخاب کنید که به شما می گویند چه چیزی باید بدانید و به شما در بهبود کمپین های آینده کمک می کند.

این معیارها ممکن است شامل موارد زیر باشد:

  • ترافیک وب سایت ارگانیک
  • رتبه بندی کلمات کلیدی
  • نرخ کلیک (CTR)
  • اقتدار دامنه
  • بک لینک ها
  • تعداد دامنه های ارجاع دهنده

یکی از راه های بدست آوردن این معیارها از طریق Google Analytics است. این ابزار آنلاین رایگان کار را آسان می کند و می تواند اطلاعات ارزشمندی را که برای تصمیم گیری در آینده نیاز دارید در اختیار شما قرار دهد.

ابزارهای آنلاین دیگری نیز برای کمک به ردیابی معیارهای مهم وجود دارد، بنابراین اگر به موارد بیشتری نیاز دارید، در افزودن آنها به استراتژی خود نیز تردید نکنید.

جمع بندی: نام تجاری شما می تواند از استراتژی سئو PR سود ببرد
سئو و روابط عمومی شما برای به دست آوردن نتایج چشمگیر که حتی رقبای شما به آن حسادت می کنند، هم تیمی های ایده آلی هستند.

روی ایجاد بک لینک به وب سایت خود، استفاده از کلمات کلیدی و همکاری در محتوا برای دستیابی به مخاطبان گسترده تر و همچنین رتبه بالاتر در صفحات نتایج موتورهای جستجو تمرکز کنید.

علاوه بر این، معیارهای پیرامون همکاری‌های سئوی روابط عمومی خود را ردیابی، اندازه‌گیری و تجزیه و تحلیل کنید و ببینید که دو تیم چقدر می‌توانند با هم کار کنند. به احتمال زیاد راه‌های جدید و بهتری برای افزایش کمپین‌های خود نسبت به گذشته پیدا خواهید کرد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *