چرا وب سایت خوب عمل نمی کند

وب سایت مشاغل کوچک
اگر صاحب یک کسب و کار کوچک هستید و وب سایت شما بازدهی را مطابق با خطوط مورد انتظار ارائه نمی دهد، زمان آن رسیده است که نگاهی به آن بیندازید. شما باید تشخیص دهید که چه مشکلی در آن وجود دارد (چرا بد است) و سپس مشکل را برطرف کنید. شما نمی توانید چشمان خود را روی مشکل ببندید، به خصوص اگر وب سایت شما قلب تپنده کسب و کار شما باشد.

بیایید به برخی از دلایلی که چرا وب سایت کسب و کار کوچک شما بد است و آنچه می توانید در مورد آن انجام دهید نگاهی بیاندازیم:

وب سایت توجه فوری را به خود جلب نمی کند
آیا می دانید چقدر زمان دارید تا بر روی کاربرانی که برای اولین بار وارد وب سایت شما می شوند تأثیر بگذارید؟ نفست را نگه دار! پنج ثانیه است. بله، شما فقط چند ثانیه فرصت دارید تا توجه کاربران خود را به خود جلب کنید. اگر این کار را نکنید، احتمالا آنها را برای همیشه از دست خواهید داد. به عنوان یک تجارت کوچک، نمی توانید اجازه دهید این اتفاق بیفتد. بنابراین، به وب سایت خود نگاه کنید و بررسی کنید و ببینید آیا می تواند بلافاصله توجه بازدیدکنندگان خود را جلب کند یا خیر. اگر فکر می کنید اینطور نیست، وقت آن است که تغییراتی در وب سایت خود ایجاد کنید.

رفع
از قالب های قابل تنظیم استفاده کنید (این با در نظر گرفتن این واقعیت است که طراحی یک وب سایت از ابتدا نیاز به سرمایه گذاری دارد که ممکن است نتوانید از پس آن برآیید). مطمئن شوید که الگوهایی را انتخاب می‌کنید که با در نظر گرفتن مطالعات ردیابی چشمی ایجاد شده‌اند. این توانایی قالب ها را برای جلب توجه کاربر و ایجاد تأثیر لازم بر روی او تضمین می کند. همچنین سرعت بارگذاری صفحه را در نظر داشته باشید. صفحه ای که به سرعت بارگذاری می شود، صفحه ای است که بازدیدکنندگان هدف از آن استقبال می کنند.

راه دیگری برای فهمیدن اینکه چرا وب سایت شما توجه بینندگان را جلب نمی کند وجود دارد. می توانید آدرس وب سایت خود را برای دوستان و اقوام خود ارسال کنید و از آنها بخواهید که نظر صادقانه خود را در مورد وب سایت به اشتراک بگذارند. به آنها نگویید که این وب سایت شماست، زیرا ممکن است قضاوت آنها را مخدوش کند و ممکن است با شما صادق نباشند. می توانید به آنها بگویید که با این وب سایت برخورد کرده اید و دوست دارید نظر آنها را در مورد آن بدانید.

همچنین می‌توانید از نرم‌افزار ردیابی چشم برای مشاهده کلی از وب‌سایت خود استفاده کنید. این نوع برنامه به شما اطلاع می‌دهد که کدام بخش از وب‌سایت بیشترین توجه بینندگان را به خود جلب می‌کند و بازدیدکنندگان به کدام بخش‌ها توجه کمتری می‌کنند یا نادیده می‌گیرند. هنگامی که تصویر کاملی از نحوه نگاه بازدیدکنندگان به وب سایت شما و نحوه پاسخ آنها به هر بخش به دست آوردید، می توانید تنظیمات خاصی را در طراحی انجام دهید تا طرح بندی جذاب تر شود.

وب سایت شما مخاطبان هدف خود را درک نمی کند
یک وب سایت، طراحی و عملکرد آن باید تعادل خوبی بین برآوردن نیازهای مشتریان هدف و دستیابی به اهداف تجاری از نظر افزایش آگاهی از برند، ایجاد سرنخ و ایجاد تبدیل باشد. اغلب اوقات، کسب و کارها فراموش می کنند که در حال ایجاد یک وب سایت برای کاربران خود هستند و آن را کاملاً برند محور می کنند. این منجر به وضعیتی می شود که در آن طراحی و قابلیت استفاده وب سایت نیازهای کسب و کار را برآورده می کند نه کاربران.

آیا وب سایت شما از این مشکل رنج می برد؟ اگر این کار را کرد، وقت آن است که آن را تعمیر کنید.

رفع
ابتدا باید بدانید که مخاطبان هدف شما چه نیازهایی دارند و چه انتظاراتی از وب سایت شما دارند. اگرچه انجام یک نظرسنجی در این زمینه ایده خوبی است، اما ممکن است زمان و هزینه لازم برای این منظور را نداشته باشید. نگران نباش پروفایل های رسانه های اجتماعی را در انواع شبکه های اجتماعی ایجاد کنید (اگر قبلاً آنها را ندارید) و از دنبال کنندگان خود در مورد نیازها و الزامات آنها و نوع اطلاعاتی که انتظار دارند وب سایت شما ارائه دهد، سؤال کنید. هنگامی که بازخورد آنها را دریافت کردید، هنگام طراحی مجدد سایت خود، آن را در نظر داشته باشید.

ساختن یک شخصیت برای محتوا یک ایده عالی است. پرسونای محتوا می تواند یک طلسم باشد که یک رویداد یا یک سازمان را نشان می دهد و به افراد کمک می کند تا با یک برند با دارایی ها و مزایای مختلف آن ارتباط برقرار کنند. بنابراین، به جای نوشتن محتوا برای وب سایت یا برند خود، باید مدتی را صرف ساختن یک پرسونا کنید و به آن ویژگی های خوب یا عجیبی بدهید تا از دیگران متمایز شود. به عنوان مثال، اگر محصولات ایمنی انبار را می فروشید، ممکن است از خرس به عنوان طلسم برای برند خود استفاده کنید و شاید باید به آن اجازه دهید عینک ایمنی بزند تا خوانندگان متوجه شوند که این خرس عجیب و غریب چیست.

راه دیگر برای به دست آوردن بینش ارزشمند در مورد مشتریان و درک روانشناسی آنها، صحبت با فروشندگان است. نمایندگان مراقبت از مشتری و فروشندگان شما مستقیماً به صورت روزانه با مشتریان سروکار دارند و از اینکه بدانید آنها در مورد مخاطبان هدف شما چقدر می دانند شگفت زده خواهید شد.

آن‌ها می‌توانند چیزهای زیادی در مورد مخاطب(های) هدف شما به اشتراک بگذارند، و شما به طور مستقیم از کارمندان خود درباره چیزهایی که دوست دارند، دوست ندارند و به دنبال چه چیزی هستند، ایده خواهید گرفت. برای درک فعالیت های مخاطبان هدف خود، نیازی به صرف مبلغ نجومی برای برخی ابزارهای فانتزی یا ساعت ها صرف برخی داده های تصادفی ندارید. فقط قدم بزن و با خودت صحبت کن

همکاران و شما درک بهتری از مشتریان خود خواهید داشت.

فاقد جذابیت عاطفی
بیشتر تصمیماتی که توسط افراد گرفته می شود ماهیتی احساسی دارند. بدون شک، آنها در هنگام گرفتن چنین تصمیماتی به جوانب مثبت و منفی فکر می کنند، اما زمانی که در نهایت باید تماس بگیرند، تصمیم بر اساس احساسات آنها است. این موضوع در مورد همه تصمیم‌ها، حتی تصمیماتی که هنگام مرور سایت شما می‌گیرند، صادق است. تصمیم گیری برای دانستن بیشتر در مورد محصولات و خدمات، خرید محصول، پر کردن فرم های ثبت نام و غیره، احساسی است. بدون شک، آنها تصمیمات آگاهانه ای می گیرند، اما این تصمیمات ناشی از احساسات مثبتی است که توسط سایت شما مطرح شده است.

بنابراین، آیا وب سایت شما جذابیت عاطفی دارد؟

اگر نه، باید اقداماتی را انجام دهید تا کمی احساسات را در طراحی وب سایت خود القا کنید.

رفع
یکی از اولین کارهایی که باید انجام دهید این است که تصاویر مناسب برای وب سایت خود انتخاب کنید. مطمئن شوید که آنها منحصر به فرد هستند، وضوح بالایی دارند و می توانند احساسات مناسب را در بین بازدیدکنندگان وب سایت برانگیزند. خیلی ساده است واقعا اگر وب سایت شما پیتزافروشی شما را تبلیغ می کند، تصویر شخصی که در حال خوردن یک پیتزای خوشمزه به نظر می رسد، از آن دسته تصاویری است که بازدیدکنندگان وب سایت را تحت تأثیر قرار می دهد. حس حسادت، میل و حتی گرسنگی را برمی انگیزد. شما دریفت را دریافت می کنید.

رنگ همچنین می تواند برای بهبود رزونانس احساسی سایت شما استفاده شود. به عنوان مثال، رنگ‌های آبی روشن یا سبز، حس آرامش را القا می‌کنند، در حالی که استفاده از قرمز تیره، بازدیدکنندگان را تشویق می‌کند تا وارد عمل شوند.

نادیده گرفتن اهمیت جزئیات تماس
برخی از وب‌سایت‌ها هستند که از بازدیدکنندگان می‌خواهند اگر می‌خواهند با کسب و کار ارتباط برقرار کنند، فرم تماس را پر کنند. خودشه. هیچ اطلاعات تماس دیگری در هیچ کجای وب سایت وجود ندارد. این اساساً اعتبار سایت و کسب و کاری که آن را نمایندگی می کند از بین می برد. “چرا کسب و کار در مورد جزئیات تماس خود خجالتی است؟” این سوالی است که بازدیدکنندگان از خود خواهند پرسید. این عدم دسترسی آسان به اطلاعات تماس باعث ایجاد شک و تردید در ذهن بازدیدکنندگان شما می شود و آنها معمولاً به وب سایت دیگری منتقل می شوند (بیشتر اوقات سایت رقیب شما).

آیا وب سایت شما اطلاعات تماس را ندارد؟

رفع
اطمینان حاصل کنید که اطلاعات تماس کسب و کار شما در هر صفحه از وب سایت شما یافت می شود. همچنین مطمئن شوید که وب سایت شما دارای صفحه تماس با ما نسبتاً جامع است.

در حال حاضر، چیزهای کمی وجود دارد که باید به دقت نگاه کنید. از آنجایی که افراد بیشتری از دستگاه های تلفن همراه برای مرور وب استفاده می کنند، باید مطمئن شوید که صفحه تماس با ما برای دستگاه های تلفن همراه بهینه شده است.

آیا فیلدها برای انتخاب افراد بسیار کوچک است؟
آیا فیلدهای زیادی برای پر کردن کاربران موبایل وجود دارد؟
آیا کاربر تلفن همراه می تواند مستقیماً از صفحه تماس با ما با شرکت شما تماس بگیرد؟
آیا شماره موبایل یا آیدی اسکایپ قابل کلیک است؟
اینها چند سوال حیاتی هستند که به هیچ قیمتی نباید از آنها غافل شوید. این یک روش معمول است که تمام اطلاعات تماس یک سازمان در قسمت فوتر تمام صفحات وب سایت نمایش داده شود تا افراد لزوماً مجبور نباشند از بخش تماس با ما بازدید کنند.

فرم تماس را تا حد امکان از دستگاه های تلفن همراه آزمایش کنید و همچنین فراموش نکنید که تعامل مخاطبان را در پلتفرم های مختلف تلفن همراه از طریق Google Analytics بررسی کنید تا تصویر واضحی به دست آورید. اگر نرخ پرش بالاتری در صفحه تماس با ما از یک پلت فرم تلفن همراه خاص مشاهده کردید، باید وب سایت خود را در آن پلت فرم تلفن همراه آزمایش کنید تا متوجه مشکلاتی شوید که ممکن است برخی افراد با آن مواجه شوند.

غلبه بر تصاویر
اگر وب سایت شما مملو از تصاویر بصری است، احتمالاً مشکل اینجاست! روزهایی که بازدیدکنندگان انتظار داشتند وب سایت ها تصاویری چشمگیر ارائه دهند، گذشته است. آنچه بازدیدکنندگان وب سایت معاصر از یک سایت انتظار دارند این است که اطلاعاتی را که می خواهند به سرعت و راحت به دست آورند.

شما نمی خواهید توجه آنها با تصاویر چشم نواز در قالب تصاویر، تصاویر، تایپوگرافی منحصر به فرد، فیلم ها، انیمیشن ها و غیره منحرف شود. شما می خواهید آنها اطلاعات مورد نیاز خود را پیدا کنند و سرمایه گذاری کنند. این بدان معنا نیست که شما نباید از این عناصر طراحی استفاده کنید. فقط در صورتی از آنها استفاده کنید که هدفی به آنها وابسته باشد. از آنها فقط برای بهبود جذابیت بصری سایت خود استفاده نکنید.

رفع
وب سایت خود را با تصاویر بصری شلوغ نکنید. از آنها به عنوان وسیله ای برای افزایش UX سایت استفاده کنید. وب سایت ایده آل وقت بازدیدکنندگان را با موارد غیر ضروری تلف نمی کند. آنها اطلاعات می خواهند و الان هم می خواهند! از تصاویر به عنوان وسیله ای برای دسترسی سریعتر و کارآمدتر به اطلاعات مورد نیاز خود استفاده کنید!

شما باید یک برنامه ردیابی چشم را امتحان کنید تا بفهمید مخاطب هدف شما چگونه با وب سایت شما تعامل دارد. شما عمیقاً در ذهن مشتریان خود کاوش خواهید کرد و می توانید درک عمیقی از روانشناسی مصرف کنندگان به دست آورید. به عنوان مثال، با استفاده از قدرت برنامه ردیابی چشم، خواهید دانست که چه عناصری از وب سایت شما بیشترین توجه را به خود جلب می کند. اگر متوجه شدید که برخی از عناصر نه چندان مهم طراحی (تصاویر بصری فوق العاده) همه کارها را به خود جلب کرده و در نتیجه بازدیدکنندگان را از کلیک کردن بر روی آن منصرف می کنند.

 

و دکمه Call to Action، باید از شر آنها خلاص شوید.

اگر متوجه شدید که کاربران زمان بیشتری را صرف تماشای بخش خاصی از یک صفحه وب می‌کنند، ممکن است مجبور شوید مهم‌ترین متون یا عناصر طراحی را در آن بخش جابه‌جا کنید تا بتوانید پیام خود را واضح‌تر و با صدای بلندتر ارسال کنید.

همچنین، نقطه کانونی وب‌سایت خود را که بازدیدکنندگان شما به آن نگاه می‌کنند، دوباره بررسی کنید و مطمئن شوید که همه عناصر و عملکردهایی که در آن بخش قرار داده شده‌اند به خوبی کار می‌کنند، در غیر این صورت فرصت‌های اینجا را از دست خواهید داد.

تست A/B راه دیگری برای بهبود تجربه کاربران در وب سایت شما و شناسایی تصاویری فوق العاده است. اگر مطمئن نیستید که چه عناصر بصری در کمپین بازاریابی شما ویران می‌کنند، ممکن است مجبور شوید دو نسخه متفاوت از یک صفحه وب را اجرا کنید و سپس واکنش‌های مخاطبان هدف را دنبال کنید. اگر متوجه شدید که یک نسخه عملکرد بهتری نسبت به نسخه دیگر دارد، شاید زمان آن رسیده است که از شر بصری کمتر موثر خلاص شوید.

https://www.semrush.com/blog/guide-finding-keywords-ranked-lost-google-algorithm-update/

 

 

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید