بازاریابی محتوا

هر آنچه که باید در مورد بازاریابی محتوا Content Marketing بدانید

از آنجایی که بیشتر و بیشتر بازاریابان به قدرت بازاریابی دیجیتال پی برده اند، بازاریابی محتوا به سرعت به بازاریابی موثر و لازم تبدیل شد

در حالی که ممکن است بسیاری این تصور اشتباه را داشته باشند که همه چیز به انتشار محتوا در وب سایت تجاری شما خلاصه می شود، در واقع بسیار بیشتر است.

بازاریابی محتوا
بازاریابی محتوا

 

پس بیایید با یک تعریف شروع کنیم.

بازاریابی محتوا چیست؟

بازاریابی محتوا یک استراتژی است که هم شامل ایجاد و هم تبلیغ محتوای منحصر به فرد و ارزشمند برای مخاطبان هدف می شود.

کلید در اینجا “بی نظیر و ارزشمند” است. با توجه به محتوای بسیار زیاد که هر روز منتشر می شود، بسیار مهم است که تلاش بیشتری برای متمایز شدن انجام دهید.

همه چیز با یک طرز فکر شروع می شود. ایده های بازاریابی محتوا نباید با خدمات یا محصولی که می خواهید تبلیغ کنید شروع شود. آنها باید با این ایده شروع کنند که چگونه می توانید برای سرنخ ها و مشتریان بالقوه مفید و مفید باشید.

در اینجا یک مثال برای ساده کردن آورده شده است:

مک دونالد کمپینی به نام «غذای ما» راه اندازی کرد. سوالات شما.”.

هدف این کمپین رفع مشکل رو به رشد تصویر غول فست فود و جایگاه خود به عنوان برندی متعهد به پایداری بود.

این انجمن تا حدودی شرکت را مجبور کرد تا با مشتریان خود شفاف تر باشد.

به سؤالاتی در مورد چگونگی تهیه مواد تشکیل دهنده خود، چرایی برچسب زدن به محصولات خود یا نحوه تهیه محصولات خود پاسخ داد.

در حالی که نکته اصلی این استراتژی بازاریابی محتوا آموزش مصرف کننده بود، مک دونالد توانست تصویر برند خود را با پذیرش شفافیت بهبود بخشد. خیلی باحاله، درسته؟

چرا بازاریابی محتوا مهم است؟

بازاریابی محتوا به یک معنا منحصر به فرد است. بر خلاف سایر اشکال تبلیغات، محتوا در درجه اول اطلاعات را ارائه می دهد اما بر روشی که از طریق آن اطلاعات ارائه می شود تمرکز می کند.

بنابراین، مقالات تنها وسیله‌ای نیستند که برندها می‌توانند از طریق آن محتوا را به نفع خود استفاده کنند. پست‌های رسانه‌های اجتماعی، ویدئوها، عکس‌ها، پادکست‌ها، کتاب‌های الکترونیکی، مطالعات موردی، اینفوگرافیک‌ها، آموزش‌ها و بررسی‌ها همگی به عنوان محتوا محسوب می‌شوند.

به عنوان مثال، Ahrefs یک پلت فرم SEO است که عمدتا توسط آژانس ها استفاده می شود. آنها نه تنها مقالات وبلاگ طولانی مدتی را ایجاد می کنند که مفاهیم SEO را توضیح می دهد، بلکه یک کانال عالی YouTube را نیز حفظ می کند که آموزش های ویدیویی و راهنماهایی را برای برخی از تاکتیک ها و استراتژی های پیچیده تر SEO ارائه می دهد.

البته، احتمالاً شنیده اید که محتوا هدیه ای است که مدام می دهید. و حقیقت دارد. به خصوص اگر برای محتوای همیشه سبز وقت بگذارید.

محتوای همیشه سبز (همچنین به عنوان سنگ بنا یا محتوای لنگر شناخته می شود) هر چیزی است که شما قصد دارید به طور مداوم آن را به روز کنید و بر اساس آن بسازید، تا همیشه آن را برای مخاطبان مرتبط نگه دارید و در آزمون زمان مقاومت کنید.

برای نمونه‌هایی از محتوای همیشه سبز خودمان، به راحتی می‌توانید راهنمای قیمت‌گذاری سئو و راهنمای سئوی درون صفحه ما را بررسی کنید.

فقط به یاد داشته باشید: بازاریابی محتوا با مطالب آموزنده و سرگرم کننده سروکار دارد. به این ترتیب، اکثر خوانندگان آن را بسیار کمتر از تبلیغات نمایشی یا چاپی معمولی شما می دانند.

در حالی که بیشتر مردم از یافتن بروشور زیر برف پاک کن خود خرسند نخواهند شد، اما ممکن است در واقع خوشحال شوند که مدتی را صرف مصرف رسانه های حمایت شده کنند که در واقع به آنها کمک می کند تا کسب و کار یا زندگی خود را بهبود بخشند.

یکی دیگر از مزایای بازاریابی محتوا در عصر دیجیتال این است که اثرات آن به راحتی قابل پیگیری و اندازه گیری است.

استفاده از گزارش‌های Google Analytics یا هر نرم‌افزار تحلیلی دیگری که گزارش‌های سئو را تولید می‌کند، بینش عمیقی در مورد اثربخشی استراتژی بازاریابی شما و تأثیرات آن بر کل تبدیل‌ها ایجاد می‌کند.

چگونه استراتژی بازاریابی محتوای خود را بسازید
برای اطمینان از موثر بودن تلاش‌های بازاریابی محتوا، باید در مرحله برنامه‌ریزی استراتژیک به دقت فکر کنید.

شناسایی یک مخاطب هدف تنها نوک کوه یخ است، اما اجازه دهید قبل از ادامه کار از آنجا شروع کنیم.

مخاطب هدف خود را مشخص کنید
قبل از ایجاد هر محتوایی، باید افرادی را که می خواهید پیدا کنید و آن را بخوانید/مشاهده کنید، شناسایی کنید.

شما می توانید این فرآیند را با نگاه کردن به محصول، رقبا و مشتریان فعلی خود شروع کنید. ببینید همه آنها چه چیزی مشترک دارند و چه مشکلاتی را برای حل آنها تلاش می کنند.

برای انجام این کار با استفاده از Google Analytics، روی “Audience” کلیک کنید تا منوی کشویی باز شود. سپس گزینه هایی را برای فیلترهای مختلف بازدید کننده خواهید دید.

به عنوان مثال، اگر می خواهید براکت های سنی بازدیدکنندگان سایت خود را ببینید، روی Demographic > Age کلیک کنید. این نمودار خطی از بازدیدکنندگان را بر اساس گروه سنی به شما نشان می دهد.

یا اگر می خواهید تعداد بازدیدکنندگان جدید را بر خلاف مخاطبان بازگشتی خود مقایسه کنید، رفتار > جدید در مقابل بازگشت را انتخاب کنید.

استفاده از این فیلترهای مخاطب به شما این امکان را می دهد که بازدیدکنندگان خود را به دسته بندی تقسیم کنید و به شما کمک می کند تا نوع ترافیک دریافتی سایت خود را درک کنید.

یک برنامه زمان بندی محتوا بسازید
ایجاد یک استراتژی بازاریابی محتوا به یکپارچگی بستگی دارد، به خصوص زمانی که در نوشتن وبلاگ خود تازه کار هستید. با ساختن یک تقویم محتوا شروع کنید و خود و تیمتان را مسئول نگه دارید تا به آن پایبند باشید.

با یک برنامه تقویم محتوای خوب، باید بتوانید طرح ریزی کنید

پست های شما از قبل اهداف سه ماهه، ماهانه یا سالانه، راه اندازی محصول، تعطیلات، روندهای بازاریابی محتوای فعلی و سایر اطلاعات مهم را در نظر بگیرید. پس از آن، می توانید بقیه زمان خود را صرف تمرکز بر نوشتن کنید.

این تنها زمانی اهمیت بیشتری پیدا می‌کند که بخواهید در محتوایی فراتر از مقالات وبلاگ سرمایه‌گذاری کنید. اگر ذینفعان دیگری درگیر باشند، سازماندهی مسئولیت‌ها و سررسیدهای همه در یک مکان مرکزی به یک نیروی چند برابر می‌شود.

ما از Trello برای تقویم محتوای خودمان استفاده می‌کنیم، اما گزینه‌های زیادی از جمله سرویس‌های اختصاصی و برنامه‌هایی مانند CoSchedule وجود دارد.

از ابزارهای مناسب استفاده کنید
وقتی صحبت از برنامه ها شد، باید ابزارهای بازاریابی را پیدا کنید که روند تولید محتوا را سرعت می بخشد.

در حالی که توصیه‌های بی‌پایانی وجود دارد که می‌توانیم در اینجا بگنجانیم، ما بر روی چند حوزه کلیدی تمرکز خواهیم کرد.

سئو – شما به یک ابزار سئو از نوع نیاز دارید که به شما در تحقیقات کلمات کلیدی، بهینه‌سازی کپی‌نویسی و غیره کمک کند. ما Ahrefs یا SEMrush را توصیه می‌کنیم.
کشف موضوع – شما همچنین می خواهید تحقیقاتی انجام دهید تا بفهمید چه موضوعاتی دارای ارتباط خاص هستند. Google Trends و BuzzSumo هر دو گزینه های خوبی با مزایا و معایب متفاوت هستند.
تبلیغات – پس از انتشار محتوای شما، هنوز کارهای زیادی برای انجام دادن خواهید داشت. تبلیغات معمولاً به معنای به روز رسانی منظم اجتماعی، ارسال مجدد و اطلاع رسانی ایمیل است. برای جنبه اجتماعی همه چیز، MeetEdgar، SocialPilot یا HootSuite را بررسی کنید.
“بی نظیر بودن” – سرقت ادبی به همان اندازه که در کلاس درس وجود دارد، یک مسئله آنلاین است. در حالی که می‌توانید و باید منابع مفید دیگری را نقل‌قول کنید (به شرطی که انتساب مناسب را ذکر کنید)، بخش عمده محتوای شما باید اصلی باشد. بهتر است نوشته خود را از طریق یک بررسی کننده سرقت ادبی مانند DupliChecker یا Grammarly اجرا کنید تا در امان باشید.
با کیفیت محتوای خود سازگار باشید
همانطور که اشاره کردیم، ثبات کلیدی است. اما شما می خواهید به ثبات کیفیت فکر کنید و نه فقط به انتشار آهنگ.

بهترین راه برای اطمینان از اینکه فقط محتوای با کیفیت منتشر می کنید، استخدام یک ویرایشگر یا استفاده از ابزار ویرایشگر محتوا است.

با واداشتن شخصی به بررسی مقالات شما، می توانید از اشتباهات گرامری، عدم دقت واقعی و نام تجاری نامناسب جلوگیری کنید. به یاد داشته باشید، قبل از ارسال محتوای خود، باید مطمئن شوید که سایت شما عملکرد مطلوبی دارد.

اما فراتر از آن، در اینجا چند راه وجود دارد که می‌توانید برای کمک به گرفتن گاو توسط شاخ‌ها دنبال کنید.

گردش کار خود را ساده کنید
صرف نظر از اینکه در خانه می نویسید یا با مترجمان آزاد یا یک شریک خارجی کار می کنید، سازماندهی یک گردش کار کارآمد می تواند یک بازی را تغییر دهد.

در اینجا یک هدف خوب برای تلاش با گردش کار تولید محتوای خود وجود دارد.

مرحله 1: موضوعی را از تقویم محتوای خود انتخاب کنید و آن را به نویسنده اختصاص دهید. خلاصه شما باید شامل حوزه‌هایی باشد که می‌خواهید نویسنده پوشش دهد و کلیدواژه‌هایی که می‌خواهید از او استفاده کند. تا جایی که ممکن است با جزئیات صحبت کنید.

مرحله 2: وقت آن است که توپ را به حرکت درآورید. با تحقیق شروع کنید و در نهایت روی تهیه نسخه کار کنید. در برخی موارد، نویسندگان از تصاویر مراقبت می کنند، بنابراین برای ویرایش عکس نیز به زمان نیاز دارند. ضرب‌الاجل‌ها باید تعیین شوند، اما همیشه باید در حد معقول باشند.

مرحله 3: پس از ارسال پیش نویس، کنترل کیفیت را انجام دهید. به بخش هایی که نیاز به اصلاح دارند توجه داشته باشید. این مبادله تا زمانی که هر دو طرف راضی شوند به عقب و جلو می رود.

مرحله 4: پست را منتشر کنید. تبلیغ محتوای خود را در شبکه های اجتماعی فراموش نکنید. پس از چند روز یا چند هفته، می‌توانید تجزیه و تحلیل‌ها را بررسی کنید تا ببینید آیا پست مورد توجه قرار گرفته است یا خیر.

این فقط یک رویکرد دیگ بخاری است و باید در صورت نیاز برای مورد خاص شما، مراحل اضافه، حذف یا اصلاح شود.

همیشه در مرحله تحقیق سرمایه گذاری کنید
ایجاد محتوای با کیفیت مستلزم تحقیق در مورد کلمات کلیدی است.

با ارسال مداوم مقالاتی که به خوبی مورد تحقیق قرار گرفته اند، می توانید کیفیت محتوای خود را بهبود بخشیده و منبعی قابل اعتماد برای مخاطبان مورد نظر خود قرار دهید.

پس از مدتی، ممکن است به نظر برسد که کوتاه کردن مرحله تحقیق کار مهمی نیست، زیرا از قبل فضا، بازار و مخاطبان خود را به خوبی می‌شناسید. اما به من اعتماد کنید، همه چیز تغییر می کند. و شما متوجه نخواهید شد مگر اینکه از قبل کار را انجام دهید.

تنوع را در آغوش بگیرید
فقط به این دلیل که لحن خود را حفظ می کنید به این معنی نیست که باید ایده آزمایش ایده های محتوا را متوقف کنید. اگر مقالات شما ضعیف نوشته شده باشد، کهنه شده باشد، یا فقط فاقد شخصیت باشد، احتمالاً مخاطبان شما را ترک خواهند کرد. شاید نه به یکباره، اما با گذشت زمان، آن را احساس خواهید کرد.

بنابراین سعی کنید هر چند وقت یکبار موارد را تند کنید و اطلاعات را در قالب های مختلف ارائه دهید. اگر محتوا یا مخاطب شما به آن نیاز دارد کمی طنز اضافه کنید.

مهمتر از همه، از خلاق بودن نترسید.

بسیاری از صاحبان مشاغل می خواهند از نظرسنجی ها برای افزایش تعامل با بازدیدکنندگان وب سایت خود استفاده کنند. نظرسنجی‌ها و ارزیابی‌های امتحانی را می‌توان به صفحات خدمات یا محصولات اضافه کرد، که به برندها کمک می‌کند تا در عین جمع‌آوری داده‌های ارزشمند سرنخ، تخصص خود را به اشتراک بگذارند. Survey Anyplace ابزاری است که اگر در اجرای نظرسنجی ها در سایت خود تازه کار هستید، توصیه می کنیم آن را امتحان کنید، زیرا استفاده از آن بسیار آسان است.

چند اشتباه رایج بازاریابی محتوا در Av

oid
برخی از اشتباهات اجتناب ناپذیر هستند، اما موارد زیر به راحتی قابل اجتناب هستند، بنابراین به آنها توجه داشته باشید و برای جلوگیری از آنها برنامه ریزی کنید تا زمان و انرژی خود را بیهوده هدر ندهید.

ایجاد محتوا بدون پیشنهاد واضح – خواندن هر مقاله، صرف نظر از طول آن، فقط برای اینکه متوجه شوید هیچ بازدهی وجود ندارد، فقط خوانندگان شما را ناامید می کند. اطمینان حاصل کنید که مخاطبان شما با دانستن چیزی که قبلاً نمی دانستند، از پست شما دور می شوند.
تمرکز بر کمیت بر کیفیت – انتشار مقالات زیاد اشکالی ندارد. اما تنها در صورتی که استانداردهای بالای کیفیت آن را حفظ کنید. هنگامی که نویسندگان عجله در مقاله می نویسند، مستعد اشتباهات و نادرستی می شوند. بنابراین، مطمئن شوید که نویسنده پست‌ها را با دقت و توجه زیادی به جزئیات می‌نویسد.
نوشتن برای الگوریتم ها به جای افراد – افزودن کلمات کلیدی به پست ها ضروری است. اما این بدان معنا نیست که شما باید پست های خود را اسپم کنید. کلمات کلیدی همچنان باید طبیعی به نظر برسند. اگر مقاله شما به نظر می رسد که یک ربات آن را نوشته است، این کار را اشتباه انجام می دهید.
نتیجه
چه بخواهید چه نخواهید، بازاریابی محتوا اینجاست. برای اکثر برندها، زمانی که به طور متفکرانه به کار گرفته شود، یک راه سودمند و بالقوه تغییر دهنده بازی خواهد بود.

با تجهیز به اطلاعات بالا، باید به خوبی در راه داشتن یک استراتژی بازاریابی محتوای موفق باشید.

اگر می‌دانید که برای بازاریابی محتوا به کمک نیاز دارید، اما زمان کافی ندارید، با خیال راحت با ما تماس بگیرید. ما به کسب و کارهای کوچک و بزرگ کمک می کنیم تا از بازاریابی محتوا برای دستیابی به اهداف تجاری گسترده و بهبود تولید سرنخ دیجیتال استفاده کنند.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید