تقویم محتوا Content Calendar

تقویم محتوایی چیست؟

تقویم محتوا منبعی برای برنامه ریزی، زمان بندی و سازماندهی ایجاد و انتشار محتوا است.

تیم‌های بازاریابی برای برنامه‌ریزی کمپین‌ها در پلتفرم‌های مختلف مانند وبلاگ، بازاریابی ایمیلی و شبکه‌های اجتماعی، به تقویم‌های محتوایی خود متکی هستند. دست راست آنها برای برنامه ریزی و ایجاد یک جریان ثابت از محتوای با کیفیت بالا است.

ترسیم روانشناختی تقویم محتوای تصویری

 

1. تقویم‌ها به‌عنوان مدل‌های ذهنی عمل می‌کنند و چیزی آشنا را به ما نشان می‌دهند تا به ما در درک چیزهای سخت کمک کند.

اکنون، من نمی گویم که وبلاگ نویسی یا توییت کردن، فی نفسه سخت است. اما از نظر روان‌شناختی، زمانی که محتوا به‌عنوان تقویم در اختیارمان قرار می‌گیرد، زمان بسیار آسان‌تری برای فکر کردن در مورد محتوا داریم. وقتی می بینیم که کارمان در یک تقویم تنظیم شده است، متوجه می شویم که بسیار قابل کنترل است. آشنایی با تقویم دشواری کار ما را به حداقل می رساند و در عوض آن را هیجان انگیز، تازه و سرگرم کننده می کند – و ما مشتاقیم که به آن ادامه دهیم.

2. یک تقویم ساده و بصری دشواری درک شده آن را تا حد زیادی کاهش می دهد.

تجزیه و تحلیل هزینه و فایده می گوید که رفتار ما تحت تأثیر آسان یا سخت بودن یک عمل است. یک تقویم ساده به احتمال زیاد واکنش مثبت و احشایی به دست می آورد – همانطور که وقتی گرافیک تقویم را در وبینار به همه نشان دادیم تجربه کردیم.

قانون هیک نیز مشابه است. طبق این قانون، زمانی که با گزینه های بیشتری مواجه می شویم، تصمیم گیری بیشتر طول می کشد. تقویم محتوا می تواند ساده، تمیز بود و گزینه های کمی را نشان می داد که می تواند محبوبیت آن را توضیح دهد.

این تئوری ها ممکن است مفید باشد که در هنگام انتخاب یک تقویم محتوایی خود، به خاطر داشته باشید. یکی را پیدا کنید که آشنا، ساده و کاربردی باشد، و احتمالاً به آن پایبند خواهید بود.

3 روشی که یک تقویم می تواند تولید محتوای شما را بهبود بخشد

ما در اینجا در وب برتر از نوعی تقویم محتوا استفاده می‌کنیم، و بر اساس گفتگو با سایر تولیدکنندگان محتوا و بازاریابان رسانه‌های اجتماعی، واضح است که چرا تفکر در قالب تقویم می‌تواند بسیار مفید باشد و چرا نوشتن برنامه شما می‌تواند مفید باشد.

 

مزایای تقویم محتوا

 

1. به محتوای خود نگاه کنید و هر شکافی را پر کنید

یک تقویم محتوایی هم از نظر طرز فکر شما در مورد محتوای خود و هم در نحوه مشاهده محتوای خود دیدگاه جدیدی به شما می دهد. می‌توانید به‌روزرسانی‌ها، اشتراک‌گذاری‌ها و پست‌های وبلاگ خود را از یک نمای  بررسی کنید، جایی که نمی‌توانید به تصویر بزرگ توجه نکنید. وقتی در فرآیند تولید محتوا هستید، به راحتی می‌توانید جزئیات را گم کنید، بنابراین داشتن یک جلسه دید بزرگ‌تر برای ایجاد تقویم به‌علاوه نگاهی منظم به تقویم پس از ساخته شدن، می‌تواند به شما کمک کند تا کارتان را به متن تبدیل کنید.

2. برنامه ریزی و سازماندهی در مورد رویدادهای کلیدی، تاریخ ها، و راه اندازی

آیا تا به حال اتفاقی برای شما رخ داده است؟ من قبلاً آنجا بوده‌ام، و در عجله دیوانه‌وار برای تولید محتوا برای این رویداد، به نوعی آرزو می‌کردم که ای کاش آن را در تقویم یادداشت می‌کردم. وقتی محتوای خود را از قبل برنامه ریزی می کنید، می توانید تاریخ های کلیدی را که می تواند بر محتوای شما تأثیر بگذارد آماده کرده و سازماندهی کنید. همانطور که در زیر خواهید دید، بسیاری از برندهای بزرگ برای پوشش رویدادهای تکرار شونده و تاریخ های مهمی که به نظر می رسد هر سال در یک زمان خاص رخ می دهند، برنامه ریزی های زیادی دارند.

3. از زمان آماده سازی کافی برای آماده سازی محتوا برای انتشار اطمینان حاصل کنید

کار کردن روی پست های وبلاگ باعث لذت من است. (نمی‌دانم چرا باید در مورد آن احساس گناه کنم، اما دارم.) تقویم‌ها به من کمک می‌کنند ببینم چه اتفاقی می‌افتد تا بتوانم زمانی را در برنامه‌ام برای پیشرفت در نظر بگیرم. پم مور این را رویکرد ضربت درام برای توسعه محتوا می نامد.

به طور کلی هرچه بیشتر برای انتشار محتوای دیجیتال خود برنامه ریزی کنید، موقعیت بهتری برای تولید یک جریان ثابت از محتوا دارید که تخصص درک شده برند شما را در انتخاب شما ایجاد می کند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید