راهنمای مبتدیان برای بهینه سازی نرخ تبدیل (CRO)

راهنمای مبتدیان برای بهینه سازی نرخ تبدیل (CRO)

راهنمای مبتدیان برای بهینه سازی نرخ تبدیل (CRO)
راهنمای مبتدیان برای بهینه سازی نرخ تبدیل (CRO)

موفقیت آنلاین چیزی فراتر از ایجاد ترافیک است. این  در مورد تبدیل بازدیدکنندگان شما به سرنخ و مشتری است.

برای انجام این کار، باید یک تجربه کاربری عالی و حساب شده ایجاد کنید و وب سایت خود را برای افزایش تبدیل بهینه کنید! را وارد کنید، بهینه سازی نرخ تبدیل (CRO).

بهینه سازی نرخ تبدیل مکمل سئو و باعث پاداش برای تلاش شما برای جذب و رضایت مخاطبان است . برای افزایش نرخ تبدیل باید با توجه به داستان خرید، رابط کاربری عالی داشته باشید.

اما بهینه سازی نرخ تبدیل conversion rate optimization دقیقا چیست؟ برای افراد ناآشنا، CRO ممکن است چیزهای زیادی به نظر برسد. اما نگران نباشید، احتمالاً به طور مستقیم مفاهیم اصلی را می‌دانید.

بنابراین، بیایید وارد آن شویم و با بهترین روش‌های بهینه‌سازی نرخ تبدیل آشنا شویم تا بتوانید از فرصتی که ترافیک وب‌سایت شما فراهم می‌کند، استفاده کنید.

CRO چیست و چرا اهمیت دارد؟

قبل از اینکه بیشتر از این پیش برویم، اصطلاح “تبدیل” به سادگی به بازدیدکننده ای اشاره دارد که هدفی را از طریق یک صفحه وب تکمیل می کند. بنابراین، هنگامی که یک بازدیدکننده در لیست پستی شما مشترک می شود یا زمانی که یک دنبال کننده توییتر خریدی انجام می دهد، این یک تبدیل است.

بنابراین، نرخ تبدیل شما درصدی از کل بازدیدکنندگانی است که سایت شما دریافت می‌کند که در نهایت هر آنچه را که تبدیل می‌دانید تکمیل می‌کنند.

اگر در بازاریابی تازه کار هستید، ممکن است به راحتی بهینه سازی نرخ تبدیل را با هر تکنیک بازاریابی دیگری اشتباه بگیرید. اما در واقع کمی متفاوت است.

بیشتر کمپین های بازاریابی بر پر کردن بالای قیف تمرکز می کنند. اما این متفاوت است، و بنابراین به یک رویکرد منحصر به فرد و مجموعه ای از تاکتیک ها و استراتژی نرخ تبدیل نیاز دارد.

به یاد داشته باشید، بهینه سازی نرخ تبدیل برای بهبود ROI بازاریابی حیاتی است. بنابراین این بخشی از فرآیند بازاریابی دیجیتال نیست که بخواهید نادیده بگیرید.

واقعاً مهم نیست که در یک صنعت B2B هستید، یک متخصص خدمات محلی یا یک فروشگاه تجارت الکترونیک وردپرس . این یک ابزار مهم برای اهرم است بدون در نظر گرفتن. در واقع، افزایش نرخ تبدیل برای فروشگاه‌های وردپرس یکی از راه‌هایی است که صاحبان مشاغل تجارت الکترونیک می‌توانند حجم کلی فروش خود را بهبود بخشند.

اکنون که اصول اولیه را بدست آورده‌اید، اجازه دهید برخی از مؤثرترین تاکتیک‌ها و تکنیک‌هایی را که می‌توانید برای افزایش نرخ تبدیل استفاده کنید، پوشش دهیم.

 

تست A/B

با CRO، نمی توانید به حدس و گمان تکیه کنید یا فقط مارک های دیگر را کپی کنید. هر کسب و کاری نیازهای منحصر به فردی دارد و تنها راه تعیین آنها آزمون و خطا است.

انجام تست A/B یا تقسیم یک شروع عالی است! این شامل آزمایش دو یا چند نسخه از یک صفحه یا قسمتی از محتوا به طور همزمان است.

به یاد داشته باشید، بهینه سازی چیزی به هفته ها – اگر نه ماه ها – قبل از تصمیم گیری نیاز دارد.

هر جزئیات، از متن تیتر شما گرفته تا عکس محصول، می تواند بر نرخ تبدیل تاثیر بگذارد. بنابراین هیچ تغییری آنقدر بزرگ یا کوچک نیست که بتوان برای یک تست A/B مناسب روی داکت قرار داد. فقط مطمئن شوید که متغیرها را به درستی ایزوله کنید، بنابراین خطر نتیجه گیری اشتباه را ندارید.

یک مکان عالی برای شروع بهینه سازی، مهمترین صفحه فرود شماست. به هر حال، اینجاست که اکثریت سرنخ‌های شما ابتدا با برند شما تعامل خواهند داشت. همانطور که ممکن است تصور کنید، بهبودهای تکراری در صفحات مهمی مانند اینها در نهایت می تواند منجر به بهبود چشمگیر نتایج شود.

معمولاً برای انجام صحیح تست A/B، باید یک پلتفرم خارجی برای پیاده سازی پروتکل های تست خود در نظر بگیرید.

در اینجا چند مورد از پلتفرم های تست تقسیم مورد علاقه ما و مروری کوتاه بر مزایا و معایب آنها آورده شده است.

1. بهینه سازی کنید

Optimizely یک پلت فرم تست A/B برای کانال های دیجیتال در همه دستگاه ها است. نسخه‌های یک صفحه وب یا رابط برنامه را نظارت می‌کند و متغیرهایی را که بر تبدیل‌ها تأثیر می‌گذارند شناسایی می‌کند.

2. تخم مرغ دیوانه

با Crazy Egg، می‌توانید اعداد را نادیده بگیرید و مشاهده کنید که بازدیدکنندگان چگونه از سایت شما با «نقشه‌های حرارتی» استفاده می‌کنند. ابزارهای تست A/B با استفاده آسان را ارائه می دهد و فقط از شما می خواهد که مورد خاصی را که می خواهید آزمایش کنید انتخاب کنید.

3. VWO

VWO درست مانند Optimizely کار می کند. پس از ایجاد تغییرات در صفحه وب خود، می توانید ردیابی کلیک ها، ثبت نام ها و سایر معیارهایی را که برای بهینه سازی نرخ تبدیل مهم هستند شروع کنید.

اما CRO فقط در تست A/B متوقف نمی شود. بازخورد مشتری، بازخورد کاربر و تجزیه و تحلیل وب باید برای ارزیابی وضعیت فعلی و تغییرات آتی یک وب سایت استفاده شود.

تجربه ی کاربر

UX نه تنها در جذب و حفظ سرنخ ها نقش دارد، بلکه UX نیز در تبدیل مشتریان نقش دارد.

اگر پیمایش وب سایت شما سخت است، سرعت بارگیری آن کند است یا حاوی مقدار زیادی اطلاعات سازماندهی نشده است، به احتمال زیاد تجربه کاربری شما ممکن است آسیب ببیند.

به یاد داشته باشید، سایت شما باید مفید و قابل استفاده باشد.

آمار نشان می دهد که 40 درصد از کاربران وب سایتی را ترک می کنند که بارگذاری آن بیش از 3 ثانیه طول می کشد. اگر می‌خواهید بازدیدکنندگان خود را به مشتریان و مشتریان تبدیل کنید، بهتر است فکر کنید بهینه‌سازی سرعت سایت شما ارزش تلاش را دارد.

بنابراین برای بهبود تجربه کاربری خود چه کاری می توانید انجام دهید؟ در اینجا مواردی وجود دارد که قبل از هر چیز باید در نظر بگیرید.

Call-to-Action را آزمایش کنید

دکمه های CTA (Call-to-Action) یک عامل بزرگ در CRO هستند. آزمایش با قرارگیری، رنگ و اندازه دکمه‌های CTA و سایر عناصر موجود در صفحه، همگی بر UX و در نتیجه بر نرخ تبدیل تأثیر می‌گذارند.

خبر خوب این است که شما همچنین می توانید از VWO و Crazyegg برای تست رنگ، کپی، طراحی و قرارگیری برای C استفاده کنید.

اگرچه ممکن است چندان مهم به نظر نرسد، اما رنگ می تواند تأثیر زیادی بر CTA و نرخ تبدیل داشته باشد.

Hubspot فقط با تغییر دکمه CTA از سبز به قرمز، جهش 21 درصدی در نرخ تبدیل پیدا کرد.

بنابراین، طرح‌های رنگی را بررسی کنید که در سطوح متفاوتی برای مخاطبان شما جذاب باشد. ایجاد ارتباط عاطفی با طراحی و رنگ به جلب توجه به برخی از عناصر وب سایت کمک می کند، یا در نقطه مقابل، به کاربران اجازه می دهد تا روی دیگران تمرکز کنند.

به یاد داشته باشید، مهم است که رنگ ها را با برند خود نیز هماهنگ نگه دارید.

بهینه سازی جریان و تولید سرنخ فروش Leads

عبارت “در حالی که آهن داغ است ضربه بزنید” در اکثر اشکال تجارت صادق است، اما زمانی که شما در مورد تبدیل سرنخ های دیجیتال به فروش صحبت می کنید، بسیار محتاطانه است.

البته، برای تبدیل سرنخ ها، در وهله اول باید مقداری داشته باشید. اما چگونه می توانید استراتژی نرخ تبدیل خود را بهبود بخشید و بازدیدکنندگان وب را تشویق کنید تا در وهله اول مشارکت کنند؟

چت زنده

چت زنده ابزاری آسان و در دسترس است که به مشتریان اجازه می دهد در چند ثانیه اطلاعات بیشتری در مورد خدمات شما به دست آورند. به علاوه، اجرای آن راحت و بسیار ساده است.

پیاده‌سازی ربات‌های چت در صفحات با کارایی بالا یا پشتیبانی از مشتری چت زنده برای شروع مکالمات، مکان بسیار خوبی برای شروع است.

و با کمال تعجب، کاربران بیشتری مشتاق تبدیل و خرید محصول با چت زنده هستند.

Apexchat اخیراً یک مطالعه منتشر کرده است که “چت زنده می تواند تا 40٪ منجر به افزایش مشتریان شود”.

پنجره های باز شو

پاپ آپ ها نمرده اند. و در حالی که برخی از مردم ممکن است بخواهند این درست باشد، پنجره‌های بازشو هنوز هم مانند چند سال پیش در بهینه‌سازی نرخ تبدیل امروزی موثر هستند.

Ipaper اشاره کرد که پاپ‌آپ‌ها در مطالعه‌ای روی دو میلیارد آگهی پاپ‌آپ، میانگین نرخ تبدیل 3 درصد را دریافت کردند. اگرچه زیاد به نظر نمی رسد، اما قطعا می تواند CRO را بهبود بخشد.

اگرچه استفاده از پنجره های بازشو می تواند مشکل باشد. سعی کنید پنجره‌های بازشو را در مناطق پرترافیک و در مکان‌های مناسب مانند صفحات فرود قرار دهید.

مهمتر از همه، مراقب باشید که مخاطبان خود را غرق نکنید. استفاده بیش از حد از پنجره های بازشو می تواند ناامید کننده باشد. مطمئن شوید که پنجره‌های بازشو محتوای باکیفیت، منابع برای کاربران، یا انگیزه‌ای با CTA واضح ارائه می‌دهند.

ایجاد کتاب‌های الکترونیکی، وبینارها یا ارائه یک دوره آزمایشی رایگان چند راه هستند که می‌توانید با اطلاعات اضافی سرنخ ارائه دهید و نرخ تبدیل را افزایش دهید.

محتوای جذاب

و در نهایت، همانطور که در بالا اشاره کردیم، از محتوا به نفع خود و به عنوان انگیزه ای برای جذب و تبدیل کاربران و بخشی از استراتژی بهینه سازی نرخ تبدیل خود استفاده کنید.

استراتژی‌های بازاریابی محتوا مانند وبلاگ‌ها، کتاب‌های الکترونیکی، وبینارها و اینفوگرافیک‌ها برای رشد برند و ایجاد سرنخ عالی هستند که در نهایت بر نرخ تبدیل شما تأثیر می‌گذارند.

در واقع، محتوای مبتنی بر بصری 7 برابر متن نرخ تبدیل دارد. Smart insights همچنین به این نتیجه رسید که کاربران وب سایت کمتر از 15 ثانیه را صرف خواندن محتوای متنی می کنند.

به یاد داشته باشید، کیفیت بر کمیت. ایجاد محتوای متقاعد کننده و محتوای مبتنی بر تصویر، تبدیل را تشویق می کند و حتی سئو را بهبود می بخشد.

نتیجه
به طور کلی، احتمالاً می توانید بگویید که بهینه سازی نرخ تبدیل یک تلاش جدی اما ارزشمند برای همه صاحبان وب سایت است.

البته، به یاد داشته باشید که CRO یک پروژه DIY آخر هفته نیست. این یک فرآیند بی پایان است که به گردش کار، زمان و انرژی مداوم نیاز دارد.

اگر به نظر می رسد که ممکن است به دلیل کمبود وقت نتوانید کار را انجام دهید، من قویاً شما را تشویق می کنم که با یک آژانس همکاری کنید یا متخصصی را استخدام کنید که می تواند به شما کمک کند این کار را از بین ببرید.

حداقل، امیدوارم موارد بالا در تشریح نقطه شروع خوبی برای شروع (یا راه اندازی مجدد) تلاش های بهینه سازی نرخ تبدیل خود مفید باشد.

مطمئن شوید که اغلب برای نکات بازاریابی، سئو و بهینه سازی نرخ تبدیل بیشتر مراجعه می کنید. موفق باشید!

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید