آیا صفحه فرود شما تاثیر اولیه خوبی بر جای می گذارد؟

صفحه فرود به هر صفحه ای گفته می شود که ترافیک از منبعی غیر از یکی از صفحات شخصی شما به آن هدایت می شود، بنابراین می تواند صفحه اصلی شما یا هر صفحه ای در کل سایت شما باشد.

البته، هدف اصلی این است که افراد را به صفحه خود بکشانید، اما بدون ایجاد تأثیر خوب در هنگام ورود، احتمالاً نمی‌مانند، چه رسد به اینکه بیشتر وارد سایت شما شوند.

یک صفحه فرود خوب اطلاعاتی را که شخص به دنبال آن بود ارائه می دهد و همچنین اطلاعات اضافی را ارائه می دهد که می تواند برای مخاطب جالب باشد و آنها را به سمت اقدامی (مثلا خرید) سوق دهد.

هنگام استفاده از کمپین ترافیک پرداخت به ازای کلیک، بسیاری از بازاریابان اشتباه می کنند که صفحه اصلی خود را به عنوان لینک هدایت شده قرار می دهند.

بیشتر صفحات اصلی برای جستجو به اندازه کافی خاص نیستند، و بنابراین، کاربر به تنهایی باید آن را “پیدا کند”.

صفحات فرود به شما این امکان را می دهند که کنترل را در دست بگیرید و فقط موارد ضروری را بدون حواس پرتی در صفحه قرار دهید.

صفحه فرود اطلاعاتی را که کاربر جستجو می کرد ارائه می دهد، کلیک های بیشتری ایجاد می کند و به موتورهای جستجو کمک می کند صفحه شما را در مقابل رقبا به روشی ساده تر اولویت بندی کنند.

گوگل و سایر موتورهای جستجو همه در مورد مرتبط بودن هستند، بنابراین هدف اصلی آنها این است که دقیقاً آنچه را که کاربرانشان درخواست می کنند در اسرع وقت پیدا کنند و هدف شما ارائه آن به آنها است.

صفحه فرود چه چیزی را باید ارائه دهد؟

یک صفحه فرود باید دقیقاً همان چیزی را که وعده داده است به روشی واضح و قابل درک ارائه دهد.

یک کمپین بازاریابی که به سمت سئو و بازاریابی اینترنتی تنظیم می‌شود، باید صفحه فرود داشته باشد که اطلاعات مربوط به آن موضوع را قبل از هر چیز ارائه می‌کند، و اگر صفحه فرود شما این را ارائه نمی دهد، خوب، به جز اینکه نه تنها بازدیدکنندگان شما ناامید شوند، بلکه نرخ تبدیل شما نیز ناامید شود.

صفحات فرود باید از نظر طراحی ساده باشند،

به این معنی که پیوندها، دکمه ها و نوارهای ناوبری بیش از حد متعصب برای کل سایت باید حذف شوند و فقط طراحی لازم را پشت سر بگذارند. به ولارو نگاهی بیندازید…

SEO – هنگام ایجاد صفحه فرود باید از بهینه سازی موتور جستجو استفاده شود، همان استراتژی هایی را که برای کل سایت خود انجام می دهید در اینجا ادامه دهید. ایجاد چندین صفحه فرود برای هر گروه کلیدواژه یک راه عالی برای نظارت بر اینکه چه تلاش‌های بهینه‌سازی کار می‌کنند و چه مواردی نیستند، است، بنابراین می‌توانید از آنها به عنوان ابزاری برای بهبود استراتژی‌های بازاریابی خود برای کل سایت خود استفاده کنید.
ورود به سایت – اگرچه نباید تعداد زیادی لینک یا دکمه در صفحه فرود وجود داشته باشد، اما شما می خواهید راهی برای بازدیدکنندگان برای ورود به سایت اصلی شما و کشف همه چیزهایی که ارائه می دهید داشته باشند.
به صفحه فرود سایت های معروف نگاهی بیندازید، ساده و در عین حال بسیار مؤثر است. قرار دادن call to action با رنگ های متضاد واقعاً توجه را به آنچه آنها می خواهند شما را جلب می کند …

پاک کردن سرفصل ها

کاربران می خواهند به آنها گفته شود که کجا بروند و در مرحله بعد چه کاری انجام دهند، آنها نمی خواهند خودشان آن را بفهمند. یک صفحه فرود خوب عناوین واضحی را ارائه می دهد که جهت را ارائه می دهند، مانند اینجا کلیک کنید، این را بخوانید، اکنون ادامه دهید… و غیره. سرفصل ها می توانند به سادگی «همین الان وزن کم کن»،  یا «رها نشو» باشد.

زبان واضح و مختصر

صفحات فرود که از زبان واضح و مختصر استفاده می کنند، بهتر از صفحات لندینگی هستند که از اصطلاحاتی استفاده می کنند که کاربر روزمره آن را درک نمی کند.

سعی نکنید از مخاطبان خود پیشی بگیرید. شما با تکبر خود تنها خواهید ماند.

از نقاط گلوله برای تجزیه اطلاعات برای کاربران استفاده کنید تا بدون خواندن پاراگراف های طولانی به سرعت به آنچه نیاز دارند دست پیدا کنند.

زبان دوستانه

صفحات فرود که از زبان‌هایی مانند «ما» و «من» استفاده می‌کنند، به نظر می‌رسد که بیشتر به تجارت خود اهمیت می‌دهند نه مشتریانشان. صفحات فرود و همچنین وب‌سایت‌هایی که از «شما» به جای «من» استفاده می‌کنند، با نرخ تبدیل بسیار بهتر عمل می‌کنند.
مثال: ما وب سایت های بهتری می سازیم…
مثال: شما لایق یک وب سایت بهتر هستید…

امنیت

اگر از کاربر درخواست می‌کنید که اطلاعات خود را وارد کند، محصولی بخرد یا حتی فقط وارد سایت شما شود، بهتر است آن را ایمن کنید. مهر و موم های امنیتی نه تنها به کاربران کمک می کند تا احساس امنیت کنند، بلکه در واقع آنها را ایمن نگه می دارند.

یک مثال خوب از اینکه یک صفحه فرود خوب چگونه به نظر می رسد مشابه صفحه سایت تلفن همراه است. هنگامی که در تلفن هوشمند یا دستگاه دیگری برای پاسخ جستجو می کنید، لیست بسیار خاصی از سایت هایی به شما داده می شود که پاسخ مورد نظر شما را ارائه می دهند.

وقتی وارد آن سایت‌ها می‌شوید، سایت‌هایی که به خوبی برای مشاهده تلفن همراه بهینه‌سازی شده‌اند، بسیاری از جزئیاتی را که در صفحه اصلی آنها یافت می‌شود، حذف می‌کنند. این صفحات بسیار شبیه به صفحات فرود هستند، بنابراین هنگام ایجاد صفحه شما، سعی کنید یک نسخه ساده شده از صفحه اصلی خود داشته باشید که همه چیزهایی را که بازدیدکننده نیاز دارد ارائه می دهد، بدون اینکه درهم و برهمی زیادی حواس آنها را پرت کند.

مواردی که نباید در صفحه فرود گنجانده شود

چند راه مطمئن برای ایجاد طعم بد در دهان بازدیدکنندگان با طراحی بد صفحه فرود وجود دارد. مهم ترین قانون در مورد صفحات فرود به N است

همیشه فراموش کنید که اطلاعات یا محصول وعده داده شده را که کاربر را در وهله اول به صفحه هدایت کرده است درج کنید. چند چیز دیگر که در طراحی صفحه فرود خود نمی خواهید عبارتند از:

نامه های طولانی فروش

از قرار دادن جزئیات بیش از حد در مورد محصول یا خدمات در صفحه فرود خودداری کنید.

صفحه نباید مانند یک نامه فروش طولانی به نظر برسد، بلکه باید مکانی باشد که دقیقاً آنچه را که کاربر نیاز دارد ارائه می دهد.

درخواست‌های فشاری

سعی نکنید نام و آدرس ایمیل بازدیدکننده‌تان را برای به دست آوردن اطلاعاتی که آنها درخواست کرده‌اند حذف کنید… وظیفه صفحه فرود این است که اطلاعات را آزادانه ارائه دهد، نه اینکه آنها را برای ارسال اطلاعات خود قلدری کند.

با فروش سخت به بازدیدکنندگان فشار نیاورید، شما می خواهید راهی برای ترغیب آنها برای برداشتن گام بعدی پیدا کنید، اما هرگز نمی خواهید آنها را به سمت آن سوق دهید.

گنجاندن محتوا در صفحه فرود شما مشکلی ندارد، تا زمانی که محتوای مناسب باشد
هیچ کس به شما نمی گوید که محتوای صفحه خود را حذف کنید، محتوا در واقع می تواند کمک بزرگی در مورد سئو به خصوص در صفحه فرود باشد. Basecamp یک مثال عالی از این است که چگونه محتوای مناسب واقعاً می تواند به افزایش SEO صفحات فرود شما و همچنین نرخ تبدیل کمک کند.

آنها یک صفحه فرود عمیق با تعداد زیادی اطلاعات ارائه می دهند، اما همانطور که متوجه می شوید، همچنین مطمئن می شوند که چشم خواننده را به فرم هدایت می کنند. همه اطلاعات در مکان های مناسب قرار دارند، چیزهای درستی را بیان می کنند و از همه بهتر… خوانندگان را از هدف تبدیل صفحه دور نمی کند.

چه زمانی باید از صفحات فرود استفاده کرد؟

همه وب‌سایت‌ها به عنوان صفحات فرود بریده نشده‌اند، اما گاهی اوقات واقعاً کار می‌کنند.

تبلیغات پرداخت به ازای هر کلیک

یک صفحه فرود متفاوت باید برای هر مجموعه از کلمات کلیدی یا عبارات کلیدی ایجاد شود. این به شما امکان می دهد گروه های مختلف را آزمایش کنید و نتایج را برای تکنیک های بازاریابی بهتر در آینده دنبال کنید.
راه اندازی محصول- هنگامی که یک محصول جدید در حال راه اندازی است، صفحه فرود راهی عالی برای ایجاد سر و صدا و افزایش انتظار است.

پیشنهادات بخش

اگر چندین کمپین تبلیغاتی مختلف دارید که همزمان اجرا می شوند، تقسیم آنها به گروه های خاص ایده آل است. همه به یک کوپن قابل چاپ یا یک کد تخفیف قابل بازخرید آنلاین علاقه نخواهند داشت، بنابراین یک صفحه فرود به طور خاص برای هر نوع پیشنهاد ایجاد کنید که به انواع خاصی از خریداران پاسخ دهد.

مخاطب هدف

اگر محصول یا خدماتی دارید که می‌توان آن را به چندین نوع مصرف‌کننده ارتقا داد، این عالی است، اما کمپین بازاریابی یک اندازه مناسب همه کار نخواهد کرد. صفحات فرود را می توان برای بازاریابی یک محصول به مخاطبان مختلف با تبلیغات منحصر به فرد ایجاد کرد.

سایت های رسانه های اجتماعی

صفحات فرود راهی عالی برای هدف قرار دادن یک گروه خاص در یک پلت فرم رسانه اجتماعی است.
یک صفحه فرود برای جایگزینی هر کمپین بازاریابی طراحی نشده است، بلکه فقط برای ارتقای آنها طراحی شده است.

خلاصه

صفحات فرود اگر به درستی استفاده شوند می توانند یک ابزار بازاریابی موثر باشند. آنها باید پاسخی سریع، تمیز و واضح به جستجوی کاربر ارائه دهند. اگر موارد حواس پرتی بیش از حد در صفحه قرار دهید، آنها هرگز چیزی را که به دنبال آن بودند پیدا نمی کنند و به سادگی به یکی از سایت های رقبای شما می روند. یک صفحه فرود خوب تأثیر خوبی بر کاربر می گذارد و او را وادار می کند تا درباره آنچه شما ارائه می دهید بیشتر بداند.

با گفتن اینکه چه چیزی از محصول یا خدمات شما به دست می‌آورد یا از آن سود می‌برد، به کاربر احساس اهمیت دهید، نه اینکه چه کاری می‌توانید برای او انجام دهید و چقدر عالی هستید!

دیدگاه‌ خود را بنویسید