گوگل دنس یا رقص گوگل

گوگل دنس Google Dance

گوگل دنس The Google Dance یا رقص گوگل: به یکی از آزاردهنده ترین (اما هیجان انگیز) موارد در سئو خوش آمدید.

Google Dance به میزان بالای نوسانی اشاره دارد که  سایت شما تجربه می کند، در حالی که Google در تلاش است تا مشخص کند که در نهایت چه موقعیتی را در فهرست خود قرار دهد.

به همین سادگی.

گوگل دنس یا رقص گوگل
گوگل دنس یا رقص گوگل

به عبارت دیگر، رقص گوگل زمانی است که گوگل شروع به توجه به صفحه شما کرده و به آن فرصتی در SERP ها می دهد (SERP = صفحه نتایج موتور جستجو).

معنی عملاً این است که صفحه تازه منتشر شده شما که در موتورهای جستجو بسیار پایین شروع می شود (شاید مانند موقعیت 100؟) یک شبه به یک موقعیت بالاتر ارتقا پیدا می کند تا گوگل بتواند واکنش کاربرانش را ببیند.

اگر الگوریتم گوگل ببیند که افراد روی صفحه شما کلیک می‌کنند، وقت خود را صرف آن می‌کنند و از محتوایی که می‌بینند لذت می‌برند، شما را در آن صفحه تحسین می‌کند و آن را در تصمیم نهایی خود برای رتبه‌بندی شما فاکتور می‌کند.

راه دیگری برای بیان این موضوع این است که گوگل رتبه صفحه شما را تغییر می دهد (بدون اینکه هیچ عامل رتبه بندی دیگری تحت تاثیر قرار گیرد) فقط برای اینکه ببیند چه اتفاقی می افتد.

و سپس معمولاً پس از یک روز، SERP ها خراب می شوند.

سپس دوباره سر به فلک می کشد.

سپس به پایین برگردید.

و این چرخه برای مدتی ادامه می یابد.

صفحه شما به طور بسیار بی ثباتی در SERP ها بالا و پایین می رود تا زمانی که گوگل بتواند تعیین کند که کجا باید آن را “منصفانه” رتبه بندی کند.

و سپس یا همانجا می ماند یا بسته به کاری که رقبای شما انجام می دهند به آرامی روند صعودی/پایینی خواهد داشت.

این بدان معناست که در ابتدای هر دارایی جدید (سایت جدید، صفحه جدید، کمپین ساخت لینک جدید، هر چیزی جدید) نوسانات طبیعی است.

اجازه بدهید دوباره آن را تکرار کنم.

نوسان = نرمال

نوسان طبیعی است، و در واقع نوسان خوب است.

این نشانه آن است که وب سایت شما مورد توجه قرار گرفته است.

رقص قدیمی گوگل
از لحاظ تاریخی، گوگل الگوریتم خود را به صورت دوره ای به روز می کرد.

این روزها، گوگل ادعا می کند که به روز رسانی های الگوریتم در زمان واقعی انجام می شود.

بنابراین، Google Dance «قدیمی» دوره‌ای بود که درست بعد از به‌روزرسانی الگوریتم (معمولاً 3 تا 5 روز) که Google به‌روزرسانی اصلی الگوریتم جدید خود را در SERP‌های زنده قرار می‌داد و کل نمایه را در اطراف تماشا می‌کرد.

اما همانطور که گفته می شود، با قدیمی در جدید با جدید.

در ادامه این مقاله، قصد داریم به بحث “جدید” Google Dance بپردازیم.

گوگل Google Dance دنس چیست؟

 

گوگل دنس Google Dance اصطلاحی بود که برای توصیف نوسانات شدید رتبه ای که در گذشته رخ می داد، زمانی که گوگل یک بار در ماه الگوریتم رتبه خود را به روز می کرد، ابداع شد. از آنجایی که گوگل به‌روزرسانی‌های الگوریتم بسیار کوچک‌تری را به صورت روزانه پیاده‌سازی کرد، تغییرات رتبه‌بندی معمولاً کمتر چشمگیر است و بنابراین Google Dance دیگر اصطلاحی نیست که اغلب در صنعت سئو استفاده می‌شود.

منبع: www.rankranger.com

 

آیا گوگل دنس یک  الگوریتم گوگل است؟

رقص گوگل یا همان گوگل دنس جزو الگوریتم‌های معروفی مثل گوگل پاندا، گوگل پنگوئن و مرغ مگس‌خوار محسوب نمی‌شود.

اگر از نظر فنی نگاه کنیم، بله همین بالا و پایین کردن هم یک الگوریتم پیچیده است اما بسیاری از کارشناسان سئو آن را در فهرست آپدیت‌های بزرگ الگوریتم گوگل قرار نمی‌دهند.

بعضی‌ها اعتقاد دارند که گوگل دنس همان دوره زمانی 3-15 روزه است که سایت‌ها یا صفحات آنها بالا و پایین می‌شوند؛ بعضی‌های دیگر هم اعتقاد دارند که گوگل دنس بخشی از الگوریتم اصلی موتور جستجوی گوگل است.

شاید خیلی ها حتی گوگل منکر الگوریتمی بنامی گوگل دنس باشند و حتی این واکنش را رد کنند، اما من به عنوان سئوکار، این امر را تجربه کرده ام و در برخی از سایت ها برای مدتی کمتر از یکماه، صفحه ای از سایت بین صفحات 2 تا 10( شاید هم بالاتر) نوسانات دارد. گاهی این نوسانات مربوط به یک صفحه نمی شود، بلکه مربوط ه خود سایت و صفحاتی زیادی از سایت می شود.

البته ناگفته نماند، ما بیشترین تغییرات را هنگامی مشاهده کردم، که ما در حال تغییر و ویرایش یک صفحه بودیم، بعد از مدتی که دیگر ویرایش جدیدی نداشتیم، آن صفحه ثابت شد و نوسانات کمی داشت که آن هم مربوط به رقابت در گوگل می باشد.

چرا گوگل دنس یا رقص گوگل اتفاق می افتد؟

Google Dance، بر اساس تحقیقات و تجربه ما، توسط عوامل زیر ایجاد می شود (و تقویت می شود):

سن: آیا این یک وب سایت یا صفحه کاملاً جدید است؟ (جدیدتر = رقصیدن بیشتر)
رقابت پذیری: کلمه کلیدی/صنعت/محل چقدر رقابتی است؟ (رقابت بیشتر = رقص بیشتر)
لینک بیلدینگ: چقدر لینک بیلدینگ انجام می دهید؟
پیوندهای بیشتر/جدید: ایجاد پیوندهای جدید = رقص بیشتر
قدرت پیوندها: پیوندهای قوی تر = رقص بیشتر
تغییرات: آیا تغییرات زیادی در صفحه ایجاد می کنید؟ (تغییرات بزرگتر = رقصیدن بیشتر)
یک صفحه وب جدید راه اندازی کنید
یک وب سایت جدید راه اندازی کنید
طراحی مجدد/بازسازی وب سایت

رقص گوگل چقدر طول می کشد؟

مشابه “چرا” رقص گوگل، “چقدر” به همان عوامل بستگی دارد.

به نظر می‌رسد که شرایط رقابتی‌تر بیشتر می‌رقصند، و رقص (جهش) شدیدتر.

به طور مشابه، اگر صفحه شما برای مدتی می رقصد و سپس ثابت می شود، اما در موقعیتی که می خواهید قرار نمی گیرد (مثلاً اگر رقص Google تثبیت شد و در صفحه 2 قرار گرفتید)، می توانید بعداً وقتی دوباره شروع به ایجاد پیوند کنید، دوباره برقصید. سعی کنید و به صفحه یک بروید.

آیا می توانم از Google Dance جلوگیری کنم؟
خیر

اصطلاحات سئو ( مرجع کامل )

اصطلاحات تخصص سئو: این پست مرجع ای کامل و شامل تمامی اصطلاحات و واژه گان تخصصی سئو به صورت یکجا می باشد. برگه برند شما در مصاحبه های استخدام سئو.

لینک مرتبط: اصطلاحات سئو

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید