سو کلاه سیاه - تاکتیک های که باید از آنها دوری کنی

سئو کلاه سیاه چیست – تاکتیک های سئو کلاه سیاه کدام است و چرا باید از آنها دوری کنید.

سئو کلاه سیاه چیست؟ سئو کلاه سیاه تاکتیک های است که باید در مورد آن بیشتر بدانید، اما هیچگاه از آن استفاده نکنید. از این تاکتیک های اجتناب کنید.

 

سو کلاه سیاه - تاکتیک های که باید از آنها دوری کنی
سو کلاه سیاه – تاکتیک های که باید از آنها دوری کنید

 

سئو  چیست ؟

سئو چیست؟
سئو به معنای بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو با اهداف افزایش ترافیک هدفمند است.

سئو SEO یا SEARCH ENGINE OPTIOMIZATION به زبان ساده به معنای، افزایش رتبه در فهرست نتایج گوگل می باشد. هدف سئو افزایش بازدیدهای مرتبط به جهت دریافت سرنخ های فروش می باشد. سئو یک از راهکاری های موثر، مقرون به صرفه و کارآمد دیجیتال مارکتینگ می باشد. امروز سئو به یک رقابت سخت تبدیل شده است . سئو و کسب رتبه بالاتر در گوگل یکی از اهداف مدیران با هوش کسب و کارها می باشد.

SEO مخفف چه عبارتی است ؟

سئو یا بهتر بگوئیم اس ای او یا SEO اختصار عبارت Search Engine Optimization می باشد. ترجمه این عبارت انگلیسی به فارسی “بهینه سازی برای موتورهای جستجو” می باشد. ما سئو را در فارسی به عنوان یک کلمه با معنی در نظر می گیریم. عبارات مختلفی در مورد سئو وجود دارد: ” سئو سایت ، سئوکار،  سئو حرفه ای، سئو ارزان، سئو داخلی،  سئو خارجی،  سئو تکنیکال، سئو تصاویر، سئو موبایل، خدمات سئو ، آموزش سئو و  … ”

در واقع هدف سئو کسب رتبه بالاتر در موتورهای جستجو می باشد ، یا بهتر بگوئیم کسب رتبه بالاتر در گوگل ( گوگل سلطان موتورهای جستجو می باشد و بیشترین سهم از بازار موتورهای جستجو را به خود اختصاص داده است ) .

مطلب مرتبط : سئو چیست؟

در ادامه توضیحات کاملی در مورد سئو کلاه سیاه و تاکتیک های آن را خواهید خواند، اما ذکر چند نکته در ابتدا لازم است .

بسیاری فکر می کنند که وجود سئو تکنیکال به این خاطر است که یک متخصص سئو برای عجله و به صورت موقت سایتی را به سرعت با روش های کلاه سیاه به صفحه اول گوگل می آورد که البته پایدار نیست .

این اصلا صحت ندارد، سئو کلاه سیاه از این نوع بسیار بسیار نادر است .

برای توضیح می توان گفت که گوگل ، گاگول که نیست ، اول نفهمم بعد بفهمم و شما را جریمه کند.

اول الگوریتم گوگل می آید بعد توضیحات آن را برای اطلاع رسانی منتشر می کنند ، یعنی روش کلاه سیاه دور زدن گوگل نیست ، انجام کارهایی است که گوگل آنها را می شناسد و با آنها برخورد می کنند .

اما حقیقت سئو کلاه سیاه چیست . معمولا افراد غیر متخصص یا متخصصان سئو که تجربه کمی دارند ، به کارهایی مبادرت می کنند که آنها سئو کلاه سیاه است . پس منشا Back hat ندانستن می باشد . علت دیگر چیست نداشتن تبحر ، یعنی فرد مورد نظر تبحر نوشتن محتوای با کیفیت را ندارد ، پس به اجبار کارهایی می کند که منجربه تولید محتوای مملو از کلمات کلیدی یا محتوای نازک و یا محتوای کم کیفیت و یا شامل لینک هایی است که ما به آن کلوکینگ می گوئیم .

مثلا خیلی مرسوم است که اول صفحات ایجاد و بعد تکمیل می شوند ، این خود می تواند سئو نامناسبی باشد ، گوگل با محتوای فقیر برخورد می کند ، حالا یک صفحه که تنها عنوان دارد شامل محتوای فقیر نیست ؟ حتما که هست .

برخورد گوگل با سئو کلاه سیاه چگونه است ؟ بسیاری اشتباهات سئو را مساوی با جریمه گوگل می دانند که البته صحت ندارد و گوگل به دنبال جریمه کردن سایت ها نیست ، حتی اگر شما را جریمه کند (نادر پیش می آید ) راهنمایی ها لازم را برای رفع آن به شما اعلام می کند .

گوگل می گوید ما منابع خود را بی جهت هدر نمی دهیم ، یعنی صفحاتی که شامل روش های نامناسب سئو هستند را اصلا ایندکس نمی کند و صفحاتی که ایندکس نشود ، در نتایج گوگل نخواهند بود ( این بزرگترین تنبیه می باشد )

 

 

راهنمای جامع تکنیک های کلاه سیاه یا Black hat SEO

بسیاری به این مطلب اشاره دارند که نباید از روش های کلاه سیاه استفاده کرد، مرسوم است که روش های کلاه سیاه برای فریب گوگل است، اما در اکثر مواقع نداشتن دانش کافی باعث مشکلاتی به عنوان سئو کلاه سیاه پیش می آید. عجله و نداشتن تجربه کافی می تواند باعث مشکلاتی برای سئو سایت می شود.

اکیدا تاکید می کنیم، این روش ها را مطالعه کنید و با علم و دانش کافی مبادرت به سئو سایت بکنید. سعی کنید آگاهانه و با استفاده از روش های کلاه سفید که مطابق دستورالعمل های گوگل می شود برای پیشرفت سایت خود گام بردارید.

همیشه روش های کلاه سیاه آنقدرها هم واضح و روشن نیست، مثلا ما می دانیم که نباد متن خود را ازکلمات کلیدی پر کنیم ، توصیه می شود که تنها دو درصد از کلمات ما مربوط به کلمه کلیدی باشد. اما اگر تنها همین راه مراعات کنیم درست عمل کرده ایم . این می تواند نادرست باشد، گاهی شما 2 درصد را مراعات می کنید ، اما  در یک پاراگراف از کلمات کلیدی بیش از حد استفاده میکنیم. آیا این روش انباشتگی کلمات کلیدی یا keyword stuffing است .

 

سئوی کلاه سیاه دقیقاً چیست؟

سئو کلاه سیاه و تاثیر بلند مدت آن بر سئو سایت
سئو کلاه سیاه و تاثیر بلند مدت آن بر سئو سایت

وقتی صحبت از تکنیک های SEO می شود ، در واقع سه شکل متمایز وجود دارد: کلاه سفید ، کلاه خاکستری و کلاه سیاه. اینها اصطلاحاتی هستند که برای طبقه بندی بسیاری از روش های مختلف استفاده از SEO به منظور افزایش بازدید از وب سایت یا صفحه استفاده می شود.

سئو  کلاه سفید بر پیاده سازی تاکتیک های SEO که برای مخاطب انسانی طراحی شده است (نه موتورهای جستجو) و همچنین مطابق با شرایط و ضوابط مورد تایید موتورهای جستجو است.

برعکس ، سئو کلاه سیاه بر روی بازی الگوریتم های موتور جستجو تمرکز می کند تا صفحات را به طور ناعادلانه برای کلمات کلیدی که اغلب با محتوای صفحه ارتباط ندارند ، رتبه بندی کند. علاوه بر این ، تاکتیک های سئو کلاه سیاه ممکن است بر دستکاری خزنده های وب سایت برای افزایش ترافیک وب سایت به جای ارائه محتوای با کیفیت متمرکز شود.

سئو کلاه خاکستری در وسط قرار دارد و استراتژی هایی را اجرا می کند که شامل هر دو روش کلاه سفید و کلاه سیاه است. در حالی که کسانی که از تاکتیک های کلاه خاکستری استفاده می کنند ممکن است ناخواسته یا ناآگاهانه برخی از دستورالعمل ها یا استانداردهای اخلاقی را نقض کنند ، اما آنها قصد بدخواهانه ای را که کاربران معمولی کلاه سیاه انجام می دهند ندارند.

 

حقیقت سخت این است: اگر در دنیای کلاه سیاه بازی کنید ، پاداش ها طولانی نخواهد ماند. از موتورهای جستجو انتظار جریمه داشته باشید.

 

سئو کلاه سیاه  یا Black Hat SEO به مجموعه روش هایی اطلاق می شود که برای افزایش رتبه سایت یا صفحه در موتورهای جستجو از طریق وسایلی که شرایط خدمات موتورهای جستجو را نقض می کنند ، مورد استفاده قرار می گیرد. اصطلاح “کلاه سیاه” در فیلم های غربی و وسترن  ایجاد شد تا “افراد بد” را از “بچه های خوب” که کلاه سفید بر سر دارند تشخیص دهد (سئو کلاه سفید White Hat SEO). اخیراً ، بیشتر برای توصیف هکرهای رایانه ای ، ایجادکنندگان ویروس و افرادی که اقدامات غیراخلاقی با رایانه انجام می دهند ، بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد.

 

نمونه های متداول استراتژی های سئو کلاه سیاه شامل استفاده از متن نامرئی ، صفحات ورودی ، کلمات کلیدی ، تعویض صفحات یا افزودن کلمات کلیدی غیر مرتبط به یک صفحه است. هر یک از این تکنیک ها در زیر تعریف شده اند ، با درک اینکه چگونه می توانند برای هر وب سایت تجاری مضر باشند.

 

 

سئو کلاه سیاه Black Hat SEO

در این مقاله یاد خواهید گرفت:

 • سئو کلاه سیاه چیست
 • تاکتیک ها و تکنیک هایی که به عنوان سئو کلاه سیاه شناخته می شوند
 • نحوه گزارش سئو کلاه سیاه
 • سئو کلاه سیاه چگونه می تواند بر شما و وب سایت شما تأثیر بگذارد.

بسیار مهم است که بدانید استفاده از ترفندها ، شگردها ، تاکتیک ها و استراتژی های Black Hat SEO می تواند موتورهای جستجو را ناراحت کنند . موتورهای جستجو شما را جریمه می کنند و شما را از فهرست های خود حذف می کنند . هنگامی که سایت خود را سئو می کنید  نیاز است  درک صحیح از SEO کلاه سیاه و پیامدهای آن داشته باشید .

 سئو کلاه سیاه چیست؟

یعنی بازی و ترفندهای افراطی برای کسب رتبه بالاتر در فهرست گوگل ، آن هم با روش های ممنوع شده .

سئو کلاه سیاه یعنی حذف ارزش مخاطب در استراتژی سئو

به زبان ساده ، سئو کلاه سیاه به معنای حذف مخاطب از استراتژی سئو و تمرکز و توجه بیش از حد به موتورهای جستجو است . سئو کلاه سیاه شامل ترفندهایی است که توسط موتورهای جستجو منع شده است . سئو کلاه سیاه همچنین می تواند شامل شگردهای قدیمی باشد که امروز دیگر آنها را نمی پذیرد . سئو حاصل عجله و دستپاچگی در کار است . سئو کلاه سیاه یعنی تحت استرس قصد سئو و بهینه سازی سایت داشته باشید .

سئوی کلاه سیاه معمولاً به عنوان یک عمل مخالف تعریف می شود که با این وجود می تواند رتبه یک صفحه را در فهرست  نتایج موتورهای جستجو (SERP)  به صورت موفت افزایش دهد. این شیوه ها بر خلاف شرایط خدمات موتور جستجو است و می تواند منجر به ممنوعیت سایت از موتور جستجو و سایت های وابسته شود. لیستی از تاکتیک ها و استراتژی های به کار گرفته شده توسط متخصصین سئو کلاه سیاه در دستورالعمل های مدیران وب گوگل و دستورالعمل های مدیران وب بینگ به طور علنی مورد انتقاد قرار گرفته است.

سئو کلاه سیاه تنها به موتور جستجو توجه می کند

“آیا کارهایی که من انجام می دهم به کاربر ارزش می بخشد یا این کار را فقط برای مشاهده موتورهای جستجو انجام می دهم؟” این یک آزمایش ثابت است که آیا یک تاکتیک SEO با دستورالعمل مدیر وب سایت موتورهای جستجو مغایرت دارد یا خیر. اگر هیچ ارزشی به کاربر اضافه نشود ، اما رتبه بندی به احتمال زیاد افزایش یابد ، به احتمال زیاد تصمیمات شما کلاه سیاه است.

 

سئو کلاه سیاه هرگز ارزش آن را ندارد

نه، اینطور نیست. و این فقط به این دلیل نیست که شما در معرض خطر جریمه هستید. اما همچنین به این دلیل که اغلب اوقات برای کاربران شما بد به نظر می رسد.

به عنوان مثال استفاده بیش از حد کلمات کلیدی در یک من به نظر کاربر یک کار بیهوده و گاهی آذار دهنده می باشد. یعنی ما با این کار مطلبی منتشر کرده ایم که خوانائی لازم را ندارد. این می تواند باعث بستن سایت و هر گز برنگشتن کاربر شود . اینگونه مطالب برند ما را از اعتبار می اندازند.

و وقتی نوبت به خرید لینک می رسد، هر شرکتی که در وهله اول نیاز به فروش لینک داشته باشد بعید است ارزش دریافت لینک از آن را داشته باشد (توجه داشته باشید: محبوبیت سایتی که لینک ها از آن می آیند نیز یک عامل رتبه بندی است).

و در مورد PBN ها – چه اتلاف تلاش و زمان. به مراتب بهتر است از یک آژانس بازاریابی ورودی با تجربه استفاده کنید تا کارها را بدون هیچ خطری به درستی برای شما انجام دهد. نتایج برای شما ماندگارتر، اخلاقی و در نهایت بسیار سودآورتر از هر شیفتی سئو کلاه سیاه خواهد بود.

 

تاکتیک های سئو کلاه سیاه شناخته شده است

تاکتیک های زیر SEO کلاه سیاه تلقی می شود و اگر می خواهید از گوگل و دیگر موتورهای جستجو سرپیچی کنید ، به هیچ وجه نباید از آن استفاده کنید:

 • اتوماسیون محتوا یعنی تولید خودکار و ماشینی محتوا : Content Automation
 • صفحات Doorway  – صفحات درگاه – Doorway Pages
 • متن یا پیوندهای مخفی : Hidden Text or Links
 • کلمه کلیدی چاشنی، پرکردن صفحه از کلمه کلیدی : Keyword Stuffing
 • گزارش یک رقیب (یا SEO منفی) : Reporting a Competitor (or Negative SEO)
 • تغییر مسیرهای زیرکانه یا ریدارکت مخفیانه : Sneaky Redirects
 • مخفی کاری یا  کلاکینگ : Cloaking
 • طرح های پیوند، بک کلینک های نامعتبر : Link Schemes
 • شبکه های ارسال مهمان : Guest Posting Networks
 • دستکاری پیوند (شامل پیوندهای خرید)
 • چرخاندن مقاله
 • لینک مزارع ، پیوند چرخ ها یا شبکه های پیوند
 • Rich Snippet Markup Spam
 • درخواست های خودکار به Google
 • ایجاد صفحات ، زیر دامنه ها یا دامنه ها با محتوای تکراری
 • صفحاتی با رفتارهای مخرب مانند فیشینگ ، ویروس ها ، تروجان ها و سایر بدافزارها
 • و …

نحوه گزارش سئو کلاه سیاه

به دو دلیل می توانید سئو کلاه سیاه را گزارش دهید. یا وب سایت شما از طریق هک مخرب ، ویروس یا کمپین SEO منفی پیوندهای ناخواسته مورد حمله قرار گرفته است ، یا نتایج وب اسپم را در یک کلمه کلیدی رقابتی مشاهده می کنید که وب سایت شما در آن رتبه بندی شده است. برای مورد دوم ، می توانید گزارش وب اسپم را از طریق Google Webmaster Tools ارسال کنید. لطفاً از این ابزار با احتیاط استفاده کنید. SPAM برای موقعیتهای جستجو در بالای من ایستادگی نمی کند! گزارش نادرست هرزنامه های وب را می توان سئوی کلاه سیاه دانست.

در صورتی که وب سایت شما از طریق هک ، ویروس یا بدافزار مخرب مورد حمله قرار گرفته باشد ، پس از حذف کد مخرب ، درخواست بازبینی بدافزار کنید.

در صورتی که وب سایت شما هدف کمپین SEO منفی پیوندهای اسپم باشد ، پس از تلاش برای تماس با مدیران وب که این پیوندها را برای حذف آنها به وب سایت شما نشان می دهند ، از ابزار Disavow Links در Google Webmaster Tools استفاده کنید.

چرا باید از سئو کلاه سیاه خودداری کنید؟

تاکتیک های SEO Black Hat می تواند وب سایت شما را از Google و دیگر موتورهای جستجو  حذف کند.

اگرچه ممکن است موفقیت های کوتاه مدت از طریق افزایش ترافیک به سایت شما حاصل شود ، اما مجازات های گوگل روز به روز پیچیده تر می شوند و می توانند تأثیرات مخربی بر رتبه و ترافیک شما داشته باشند. با صدها میلیون کاربر که روزانه در گوگل جستجو می کنند ، آیا واقعاً می توانید این فهرست را حذف کنید؟

آیا تکنیک های سئو کلاه سیاه برای شما مناسب است؟

بستگی دارد: آیا سعی می کنید یک تجارت طولانی مدت ایجاد کنید؟

اگر پاسخ شما مثبت است ، باید به هر قیمتی از سئوی کلاه سیاه اجتناب کنید. در عوض ، شما باید به دنبال ابزارهای جایگزین برای بهبود رتبه بندی موتورهای جستجو باشید.

بعضی روشهای کلاه سیاه :

نمونه های متداول استراتژی های سئو کلاه سیاه شامل استفاده از متن نامرئی ، صفحات ورودی ، کلمات کلیدی ، تعویض صفحات یا افزودن کلمات کلیدی غیر مرتبط به یک صفحه است. هر یک از این تکنیک ها در زیر تعریف شده اند ، با درک اینکه چگونه می توانند برای هر وب سایت تجاری مضر باشند

 

تاکتیک های سیاه همیشه هم واضح نیستند

قبل از همه باید مشخص کنیم که برخورد گوگل همیشه شامل جریمه نیست، وظیفه و دلخواه گوگل جریمه کردن سایت ها نیست . گوگل در بیشتر مواقع به سایت های نامناسب توجه نمی کند و صفحه یا صفحات آنها را ایندکس نمی کند و آنه در جستجوی گوگل جائی نخواهند داشت.

از جمله مسائلی که باید دقت کنیم محتوای نازک است . آیا محتوای نازک جزء تاکتیک های کلاه سیاه است . در برخی موارد کاملا مشهود است که محتوای نازک جزء تاکتیک های کلاه سیاه است . مانند مواقعی که ما صفحه ای را تنها برای تبلیغ صفحه دیگر می سازیم . در صفحه کمترین محتوا را در نظر می گیریم و یک یا چند لینک به صفحه محصولات می دهیم ، این کاملا می تواند روشی کلاه سیاه باشد . اما با این وجود همیشه نمی توان حکم قطعی صادر کرد، گاهی محتوای با حجم کم همانچیزی است بازدید کننده نیاز دارد.

فردی ( روزنامه نگار ) از آقای مولر  پرسیدن مطالب ما همیشه کوتاه هستند ، آیا گوگل با این صفحات برخورد می کند ، آقای مولر از گوگل در پاسخ  گفتند ، این قطعی نیست ، گاهی نوشته های خیلی طولانی هم محتوای بی کیفیت هستند و گاهی یک مطلب کوتاه می تواند مهم باشد . اما ما پیشنهاد می دهیم که شما حداقل را اعمال کنید، پیشنهاد تمامی متخصصان تولید محتوا با حداقل 300 کلمه است .

محتوای کوتاه thin content

 

هدف موتورهای جستجو این است که شاخص های خود را با نتایج با کیفیت بالا پر کنند که هدف کاربر را برآورده کند. همانطور که قبلاً مشخص کرده‌ایم، مقدار «درست» محتوایی برای گنجاندن در یک صفحه وب وجود ندارد تا بتواند در جستجوی ارگانیک رتبه خوبی داشته باشد. با این حال، صفحاتی با حجم نسبتاً کم محتوا، که به عنوان صفحات نازک شناخته می شوند، ممکن است ایندکس نشوند و کیفیت سایت شما را به طور کلی کاهش دهند. بیایید نگاهی دقیق‌تر به مشکل محتوای نازک و نحوه مبارزه با آن بیندازیم.

محتوای نازک thin content چیست؟

محتوای نازک را می توان به عنوان صفحاتی با کیفیت پایین تعریف کرد که ارزش کمی برای بازدیدکنندگان دارند.

صفحات نازک را نمی توان به سادگی به عنوان صفحاتی با حجم کم محتوای متنی توصیف کرد زیرا گاهی اوقات مقدار کمی از محتوای یک سایت معتبر تمام چیزی است که برای ارضای نیت کاربر لازم است. سایر اشکال محتوا مانند تصاویر و ویدیوها نیز می توانند برای بازدیدکنندگان جذاب باشند. با این حال، نمونه‌هایی از صفحات با رتبه‌بندی محتوای ناچیز استثنا هستند، نه قاعده.

کدام انواع صفحات معمولاً حاوی محتوای نازک هستند؟

سایت هایی با محتوای نازک زیاد ممکن است پیامی در صفحه اقدامات دستی کنسول جستجوی گوگل دریافت کنند مبنی بر اینکه محتوای با کیفیت پایین شناسایی شده است. گوگل انواع مختلفی از صفحات را فهرست می کند که معمولاً حاوی محتوای نازک هستند:

 • محتوای تولید شده به صورت خودکار  (Automatically-generated content):متنی که به صورت برنامه‌ریزی شده با روش‌های مختلف، از جمله حذف فیدهای RSS، متن ترجمه شده خودکار و متن‌های مزخرف مملو از کلمات کلیدی، تولید می‌شود.
 • صفحات وابسته نازک (Thin affiliate pages ): صفحات کم ارزش و تکراری که شخصی را به محصول یا خدماتی در سایت دیگری ارجاع می دهند.
 • پیوند نازک (Thin syndication): محتوای خراشیده یا پست های وبلاگ مهمان با کیفیت پایین.
 • صفحات درگاهی (Doorway pages) : صفحات بسیار مشابه کمی تغییر کردند تا برای عبارتی متفاوت با هر یک رتبه بندی شوند، به عنوان مثال. برای رتبه بندی برای مکان متفاوت

صفحات، مانند موارد ذکر شده در بالا، وب‌اسپم محسوب می‌شوند و برخلاف دستورالعمل‌های وبمستر گوگل هستند، به این معنی که ممکن است یک اقدام دستی دریافت کنند که بخشی یا کل یک سایت را از فهرست حذف می‌کند.

مطلب مرتبط: محتوای کوتاه چیست؟

انتشار مطالب با کیفیت پایین Low-Quality Content

موتورهای جستجو وب سایت هایی را ترجیح می دهند که محتوای باکیفیت زیادی دارند. از آنجایی که ایجاد محتوای با کیفیت بالا آسان یا ارزان نیست، بسیاری از بازاریابان کلاه سیاه سعی می کنند با انتشار محتوای کم کیفیت، کم ارزش و ارزان، سیستم را شکست دهند.

به جای این تاکتیک کلاه سیاه، محتوای سئو مرتبط و ارزشمند برای خوانندگان ایجاد کنید که به هدف جستجو پاسخ می دهد.

 

کپی کردن (سرقت) مطالب

امروزه شنیدن مواردی از محتوای تکراری متداول است، و شما در این فکر هستید که چرا یک نفر اینقدر تنبل است. اما واقعیت این است که امروز هم وجود دارد. آنها ممکن است یک مقاله موجود را که به صورت آنلاین وجود دارد کپی کرده و در وب سایت شما پست کنند.

گاهی مطالب کپی یا تکراری بودن محتوا مربوط به دو سایت نیست، گاهی ما داخل سایت صفحاتی داریم که بیشتر مطالب آن مشابه است، این می تواند نمره منفی به سایت بدهد . سعی کنید از تکرار یک موضوع در صفحات مختلف اجتناب کنید، هر صفحه را به یک موضوع اختصاص بدهید و آنرا کامل توضیح دهید و برای آگهی بیشتر کاربران از لینک های مشابه ( موضوعات دیگر ) لینک بدهید .

سرفصل های گمراه کننده (معروف به طعمه کلیک)

شما پست های وبلاگ را با عناوین جذاب دیده اید، اما محتوای اصلی اینطور نیست. برخی از افراد از عناوین جذاب برای جذب کلیک استفاده می کنند، اما محتوای اصلی کهنه است. استفاده از این تکنیک نه تنها باعث کاهش کلیک در دراز مدت می شود، بلکه نرخ پرش را نیز افزایش می دهد. فراموش نکنید که وقتی گوگل بالاخره متوجه می شود شما در سوپ داغ خواهید بود.

 

استفاده از تغییر مسیرهای گمراه کننده Using Misleading Redirects

تغییر مسیرهای نادرست یکی دیگر از هت ترفندهای سیاه است که برای گمراه کردن مخاطبان و موتورهای جستجو استفاده می شود. یک پیوند تغییر مسیر تنظیم شده است که کاربران و موتورهای جستجو را به صفحات مختلف هدایت می کند. از طرف دیگر، یک صفحه با کیفیت بالا به یک صفحه با کیفیت پایین هدایت می شود تا رتبه بندی جستجوی صفحه با کیفیت پایین را افزایش دهد.

 

متن نامرئی Invisible Text

متن نامرئی یکی از روشهای قدیمی سئو  می باشد ، این روشی بوده که یک موقعه ای جواب داده اما امروز باید از آن فاصله گرفته . این روش کلاه سیاه منسوخ می باشد .
متن نامرئی هر متنی است که موتورهای جستجو می توانند بخوانند ، اما کاربران نمی توانند. این به کاربران کلاه سیاه اجازه می دهد تا چندین کلمه کلیدی را هدف قرار داده و سئو را با پنهان کردن متن در صفحه بهبود بخشند. بیشتر اوقات ، این متن نامرئی حاوی کلمات کلیدی اضافی است که در کپی صفحه منعکس نمی شوند و موتورهای جستجو را فریب می دهد تا صفحات بالاتر را در SERP رتبه بندی کنند. موتورهای جستجوی مدرن به سرعت متوجه این موضوع می شوند ، زیرا در تشخیص تاکتیک های هرزنامه بسیار پیچیده تر و بهتر عمل می کنند.

کد HTML صفحه را در وردپرس با کلاسی به نام “text-hidden” نمایش دهید و شکل 1.3 نحوه بازتاب کلاس را در صفحه نشان می دهد. این برنامه به گونه ای برنامه ریزی شده است که کاربران را از دیدن کپی غیرفعال می کند در حالی که به روبات های موتور جستجو اجازه می دهد آن را بخوانند.

توجه : یک نمونه وجود دارد که متن نامرئی خوب است و در واقع مطابق با ADA مورد نیاز است. متن جایگزین (alt) از نظر فنی یک فرم مورد نیاز از متن نامرئی است که در تصاویر تعبیه شده است. این می تواند یک رونویسی صوتی ایجاد کند که می تواند برای افراد نابینا خوانده شود تا آنها بفهمند تصویر در مورد چیست.

 

 

صفحات درب ورودی Doorway Pages –  صفحات ورود یا صفحات درگاه

صفحات Doorway صفحاتی در یک وب سایت هستند که دارای کلمات کلیدی هستند اما محتوای صفحه ضعیفی دارند. این صفحات به گونه ای طراحی شده اند که موتورهای جستجو را فریب دهند تا باور کنند محتوای باکیفیتی مربوط به کلمه کلیدی موجود در صفحه وجود دارد. صفحات درب عموماً با متن نامرئی همراه است تا کاربرانی را که در موضوعات مختلف در یک صنعت خاص جستجو می کنند جذب کند. بار دیگر ، موتورهای جستجو اکنون به اندازه کافی هوشمند هستند تا تشخیص دهند که واقعاً چقدر زمان در صفحه صرف می شود و باعث می شود صفحات ورودی به راحتی رتبه بندی شوند.

تکرار کلمات کلیدی یا Keyword Stuffing

روش استفاده از کلمات کلیدی روشی متداول در سئو محتوای سایت می باشد ، به همین خاطر بین استفاده از کلمات کلیدی و استفاده بیش از حد از کلمات کلیدی یا Keyword Stuffing مرز باریکی است . به نظر من این روشی است که خیلی از سئوکاران ناخواسته گرفتار آن هستند.

پر کردن کلمات کلیدی عبارت است از قرار دادن مقدار غیر ضروری کلمات کلیدی در کپی صفحه. این مطالب با محتوای غنی از کلمات کلیدی تفاوت دارد زیرا کلمات خاص بیش از حد مورد استفاده قرار می گیرند تا جایی که برای کاربران وب سایت ناسازگار و ناخوانا می شود. به عنوان مثال ، پیاده سازی یک کلمه کلیدی پنج تا شش بار در کل محتوای شما ، سئو کلاه سفید قابل قبول تلقی می شود ، استفاده از کلمه کلیدی یکسان پنج تا شش بار در یک پاراگراف ، اما نه تنها یک تجربه کاربری وحشتناک را ایجاد می کند ، بلکه پرچم گذاری می شود. به عنوان هرزنامه

تجزیه و تحلیل کلمات کلیدی از ابزار بهینه سازی محبوب وردپرس ، Yoast SEO. تجزیه و تحلیل به کاربر هشدار می دهد که تراکم کلمات کلیدی تقریباً دو برابر مقدار توصیه شده در نسخه آنها است. برای جلوگیری از پر کردن تصادفی کلمات کلیدی ، آنها باید از کلمات کلیدی و/یا اصطلاحات مشابه استفاده کنند. این امر همچنین می تواند مزایایی را به همراه داشته باشد زیرا به صفحه اجازه می دهد تا مجموعه ای از کلمات کلیدی را به طور بالقوه در بر بگیرد.

 

تعویض صفحه Page Swapping

تعویض صفحه به اجازه دادن به صفحه ای با تکنیک های کلاه سفید برای رتبه بندی خوب در SERPs اشاره می کند ، و سپس آن را با محتویات یک صفحه کمتر بهینه شده جایگزین می کند. کاربران این تکنیک رایج سئو کلاه سیاه برای حفظ رتبه صفحه ، عنوان صفحه ، توضیحات متا و آدرس URL را یکسان نگه می دارند ، اما محتوای صفحه را تغییر می دهند.

سپس آنها می توانند این فرآیند را برای ایجاد چندین صفحه که رتبه بالایی دارند بدون نیاز به سرمایه گذاری در ایجاد محتوای بهینه سازی ، تکرار کنند. در حالی که ممکن است راهی برای به دست آوردن ترافیک سریع وب سایت با حداقل تلاش به نظر برسد ، تعویض صفحات یک تخلف بزرگ تلقی می شود و در نتیجه می تواند منجر به مجازات جستجو شود.

 

کلمات کلیدی غیر مرتبط Unrelated Keywords

کلمات کلیدی  غیر مرتبط  یا Unrelated Keywords کلمات کلیدی هستند که در یک صفحه قرار می گیرند و هیچ ارتباطی با محتوای صفحه ندارند. این عبارات غیر مرتبط طراحی شده اند تا کاربران را از جستجوهای متعدد جذب این صفحه کنند  ، حتی اگر خود محتوا به جستجوی آنها کاملاً بی ربط باشد.

کلمات کلیدی غیر مرتبط به طور کلی با تمام تکنیک های کلاه سیاه فوق الذکر ترکیب می شوند و استفاده از کلمات کلیدی غیر مرتبط را شاید یکی از بدنام ترین روش های سئو کلاه سیاه به شمار آورد.

 

تکنیک سئو کلاه سیاه مزرعه پیوند یا link farm

هنگام سئو سایت ، از زیاده روی خودداری کنید، زیاده روی در کلمات کلیدی را قبلا اشاره کرده ایم . مزرعه  لینک یا link farm نیز یکی دیگر از تکنیک های سئو کلاه سیاه است .

 

مزرعه پیوند یک وب سایت (یا گروهی از وب سایت ها) است که تنها با هدف افزایش محبوبیت پیوند یک سایت دیگر با افزایش تعداد پیوندهای ورودی ایجاد شده است. یک مزرعه پیوند معمولاً مانند یک صفحه وب معمولی به نظر می رسد ، اما اکثریت محتوا دارای پیوندهایی است – اغلب تصادفی و غیر مرتبط – به وب سایت های دیگر.

 

مزرعه های پیوندی می توانند به عنوان سرویس هایی برای ایجاد محتوای شما تبلیغ شوند. آنها اغلب با ایجاد شبکه ای ایجاد می شوند – شبکه ای که اغلب تنها با هدف جمع آوری تعدادی از مکان ها که از آنها به وب سایت اشاره می شود ایجاد می شود. از آنجا که گوگل پیوندهای بین سایت های غیر مرتبط را دوست ندارد ، برخی از مزارع پیوند پیوندهای خود را به دسته ها یا فهرست راهنما تقسیم می کنند.

لینک مزارع در پاسخ به الگوریتم رتبه بندی گوگل ، PageRank ایجاد شد. PageRank پیوندها را رأی می داند ، جایی که صفحه ای که به صفحه دیگری پیوند می دهد رأی می دهد. بنابراین ، صفحاتی با بیشترین پیوند با ارزش تلقی شدند. مزرعه های پیوند برای کمک به افزایش رتبه صفحه ایجاد شده اند ، با این حال ، در چند وقت اخیر ، گوگل و دیگر موتورهای جستجو الگوریتم های خود را برای جلوگیری از ظاهر شدن مزارع پیوند در بالای صفحات نتایج موتورهای جستجو (SERPs) تطبیق داده اند.

وب سایت هایی که مزرعه پیوند ایجاد کرده اند می توانند توسط گوگل و سایر موتورهای جستجو جریمه شوند.

پیوندسازی به عنوان یک روش “کلاه سیاه” برای بهینه سازی موتورهای جستجو (SEO) در نظر گرفته می شود زیرا محتوای وب سایت هایی که به یکدیگر پیوند می دهند اغلب مرتبط نیستند ، توسط انسان ایجاد نشده اند (می توان با استفاده از برنامه ها یا خدمات ایجاد کرد) و اغلب از کیفیت بسیار پایینی برخوردار است. موتورهای جستجو می توانند مزارع پیوندی را به راحتی تشخیص دهند و نباید آنها را به عنوان یک استراتژی بهینه سازی طولانی مدت جستجوی مشروع در نظر گرفت.

این می تواند با تبلیغات اینترنتی کمی متفاوت باشند.

 

نظرات هرزنامه یا کامنت اسپم Comment Spam

انجام ندهید: به طور خودکار پیوندها را به عنوان نظرات در وبلاگ ها ارسال کنید تا تعداد پیوندهای ورودی را افزایش دهید.

شرکت در شبکه های اجتماعی یا نظر دادن در وبلاگ ها یا وب سایت های دیگر می تواند خیلی خوب باشد . اما اگر تنها برای دریافت لینک و بکلینک این کار را انجام می دهید ، در حال انجام یکی از ترفندهای کلاه سیاه سئو هستید. نظرات اسپم نه تنها رتبه سایت شما را افزایش نمی دهد ، بلکه برای سئو سایت شما مضر می باشد.

خرید بک لینک‌ و تبادل لینک

مذاکره و پرداخت هزینه به سایت‌های با کیفیت بالا برای ایجاد بک لینک به سایت شما نیز یکی دیگر از تکنیک‌های سئو خارجی است که می‌تواند باعث افزایش رتبه جستجوی سایت‌تان شود. در این تکنیک به جای اینکه لینک سازی طبیعی انجام شود و سایت‌های با کیفیت بالا به طور طبیعی و از روی مفید بودن مطالب سایت شما، به سایت‌تان لینک دهند، هزینه‌ای به آن‌ها پرداخت می‌شود تا اینکار به طور مداوم انجام گیرد.

لینک های مرتبط می تواند مفید باشد، تبلیغات در سایت های پر بازدید محلی می تواند رتبه شما را افزایش دهد. اما ایجاد لینک های بی هدف و در گاهی از مواقع ماشینی و یا لینک هایی که از سایت های غیر مرتبط می باشد جزء سئو کلاه سیاه می باشد.

شبکه خصوصی وبلاگ “private blog network ”

شبکه خصوصی وبلاگ از کلمه انگلیسی private blog network برگرفته شده است و مخفف آن PBN می باشد . شبکه خصوصی وبلاگ شبکه ای از وبلاگ ها است که همه متعلق به یک شخص یا گروه کوچکی از افراد است که با هم کار می کنند.

این وبلاگ ها می توانند از کیفیت پایین autoblog سبک به سایت های با کیفیت بالا و رتبه بالا با محتوای ارزشمند اجرا شوند. همه آنها با هم کار می کنند تا ارزش سایت های دیگر متعلق به صاحب PBN را مشخص کنند.

این به یک معنا ، طرح پیوند کلاه سیاه است. دلیل آن این است که همه وبلاگ ها توسط یک شخص برای تبلیغ یک سایت استفاده می شوند ، شبیه به اینکه هرم پیوند یا چرخ پیوند قدرت را به یک سایت پول واحد هدایت می کند. دلیل دیگر این است که شبکه خصوصی وبلاگ ها اغلب برای بازیابی نتایج جستجو استفاده می شوند و لینک وبلاگ مورد نظر را که به طور قانونی بدست نیامده است ، می دهند.

بین یک شبکه خصوصی وبلاگ با کیفیت بالا و یک شبکه مشروع از وبلاگ ها که با هم کار می کنند ، خط باریکی وجود دارد. از این گذشته ، اگر شما و سه دوست هرکدام دارای سه وبلاگ هستید ، آن دوازده وبلاگ دلیلی برای حمایت از یکدیگر دارند و واقعاً در تلاش برای بازی سیستم نیستند. تنها وقتی کیفیت وبلاگ ها کاهش می یابد ، این تکنیک به طور کلاه سیاه تر می شود.

سوء استفاده از داده های ساخت یافته Abusing Structured Data

داده های ساختاریافته یا نشانه گذاری طرحواره کدی است که به یک صفحه وب اضافه می شود تا به موتورهای جستجو بگوید چه اطلاعات غنی را در صفحات نتایج جستجو نمایش دهند. سئو کلاه سیاه داده های ساختار یافته را دستکاری می کند تا موتورهای جستجو اطلاعات نادرست را در نتایج جستجو نشان دهند.

 

سئوی منفی یا گزارش نادرست سایت های رقیب Negative SEO or Falsely Reporting Competitor Sites

 

سئوی منفی تاکتیکی است که از آن استفاده می شود تا به نظر برسد سایت رقیب درگیر سئو کلاه سیاه است. هدف این تاکتیک جریمه شدن رقبا توسط موتورهای جستجو است. این که به نظر برسد سایت دیگری درگیر سئوی کلاه سیاه است، یا ادعای نادرست آن و گزارش آن به موتور جستجو، دو تاکتیک ناخوشایند کلاه سیاه هستند.

 

پیامدهای سئو کلاه سیاه چیست؟

یک کلید در صفحه کلید که می گوید ممنوع است که خطرات تکنیک های بهینه سازی بهینه موتورهای جستجو را نشان می دهد موتورهای جستجو هنگام خزیدن و فهرست بندی یک صفحه به دنبال تکنیک های خاص کلاه سیاه هستند. اکثر صفحاتی که شواهدی از استفاده از این تاکتیک ها را نشان می دهند فوراً رتبه بندی نمی شوند و امکان مجازات دامنه مانند “لیست سیاه دامنه” وجود دارد که می تواند مانع از نمایش کل وب سایت شما در SERP ها شود. این امر نه تنها باعث می شود که وب سایت شما توسط موتورهای جستجو نمایه سازی شود ، بلکه به ناچار توانایی ارسال ترافیک ارگانیک به وب سایت خود و محتوای آن را نیز از دست خواهید داد. بنابراین ، اگرچه سئو  کلاه سیاه راهی سریع برای افزایش بازدیدکنندگان از وب سایت شما به نظر می رسد ، اما توصیه نمی شود. با توجه به خطر بالای گرفتار شدن توسط موتورهای جستجو و اثرات مخرب ممنوعیت ، سئو کلاه سیاه به عنوان یک اقدام بیهوده در نظر گرفته می شود و به طور کلی توسط جامعه بازاریابی آنلاین پذیرفته نمی شود. بنابراین ، اگر بخواهید این تاکتیک های غیراخلاقی را انتخاب کنید ، می توانید انتظار داشته باشید که با عواقب خاصی روبرو شوید.

گوگل به طور مرتب الگوریتم خود را تغییر می دهد تا اطمینان حاصل کند که برخی از تکنیک های سئو کلاه سیاه دیگر کارآمد نیستند. در گذشته ، برخی از به روزرسانی های مهمتر عبارت بودند از: “فلوریدا” که وب سایت ها را برای کلمات کلیدی پر می کرد ، “پاندا” که برای مزارع محتوا مجازات می کرد ، و “پنگوئن” که برای برخی از شیوه های پیوند مجازات شده بود.

 

مزایای استفاده از سئو کلاه سفید

برخلاف سئو کلاه سیاه ، سئو کلاه سفید بر استفاده از تکنیک های اخلاقی و منصفانه برای بهبود کیفیت و دید وب سایت و اطمینان از عملکرد خوب آن در موتورهای جستجو متمرکز است. این می تواند شامل عوامل و تکنیک های مختلفی باشد ، از جمله بهینه سازی معماری و عملکرد سایت ، تحقیقات مربوط به کلمات کلیدی ، بازاریابی محتوا ، سئو  در صفحه ، و تعدادی از اصلاحات مربوط به محتوا.

سئو کلاه سفید به شما امکان می دهد رتبه بندی خود را در SERPs حفظ کنید در حالی که یکپارچگی نام تجاری و وب سایت خود را حفظ کنید. به همین ترتیب ، این امکان را به شما می دهد تا در شرایط خدمات موتورهای جستجو باشید. سایر تکنیک های سئو کلاه سفید شامل ارائه محصولات یا خدمات با کیفیت ، استفاده از متا برچسب های غنی از کلمات کلیدی و توصیفی ، ارائه وب سایت سریع بارگیری و سازگار با موبایل ، ایجاد وب سایت شما برای حرکت آسان و ایجاد پیوندهای وب سایت شما می باشد. استفاده از روش های کلاه سفید یکی از بهترین راه ها برای ایجاد و حفظ یک وب سایت اخلاقی و موفق است.

 

 

 

می توانید مقاله زیر را مطالعه کنید :

آموزش کامل سئو سایت برای مبتدیان

 

از تاکتیک های کلاه سیاه خودداری کنید و از سئو کلاه سفید استفاده کنید

سئو کلاه سیاه ممکن است راهی سریع برای بازی کردن سیستم و افزایش رتبه جستجوی شما باشد. اما این یک عمل غیراخلاقی است که می تواند برای همیشه به دیده شدن جستجو و اعتبار برند شما آسیب برساند.

از استراتژی های کلاه سیاه خودداری کنید و همچنین بررسی کنید که به طور تصادفی درگیر هیچ عمل بدی نشده اید.

از ابزار  درون صفحه برای اسکن سایت خود برای مشکلات احتمالی سئو کلاه سیاه استفاده کنید. گزارش ها به مسائل مربوط به کیفیت محتوا، محتوای تکراری و تغییر مسیرها اشاره می کنند.

از ابزار بررسی سئو سایت استفاده کنید و از تاکتیک های کلاه سفید استفاده کنید.

روی ایجاد یک طرح سئو کلاه سفید تمرکز کنید که نتایج بلندمدت سئوی برند شما و اعتبار ماندگار برند شما را به همراه خواهد داشت.  بهترین روش‌های کلاه سفید  و سیاه را بیاموزید و تنها روش های را به کار ببرید که مطمئن هستید جزء دستوارلعمل های گوگل است .

نداستن تکینک های مناسب باعث بروز مشکلات کلاه سیاه می شود، ما سعی کردیم تمام تاکتیک های کلاه سیاه را به صورت خلاصه معرفی کنیم ، پس تاکتیک ای کلاه سیاه ممنوع است .

دیدگاه‌ خود را بنویسید