تاریخچه سئو – راهنمای جامع سئو

 تاریخچه از سئو یا بهینه سازی سایت برای موتور جستجو ها. روشی که ما با عنوان سئو می شناسیم از اواسط دهه 1990 میلادی شروع شد. نوشتن این مقاله از آنجا شروع شد که در مورد دستمزد این شغل جنجالی ، منظورم سئو و سئوکار حرفه ای تحقیق می کردم ، در یک سایت معتبر دیدم که آنها حقوق بالای 200 هزار دلار را برای افراد با سابق بالا و بیش از 20 سال را ب در نظر گرفته بودند. برایم جالب شد، یعنی افرادی هستند که بیش از 20 سال است که کار سئو انجام می دهند . به قول معروف 20 سال پیش ما به سیب زمینی می گفتیم …. . بگذریم بیاییم با هم مروری کوتاه بر تاریخچه سئو داشته باشیم .
بهینه سازی موتور جستجو یا سئو  امروزه بسیار حول محور گوگل است. یعنی بسیار فکر می کنند که سئو یعنی گوگل و تاریخچه سئو از گوگل شروع می شود. جالب است که  بدانید  سئو حتی قبل از اینترنت نیز وجود داشته است .

بله  عملی که ما اکنون به عنوان سئو  SEO می شناسیم در واقع پیش از محبوب ترین موتور جستجوگر جهان است که توسط لری پیج و سرگئی برین تاسیس شده است. یعنی پیش از پیدایش گوگل .

اگرچه می توان ادعا کرد که بازاریابی موتور جستجوگر و جستجوگرها با راه اندازی اولین وب سایت منتشر شده در سال 1991 یا شاید زمانی که اولین موتور جستجوی وب راه اندازی شد ، داستان SEO “به طور رسمی” کمی بعد ، حدود سال 1997 آغاز می شود.

به گفته باب هیمن ، نویسنده Digital Engagement ، ما نمی توانیم از مدیر گروه راک Jefferson Starship برای کمک به تولد زمینه جدیدی که به عنوان “بهینه سازی موتور جستجو” شناخته می شود ، تشکر کنیم.

ببینید ، او کاملا ناراحت بود که وب سایت رسمی Jefferson Starship در آن زمان در صفحه 4 برخی از موتورهای جستجو رتبه بندی می کرد ، نه در موقعیت 1 در صفحه 1.

مسلماً ، ما ممکن است هرگز ندانیم که این داستان تاریخ تجدیدنظرطلبانه تری است یا واقعیت 100٪ ، همه نشانه ها قطعاً به اصطلاح SEO اشاره دارند که از حدود سال 1997 آغاز شد.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *