برخی عناصر محتوا که از طول محتوا مهمتر هستند

بهینه سازی موتور جستجو (SEO) در مرکز همه گفتگوها در مورد موفقیت یک وب سایت است. هدف تولیدکنندگان محتوا این است که وب سایت خود را به بالاترین رتبه ممکن در گوگل برساند.

مدتی است که تمرکز در نوشتن محتوا بر تعداد کلمات بوده است، به طوری که برخی از کارشناسان ادعا می کنند 2000 کلمه، عددی است که هر نویسنده باید به آن توجه کند.

با این حال، کارشناسان اکنون شروع به زیر سوال بردن اهمیت تعداد کلمات کرده اند. روزبه‌روز بیشتر متخصصان صنعت از این ایده دور می‌شوند که محتوا باید به تعداد معینی از کلمات برسد تا بتواند رتبه‌بندی بالایی داشته باشد. در حالی که ممکن است اگر محتوای شما در طول مشخصی باشد ضرری ندارد، اما شمارش کلمات به‌عنوان نتیجه نهایی و مهم عملکرد سئو نیست – و هرگز هم نبوده است.

همانطور که نیل پاتل، کارشناس سئو می گوید، در واقع چیزهای مهم تری از طول محتوای شما وجود دارد.

در اینجا پنج چیز برای اولویت دادن به تعداد کلمات وجود دارد:

کیفیت محتوا

خوانندگان بدون در نظر گرفتن طول آن، اثری با کیفیت پایین را نخواهند خواند.

حقیقت این است که محتوای کوتاه و خوش نوشته بهتر از یک پست طولانی و ضعیف است. اگر در حال نوشتن هستید و تمرکز شما روی دستیابی به هدف شمارش کلمات است، ممکن است ارزش کار خود را به خطر بیندازید.

خوانندگان می توانند بگویند که آیا شما چیز مهمی برای گفتن دارید یا فقط در حال نوشتن هستید. همچنین بسیار مهم است که برای وقت خوانندگان خود ارزش قائل شوید زیرا آنها نمی خواهند یک وبلاگ 1000 کلمه ای را بخوانند که به راحتی در 500 کلمه گفته شود.

یکی دیگر از جنبه های مهم کیفیت، سطح نوشته شما است. مقاله ای پر از اشتباهات املایی و دستوری باعث می شود به نظر برسد که تلاش کمی برای ایجاد یا انتشار اثر انجام شده است. اگر به نظر می رسد که شما به آنچه که خودتان باید بگویید اهمیتی نمی دهید، چرا خوانندگان شما باید این کار را انجام دهند؟ اکثر مردم از کاری که درک آن دشوار و پر از اشتباه است ناراضی هستند.

شما باید به ساختار و جریان ایده ها نیز فکر کنید. حتی اگر موفق شده باشید محتوای خود را سه بار از نظر اشتباهات گرامری بررسی کنید، باز هم می تواند برای کسی که بخواند یک کار طاقت فرسا باشد. در این موارد، می توانید به تولید کننده محتوای حرفه ای مراجعه کنید. هزینه ها ممکن است به بودجه بازاریابی شما وارد شود، اما یک محتوای خوب نوشته شده تقریباً همیشه بهتر از چندین وبلاگ با کیفیت پایین تر است.

ارزش محتوا

اگر خوانندگان مورد نظر شما موضوع را مفید ندانند، طول مقاله شما اهمیتی نخواهد داشت. پستی با بیش از 1000 کلمه که نیازهای خوانندگان شما را برآورده نمی کند، ارزشی بیشتر از یک مقاله 500 کلمه ای آموزنده و خوب ندارد.

علاوه بر این، وقتی برای یک صفحه محتوا می نویسید، باید هدف مشخصی داشته باشید. آیا برای سرگرم کردن، اطلاع رسانی یا هدایت خواننده به مناطق مختلف وب سایت شما است؟ هدف همچنین بر تعداد کلمات تأثیر می گذارد. اگر صفحه با موفقیت به هدف خود دست یابد، تعداد کلمات نباید مهم باشد.

استفاده از ابزارهایی مانند کنسول جستجوی گوگل  به شما اطلاعاتی در مورد موضوعات یا سوالاتی که بازدیدکنندگان احتمالی به آنها علاقه دارند می دهد.

به یاد داشته باشید: مقاله شما باید بر روی موضوع متمرکز باشد و هیچ کلمه کلیدی پر نشده باشد.  تمرکز اصلی شما باید ایجاد محتوای ارزشمند برای بازدیدکنندگان باشد – نیازی به کاهش ارزش با زیاده گویی نیست.

تحقیقات انجام شده توسط برایان دین برای Backlinko نشان داد که در برخی موارد، محتوای کوتاه‌تر عملکرد بهتری دارد زیرا کاربران در درجه اول به دنبال پاسخی برای سؤال خود هستند. و هر سایتی که بتواند آن اطلاعات را در کمترین کلمه ممکن ارائه دهد مورد علاقه گوگل است.

، هدف شما باید ارائه ارزش به خوانندگان باشد که با پاسخ دادن به سؤالات آنها محقق می شود. اگر بازدیدکنندگان شما اطلاعات ارزشمندی در سایت شما پیدا نکنند، بعید است که بیشتر با شما در ارتباط باشند.

روی مخاطب تمرکز کنید

برای مخاطب هدف خود بنویسید. از نمایه مخاطبان تولید شده از طریق ابزارهای تجزیه و تحلیل استفاده کنید: موقعیت جغرافیایی، سن، جنسیت، علایق، سرگرمی ها و غیره. با استفاده از تجزیه و تحلیل وب سایت خود، می توانید نوع محتوای جستجو شده توسط بازدیدکنندگان را که آنها را به صفحه شما آورده است، بررسی کنید و محتوا را برای خود سفارشی کنید. محبوب ترین مخاطب نوشتن وبلاگ های کوتاه برای خوانندگان شما بر اساس علایق آنها نتایج بهتری نسبت به نوشتن یک مقاله طولانی دارد که هیچ علاقه ای به آن ندارند.

 

فرمت محتوا

اتفاقات زیادی در اینترنت می افتد و محتوای بی پایانی وجود دارد. سازندگان محتوا برای جلب توجه کاربران رقابت می کنند. به عنوان یک نویسنده، هر کاری که می توانید انجام دهید تا توجه مخاطبان خود را حفظ کنید. گرافیک به زیبایی صفحه کمک می کند و می تواند برای ارائه توضیحات بصری موضوع یا خلاصه ای سریع از یک مقاله استفاده شود.

علاوه بر گرافیک، فرمت های ویدئویی نیز رسانه مهمی برای جذب بازدیدکننده هستند. از آنجایی که برخی افراد ذاتاً بصری هستند، ممکن است یک مقاله 1000 کلمه ای بنویسید که تخمین می زنید آن را حدود دو دقیقه بخوانید. با این حال، برخی افراد ترجیح می‌دهند یک ویدیوی پنج دقیقه‌ای با موضوع مشابه تماشا کنند. ارائه روش‌های متنوعی برای بازدیدکنندگان برای دریافت محتوای شما مفید خواهد بود تا بتوانید تا حد امکان بینندگان بالقوه را جذب کنید.

دستیابی به بک لینک

اگرچه توانایی دستیابی به بک لینک به وب سایت شما به کیفیت محتوا مرتبط است، اما آنقدر مهم است که باید به طور جداگانه به آن اشاره شود. بر اساس نتایج این تحقیق، هرچه یک صفحه دارای بک لینک بیشتری باشد، رتبه بالاتری دارد.

یکی از یافته های مهم در این تحقیق این است که نتیجه جستجوی برتر در صفحه نتایج گوگل حداقل سه برابر بیشتر از وب سایت های موجود در 10 نتیجه جستجوی برتر، بک لینک دارد. دریافت بک لینک از چندین سایت نیز به رتبه بندی کمک می کند، زیرا به نظر می رسد تعداد دامنه هایی که به یک صفحه پیوند می دهند با رتبه بندی مرتبط است.

از 12 یافته کلیدی این مطالعه، دو بک لینک ارجاع داده شدند. با این حال، توجه به این نکته مهم است که بک لینک های شما باید از دامنه های معتبر تهیه شوند. و برای اینکه این اتفاق بیفتد، شما نیاز به تولید محتوای باکیفیت دارید، بیشتر از محتوای طولانی.

نتیجه
تعداد کلمات ممکن است یکی از عوامل برای یک سئو موفق باشد، اما چندین فاکتور دیگر باید در هنگام ایجاد محتوا در نظر گرفته شود. به یاد داشته باشید، خوانندگان مایل به خواندن یک پست طولانی که بد نوشته شده یا پر از کلمات کرکی است، نخواهند بود.

در تولید محتوا، به جای رسیدن به تعداد کلمات، توجه باید بر روی تعیین خواسته ها و نیازهای خوانندگان و تصمیم گیری در مورد اینکه چگونه می توانید آنها را برآورده کنید، متمرکز شود. به عنوان یک سازنده، باید ارزش و کیفیت محتوای خود را در اولویت قرار دهید. بزرگترین نکته این است: کیفیت بر کمیت برتری دارد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید