الگوریتم تازگی محتوا گوگل یا Google Freshness

الگوریتم Google Freshness: هر آنچه که باید بدانید
به‌روزرسانی الگوریتم Google Freshness یک تغییر رتبه‌بندی مهم با پیامدهای مهم بسیاری برای موفقیت موتور جستجو بود.

هدف اصلی این به‌روزرسانی، تأکید بیشتر بر اهمیت جدید بودن محتوا است که به طور خاص به حوزه‌هایی مانند آخرین اخبار، رویدادها، سیاست، افراد مشهور، گرایش‌ها و موارد دیگر مرتبط است، به‌ویژه جایی که کاربر انتظار می‌رود جدیدترین اطلاعات را بداند.

به‌روزرسانی Google’s Freshness یا «نتایج تازه‌تر یا تازگی محتوا گوگل» – همانطور که از نام آن پیداست – یک تغییر الگوریتم رتبه‌بندی مهم بود که بر اساس به‌روزرسانی کافئین بود که در ژوئن 2010 عرضه شد.

هنگامی که گوگل تغییر الگوریتمی را در 3 نوامبر 2011 اعلام کرد که بر 35 درصد از کل جستجوها (6 تا 10 درصد از نتایج جستجو تا حد قابل توجهی) تأثیر گذاشت.

این اسم چه ریشهای دارد؟
نام تازه یا «نتایج تازه‌تر» برای این به‌روزرسانی الگوریتم مستقیماً از اعلامیه رسمی وبلاگ «جستجوی داخلی Google» گرفته شده است.

به‌روزرسانی Google Freshness نوامبر 2011

چرا به روز رسانی Freshness راه اندازی شد؟

پیش بینی می شود که در سال 2017 داده های بیشتری نسبت به 5000 سال گذشته بشریت ایجاد شود، روندی که چند سالی است ادامه دارد و گوگل را وادار می کند تا برای تامین این در دسترس بودن و تقاضای به روز و جدید اقدام کند. ، محتوای جدید.

هنگامی که این داده ها و رشد محتوا را با سطوح پرس و جوهای جدید و منحصربفرد گوگل ترکیب می کنید، شروع به ایجاد توجیهی برای شناسایی، مدیریت، اولویت بندی و رتبه بندی محتوای تازه در فهرست جستجوی Google می کنید.

طبق یک مقاله در سال 2012، 16 تا 20 درصد از پرس و جوهایی که هر روز از آنها پرسیده می شود، قبلاً هرگز پرسیده نشده اند.

الگوریتم Freshness چه کسی را تحت تاثیر قرار داد؟
در سطح قابل توجهی، بین 6 تا 10 درصد از پرس و جوهای جستجو تحت تأثیر الگوریتم Freshness قرار گرفتند، اما درجاتی از تغییر در یک سوم جمعی (35 درصد) از همه جستجوها اعمال شد.

یکی از جنبه‌های جالب به‌روزرسانی الگوریتم Freshness، این واقعیت بود که به نظر می‌رسد سایت‌های بیشتری از این به‌روزرسانی سود برده‌اند، در حالی که رتبه‌بندی‌های از دست رفته یا دیده شدن از آن‌ها را از دست داده‌اند. این در اکثر تغییرات در الگوریتم گوگل بسیار غیر معمول است.

با توجه به Searchmetrics، به طور خاص به “برندگان” شناسایی شده از به روز رسانی نگاه می کنیم:

گوگل سایت هایی مانند سایت های خبری، سایت های پخش، پورتال های ویدئویی و بسیاری از سایت های برند را ترجیح می دهد. این نیز نوعی از سایت‌هایی است که به طور منظم محتوای تازه و یک برند بزرگ با CTR بالاتر دارند.

واکنش صنعت به به‌روزرسانی Freshness

با توجه به ماهیت به روز رسانی که یک تغییر مثبت کلی است. یکی از سازندگان محتوا، ارائه دهندگان اخبار جدید/مرتبط/آخرین، و بسیاری از برندهای بزرگتر که روی محتوا سرمایه گذاری می کنند، واکنش اولیه به تجزیه و تحلیل تغییر و ماهیت منطقی به روز رسانی گره خورده است.

تجزیه و تحلیل این تغییر با تأثیر «بزرگ» مورد انتظار از اعلام گوگل مبنی بر تحت تأثیر قرار گرفتن 35 درصد از نتایج جستجو همراه بود و میزان واقعی و نامتناسب کمی از تأثیر منفی گزارش شده بود.

با بازاریابی محتوا کسب و کار خود را به جلو ببرید
با این بسته ابزار بازاریابی محتوا همه کاره، دید آنلاین خود را افزایش دهید، به مشتریان جدید دسترسی پیدا کنید و فروش را افزایش دهید.

راه حل/فرایند بازیابی
به‌روزرسانی Freshness یکی از الگوریتم‌های مورد علاقه من در گوگل است زیرا کاملاً منطقی است و برای تغییر SERP برای بهتر شدن، به روشی منطقی، آسان و کاربردی تأثیرگذار بود.

اگر یک حوزه موضوعی را پوشش می‌دهید و اطلاعاتی که در اختیار دارید قدیمی، حساس به زمان است، به‌روزرسانی یا به‌روزرسانی نشده است، یا صرفاً با محتوای رقابتی جذاب‌تر، تازه‌تر و جدیدتر پیشی گرفته است، احتمالاً باید به آن محتوا/موضوع توجه بیشتری داشته باشید، هم در صفحه و هم در خارج از صفحه.

بخش مهمی از به‌روزرسانی تازه‌سازی این است که فقط در مورد تازه کردن محتوا نیست، بلکه به فراوانی محتوای مرتبط با موضوع نیز مرتبط است.

 

 

این به‌روزرسانی بر اساس متدولوژی ایجاد شده گوگل «پرس و جو سزاوار تازگی است» (QDF) ساخته شده است:

راه حل QDF حول محور تعیین اینکه آیا یک موضوع “داغ” است یا خیر، می چرخد.

اگر سایت های خبری یا پست های وبلاگ به طور فعال در مورد موضوعی می نویسند، مدل نشان می دهد که موضوعی است که کاربران به احتمال زیاد اطلاعات فعلی را برای آن می خواهند.

همچنین با به روز رسانی فهرست جستجوی وب کافئین گوگل امکان پذیر شد:

با کافئین، وب را در بخش‌های کوچک تجزیه و تحلیل می‌کنیم و فهرست جستجوی خود را به طور مداوم و در سطح جهانی به روز می‌کنیم. همانطور که صفحات جدید یا اطلاعات جدیدی را در صفحات موجود پیدا می کنیم، می توانیم آنها را مستقیماً به فهرست اضافه کنیم. این بدان معناست که می‌توانید اطلاعات تازه‌تری نسبت به قبل پیدا کنید – مهم نیست چه زمانی یا کجا منتشر شده است.

تاکتیک های عملی برای بازیابی از الگوریتم تازگی محتوا گوگل

پنج تا از بهترین راه‌ها برای بازیابی از هر رتبه از دست رفته (یا استفاده از فرصت جدید استفاده نشده) در نتیجه تغییر الگوریتم Freshness عبارتند از:

1. دوباره به محتوای موجود مراجعه کنید

سال به سال یا حتی عملکرد محتوای دوره قبل را بررسی کنید. صفحات/موضوعی‌هایی را که قبلاً تعداد زیادی بازدید، ترافیک و رتبه‌بندی را به وب‌سایت هدایت کرده‌اند، شناسایی کنید و به‌روزرسانی آنها را در اولویت قرار دهید.

ممکن است متوجه شوید که محتوای مهر شده در زمان و تاریخ در بخش‌های وبلاگ، اخبار و رسانه، تغییر/افت قابل توجهی در داده‌ها داشته است. اگر چنین است، ارزش به‌روزرسانی محتوای تاریخی را با استناد به منابع جدید، به‌روزرسانی آمار، از جمله نقل‌قول‌های فعلی بیشتر، و افزودن عباراتی که منعکس‌کننده آخرین جستارهای جستجو هستند، در نظر بگیرید.

2. به اشتراک گذاری اجتماعی و تقویت محتوا

سیگنال‌های اجتماعی، سیگنال‌های پیوند جدید، و علایق خارجی مرتبط با محتوای شما می‌توانند به دستاوردهای رتبه‌بندی مرتبط با QDF و به‌روزرسانی‌های الگوریتم قبلی مانند به‌روزرسانی Freshness کمک کنند.

ارزش اشتراک گذاری اجتماعی موفق و فعالیت های روابط عمومی را که باعث کشف محتوای جدید، تعامل و تعامل می شود، دست کم نگیرید.

3. در فرکانس محتوا تجدید نظر کنید

اگر وب سایت شما تغییرات صنعت، رویدادهای کلیدی و هر درجه ای از اخبار/بینش فوری را پوشش می دهد، ممکن است لازم باشد به دفعات اطلاع رسانی به مخاطبان و افزودن محتوا به وب سایت خود فکر کنید.

مردم در حال هضم محتوای بیشتری نسبت به قبل هستند، و کاربران در صورت وقوع، آخرین اخبار را درخواست می کنند – تغییرات جزئی فرکانس می تواند تفاوت مثبتی بین اولین حضور در بازار یا دیر رسیدن به مهمانی ایجاد کند.

4. برای تولید محتوا رویکردی چند لایه داشته باشید

با صدا، ویدئو، تصاویر، واقعیت مجازی، و مجموعه‌ای از انواع محتوا، به‌علاوه روش‌های متداول گنجاندن وب‌سایت (وبلاگ‌ها، اخبار، رسانه‌ها، مرکز محتوا، میکروسایت‌ها و موارد دیگر)، افزودن لایه‌هایی از محتوا به ارائه دیجیتالی شما، دید وسیع‌تری را امکان‌پذیر می‌سازد. نام تجاری در مناطق کلیدی رتبه بندی، به علاوه اهرم اضافی از عمودهای جستجوی مختلف در اختیار شما.

این که آیا این به‌روزرسانی‌ها منجر به صفحات فرود جدید می‌شوند یا افزودن عمق و ارزش محتوا به URL‌های موجود، بر اساس هدف متفاوت است، اما در هر صورت، بسیاری از نکات تازه مربوط به بازیابی یا دستاوردهای مرتبط با این به‌روزرسانی را پشتیبانی می‌کند.

5. محتوای همیشه سبز را به ترکیب محتوای خود اضافه کنید

محتوای همیشه سبز تولید محتوای عمیق‌تری است که در آزمون زمان افزونگی بیشتری دارد و می‌تواند ماه به ماه عمل کند و به رتبه‌بندی جستجو و ترافیک در طول ماه‌ها و حتی سال‌ها کمک کند. به طور معمول محتوای همیشه سبز منعکس کننده موارد زیر است:

تحقیق موضعی کامل
بینش بی نظیر
کاربرد هدفمند تخصص در یک موضوع معین.
محتوای پالایش شده که هر چند ماه یکبار به‌روزرسانی می‌شود که تغییرات نیاز به اصلاح دارند.
محتوای فرم طولانی تر (اغلب در معیارهای چند هزار اثر).
شامل نوع محتوای مختلط
ممکن است این را به‌عنوان قطعات محتوای قهرمان خود ببینید، آن‌هایی که بودجه، تبلیغات و سرمایه‌گذاری مجدد زمان و منابع را تضمین می‌کنند.

به روز رسانی الگوریتم Freshness چقدر موفقیت آمیز بود؟

اگرچه تغییر الگوریتم Freshness اغلب در بسیاری از گفتگوهای موضوعی صنعت ذکر نمی شود و اغلب تحت الشعاع افرادی مانند پنگوئن، پاندا، مرغ مگس خوار، Mobile First، RankBrain و دیگران قرار می گیرد، به نظر من، این میزان موفقیت را تقویت می کند.

هنگامی که به دنبال پرس و جوهایی با هدف زمانی مانند [نتایج فوتبال] هستید، متوجه خواهید شد که سایت های غالب ارائه می دهند:

نتایج زنده
به روز رسانی های درون بازی
آخرین نتایج
تابلوهای امتیازی تعاملی
وسایل فعلی
خیلی بیشتر

این نتایج مفید و متغیر (اغلب ساعت به ساعت تغییر می‌کند) منعکس کننده مزایای عملی این به‌روزرسانی برای تجربه جستجوی ما است، و فرصتی که این امر برای شرکت‌های مبتنی بر ارزش به ارمغان می‌آورد که می‌توانند بر اساس آخرین داده‌ها عمل کنند.

افسانه ها و باورهای غلط طراوت
بزرگترین تصور غلط مربوط به این به روز رسانی الگوریتم، پیش بینی بود

تأثیر منفی با مقیاس نتایج (~35 درصد) که برای Google Freshness قابل اعمال است.

از آنجایی که این یکی از تغییرات مثبت و کاربردی‌تر الگوریتم بود، به‌روزرسانی تازگی توسط بسیاری نادیده گرفته شد، و نقش حسابرس ناشناس محتوای خسته و دوست‌داشتنی که نیاز به بهبود دارد، و استفاده از محتوای فعالی که می‌تواند نیازهای جستجوگر را برآورده کند، بازی می‌کند. رتبه برای هدف حساس تر کاربر.

دیدگاه‌ خود را بنویسید