سئو فونت

سئو فونت ، این عبارت در ابتدا شاید یک پدیده جدید و مختص نویسنده این متن باشد ، اصلا اینگونه نیست . همانگونه که ما در سئو به تصاویر نگاه خاصی داریم ، سئو می تواند به فونت ، اندازه ، تناسب ، فاصله ، رنگ و شکل نوشته ها و صفحه آرائی نیز توجه داشته باشد . هر چیزی که بر رفتار کاربران تاثیر گذار است ، می تواند بر سئو سایت تاثیر بگذارد.

 

سئو فونت
سئو به عوامل زیادی بستگی دارد، زیبایی در طراحی ، طراحی زیبا بدون توجه به نوشته ها ممکن نیست

همه می خواهند یک وب سایت منحصر به فرد داشته باشند که محتوای آنها را نشان دهد و آنها را از رقبا متمایز کند ، تجربه سالها به ما نشان داده است که طراحی نامناسب که گاهی علت ناخواشایند بودن آن را نمی دانیم ، زیر پا گذاشتن اصول می باشد. حفظ خوانائی و زیبای متون یکی از این اصول می باشد که متاسفانه کمتر در به آن دقت می شود .

در هنگام نصب و استفاده از قالب های خارجی ، اندازه فونت ها را متناسب با فونت های فارسی سفارشی سازی نمی کنیم.

یعنی به نصب فقط قالب اکتفا می کنیم ، حاصل اندازه فونت ها بسیار بزرگ است ، این شاید برای نوشته های انگلیسی مطلوب باشد اما برای فونت های فارسی اصلا مناسب و زیبا نیست .

از فونت های پر زرق و برق و پیوندهای تندرست گرفته تا طرح های رنگی نئون، از عوامل موثر بر طراحی و تجربه کاربری می باشد

با این حال ، در سال های اخیر نگرانی زیادی در مورد تأثیر فونت ها بر سئو وجود دارد.

سئو (بهینه سازی موتورهای جستجو) فرایندی است که اطمینان حاصل می کند وب سایت شما به سرعت و به بهترین شکل برای مخاطبان قابل استفاده و مفید باشند.

از نظر توسعه دهنده وب سایت ، فونت و رنگ طراحی وب هیچ ارتباطی با بهینه سازی موتورهای جستجو ندارد. اما این نظر کاملا نادرست می باشد .

هرچند از دیدگاه دیگری ، طراحی وب سایت شما (شامل تایپوگرافی یا طراحی فونت) می تواند به دلیل عوامل مختلف ، از کمپین SEO شما پشتیبانی کند.

ترافیک وب سایت SEO شما را بهبود می بخشد ، اما اگر سایت شما برای مشتریان شما جذاب نباشد ، در نهایت دید آنلاین را از دست خواهید داد.

در واقع ، یک مطالعه نشان داد که 94 درصد  از بازخورد منفی وب سایت مربوط به طراحی است و رنگ فونت یا اندازه فونت می تواند تأثیر زیادی در این مورد داشته باشد.

 

اندازه فونت و سئو فونت

اکثر افراد وقت نمی گذارند هنگام طراحی وب سایت خود اندازه فونت را در نظر بگیرند. با این حال ، باید در نظر گرفته شود زیرا 60 تا 80 درصد از کاربران اینترنت بیشتر از رایانه رومیزی با استفاده از تلفن هوشمند یا رایانه لوحی به صورت آنلاین جستجو می کنند.

اگر یک مشتری احتمالی برای خواندن متن در وب سایت شما مشکل داشته باشد ، به احتمال زیاد آنرا ترک کرده و مطالب مشابه را در جای دیگری جستجو خواهند کرد.

این همان چیزی است که ما آن را تاثیر منفی بر سئو می دانیم  – هنگامی که کاربر روی پیوند وب سایت کلیک می کند و در عرض چند ثانیه به صفحات جستجوی Google خود باز می گردد.

یک استاندارد صنعتی استفاده از اندازه فونت 12 تا 14 پیکسل است ، به طوری که کاربران تلفن و دسکتاپ هر دو می توانند به راحتی هر نوع متنی را بخوانند.

اما ، من اکیداً توصیه می کنم از اندازه فونت 18 پیکسل یا 20 پیکسل استفاده کنید زیرا خواندن در هر دستگاهی بسیار آسان تر است.

 

رنگهای قلم یا فونت – تاثیر فونت بر سئو سایت

نام تجاری شما به احتمال زیاد دارای پالت رنگی مشخص  است ، به این معنی که شما باید به طور مداوم از آن استفاده کنید.

ما افرادی را دیده ایم که از ترس اینکه وب سایت های آنها کودکانه یا قدیمی به نظر برسند ، از رنگ ها دوری می کنند ، اما راهی وجود دارد که از رنگ به گونه ای استفاده می کند که از نظر زیبایی بدون هیچ گونه غلبه ای خوشایند باشد.

اطمینان حاصل کنید که رنگ فونت شما به راحتی قابل خواندن است و با رنگ پس زمینه شما در تضاد نیست.

به عنوان مثال ، اگر رنگ سفید را برای پس زمینه خود انتخاب می کنید ، انتخاب رنگ خاکستری روشن برای متن شما می تواند خواندن را برای مشتریان شما دشوار کند.

به طور متوسط ​​حدود 50 میلی ثانیه طول می کشد تا کاربران درباره وب سایت شما نظر بدهند و اینکه آیا آنها در صفحه می مانند یا نه

انتخاب یک طرح رنگی که خواندن آن آسان است ، به اعتبار صفحه شما کمک می کند و مشتریان را تشویق می کند تا سایت شما را به طور عمیق کاوش کنند.

فونت های استاندارد

در حالی که من مشتریان خود را کاملاً تشویق می کنم تا از فونت های منحصر به فرد استفاده کنند که به مارک های آنها از بقیه متمایز می شود ، اما محدودیت هایی وجود دارد.

 

اگر فونت انتخابی شما به آسانی خوانده نشود ، ضعف نام تجاری شما و رشد احتمالی شما را نشان می دهد.

 

در حالی که فونت مستقیماً بر SEO شما تأثیر نمی گذارد ، می تواند بر نحوه انتخاب مشتریان شما برای تعامل با تجارت شما تأثیر بگذارد.

بهینه سازی موتورهای جستجو هم جنبه فنی و هم زیبایی دارد و توصیه می کنم هر دو را برای کارآیی بالاتر پیگیری کنید.

افزایش جذابیت بصری سایت با استفاده از این نکات ساده در زمینه فونت به رشد ترافیک ارگانیک در تجارت آنلاین شما کمک می کند.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید