تفاوت بین قدرت دامنه و رتبه صفحه چیست؟

اعتبار دامنه و رتبه یا رنک صفحه دو عامل برای شناسائی سئو بهتر می باشد ، اما اینها بیشتر ذهنی است ، تولید محتوای عالی  و سئو خارجی برگ برنده سایت است .

دو اندازه گیری یک سایت اغلب به عنوان معیارهای مهمی برای بهبود عملکرد سایت شما در نظر گرفته می شود. یکی از این موارد PageRank ایجاد شده و اندازه گیری شده توسط Google است. مورد دیگر ایجاد شخص سوم Moz ، Domain Authority است. اندازه گیری این موارد چیست و کدام برای سایت شما مهم است؟

PageRank چیست؟
PageRank الگوریتمی است که توسط بنیانگذار گوگل لری پیج ایجاد شده و به نام او نامگذاری شده است. این اندازه گیری ساده پیوندها و ارزش ویژه پیوندها است. گوگل به سایت خاصی نگاه می کند و تعداد پیوندهای اشاره شده به آن سایت را اندازه گیری می کند. همچنین قدرت آن سایتها را اندازه گیری می کند تا از سوء استفاده از مزارع مرتبط جلوگیری شود. سایتی با پیوندهای ورودی با کیفیت بالاتر در تعداد بیشتر دارای رتبه صفحه بهتر است.

برای مدت طولانی ، PageRank معیار مهمی در رابطه با کیفیت یک سایت بود. هم توسط مدیران وب و هم کاربران معمولی برای تشخیص اینکه آیا سایتی قابل اعتماد است یا نه مورد استفاده قرار گرفت. همچنین از آن به عنوان یک پرچم برای تعیین ارزش در یک سایت برای نمایندگی های فروشنده دامنه استفاده می شود ، اگرچه کاربرد آن در این مورد کاهش یافته است.

رتبه در چند سال گذشته کاهش یافته است. گوگل به آرامی به روزرسانی داده های روابط عمومی را متوقف کرده است ، به طوری که سایت شما نمی تواند در طول زمان نه رتبه سایت را افزایش دهد و نه کاهش یابد. این روزها ، به روزرسانی ها به ندرت دو بار در سال انجام می شود و وعده داده می شود که در آینده کمتر اتفاق می افتد.

PageRank هنوز به عنوان بخشی از الگوریتم داخلی Google ارزشمند است ، اما دیگر معیار عمومی ارزشمندی نیست.

Domain Authority چیست؟
اختیار-دامنه-چیست

Domain Authority معیاری است که توسط Moz.com به عنوان نشانه دقیق تری از ارزش سایت ایجاد شده است. مانند PageRank ، محاسبه لگاریتمی قدرت سایت است. افزایش از 30 پایین به 35 در این مقیاس آسان تر از افزایش از 80 به 85 است. DA 100 بهترین ایده آل است ، در حالی که یک سایت بدون رتبه بندی دارای DA صفر است.

Domain Authority را می توان از طریق تعدادی ابزار SEO مختلف ، از جمله MozBar یا سایت Open Site Explorer یافت.

DA با استفاده از طیف وسیع تری از معیارها نسبت به Pagerank محاسبه می شود. برخی از این معیارها عبارتند از:

• تعداد و کیفیت پیوندهای ورودی. چه کسی به شما لینک می دهد و چند نفر آن را مرتباً انجام می دهند؟ این را می توان با به دست آوردن بک لینک از طیف گسترده ای از منابع معتبر بهبود بخشید.
• تعداد و کیفیت پیوندهای خروجی. به نظر شما ارزش پیوند دادن به چه کسانی را دارد؟ آیا پیوندهای زیادی برای محتوای خود دارید؟ آیا به سایت های معتبر یا دامنه های هرزنامه شناخته شده پیوند می دهید؟
• اطلاعات ثبت دامنه. آیا مالک 10 ، 20 ، 30 دامنه هستید؟ Domain Authority دامنه های مرتبط با اطلاعات یکسان را تحت نظر دارد. اگر یکی از آن سایت ها تبدیل به یک سایت اسپم یا کلاه سیاه شود ، سایر سایت های متعلق به آن فرد می توانند تنزل رتبه پیدا کنند.
• سن دامنه. دامنه های قدیمی زمان بیشتری برای ایجاد اعتماد بیشتر داشته اند ، بنابراین می توانند کمی بالاتر در Domain Authority قرار بگیرند. بسیاری از سایت ها هرگز از اولین سالگرد خود گذشته اند. این معیار واقعاً نمی تواند از نظر خارجی تحت تأثیر قرار گیرد ، زیرا نمی توان یک دامنه قدیمی و قدیمی را خریداری کرد.
• تنوع پیوندها. به طور کلی بهتر است تعداد کمتری پیوند از مجموعه وسیع تری از سایت های با ارزش داشته باشید تا این که تعداد زیادی پیوند ورودی از تعداد انگشت شماری از سایت ها داشته باشید.
• رتبه صفحه. بله ، Moz از رتبه صفحه Google به عنوان بخشی از محاسبه اعتبار دامنه استفاده می کند. این بدان معناست که Domain Authority اندازه گیری وسیع تر و دقیق تر یک سایت است.
• توزیع زمانی. یعنی توزیع محتوا و ترافیک در طول زمان. سایتی که ترافیک ناگهانی بر روی یک محتوا خاص افزایش یافته است ممکن است آن محتوا را ویروسی کرده باشد یا از سایت شخص ثالث ترافیک خریداری کرده باشد.
• توزیع ارزش. در سایتی با 100 صفحه ، چند مورد از آنها به طور گسترده ارزشمند تلقی می شود؟ سایتی با 75 از 100 صفحه با ارزش متوسط ​​- که با پیوندهای ورودی و ترافیک اندازه گیری می شود – نسبت به سایتی که فقط 10 از 100 صفحه دارای پیوند و ترافیک است ، بهتر خواهد بود.
• معیارهای ترافیک ، از جمله تعداد بازدیدکنندگان بازگشتی ، تعداد مشاهده صفحات به ازای هر بازدید کننده ، زمان صرف شده در صفحه و نرخ بازگشت کاربر. همه این موارد را می توان با تعامل افزایش داد.
• معیارهای سخت افزاری و نرم افزاری ، از جمله زمان پاسخگویی سرور ، پیوندهای خراب ، خطاهای کد و زمان به روز.
تعدادی دیگر از معیارهای DA نیز وجود دارد که اندازه گیری Moz را تقریباً مانند الگوریتم گوگل پیچیده می کند.

قدرت دامنه در مقابل PageRank
تفاوت-بین-دامنه-اقتدار-و-رتبه بندی

چند تفاوت اساسی بین این دو سیستم رتبه بندی وجود دارد.

• از Domain Authority به طور فعال استفاده می شود ، در حالی که PageRank از نظر کاربردی کاهش یافته است.
• Domain Authority ارتباط تنگاتنگی با Page Authority دارد که صفحات فردی را اندازه گیری می کند. PageRank فقط کل سایت را پوشش می دهد.
• PageRank توسط خود Google محاسبه می شود ، در حالی که DA محاسبه شخص ثالث است.
• PageRank تأثیر مستقیم بر رتبه بندی SERP شما ندارد ، در حالی که DA می تواند برای اندازه گیری این روابط استفاده شود

ip
• روابط عمومی به اندازه گیری تأثیر پیوندها محدود می شود ، در حالی که DA شامل طیف وسیع تری از معیارها می شود.
• DA چندین بار در هر ماه به روز می شود ، در حالی که روابط عمومی اینطور نیست.
• روابط عمومی در مقیاس 0 تا 10 اندازه گیری می شود ، در حالی که DA در مقیاس 0 تا 100 اندازه گیری می شود ، بنابراین DA برای سایت های مشابه دقیق تر است.
• DA در طول ماه ها بهبود می یابد زیرا Moz الگوریتم قدرتمند آن را اصلاح می کند ، در حالی که روابط عمومی با کاهش گوگل از ارزش خود کاسته می شود.
Domain Authority تحت تأثیر بسیاری از موارد مشابه است که بر موقعیت SERPs شما و تعامل کاربر شما تأثیر می گذارد ، که منطقی است. DA اندازه گیری SEO ، محبوبیت و مشارکت شما است. معیارهای بهتر در اطراف ، دامنه اختیار شما را افزایش می دهد.

همچنین به خاطر داشته باشید که Moz محاسبه یکسانی را در سطح صفحه نیز ارائه می دهد. جایی که DA و PR فقط در خود سایت کار می کنند و دامنه را طی می کنند ، Page Authority در صفحه جداگانه کار می کند. این می تواند راه خوبی برای تجزیه و تحلیل وسعت سایت شما باشد. کدام صفحات دارای قدرت پایینی هستند و رتبه شما را پایین نگه می دارند؟ کدام صفحات دارای اعتبار بالا هستند و چه کارهایی را به درستی انجام می دهند؟ هنگامی که سایت خود را در این زمینه تجزیه و تحلیل می کنید ، می توانید ارزش بیشتری را در متریک مشاهده کنید.

نکته اصلی این است که Domain Authority یک معیار فعالتر و به روز است که یک سایت را به صورت دقیق تر رتبه بندی می کند. DA بالاتر از PR بالاتر بهتر است ، به ویژه در حال حاضر که گوگل از سرمایه گذاری خود در روابط عمومی عقب نشینی می کند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید