پنج راه برای افزایش آگاهی از برند با سئو

افزایش آگاهی از برند باسئو، بله سئو تنها کمک نمی کند شما بازدید سایت را افزایش دهید و فروش بیشتری داشته باشید، اگر شما بخواهید می توانید از سئو برای ساختن برند خود و جذب مخاطبان هدف استفاده کنید.

چه مدیر عامل یک شرکت بزرگ، مدیر بازاریابی، صاحب کسب و کار کوچک یا نویسنده باشید، می‌توانید و باید از بهینه‌سازی موتور جستجو (SEO) برای ایجاد برند خود استفاده کنید. نام های شخصی و تجاری به طور یکسان می توانند حضور آنلاین خود را با برجسته شدن و به رسمیت شناختن بهبود بخشند.

سئو بر روی بهبود تجربه کاربری برای مصرف کنندگان تمرکز دارد. سرعت، طراحی، محتوا، پاسخگویی و هدف وب سایت شما همگی در دیده شدن و مطلوبیت آنلاین شما نقش دارند. هرچه یافتن و دسترسی به حضور آنلاین شما آسان‌تر باشد، سریع‌تر می‌توانید آگاهی ایجاد کنید تا افراد مناسب را به سمت برند خود جذب کنید.

تبلیغ شد

 

برای افزایش تلاش‌های خود برای آگاهی از برند، مخاطبان مناسب را با محتوای مناسب در زمان و مکان مناسب هدف قرار دهید. چگونه؟ از طریق سئو.

استفاده از سئو برای ایجاد آگاهی از برند

با بهینه‌سازی عناصر حیاتی وب‌سایت خود برای جستجو، می‌توانید رتبه‌بندی خود را افزایش دهید و به رسمیت شناختن بیشتر برند آنلاین دست یابید. ترافیک بیشتری را به وب سایت خود جذب کنید و بازدیدکنندگان را به مشتریان سرنخ و درگیر تبدیل کنید.

1. از بازاریابی محتوا استفاده کنید.

انتشار منظم محتوای با کیفیت و ارزشمند در وب سایت شما یکی از مؤثرترین راه ها برای افزایش رتبه شما در موتورهای جستجو، ایجاد آگاهی از برند و جذب سرنخ های با کیفیت به وب سایت شما است. بازاریابی محتوا می تواند به شما در ایجاد اعتماد با مردم، آموزش مصرف کنندگان و اطلاع رسانی محصولات و خدمات به مردم کمک کند.

برای ایجاد پایه ای از محتوای برجسته، بر ارائه آنچه به مخاطبان خود نیاز دارند تمرکز کنید. این ممکن است شامل پاسخ دادن به سوالات رایج، ارائه دیدگاه‌های منحصربه‌فرد در مورد موضوعات مرتبط با صنعت یا ساخت قطعات جذابی باشد که مردم نمی‌توانند منتظر مصرف آن‌ها باشند.

بازاریابی محتوا به پست های وبلاگ و مطالعات موردی محدود نمی شود. شما می توانید همه چیز را از کتاب های الکترونیکی و اینفوگرافیک گرفته تا فیلم ها، پادکست ها، وبینارها و سایر قطعات خلاقانه ایجاد کنید تا مخاطبان خود را درگیر کنید.

2. کلمات کلیدی مرتبط را شناسایی کنید.

بهینه سازی محتوای خود با کلمات کلیدی مناسب بخش مهمی از هر استراتژی عالی سئو است. شناسایی عبارات مرتبط و کلمات کلیدی طولانی می تواند به شما کمک کند تا برای عبارات مورد نیاز برای ورود به گفتگو با مصرف کنندگان رتبه بندی کنید و با آنها در جایی که در سفر خریدار هستند ملاقات کنید.

رتبه بندی نزدیک به بالای صفحات نتایج موتورهای جستجو (SERP) برای عبارات کلیدی خاص نیز نوعی اثبات اجتماعی است. به عبارت دیگر، می‌تواند اعتبار و اعتماد شما را در چشم مصرف‌کنندگان افزایش دهد، زیرا رتبه‌بندی‌های ارگانیک معمولاً بیشتر از تبلیغات پولی قابل اعتماد هستند.

به یاد داشته باشید که هر قسمت از محتوا را برای هدف جستجو (یا هدف کاربر) بهینه کنید. به کاربران زمانی که عبارات خاصی را در موتورهای جستجو تایپ می کنند، آنچه را که قصد دارند پیدا کنند، بدهید. این به افزایش نرخ تبدیل شما کمک می کند و افراد را برای مدت طولانی تری در سایت نگه می دارد. بر روی کلمات کلیدی که ناوبری، معاملاتی، اطلاعاتی و تجاری هستند برای ارضای قصد تمرکز کنید. و فراموش نکنید که عبارات جستجوی مارک را علاوه بر کلمات کلیدی صنعت نیز هدف قرار دهید.

بهینه سازی عناصر روی صفحه زیر با کلمات کلیدی هدف می تواند به شما کمک کند دیده شدن و شناخت برند خود را افزایش دهید:

• عنوان صفحه

• سرصفحه ها و سرفصل های فرعی

• توضیحات متا

• پاراگراف های بدنه

• متن جایگزین تصویر

• نام فایل های تصویری

 

3. یک استراتژی ایجاد لینک بگنجانید.

به گفته Ahrefs، بک لینک ها جزو سه فاکتور برتر رتبه بندی گوگل هستند، با این حال 66.31 درصد از صفحات در وب حتی یک بک لینک ندارند. Ahrefs همچنین دریافت که ترافیک وب سایت با تعداد بک لینک های یک صفحه مرتبط است. هرچه یک صفحه بک لینک بیشتری داشته باشد، ترافیک جستجوی ارگانیک ماهانه بیشتری از گوگل دریافت می کند.

برای ارتقای رتبه خود در گوگل و افزایش آگاهی از نام تجاری آنلاین، یک استراتژی لینک سازی با کیفیت را بکار ببرید. در اینجا چند تاکتیک وجود دارد که به شما کمک می کند تا سوزن را شروع کنید:

• با دیگران در صنعت یا جایگاه خود تماس بگیرید و منابع ارزشمندی را به آنها ارائه دهید.

• پست‌های وبلاگ مهمان را به وب‌سایت‌های مرتبط با پیوندهایی به سایت خود معرفی کنید و از افراد بخواهید که در صورت حضور آنلاین معتبر در یک جایگاه مرتبط، به عنوان مهمان در سایت شما پست کنند.

• پیوندهای شکسته را در سراسر سایت خود و در سایت های خارجی که به سایت شما پیوند می دهند، رفع کنید.

• نام های تجاری خود را در سراسر وب پیدا کنید و درخواست بک لینک دهید.

• محتوای باکیفیت تولید کنید که مردم بخواهند به اشتراک بگذارند.

• مردم را در رسانه های اجتماعی در مورد شما صحبت کنید.

• اگر مطلب قابل توجهی برای به اشتراک گذاشتن دارید، یک بیانیه مطبوعاتی تهیه کنید.

4. مخاطبان اصلی خود را هدف قرار دهید.

مخاطبان اصلی شما چه کسانی هستند؟ برای افزایش موفقیت آمیز آگاهی از برند، باید افرادی را که بیشتر به آنچه ارائه می دهید علاقه مند هستند، هدف قرار دهید. ماهی که ماهی در آن قرار دارد.

رضایت از هدف جستجو و ایجاد یک تجربه آنلاین یکپارچه برای کور شما

مخاطب الکترونیکی حیاتی است – چیزی که گوگل آن را لحظات خرد می نامد. شما می توانید با افراد مناسب ارتباط برقرار کنید و با به اشتراک گذاری محتوای ارزشمند در مورد موضوعات مرتبط و ترکیب کلمات کلیدی برای جایگاه خاص خود، آنها را به سمت برند خود بکشانید.

5. از سئوی محلی استفاده کنید.

اگر یک کسب و کار کوچک هستید یا می خواهید آگاهی از برند را به صورت محلی افزایش دهید، سئوی محلی می تواند به شما کمک کند حضور آنلاین خود را برای جلب توجه در منطقه خود بهینه کنید. با تمرکز بر هدف جستجوی افراد اطراف، محتوای خود را بومی سازی کنید تا شروع به نمایش برای جستجوهای محلی کنید.

برای بهینه سازی وب سایت خود برای جستجوی محلی، این مراحل را دنبال کنید:

 

  •  بررسی های محلی منظم را برای ایجاد اعتبار خود ایجاد کنید. (تقریبا 90٪ از مصرف کنندگان در سراسر جهان سعی می کنند قبل از خرید نظرات آنلاین را مطالعه کنند.)
  •  یک حساب Google برای کسب و کار من (GMB) ایجاد و به طور کامل بهینه کنید و اغلب محتوا و تصاویر جدید اضافه کنید.
  •  وب سایت خود را برای جستجوی صوتی بهینه کنید.
  •  مطمئن شوید که وب سایت شما برای موبایل مناسب است و صفحه هدف مربوط به جستجوهای محلی است که می خواهید در Google Maps (GMB) رتبه بندی کنید.
  •  محتوایی بسازید که رویدادها و موضوعات محلی را پوشش دهد.
  •  محتوا و کلمات کلیدی خاص مکان را به وب سایت خود اضافه کنید.

 

هنگامی که هدف اصلی شما افزایش آگاهی از برند است، وب سایت خود را بهینه کنید تا ترافیک را در بالای قیف فروش خود (در مرحله آگاهی) جذب کند. بر معرفی برند خود به بازدیدکنندگان جدید یا مشتریان احتمالی تمرکز کنید. با آموزنده، تازه، باکیفیت و مرتبط با کاربران در این مرحله اولیه، می توانید شروع به اعتمادسازی کنید و برند مورد نظر خود را به رسمیت بشناسید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *