کیفیت محتوا

کیفیت برنده است اما محتوای با کیفیت واقعا به چه معناست؟ چگونه بازاریابان تضمین می کنند که چیزی با کیفیت بالا ایجاد می کنند؟

محتوای با کیفیت با مخاطبان خود طنین انداز می شود. اگر این کار را انجام ندهد، کیفیت ندارد.

محتوای با کیفیت محتوایی است که مردم واقعاً آن را می‌خواهند و باعث فروش برای یک سازمان می‌شود. وقتی به درستی انجام شود، اینها نباید اهداف متضادی باشند.

محتوای با کیفیت چیست؟

کلمه “کیفیت” بسیار ذهنی است.

این می‌تواند به معنای داشتن فهرستی طولانی از ویژگی‌هایی باشد که می‌توان آن‌ها را لمس کرد یا دید، یا می‌تواند احساسی گرم و مبهم باشد که واقعاً نمی‌توان آن را توصیف کرد.

 

در مورد بازاریابی محتوا، «کیفیت» واقعاً به دو تعریف مهم خلاصه می‌شود: برای گوگل (و بیشتر موتورهای جستجو)، محتوای باکیفیت محتوایی است که به جستجوگر آنچه را که به دنبالش است می‌دهد. ارزشی را ارائه می دهد که شخصی قصد دارد هنگام وارد کردن پرس و جو خود را به روشی سریع و آسان پیدا کند. برای کسب و کارها، محتوای باکیفیت محتوایی است که باعث افزایش ترافیک و در نهایت فروش می شود.

 

اما این خبر خوب برای بازاریابان است: تجربه و تحقیقات صنعتی ما نشان می‌دهد که محتوایی که به خریداران آنچه می‌خواهند می‌دهد، که واقعاً ارزشمند است (آنچه Google به دنبال آن است)، همان محتوایی است که می‌فروشد (آنچه کسب‌وکارها می‌خواهند).

به عبارت دیگر تفاوتی با هم ندارند. محتوای با کیفیت محتوایی است که با دادن ارزشی که مخاطبان می‌خواهند و برای تصمیم‌گیری مطمئن و آگاهانه به آن نیاز دارند، به فروش می‌رسد.

محتوای با کیفیت با ارائه ارزش اعتماد ایجاد می کند

ببینید، همه چیز در مورد ایجاد اعتماد است.

خریداران مدرن نمی خواهند به آنها فروخته شود. آن‌ها می‌خواهند بدانند که پولشان را عاقلانه خرج می‌کنند و خودشان تصمیم می‌گیرند، نه اینکه توسط کسب‌وکاری که نمی‌تواند به آن‌ها اهمیتی بدهد، متحیر نمی‌شوند. آن‌ها می‌خواهند از سازمان‌هایی خرید کنند (و به آنها وفادار بمانند) که به آنها اعتماد دارند و به وعده‌هایشان عمل می‌کنند.

 

هنگامی که محتوای شما ارزش واقعی را ارائه می دهد و به خریدار آنچه را که می خواهد به جای فروش به او می دهد، شما را به عنوان یک راهنمای مفید می بیند.

آنها متوجه می شوند که شما می خواهید به آنها کمک کنید تا یک تصمیم خرید تحصیلی بگیرند، حتی اگر این تصمیم منجر به فروش شما نشود. این اعتماد چیزی است که در نهایت باعث می شود افراد تمایل بیشتری به خرید از یک کسب و کار داشته باشند و این یکی از بزرگترین مزایای بازاریابی محتوا است.

بنابراین، چه نوع محتوایی برای خریداران ارزشمند است؟

ارزش چیز دیگری است که می‌تواند به طرز آزاردهنده‌ای مبهم باشد، دلیل خوبی هم دارد. آنچه با ارزش تلقی می شود بسته به مخاطب شما و حتی محیط آن متفاوت است.

جدای از این عوامل، ارزش – وقتی نوبت به بازاریابی محتوا می رسد – معمولاً به صورت آموزش یا سرگرمی است.

با فکر کردن به هدف بازاریابی محتوا، این 100% منطقی است.

بازاریابی محتوا در تلاشی برای به اشتراک گذاشتن اطلاعات محصول به روشی ایجاد شد که شبیه به فروش نباشد.

از آنجایی که خریداران روش‌های بازاریابی سنتی مانند بیلبوردها و تبلیغات چاپی را نادیده می‌گیرند، قرار دادن پیام‌های شما در یک بسته آموزشی یا سرگرم‌کننده به احتمال زیاد به مخاطبان شما می‌رسد – بدون اینکه بی‌صادق به نظر برسد.

 

چگونه محتوای با کیفیت تولید کنیم

محتوای سرگرم کننده (در نظر بگیرید قرار دادن محصول یا بیشتر محتوا در رسانه های اجتماعی) بیشتر یک بازی طولانی مدت برای فروش است. این به شما کمک می کند به طور طبیعی آگاهی ایجاد کنید و مخاطبان خود را درگیر نگه می دارد، اما محتوای آموزشی بیشتر یک بازی فروش فوری است.

محتوای آموزشی بیش از حد بر پاسخگویی به سؤالات، افکار و ایراداتی است که هنگام تصمیم گیری خرید ایجاد می شود و امیدواریم آنها را حذف کند. این حتی در فرآیند فروش در آنچه ما فروش واگذاری می نامیم استفاده می شود.

همه اینها نان و کره آنها می پرسند، شما پاسخ می دهید. آنها می پرسند، شما پاسخ می دهید درباره وسواس در محتوای خود در مورد سؤالات مشتری است. در مورد پاسخ دادن است

 

این سوالات صادقانه و به طور کامل برای ایجاد اعتماد مورد نیاز برای بستن یک معامله.

در زیر، من شش نکته برای ایجاد محتوای باکیفیت که این کار را انجام می دهد به اشتراک گذاشته ام. در حالی که این موارد را می توان برای محتوای سرگرم کننده نیز به کار برد، به ویژه برای ایجاد محتوای آموزشی که ارزش ارائه می دهد و فوراً فروش بیشتری دارد، مؤثر است.

1. به سوالات خریدار پاسخ دهید

این بزرگ است. محتوای آموزشی ارزشمند ریشه در پاسخ به سوالات خریداران در مورد محصول، خدمات یا صنعت شما دارد.

همانطور که اشاره کردم، این در قلب روش شناسی آنها می پرسند، شما پاسخ می دهید است. اگر بتوانید نگرانی هایی را که در ذهن خریدارانتان وجود دارد برطرف کنید (مخصوصاً مواردی که رقبای شما از پرداختن به آنها اجتناب می کنند، مانند قیمت)، به عنوان یک منبع قابل اعتماد شناخته می شوید. بعلاوه، تحقیقات جدید Conductor نشان داده است که مصرف کنندگان 131 درصد بیشتر احتمال دارد بلافاصله پس از مصرف محتوای آموزشی در مراحل اولیه، از یک برند خرید کنند.

اما مردم دقیقا چه سوالاتی می پرسند؟ با محتوای با کیفیت خود چه پاسخی باید بدهید؟

بهترین راه برای پیدا کردن این موضوع این است که با فروشندگان و اعضای تیم خط مقدم خود صحبت کنید تا بدانید خریداران در مورد چه چیزی می پرسند، اما پنج حوزه وجود دارد که صرف نظر از صنعت یا تجارت شما محبوب است.

  • هزینه
  • چالش ها و مسائل
  • مقایسه ها
  • بهترین ها
  • بررسی ها

 

2. شفاف باشید

من یک نویسنده و یک بازاریاب هستم، پس وقتی می گویم عاشق بازی با کلمات هستم باور کنید.

اما حتی با وجود همه ستایش‌هایم، می‌دانم که وقتی نوبت به ایجاد محتوای باکیفیت می‌رسد، کاملاً هوشمندانه است. برای آموزش موثر مخاطبان و درک کامل پیام های شما، آنها باید بتوانند آنها را درک کنند.

بنابراین، اصطلاحات و کلمات سخت و تخصصی را کنار بگذارید. در صورت امکان، مطمئن شوید که محتوای شما با ساده‌ترین عبارات نوشته شده است تا همه بتوانند آنچه را که می‌خواهید بگویید بفهمند.

هر گونه سردرگمی نه تنها طعم ترش را در دهان خریدار بالقوه ایجاد می کند، بلکه حتی ممکن است باعث شود که آنها از وب سایت و رقیب خارج شوند. (و نرخ پرش بالا مطمئناً برای گوگل مناسب نیست.)

3. از قالب بندی برای آسان کردن مطالب برای خواندن استفاده کنید

در یک یادداشت مرتبط، مطمئن شوید که خواندن محتوای شما به صورت بصری نیز آسان است.

پاراگراف های طولانی، یا به قول من، دیوارهای نه چندان بزرگ متن، می تواند ترسناک و هضم آن دشوار باشد، به خصوص در تلفن همراه. از قالب بندی و سلسله مراتب استفاده کنید تا تجربه کاربری خود را بهبود ببخشید و مرور محتوا را آسان تر کنید. در اینجا برخی از جزئیات وجود دارد:

محتوای خود را با هدر تقسیم کنید. نه تنها من این کار را برای خواننده آسان تر می کند تا اطلاعات مورد نیاز خود را پیدا کند، بلکه به گوگل کمک می کند تا اطلاعات موجود در صفحه را بهتر درک کند.
برای تاکید بر اطلاعات مهم از حروف برجسته، مورب و زیر خط استفاده کنید. اینها انحراف از متن عادی شما هستند و به برجسته کردن نکات کلیدی کمک می کنند.
پاراگراف ها را کوتاه نگه دارید. در وب برتر ، ما سعی می کنیم از سه خط بصری تجاوز نکنیم، حتی اگر این فقط یک جمله باشد.
تصاویر را اضافه کنید ویدئوها، تصاویر، نمودارها و سایر عناصر بصری می‌توانند به هدایت پیام‌های شما کمک کنند و همچنین یک فاصله بصری از متن را برای خوانندگان فراهم کنند. بعلاوه، علم نشان می دهد که مردم 60000 برابر سریعتر از متن، تصاویر را پردازش می کنند و احتمال بیشتری دارد که اطلاعات به اشتراک گذاشته شده در آنها را به خاطر بسپارند.
از لیست‌های شماره‌دار یا گلوله‌دار (مانند این لیست) برای سازماندهی و جلب توجه به اطلاعات کلیدی استفاده کنید.

4. دقیق باشید

محتوای باکیفیت فقط سطح را خراش نمی دهد، بلکه عمیقاً به تمام سؤالات واضحی که ممکن است یک نفر در مورد یک موضوع داشته باشد پاسخ می دهد. این لزوماً به این معنی نیست که مستقیماً تمام جزئیات یک موضوع را به اشتراک می گذارد، اما بینش یا حتی یک پیوند یا منبع اضافی را ارائه می دهد.

باز هم، نکته در اینجا ارائه ارزش است. محتوای باکیفیت نیازها و مقاصد کاربر را پیش‌بینی می‌کند و مطمئن می‌شود که آن ارزش را ارائه می‌کند.

 

5. آن را قابل اجرا کنید

وقتی شخصی به محتوای شما می رسد، به دنبال حل مشکل یا یادگیری بیشتر در مورد چیزی است. اغلب آنها به دنبال راه حلی هستند که بتوانند آن را اجرا کنند یا بینشی که بتوانند فوراً روی آن اقدام کنند. جایی که بسیاری از وبلاگ ها شکست می خورند، ایجاد محتوایی است که فوراً قابل اجرا نیست.

 

محتوای با کیفیت به مخاطبان شما کاری را می دهد که به محض پایان خواندن (یا تماشا) می توانند انجام دهند. لازم نیست در هر پستی توصیه های تغییر دهنده زندگی ارائه دهید. به اشتراک گذاری یک منبع یا ارائه دستورالعمل های گام به گام برای ادامه سفر کافی است.

راهنمای رایگان خود را دانلود کنید، اقدامی که آنها باید انجام دهند تا به هدف خود نزدیکتر شوند مشخص است.

وقتی توصیه‌های تاکتیکی و ارزشمندی ارائه می‌کنید، اعتماد بیشتری به خواننده خود ایجاد می‌کنید. آنها به یاد خواهند آورد که وقتی در مقاله شما قرار گرفتند، چیز مفیدی را کشف کردند که همان روز برای آنها مفید بود. دفعه بعد که آنها اطلاعات بیشتری می خواهند، نام و سایت شما در ذهن شما خواهد بود.

6. مرتبط باشید

فقط به این دلیل که شما محتوا را منتشر می کنید به این معنی نیست که کسی آن را می خواند. قطعه شما می تواند کاملا قالب بندی و نوشته شود، اما اگر چیزی نیست که مخاطب شما به آن اهمیت دهد، ارزشی نخواهد داشت.

همانطور که گفته شد، بیش از هر چیز، محتوای با کیفیت محتوای مرتبط است. به جای اینکه صرفاً چیزی را که دوست دارید در مورد آن صحبت کنید، به دیگران منتقل می کند، با خواسته ها و نیازهای واقعی مخاطب شما صحبت می کند. (اگرچه موارد نادری وجود دارد که مشکلی ندارد.)

محتوای با کیفیت باعث درآمدزایی می شود

در پایان روز، همه این نکات در جهت یک هدف کار می کنند: کسب درآمد. محتوای بازاریابی با کیفیت به افزایش ترافیک، تولید سرنخ و در نهایت به سازمان شما کمک می کند تا کسب و کار خود را ببندد.

شما می‌توانید بهترین ابزارهای بازاریابی محتوا را در جهان داشته باشید، اما اگر از آنها برای دستیابی به یکی از این اهداف استفاده نمی‌شوند، کار خود را انجام نمی‌دهند.

می خواهید عمیق تر به ویژگی های ایجاد محتوای با کیفیت بپردازید

کوتاه مدت و بلند مدت فکر کنید

محتوای باکیفیت امروز ارزش ارائه می‌کند و همچنین برای آینده به خوانندگان خود خدمت می‌کند. محتوا باید کاربردی داشته باشد و بتواند فوراً اجرا شود. بهترین راه برای تضمین کیفیت، اصلاح و بهبود محتوای موجود است که عملکرد خوبی دارد.

مخاطبان خود را درگیر کنید

راه دیگر گفتن «محتوای با کیفیت» «محتوای جذاب» است. اگر محتوا برای مخاطب جذاب باشد، پس دارای سطح کیفی است. اگر مخاطب در مورد محتوای شما نظر بدهد یا سئوالاتی در مورد محتوا مطرح کند، این بهترین حالت است و شما علاوه بر برند سازی (ایجاد حس اعتماد و اعتبار و اقتدار) توانسته اید محتوای با کیفیتی ارائه دهید.

 

به  سوالات زیر پاسخ دهید

هر چیزی که برای خواننده ارزش ایجاد کند، محتوای باکیفیت است. این صنعت متمرکز است، پیش پا افتاده  نیست. درک خواننده از یک موضوع را به گونه ای افزایش می دهد که ممکن است از آن آگاه نبوده باشد. برای “تضمین” محتوای با کیفیت بالا، خود را به جای خواننده خود قرار دهید و این سوالات را بپرسید: آیا مرتبط است؟ آیا آموزشی است؟ آیا ارزش افزوده دارد؟ آیا پاسخ من کامل است؟ آیا محتوای من در راستای اهداف تجاری ام هست؟ آیا ایجاد تعامل می کند؟

 

سرگرم کردن، اطلاع رسانی، از غرور چشم پوشی کنید

محتوای با کیفیت با سرگرمی یا مفید بودن، مخاطبان هدف بازاریاب را جذب می کند. می‌توانید با اندازه‌گیری آن در برابر KPIهایی که ارزش واقعی کسب‌وکار را نشان می‌دهند (فروش، افزایش نام تجاری، کارایی بازاریابی، افزایش سرنخ، زمان کوتاه‌تر برای تبدیل، و غیره) متوجه شوید که آیا محتوای شما کاملاً مناسب است یا خیر. اما مراقب معیارهای غرور باشید! صرف ترافیک یا تعامل در قالب لایک و اشتراک گذاری خوب است اما به اندازه کافی خوب نیست.

“رقابت” خود را بشناسید

رقابت واقعی شما اینرسی، بی تفاوتی خریدار است. محتوای با کیفیت از نگرانی‌های فوری خریداران برای شکستن بی‌تفاوتی مشتری و تشویق تعامل عمیق‌تر – به شما استفاده می‌کند.

 

محتوای با کیفیت صادقانه، واضح است و بدون هیچ برنامه پنهانی است. مخاطب باهوش است و محتوایی را که وانمود می‌کند یک چیز است، اما در واقع تلاشی پنهان برای ایجاد تراکنش است، می‌بیند.

چیزی که مخاطبان من واقعاً به آن اهمیت می‌دهند این است که به چه چیزی اهمیت می‌دهند، نه چیزی که من به آن اهمیت می‌دهم. ما باید از مسیر خود خارج شویم و با توجه به  خواسته های مخاطب به آنها کمک کنیم. «کیفیت بالا» اطلاعاتی است که از آنچه مخاطبان می‌خواهند بدانند و آنچه که ما می‌خواهیم به آنها بگوییم به آنها مرتبط است.

محتوای خود را بخش بندی کنید

اگر محتوا با در نظر گرفتن یک مخاطب هدف خاص ایجاد نشده باشد، یک استراتژی ناکافی  است. با تقسیم بندی مخاطبان، کیفیت محتوا را ارتقا دهید. به این فکر کنید که چه زمانی و چگونه یک قطعه محتوا می تواند برای یک گروه هدف خاص مفید باشد. اما یک طرف دیگر برای کار تقسیم‌بندی وجود دارد – زمان بسیار بیشتری می‌طلبد.

 

زمینه فرهنگی را در خود بگنجانید

محتوای خوب با مخاطب هدف شما مرتبط است. محتوای عالی همچنین سطحی از ارتباط فرهنگی را ارائه می دهد. چرا؟ فرهنگ حاوی ایده ها، اعتقادات، باورها و نظریه های ضمنی دنیایی است که در آن زندگی می کنیم. فرهنگ چیزی است که در نهایت ما و فرآیند تصمیم گیری ما را هدایت می کند. بنابراین، اجازه دادن به محتوای شما از طریق فیلتر مربوط به فرهنگی، احتمال طنین‌اندازی و ایجاد روابط طولانی‌مدت و معنادار با مخاطبان هدف شما را افزایش می‌دهد.

 

تنها جایی برای دریافت آن باشید

محتوای باکیفیت محتوایی است که مخاطب شما به آن نیاز دارد و نمی‌تواند به جای دیگری دست یابد. این محتوای «من هم» نیست – محتوایی است که شما در پاسخ به داشتن درک کامل از چالش‌هایی که جامعه شما هر روز با آن مواجه است، ایجاد کرده‌اید. از خود بپرسید چه حوزه های تخصصی یا داده های خاصی را در داخل برای استفاده به نفع مخاطبان خود دارید؟ این همان نوع محتوایی است که باید دنبال کنید.

 

منحصر به فرد باشید

چیزی بسازید که در کار شخص دیگری نیز اجرا نشده باشد. آیا می خواهید موضوعی را پوشش دهید که قبلاً پوشش زیادی دریافت کرده است؟ بپرسید، “چه چیزی می توانم به این اضافه کنم که برای خوانندگان من مرتبط و جالب باشد؟” یا “چه سوالات برجسته ای را می توانم برای پاسخگویی به تخصص شرکتم پیشنهاد کنم؟”

 

رویای بزرگتر داشته باشید

من ترجیح می دهم از اصطلاح “ارزش” استفاده کنم. شما باید چیزی با ارزش به مخاطبان خود ارائه دهید و هر چه ارزش بیشتری ارائه دهید بهتر است. درباره آنچه که رقبای شما ارائه می دهند تحقیق کنید و محتوای ارزشمندتری ارائه دهید. به عنوان مثال، تصور کنید صدها مقاله مرتبط با ساخت یک شخصیت برای بازاریابی محتوا وجود دارد. به جای ایجاد یک مقاله دیگر، یک برنامه نرم افزاری ایجاد کنید تا به ساخت پرسونا به صورت خودکار کمک کند. این کاری است که HubSpot انجام داد.

 

دست از حرف زدن برندار

فکر می کنم با مخاطبان شما شروع می شود. با آنها صحبت کنید – نه یک بار، بلکه اغلب. چگونه نیازهای آنها ماه به ماه و سال به سال تغییر می کند؟ همه ما فکر می کنیم که مخاطبان خود را می شناسیم، اما هیچ شخصیتی به خوبی گوش دادن به نیازهای آنها نیست. داده ها می توانند روندها را به شما نشان دهند، اما نیازهای مردم اغلب غیرمنطقی و غیرقابل پیش بینی است.

 

هنر و علم را با هم ترکیب کنید

از جنبه علمی، محتوا با هدف مصرف کننده مطابقت دارد و این با تعامل با محتوا نشان داده و اندازه گیری می شود. از جنبه هنری، محتوا دارای زیبایی شناسی و سبکی است که با ذائقه مصرف کننده مطابقت دارد. اندازه گیری این سخت تر است اما به همان اندازه مهم است.

کار را برای مخاطبان خود انجام دهید

گفتن “این اتفاق افتاد” یا “این در حال انجام است” کافی نیست. محتوای با کیفیت بالا ایده‌ها را ترکیب می‌کند و نتیجه‌گیری می‌کند، منابع را مدیریت می‌کند و گرد هم می‌آورد، یا مخاطب را شگفت‌زده و خوشحال می‌کند.

 

پرسونای خریدار بر اساس افراد واقعی ایجاد کنید

معیارهایی مانند بارگیری یا بازدید از صفحه به ما می‌گویند که خریداران در جستجوی پاسخ هستند، اما ما هنوز نمی‌دانیم محتوایی که ارائه می‌دهیم کامل و قانع‌کننده بوده است یا خیر. با وضوح در مورد سؤالاتی که خریداران و مشتریان در طول سفر خود می پرسند، شروع کنید. شخصیت‌ها باید بر اساس مصاحبه‌های عمیق با افراد واقعی باشند که تصمیم خرید واقعی را اتخاذ کرده‌اند، و بینش عمیقی را در مورد تلاش خریداران برای درک گزینه‌هایشان و انتخاب آگاهانه نشان دهند. درست کردن چیزها همیشه یک پیشنهاد خوب یا از دست رفته است.

 

در ذهن خواننده خود وارد شوید

هر کسی که محتوا را تولید می کند باید همیشه خود را جای خواننده بگذارد. اگر اطلاعات کافی برای ورود به ذهن خواننده ندارید، تا زمانی که مطمئن شوید که چالش‌های حرفه‌ای، عادات خرید، خواسته‌ها، نیازها و نکات دردناک آن‌ها را درک می‌کنید، تحقیقات لازم را انجام دهید. اطمینان حاصل کنید که نویسندگان و سایر تولیدکنندگان محتوا قادرند (و هستند) مخاطب را در اولویت قرار دهند.

 

آن را 10 برابر بهتر کنید

ایده پردازی کلید محتوای با کیفیت است. این فرآیند شامل جستجوی محتوایی است که در موضوع شما وجود دارد، و ارزیابی آنچه گفته شده است، کجا گفته شده است، چگونه ارائه شده است و چه کسی آن را گفته است. همچنین شامل اطمینان از این است که موضوع شما همان چیزی است که مخاطبان شما به دنبال آن هستند.

ما در حال پیاده‌سازی محتوای طولانی و با کیفیت هستیم که رند فیشکین Moz آن را «محتوای 10 برابری» می‌نامد. از ایده‌پردازی برای شناسایی پست برتر در یک موضوع خاص استفاده می‌کند و سپس محتوایی را ایجاد می‌کند که ۱۰ برابر بهتر است – عمیق‌تر کردن یک موضوع و تقویت آن با ویدیوها، تصاویر و گرافیک‌ها.

 

سفتش کن

محتوای باکیفیت اصلی است، شاید حتی غیرمعمول. محتوای با کیفیت مفصل است و موضوع را از زوایای مختلفی پوشش می دهد. اما تنگ است یک کلمه هدر نمی رود. و اغلب بسیار بصری و آسان برای مصرف است. هیچ تضمینی وجود ندارد، اما اگر فراتر از آنچه مخاطبان شما انتظار دارند پیش بروید، در مسیر درستی هستید. به دنبال سرنخ در داده های خود باشید.

 

تبدیل ایجاد کنید

محتوای با کیفیت تبدیل می شود. باعث می‌شود افراد بیشتری در وبلاگ شما مشترک شوند، دانلودهای بیشتری ایجاد می‌کند و سرنخ‌های بیشتری برای کسب و کار شما ایجاد می‌کند. نتایج محتوای خود را ردیابی کنید – قطعات را بر اساس معیارهای خود در کنار یکدیگر قرار دهید. الگوهایی از دارایی‌ها را خواهید دید که منجر به بیشترین تبدیل می‌شوند، و سپس می‌توانید محتوای بیشتری مانند آن بسازید.

 

حداقل 3 پارامتر را برآورده کنید

من پنج پارامتر را در نظر می‌گیرم و هدفم این است که حداقل سه مورد از آن‌ها متناسب باشند. آیا محتوای (1) اصلی، (2) مربوط به پلتفرم و مخاطب، (3) به موقع از نظر موضوعات، موضوعات یا رویدادهای جاری، (4) نه تنها برای خود پلتفرم و مخاطبان بهینه شده است، بلکه فراخوانی است به عمل، و (5) میان وعده؟

 

بگذارید خوانندگان نتیجه گیری کنند

محتوای با کیفیت زمانی است که دیگران تشخیص می‌دهند که شما چیزی برای گفتن دارید که به چیزی که به آن اعتقاد دارید مربوط می‌شود. پس از باز شدن قفل آن، یک چشم‌انداز کاملاً جدید شکل می‌گیرد. این توانایی ایجاد مخاطب و ایجاد مشتریان بهتر است. به قول نویسنده نیل گیمن، «تنها چیزی که شما دارید و هیچ کس دیگری ندارید، شما هستید. صدای شما، ذهن شما، داستان شما، بینش شما.”

 

در تقاطع ملاقات کنید

محتوای با ارزش – محتوایی که در پایان روز درآمد ایجاد می کند – فقط در تلاقی سه چیز یافت می شود: ارتباط با مخاطبان شما، به طور مداوم در همان کانال ارائه می شود و کیفیتی بالاتر از هر کس دیگری که امروزه در بازار ایجاد می شود.

 

برو دنبال قلب

کیفیت یعنی ضربه زدن به آن نقطه شیرین در قلب مصرف کننده. شما یکی را می شناسید – جایی که شخصی پس از تماشای یا خواندن یک مطلب، «احساسات» را به لرزه در می آورد و به نوعی طنین انداز می شود.

 

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید