7 تاکتیک بد سئو را متوقف کنید

پر کردن کلمات کلیدی، یک تاکتیک سئو که در آن کلمات کلیدی به طور ناعادلانه در صفحات وب بارگذاری می شوند تا در رتبه بندی جستجو بالا بروند، عمدتاً متعلق به گذشته است. بازاریاب های دیجیتال امروزی می دانند که اگر در حال انجام آن دستگیر شوند، جریمه خواهند شد. با این حال، برخی از بازاریابان از ادامه عادات بد سئو جلوگیری نکرده است.

الگوریتم گوگل اکنون تشخیص می دهد که صفحات پر از عبارات مرتبط لزوما برای خوانندگان ارزش اضافه نمی کنند. به همین ترتیب، موتورهای جستجو راه‌های دیگری برای مشخص کردن شیوه‌های ضعیف دارند. بنابراین، عاقلانه است که برخی از عادات سئو را در نظر بگیرید که باید از آنها اجتناب کنید.

در اینجا 7 تاکتیک بد سئو وجود دارد که باید از آنها در استراتژی سئو خود استفاده نکنید:

1. تاکید بیش از حد بر کلمات کلیدی در استراتژی محتوای خود

نسخه جدید پر کردن کلمات کلیدی شامل تمرکز محتوای خود بر روی کلمات کلیدی و نادیده گرفتن شخصیت های خریدار و اهداف  آنها است.

اگرچه ممکن است متخلفان مستقیماً توسط گوگل مجازات نشوند، نادیده گرفتن مشتریان بالقوه شما عواقبی دارد.

Guido Bartolacci، سرپرست نسل تقاضای New Breed، می‌گوید: «اگر صرفاً بر روی کلمات کلیدی تمرکز کنید، بر عباراتی با حجم جستجوی بالا تأکید خواهید کرد که ممکن است کمتر به شخصیت‌های شما و آنچه که به آن اهمیت می‌دهند مرتبط باشند.

اگر مصرف کنندگان به محتوای شما اهمیتی نمی دهند و شما محصول یا خدمات خود را به عنوان راه حلی برای مشکلات آنها قرار نمی دهید، بعید است که از سایت شما بازدید کنند. به طور کلی، وقتی سعی می‌کنید بدون ارائه ارزش، ترافیک را افزایش دهید، وب‌سایت شما کارآمد نخواهد بود و بازدیدکنندگان را به سرنخ تبدیل نمی‌کند.

2. ایجاد محتوا بی کیفیت

شما می توانید تمام محتوایی را که می خواهید ایجاد کنید، اما اگر ارزشی ارائه نمی دهد، نباید آن را پست کنید. ایجاد محتوای متناقض نیز می تواند به شما آسیب برساند. برخی از رهبران فکری سئو در مورد اهمیت تولید مواد با کیفیت نسبت به مقادیر زیاد مواد بحث می کنند. در حالی که تاکید بر کیفیت مهم است، پست کردن مکرر نیز می تواند به شما کمک زیادی کند.

گیدو می‌گوید: «شما باید محتوای کافی ایجاد کنید تا مردم بفهمند که شما درک کاملی از یک موضوع دارید. “ایجاد محتوای خوب به طور مداوم شما را به عنوان یک مرجع در یک موضوع قرار می دهد.”

اگر برای افرادی که پست های شما را مصرف می کنند ارزش قائل شوید و اقتدار نشان دهید، می توانید اعتماد مصرف کننده را جلب کنید. هنگامی که آن را دارید، باید به تولید مواد مرتبط ادامه دهید.

گیدو می‌گوید: «شما باید دوره‌ای محتوا بسازید – این باید اتفاق بیفتد… بینش‌ها، استراتژی‌ها و ایده‌های جدید اغلب به اندازه‌ای معرفی می‌شوند که لازم است در فضای خود درباره آن صحبت کنید.» «به این فکر کنید که از کدام سایت‌ها بیشتر به صورت آنلاین بازدید می‌کنید. اگر هر بار که شما به آنجا می‌روید محتوای یکسانی داشته باشند، احتمالاً دیگر به عقب نمی‌روید. ارائه محتوای جدید و تازه از طریق کانال‌های شما واقعاً می‌تواند افراد را برای بازگشت به سایت شما جذب کند.»

3. تمرکز بیش از حد روی یک موضوع

اگر شما به طور منظم محتوا تولید نکنید، بعید است افراد به سایت شما بازگردند، اما اگر فقط درباره یک موضوع پست کنید، بعید است که به سایت شما بازگردند. ایده های جدید دائما در حال ظهور هستند، بنابراین مهم نیست در چه صنعتی هستید، باید چیزهای مختلفی برای نوشتن داشته باشید.

هر موضوعی که در مورد آن می نویسید می تواند به شما در گسترش دامنه بالقوه خود کمک کند. اگر محتوای خود را برای جستجو بهینه کنید، نوشتن در مورد موضوعات مختلف به شما امکان می دهد مجموعه های مختلفی از کلمات کلیدی را هدف قرار دهید. با هر کلمه کلیدی، حجم جستجوی آن عبارت را به دسترسی بالقوه خود اضافه می کنید. به عنوان مثال، اگر در مورد یک عبارت بنویسید که حجم جستجوی آن 750 است، دسترسی بالقوه شما به 750 خواهد رسید. اگر پست متفاوتی را پیرامون یک کلمه کلیدی با حجم جستجوی 500 بنویسید، دسترسی بالقوه شما به 1250 افزایش می یابد. به این ترتیب با هر موضوع جدیدی که در مورد آن می نویسید می توانید بازدیدکنندگان بیشتری را به سایت خود جذب کنید.

البته، توجه به این نکته مهم است که شرکت‌های جدید باید استراتژی محتوای کمی متمرکزتری داشته باشند. از آنجایی که آنها یک کتابخانه محتوا ایجاد نکرده‌اند، باید مطمئن شوند که قبل از گسترش به موضوعات مرتبط، به حوزه‌های اصلی تخصص خود می‌پردازند.

همچنین قابل توجه است که فقط باید در مورد موضوعاتی بنویسید که مرتبط با کاری که انجام می دهید. شما می توانید در مورد اصطلاحی بنویسید که کاملاً به صنعت شما بی ربط است و سعی می کند ترافیک سایت خود را ایجاد کند، اما در معرض خطر بیگانگی مخاطبان فعلی خود و هر فرد دیگری که اتفاقاً جذب می کنید هستید.

گیدو می‌گوید: «ما معمولاً به دو دلیل در پست‌هایی که در آن‌ها تخصص کمتری داریم، خوب عمل نمی‌کنیم. “یکی به این دلیل است که ما کمتر در مورد موضوعات می دانیم و محتوا به خوبی نیست، اما همچنین، محتوایی که از قبل داریم از آن قطعه پشتیبانی نمی کند.”

وقتی بازدیدکنندگان به سایت شما می‌رسند، انتظار دارند محتوای مرتبط و قطعات مرتبط با ارزش را پیدا کنند. اگر آنها آن را پیدا نکردند، احتمالاً جای دیگری را جستجو می کنند.

4. عدم ارجاع به محتوای خود (از طریق پیوند داخلی)

با ایجاد استراتژی محتوایی خود، امیدواریم اقتدار کسب کنید و مردم متوجه شوند که در زمینه تخصص خود ماهر و قابل اعتماد هستید. این به شما فرصتی عالی برای ارجاع به محتوای خود از طریق پیوند داخلی می دهد.

اگر کتابخانه ای از محتوای مرتبط دارید، ارجاع ندادن به خودتان یک اشتباه است. در حالت ایده‌آل، زمانی که بازدیدکنندگان به سایت شما می‌آیند، یک فروشگاه یک‌جا برای آنها فراهم می‌کنید. اساساً، آنها باید بتوانند از دامنه شما بازدید کنند و هر آنچه را که در مورد موضوع شما نیاز دارند بیاموزند.

به عنوان مثال، زمانی که یک وبلاگ می نویسید، عاقلانه است که درباره موضوعات و موضوعات فرعی مرتبط بحث کنید، به پست های دیگری که این مفاهیم را پوشش می دهند پیوند دهید و شبکه ای از اطلاعات مرتبط را تشکیل دهید. اگر قصد انتشار یک وبلاگ سئو را داشتید، ممکن است به پیوندهای داخلی، پیوندهای خارجی، ایجاد محتوا و تعدادی از موارد دیگر اشاره کنید. استناد و پیوند دادن به پست هایی که حول آن ایده ها متمرکز شده اند مفید خواهد بود. به این ترتیب، مخاطبان شما می توانند در مورد همه چیز در یک پست خاص و هر اطلاعات جدیدی که ارائه می کنید بدون اینکه سایت شما را ترک کنند، بیاموزند.

استراتژی صفحه‌های خوشه‌ای موضوعی و ستونی از طرح‌بندی مشابهی پیروی می‌کند که یک صفحه، ستون، موضوعی را عمیقاً مورد بحث قرار می‌دهد در حالی که به صفحات خوشه‌ای دیگر که موضوعات فرعی مرتبط را پوشش می‌دهند پیوند می‌دهد.

5. شکست در ایجاد روابط (و تسهیل پیوندهای خارجی)

در حالی که ایجاد و پیوند دادن به محتوای خود مهم است، همچنین بسیار مهم است که بیش از حد روی خود تمرکز نکنید.

با گذشت زمان، اگر مواد با کیفیت و با ارزش تولید کنید، افراد دیگر احتمالاً شروع به پیوند با آن خواهند کرد. هنگامی که این اتفاق می افتد، گوگل متوجه می شود که دامنه های دیگر شما را به عنوان یک مرجع در فضای شما می شناسند، که رتبه بندی جستجوی شما را افزایش می دهد. به همین دلیل است که لینک های خارجی جزء لاینفک استراتژی سئوی شما هستند.

البته، مردم همیشه با مطالب شما روبرو نمی شوند، آنها را دوست دارند و خودشان به اشتراک می گذارند. اغلب، پیوند خارجی نیاز به درخواست دارد. به این ترتیب، ایجاد روابط با سایر شرکت‌ها و رهبران فکری کلید تسهیل موفقیت در سئوی خارج از صفحه است.

Guido می‌گوید: «شما باید ارتباط برقرار کنید، با افراد در فضای خود صحبت کنید و آنها را تشویق کنید تا به محتوای شما پیوند دهند.

پیشنهاد پیوند مجدد به محتوای آنها یا تبلیغ وبلاگ آنها در رسانه های اجتماعی یک راه عالی برای جمع آوری پیوندها و توسعه روابط است.

6. اجازه دادن به محتوا برای نشستن بیش از حد طولانی

در نهایت، به نقطه ای خواهید رسید که می توانید محتوایی داشته باشید که برای مدتی باقی بماند. در حالت ایده آل، مواد شما باید همیشه سبز باشد و در تمام طول عمر خود ارزش ایجاد کند. این نوع محتوا یک بار منتشر نمی شود و دست نخورده باقی می ماند. این چیزی است که باید به طور مداوم در طول زمان بهینه شود.

محتوایی که برای مدت طولانی بدون تغییر باقی می‌ماند در نهایت ممکن است قدیمی یا نامربوط شود. حتی اگر موضوعات واقعی مورد بحث در یک قطعه تا حد زیادی یکسان باشد، اگر یک پست خیلی قدیمی باشد ممکن است در نتایج جستجو لغزش یابد. اساساً، اگر محتوا تا حد زیادی یکسان باشد، یک موتور جستجو از محتوای جدیدتری استفاده می کند.

از طرف دیگر، اگر یک پست در ابتدا به خوبی اجرا نشده باشد، ممکن است کارایی نداشته باشد. شاید بر روی نقاط دردناک پرسونای خریدار شما تمرکز نکرده باشد، یا ضعیف نوشته شده باشد و هرگز در موتورهای جستجو جا نیفتاده باشد. گاهی اوقات لغو انتشار پست هایی با عملکرد ضعیف ایده خوبی است زیرا می تواند محتوای قوی تر شما را پایین بیاورد و به طور کلی به دامنه شما آسیب برساند.

البته، در حالی که مهم است که اجازه ندهید محتوای شما برای مدت طولانی باقی بماند، همچنین مهم است که صبور باشید. گاهی اوقات طول می‌کشد تا صفحات ایندکس شوند و جذابیت بیشتری پیدا کنند، بنابراین باید به آن‌ها زمان کافی بدهید. به عنوان مثال، وبلاگ ها معمولاً قبل از اینکه واقعاً ارزش ارائه کنند، سه تا چهار ماه زمان دارند.

7. اجازه دادن به خطاهای فنی

همانطور که به طور منظم محتوا ایجاد می کنید، خطاهای فنی انباشته می شوند. اگر تگ های عنوان، توضیحات متا، تگ های alt یا دیگر عناصر اصلی صفحه وب خود را به درستی ایجاد نکنید، با هجوم مشکلات مواجه خواهید شد. همچنین، با لغو انتشار و تغییر مسیر وبلاگ ها در طول بهینه سازی محتوا، احتمال بروز خطاهای فنی به طور چشمگیری افزایش می یابد.

عدم رفع این خطاها باعث تجمع آنها می شود. گوگل وب سایت ها را به دلیل خطاهای فنی جریمه می کند زیرا نشان می دهد که آنها تجربه ارزشمندی را برای کاربران ارائه نمی دهند. بنابراین، هرچه تعداد خطاهای بیشتری در سایت خود داشته باشید، در رتبه بندی جستجو لغزش بیشتری خواهید داشت.

از طرف دیگر، اگر از شر خطاهای فنی خلاص شوید، می توانید به سرعت از رتبه موتورهای جستجو صعود کنید.

گیدو می‌گوید: «ما موقعیت‌هایی را دیده‌ایم که اشتباهات فنی را تصحیح کرده‌ایم و در یک روز از رتبه‌بندی نشده به شماره یک رسیده‌ایم.

اگرچه تصحیح خطاهای فنی یکی از جذاب‌ترین بخش‌های سئو نیست، اما می‌تواند برخی از سریع‌ترین بردها را به همراه داشته باشد.

غذای آماده کلیدی
به طور کلی، ایجاد این عادات بد و عدم صرف زمان یا توجه برای بهبود آنها آسان است. با این حال، اگر در حال ایجاد عادات خوب هستید و برخی از تاکتیک‌هایی را که در مورد آن صحبت کردیم را به اجرا می‌گذارید، اتخاذ بقیه تاکتیک‌ها آسان‌تر و مؤثرتر خواهد بود.

استفاده از این تاکتیک ها اثرات ترکیبی دارد. به عنوان مثال، اگر به طور منظم مطالب ارزشمندی را در مورد موضوعات مرتبط در صنعت خود پست کنید، برای شما آسان تر خواهد بود که با پیوند دادن محتوا، اعتبار کسب کنید.

با هم، ایجاد یک کتابخانه محتوا. با توسعه اقتدار داخلی، می توانید افراد بیشتری را به ارجاع به سایت خود ترغیب کنید و پیوندهای خارجی را تسهیل کنید.

بنابراین با پیروی از بهترین شیوه های سئو، می توانید نتایج کارآمدتری را تامین کنید. اگر این عناصر را در یک استراتژی سئو کامل ترکیب کنید، می تواند تفاوت قابل توجهی ایجاد کند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید