7 دلیل که استراتژی سئو شما کار نمی کند (چرا سئو جواب نمی دهد؟)

اغلب اوقات، صاحبان مشاغل استراتژی بازاریابی خود را در خلبان خودکار قرار می دهند. آنها مطالب بازاریابی را ارسال می کنند زیرا همیشه این کار را انجام داده اند. آنها به همان تبلیغات پایبند هستند زیرا در گذشته کار کرده اند. آنها حتی از یک استراتژی SEO که از ابتدا طراحی کرده اند استفاده می کنند و انتظار دارند که برنامه بازاریابی وب آنها را به جلو ببرد.

 

اگر از استراتژی های قدیمی سئو بهره می گیرید و تکنیک های قدیمی را به کار می برید، سئو جواب نمی دهد. الگوریتم های گوگل تغییر کرده اند و باید روش های جدید سئو را به کار ببرید.

 

چرا سئو جواب نمی دهد ؟

 

1. استراتژی SEO شما دیگر کار نمی کند

بسته به زمانی که برای اولین بار شروع به ساخت یک استراتژی بازاریابی آنلاین کرده اید، ممکن است با کمی تلاش نتایج زیادی دریافت کرده باشید.

شاید دیگر اینطور نباشد.

سئو در طول سال ها به شدت تغییر کرده است. اگر با یک بازاریاب سئو کار می کنید که هنوز از تکنیک های قدیمی استفاده می کند، می تواند رشد آنلاین شما را متوقف کند. (یا بدتر از آن، جریمه کردن شما و اینکه گوگل نتایج شما را از رتبه بندی خارج کند.)

ارتباط همه چیز است. گوگل رویه های خود را به طور مداوم در طول سال تغییر می دهد. از آنجایی که آنها الگوریتم های خود را برای ارائه نتایج بهتر تغییر می دهند، بسته به کلمات کلیدی و عبارات کلیدی استفاده شده، می تواند بر نحوه افزایش اطلاعات شما تأثیر بگذارد.

حتی متخصصان باتجربه سئو نیز روزانه در این زمینه کار می کنند. منحنی یادگیری بالایی وجود دارد که می‌توانید با زمان‌ها همراه باشید و تعیین کنید چه چیزی مؤثر است و چه چیزی مؤثر نیست.

انتظارات سئو

2. توقعات غیرواقعی دارید

یکی از پرطرفدارترین سوالاتی که از ما به عنوان یک شرکت بازاریابی دیجیتال پرسیده می شود این است: این کار چقدر سریع عمل می کند. ما آن را دریافت می کنیم. ROI همه چیز است.

اما سئو یک راه حل یک شبه برای مشکلات بازاریابی شما نیست. با  فشار نمی توانید انتظار نتایج عالی داشته باشید. اگر یک هدف غیرواقع بینانه در مورد سرعت عملکرد سئو یا تعداد نتایجی که انتظار دارید دریافت کنید قرار دهید، احتمالاً شکست خواهید خورد.

سئو برای قرار گرفتن در معرض طراحی شده است. این ایجاد شده است تا برای طولانی مدت کار کند، تا تلاش های بازاریابی خود را تغییر دهید تا با هر کاری که انجام می دهید، نتایج بیشتری کسب کنید.

آیا در طول مسیر ترافیک کسب خواهید کرد؟

البته. آیا این برای کمک به افزایش فروش برای درآمد شما خوب عمل می کند.

اما سئو به معنای تمجید از دیگر تلاش‌های بازاریابی شماست، نه تنها ابزاری که برای افزایش ترافیک استفاده می‌کنید. مانند سایر ابزارهای بازاریابی، اهداف سئوی شما باید برنامه ریزی، پیش بینی و محک زده شوند.

 

3. شما مخاطبان اشتباهی را هدف قرار می دهید

اگر کسی به دنبال آن عبارات جستجو نباشد، اهمیتی ندارد که چقدر محبوب هستید.

همچنین به دانستن نحوه جستجوی مشتری شما بستگی دارد – و همیشه با عبارات کلیدی پیشنهادی شما مطابقت ندارد.

اغلب، مردم با یک مشکل شروع می کنند بدون اینکه هیچ ایده ای از راه حل آن داشته باشند.

اگر عمیقاً به این نپردازید که مشتری شما چه کسی است و چگونه برای مشکلات خود راه حل پیدا می کند، کانال های ارزشمندی را برای ارتباط با آنها از دست خواهید داد.

 

تسلیم شدن
4. خیلی زود تسلیم می شوید

بازاریابی معمولاً چیزی است که ما آن را امتحان می کنیم، و اگر کار نکرد، به دنبال راه های دیگری می گردیم.

آیا تا به حال از یک ابزار بازاریابی برای چند ماه استفاده کرده اید و ادامه داده اید؟

با این حال بازاریابی یک تلاش طولانی مدت است. در دنیای امروز، ما به منابع نامحدود دسترسی داریم – هزاران کانال اطلاعاتی که به هر یک از ما اجازه می‌دهد تا در هر موضوعی که می‌خواهیم عمیقاً غواصی کنیم.

یوتیوب میلیون ها کانال دارد. فیسبوک میلیاردها پروفایل دارد. یک فرد متوسط ​​در روز چقدر اطلاعات می بیند؟

اگر به ابزار، منبع یا استراتژی زمان کافی برای کار نمی دهید، ممکن است درست قبل از اینکه به معدن طلا برخورد کنید، دوشاخه را بکشید.

با سئو، این قطعا یک تلاش طولانی مدت است.

این باید چیزی باشد که تا زمانی که صاحب کسب و کار خود هستید با سایر استراتژی های بازاریابی آنلاین شما کار کند.

 

5. شما به جای استراتژی به تاکتیک ها توجه می کنید

برای اجرای سئو جستجو کنید، و احتمالاً چک لیستی از کارهایی که می توانید انجام دهید پیدا خواهید کرد:

از URL های کوتاه استفاده کنید
تصاویر خود را بهینه کنید
کلمات کلیدی را در تگ های عنوان خود بگنجانید
از یک کلمه کلیدی در تگ های H!، H2 و H3 خود استفاده کنید
ادامه دارد و ادامه دارد. شما حتی ممکن است یک چک لیست از خود برای همه افرادی که برای سایت شما محتوا تولید می کنند داشته باشید.

با این حال، تاکتیک‌ها اغلب محتوای خسته‌کننده‌ای ایجاد می‌کنند که به ندرت مورد توجه قرار می‌گیرد. این استراتژی شماست که به شما امکان می دهد اهدافی را تعیین کنید، محتوای خود را برنامه ریزی کنید و تأثیر آن بر خوانندگان خود را بسنجید.

توجه رسانه های اجتماعی

6. شما به نحوه رتبه بندی خود در نتایج گوگل توجه نمی کنید

اگر به نحوه نمایش نتایج توسط گوگل و تجزیه و تحلیل محتوای نمایش داده شده نگاه نکرده اید، مدتی را صرف جستجوی عبارات محبوب کنید. Google به مرتبط بودن اهمیت می دهد، بنابراین محتوایی را قرار می دهد که می داند مردم دوستش خواهند داشت.

این می تواند به این معنی باشد که نتایج جستجوی ارگانیک به پایین صفحه فشار داده می شود. ممکن است تبلیغات، لینک‌های حمایت‌شده، ویدیوها، حتی نتایج خرید را ببینید که در بالای صفحه قرار گرفته‌اند و مردم را به کلیک کردن ترغیب می‌کنند. مهم نیست که چقدر صفحات خود را به خوبی تنظیم کرده اید.

رتبه بندی همیشه با ترافیک و تبدیل برابر نیست. سئو باید در مورد یافتن آنچه مردم واقعاً می خواهند، و حضور در هنگام جستجو باشد.

 

7. شما استراتژی وب مناسبی ندارید

چند وقته آنلاین هستی؟ از چه زمانی شروع به رقابت برای ترافیک کردید؟ اینترنت هنوز به اندازه کافی جدید است که اگر مدتی آنلاین بوده اید، استراتژی شما ممکن است تکه تکه شود.

شما برای حساب های رسانه های اجتماعی ثبت نام کردید زیرا همه این کار را انجام می دادند. شما مقداری پول در پرداخت به ازای کلیک پرداخت کردید زیرا افراد دیگر نتیجه می گرفتند. شما به دوست صمیمی پسر همسایه خود اعتماد کردید زیرا آنها در حال راه اندازی یک شرکت جدید بودند.

این ممکن است زمانی کار می کرد، اما دنیای آنلاین پیچیده تر از همیشه است. بدون استراتژی وب مناسب، دارت را به سمت یک هدف متحرک پرتاب می کنید.

تنها راه برای به دست آوردن نتایج واقعی که به دنبال آن هستید، ایجاد یک استراتژی سئو از پایه، تعیین اهداف، تعریف بازار خود و هدف قرار دادن مناسب آنهاست.

 

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید