تفاوت 404 و 410 هنگام حذف صفحه از نظر گوگل

من یک سایت بزرگ دارم و بسیاری از صفحات بی ربط را برای همیشه حذف کردم. باید 404 برگردانم یا 410؟ چه چیزی برای «بودجه خزیدن» من بهتر است؟

این سوال جالبی است زیرا اکثر وب مسترها تمایل دارند به سادگی صفحات را به طور کامل حذف کنند و به سرور اجازه دهند مسیر 404 را طی کند یا آن را به یک صفحه سفارشی 404 هدایت کند تا به مشتریان کمک کند تا به محتوای دیگری در سایت هدایت شوند. اما با محبوبیت بیشتر سئوی فنی، سؤالات در مورد کدهای پاسخ سرور بیشتر مطرح می شود.

در اینجا پاسخ مولر  در مورد اینکه چه زمانی مدیران وب سایت باید از آنها استفاده کنند، چگونه بر نرخ خزیدن Googlebot تأثیر می گذارد و چه اتفاقی برای آن صفحات در آینده می افتد، حتی با 404 یا 410 است.

کد نتیجه HTTP 410 (“Gone”) نشانه واضح تری است که این صفحات برای همیشه از بین رفته اند و به طور کلی گوگل آن صفحات را کمی سریعتر از فهرست حذف می کند. با این حال، 404 در مقابل 410 بر میزان خزیدن مجدد تأثیری نمی‌گذارد: ما همچنان گهگاه بررسی می‌کنیم که آیا این صفحات هنوز ناپدید شده‌اند، به خصوص وقتی پیوند جدیدی به آن‌ها پیدا می‌کنیم.

در عمل، من شک دارم که اصلاً تفاوت قابل توجهی بین 404 و 410 مشاهده کنید، بنابراین اگرچه استفاده از 410 در موقعیت هایی که مطمئن هستید، با توجه به جستجوی Google، ارزش صرف زمان زیادی برای این تصمیم را ندارد، عالی است. یا در اجرای آن.

بنابراین این مورد دیگری است که احتمالاً بسیاری در مورد انتخاب فکر می‌کنند، بنابراین اگر نیازی به کامل بودن از نظر فنی ندارید، هر کدام از نظر گوگل کار خواهند کرد.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *