6 نکته موثر سئو در بهینه سازی طرح بندی صفحه فرود

6 نکته موثر سئو در بهینه سازی طرح بندی صفحه فرود را در این مقاله برای راهنمایی شما ارائه می کنیم.

صفحات فرود عالی هستند. آنها همزیستی کاملی بین تجربه کاربری عالی و سئو موثر هستند.

صفحه ای که در گوگل رتبه بالایی دارد و مشتریان را به ارمغان می آورد؟ بله لطفا! من را ثبت نام کن

در واقع وقتی نوبت به بازاریابی رشد می‌رسد، بی‌معنی است.

ما ساختار کامل را برنامه ریزی می کنیم. ما خلاقیت خود را از طریق چیدمان استادانه ساخته شده بیان می کنیم. ما با پشتکار محتوایی تولید می کنیم. یا اینطور فکر می کنیم.

همانطور که مشخص است، گاهی اوقات صفحات فرود ما آنطور که ما می خواهیم رتبه بندی نمی کنند. این به سادگی نوشتن پست های وبلاگ نیست. به هر حال، میلیون ها دلیل می تواند وجود داشته باشد! و این بد است – زیرا مستقیماً روی نتیجه ما تأثیر می گذارد. اما نگران نباش

در این مقاله، من 6 نکته دقیق و عمیق را در مورد نحوه بهینه سازی طرح بندی صفحه فرود برای سئو جمع آوری کرده ام. همچنین، بدون هیچ مقدمه ای، بیایید به هر نکته سئو بپردازیم.

و در اینجا آنها هستند:

طرح بندی صفحه فرود را بسیار ساده نگه دارید
“پنهان کردن” محتوا در ابتدا مورد نیاز نیست
وقت اضافی را صرف بهینه سازی سرفصل ها کنید
از سرعت صاعقه سریع صفحه اطمینان حاصل کنید
انگیزه کلیک بیشتر
از موبایل دوستی برای سئو اطمینان حاصل کنید
اجازه دهید همه این نکات را با توصیه های ملموس بشکنم.

فهرست مطالب را نشان می دهد
نکته شماره 1: طرح بندی صفحه فرود را بسیار ساده نگه دارید
اولین اولویت برای صفحه فرود شما ارائه یک تجربه کاربری عالی است – و بنابراین بازدیدکنندگان را به سرنخ و کاربر تبدیل کنید. از مدل رفتار بی‌جی فاگ، می‌دانیم که صفحات فرود باید دارای «انگیزه» بالا و «اصطکاک» پایین باشند.

از نظر عملی، این به این معناست:

قادر به هدایت یکپارچه چشم کاربران
از بین بردن اصطکاک غیر ضروری
بیایید نحوه دستیابی به هر دوی آنها را با هم تفکیک کنیم:

راه ساده برای راهنمایی مؤثر کاربران و حذف اصطکاک، استفاده مؤثر از رنگ‌ها (مثلاً در دکمه‌ها)، حفظ حاشیه خوب بین عناصر (فضای فاصله) و استفاده خلاقانه از تصاویر است.

استفاده موثر از رنگ ها
از آنجایی که انسان ها بصری هستند، ما به طور طبیعی و به راحتی می توانیم تفاوت های با کنتراست بالا را تشخیص دهیم – توجه ما به آنها جلب می شود. هدف شما در اینجا این است که عناصر مهم خود مانند سرفصل‌ها و دکمه‌ها را به رنگ متضاد بسازید که از پس‌زمینه صفحه شما متمایز باشد.

این مهم است زیرا باعث می شود همه چیز به راحتی برای بازدیدکنندگان شما قابل هضم باشد. وقتی آن را ارائه می کنید، اصطکاک را کاهش می دهید – و بازدیدکنندگان متوسط ​​شما می توانند به مشتری تبدیل شوند. و این سیگنال‌های تعامل (یعنی زمان بیشتر در صفحه، کلیک‌های روی صفحه، نرخ پرش پایین‌تر و غیره)، به نوبه خود، فاکتورهای رتبه‌بندی هستند که گوگل در الگوریتم خود از آنها استفاده می‌کند.

علاوه بر این، در مورد “فولد” فکر کنید. استفاده از رنگ‌ها بین بخش‌ها – به‌ویژه در The Fold – می‌تواند کاربران را وادار کند تا به پایین پیمایش کنند و موارد بعدی را کشف کنند.

حفظ حاشیه های خوب

این یک مورد نسبتاً ساده است. وب سایت های بسیار فشرده باعث افزایش اصطکاک در کاربر می شوند زیرا باعث سردرگمی در آنها می شوند. یک قانون کلی که من شخصاً در اینجا استفاده می کنم این است که هر عنصر باید جایگاه خود را در صفحه فرود به دست آورد.

این به این دلیل است که هر عنصری برای جلب توجه کاربران مبارزه می کند و من نمی خواهم آنها را از هدف نهایی منحرف کنم – در سایت من بمانم و تبدیل کنم.

اگر 5 عنصر به شما ارائه می شود که احتمالاً همه آنها دکمه های CTA خود را دارند، مغز شما باید از قدرت پردازش بیشتری برای تصمیم گیری اینکه کدام عنصر چه کاری انجام می دهد استفاده کند – و شما را به جایی که می خواهید بروید می برد. و ما انسانها به سادگی این را دوست نداریم 🙃.

بهترین نکته من در اینجا این است که به خود اجازه دهید حاشیه های “بد” در The Fold داشته باشید تا کاربران بتوانند بخش بعدی صفحه را ببینند. پس از آن، به یک راهنمای سبک خاص پایبند باشید و حاشیه های خوبی را حفظ کنید.

استفاده خلاقانه از تصاویر
همانند دو نکته بالا، می توانید از تصاویر برای راهنمایی کاربر به بخش بعدی استفاده کنید. اگر یکی از تصاویر باکیفیت شما درست در زیر قسمت هرو شما قطع شده باشد، کاربران احتمالاً برای دیدن آن به پایین اسکرول می کنند – زیرا توجه آنها را جلب می کند. به این ترتیب، آنها به کاوش در صفحه ادامه خواهند داد. و این برای هر دو طرف درگیر خوب است.

 

نکته شماره 2: “پنهان کردن” محتوا در ابتدا مورد نیاز نیست
از آنجا که صفحات فرود باید تجربه خوبی را ارائه دهند، این بدان معناست که شما باید متن های خود را نیز ساده نگه دارید. این نیز به خوبی با این ایده که کاربران بازی می کند

 

احتمالاً انتظار دارید که بلوک های بزرگی از محتوا را در صفحه فرود محصول مشاهده نکنید.

اما از آنجایی که به صفحه فرود خود نیاز دارید تا رتبه بالایی داشته باشد، چگونه می توانید فاصله بین داشتن محتوای سئوی کافی و خراب نکردن تجربه کاربری را پر کنید؟

بهترین دوست شما در اینجا “جاوا اسکریپت قابل گسترش” است. یعنی با مقداری استایل می‌توانید محتوایی را که در ابتدا مورد نیاز نیست پنهان کنید.

حالا، می دانم، می دانم. گوگل در واقع به محتوایی که در ابتدا قابل مشاهده نیست اولویت کمتری می دهد. برای کسانی از شما که نمی‌دانستید، یعنی محتوایی که در ابتدا قابل مشاهده نیست و برای ظاهر شدن نیاز به تعامل کاربر دارد، وزن و قدرت رتبه‌بندی کمتری توسط الگوریتم Google دریافت می‌کند.

به همین دلیل، باید اطمینان حاصل کنید که محتوایی که در ابتدا قابل مشاهده است، حاوی کلیدواژه های اصلی و مهم شما باشد. پس از آن می‌توانید کلمات کلیدی و محتوای طولانی‌تر اضافی را در بخش‌های قابل گسترش «پنهان» کنید تا به تعداد کلمات خوب برسید.

برای نام بردن چند مکان که می توانید از آن استفاده کنید، به عنوان مثال، این می تواند در موارد زیر باشد:

بخش هایی که در آن ویژگی های مختلف و ویژگی های فرعی ابزار خود را ارائه می کنید
اسلایدرها و ویجت های بررسی مشتری
بلوک های سؤالات متداول (FAQ).
در اینجا چند نمونه خوب آورده شده است:

بخش توضیح دهنده ویژگی های Twingate

Twingate Landing Page Layout نکات SEO نمونه ویژگی ها بخش توضیح دهنده
لغزنده های بررسی مشتریان Toucan

نکات سئوی طرح بندی صفحه فرود Toucan نمونه لغزنده بررسی مشتری
بلوک سؤالات متداول MagicPattern

MagicPattern طرح بندی صفحه فرود نکات SEO نمونه سوالات متداول مسدود کردن
این مینی پروژه عالی است و من کاملاً عاشق استفاده از این ترفند برای افزودن محتوای بیشتر به صفحاتم هستم. اما قبل از اینکه با آن شیرجه بزنید، نکته مهمی در مورد آن وجود دارد که می توانید در نکته شماره 6 زیر بیابید.

نکته شماره 3: وقت اضافی را صرف بهینه سازی سرفصل ها کنید
سرفصل های شما برخی از مهم ترین عناصر در مورد سئو و تبدیل هستند. به همین دلیل، باید به طور مؤثر آنها را در خدمت هر دو هدف قرار دهید.

برای طرح سئوی صفحه فرود، این بدان معناست که باید کلمه کلیدی مورد نظر خود را در عنوان قرار دهید. شما می توانید این کار را به گونه ای انجام دهید که با USP های منحصر به فرد شما نیز بازی کند. یکی از استراتژی هایی که به نظر من موثر است استفاده از یک سوال است. سؤالات ما را تحریک می کنند و همانطور که کنجکاوی طبیعی ایجاد می کند، ما انسان ها نیاز به «پاسخ به آن» داریم.

به عنوان مثال، تصور کنید یک سیستم CRM بازی‌سازی شده جدید ارائه می‌دهید که دارای یک سیستم تشویقی داخلی است. یک راه عالی برای استفاده از کلمات کلیدی خود در H1 (تیتر) و اولین نسخه، پرسیدن و پاسخ دادن به یک سوال است. در اینجا یک مثال وحشی است که من به تازگی به آن رسیدم:

“چه کسی گفت سیستم مدیریت محتوای شما نمی تواند سرگرم کننده باشد؟

با ConnectLoop آشنا شوید. سیستم CRM بازی‌سازی شده برای کمک به فروش بیشتر شما طراحی شده است. با سیستم پاداش داخلی، فرآیند فروش شما به آسانی پای است. چه راهی بهتر برای اینکه مدیر فروش شما را دوست داشته باشد؟

این سوال هم کلمه کلیدی شما را نشان می‌دهد و هم برای کاوش کاربران به اندازه کافی جذاب خواهد بود. و توجه کنید که چگونه یک بار دیگر با یک سوال باز به پایان می رسد؟

پیمایش (و کاوش در صفحه) در روزهای اولیه وب یک مشکل بود زیرا کاربران نمی دانستند که می توانند این کار را انجام دهند.

امروزه، مشکل پیمایش کمی متفاوت است – کاربران به دلیل درگیر نبودن، اسکرول نمی‌کنند. اگر فوراً توجه آنها را جلب نکنید و علاقه خاصی را برانگیختید، همین است. آنها به گوگل باز می گردند و صفحه شما به دلیل سیگنال های منفی کاربر به آرامی رتبه شما را کاهش می دهد.

بنابراین هدف از پرسیدن چنین سوالاتی این است که کاربر را وادار به اسکرول کردن و کاوش کند. هرچه مدت بیشتری در صفحه بمانند، برند شما را بیشتر مصرف می کنند – و این شانس شما را برای متقاعد کردن آنها برای تبدیل به مرحله بعدی افزایش می دهد.

ما انسان ها عاشق بستن انتهای شل هستیم. این دقیقاً همین گونه است که ما هستیم.

آخرین اما نه کم اهمیت ترین، به عنوان یک نکته کلی، هنگام الهام گرفتن از وب سایت های دیگر – به ویژه شرکت های بزرگتر، بسیار آگاه باشید. شرکت‌هایی مانند آسانا و مایکروسافت «می‌توانند» کلمات کلیدی خود را درج نکنند و پیامی مبهم و الهام‌بخش داشته باشند، فقط به این دلیل که مارک‌های بسیار معروفی هستند که مردم آن را می‌شناسند. نام تجاری شما احتمالاً هنوز وجود ندارد – و مبهم بودن فقط باعث اصطکاک و سردرگمی می شود.

Shop یک نمونه عالی از کپی‌نویسی صفحه فرود است که متناسب با سئو است:

نکات سئوی طرح بندی صفحه فرود را بخرید نمونه ای از کپی رایتینگ SEO
نکته شماره 4: انگیزه کلیک بیشتر کنید
اکنون، من کاملاً این مرحله را دوست دارم زیرا نشانگر مستقیمی است که صفحات فرود من کار می کنند. مفهوم اینجا این است: از تکنیک‌های کپی‌نویسی هوشمند و CTAهای ثانویه استفاده کنید تا کاربران را تشویق کنید تا روی صفحات دیگر وب‌سایت شما کلیک کنند – حتی اگر اکنون آماده تبدیل نیستند.

اساساً این مورد بی‌معنا است زیرا:

سیگنال های کاربران گوگل در الگوریتم آنها
هیچ کس پس از یک تعامل خرید نمی کند – مردم باید شما را بشناسند
بیایید به هر دوی آنها بپردازیم.

اولا، نحوه تعامل (یا نه!) کاربران با وب سایت شما یک سیگنال رتبه بندی مستقیم برای گوگل است. اگر کاربرانی که از طریق موتورهای جستجو می آیند به سایت شما بیایند و آنچه را که می بینند دوست داشته باشند، رفتار خاصی خواهند داشت. آنها زمان زیادی را در صفحه صرف می کنند، به طور بالقوه روی آن کلیک می کنند و به صفحه دیگری از si شما می روند

 

 

 

شما

در مورد مخالف هم همینطور است. اگر کاربران چیزی را که می بینند دوست نداشته باشند، مدت کوتاهی پس از ورود به صفحه شما به Google باز می گردند – و احتمالاً روی یک نتیجه جستجوی دیگر کلیک می کنند.

ثانیا، رفتار خرید مشتریان بالقوه شما تغییر کرده است. در اوایل قرن بیستم، مردم چیزهایی را از یک آگهی تلویزیونی می‌خریدند – فقط به این دلیل که هنوز چیزی شبیه به آن در بازار وجود نداشت. نوآوری بخش بزرگی از چنین فروش محصولات فوق العاده ای بود.

امروزه، مصرف کنندگان می توانند همه چیز را در مورد یک محصول در چند جستجوگر پیدا کنند. وظیفه شما در اینجا ذخیره این جستجوها است. برای تبدیل بازدیدکنندگان سئو به مشتری، باید آنها را با نام تجاری خود جذب کنید – به طبیعی ترین و هماهنگ ترین شکل ممکن.

استفاده از تکنیک های خوب کپی رایتینگ مانند سوالات باز، USP ها و محرک های احساسی می تواند تضمین کند که صفحه شما رتبه بندی می شود زیرا کاربران با وب سایت شما تعامل دارند. برای مثال، کاربرانی که به دنبال «سیستم چت سریع وب‌سایت» هستند، احتمالاً دوست دارند مقاله «سرعت بارگذاری 0.2 ثانیه: چگونه سریع‌ترین سیستم چت را ساختیم» را که در پایین صفحه فرود شما پیوند داده شده است، بخوانند.

صفحه فرود Togeto یک نمونه عالی از آن است:

نکاتی در مورد چیدمان صفحه فرود Togeto به عنوان مثال انگیزه نرخ کلیک
استراتژی این بچه ها درخشان است. می‌توانید ببینید که چگونه آنها از پیوندهای مربوط به هر ویژگی که به صفحه فرود مرتبط است به عنوان CTA ثانویه برای نگه داشتن کاربران در سایت شما استفاده می‌کنند.

نکته شماره 5: از سرعت صاعقه سریع صفحه اطمینان حاصل کنید
یکی از اشتباهات بزرگی که در سئوی صفحه فرود می بینم عدم توجه به سرعت سایت شماست. بله، می‌دانم که می‌دانید، و به همین دلیل من در اینجا به شما توصیه‌های غیرمجاز ارائه نمی‌کنم. آنچه می‌خواهم بگویم این است که ما اغلب صفحات فرود خود را با عناصر پشتیبانی اضافی تنظیم می‌کنیم – و این عناصر می‌توانند تصاویر، اسکریپت‌ها و استایل جدیدی را معرفی کنند که می‌توانند به شدت صفحه شما را کاهش دهند.

در واقع اخیراً مجبور شدم با چنین مشکلی دست و پنجه نرم کنم. در برخی از صفحات فرود مهم خود، ویجت / مدال را معرفی کرده بودیم که در آن کاربران می‌توانستند مستقیماً جلسات حضوری را با ما رزرو کنند.

همه چیز عالی بود تا اینکه یک اسکن PageSpeed ​​Insights روی آن اجرا کردم. باور کنید یا نه، یک تعبیه «ساده» Hubspot Calendar نزدیک به 2 ثانیه زمان بارگذاری را به صفحه ما اضافه کرد. به عنوان یک مرد سئو، شما می دانید که چگونه پیش رفت. گاهی برای کسب رتبه بالاتر باید فداکاری کرد.

بنابراین بهترین توصیه من در اینجا این است که صفحات مهم خود را اسکن کنید و سنگین ترین عناصری را که سرعت بارگذاری شما را کاهش می دهند یادداشت کنید. تصاویر و ویدیوها را با تنبلی بارگذاری کنید، اسکریپت های غیر ضروری را حذف کنید (به عنوان مثال ابزارهای تجزیه و تحلیل تصادفی) و بر تعداد درخواست هایی که صفحه ارسال می کند نظارت کنید.

در نهایت، در کد خود شما فقط استایل مورد نیاز برای آن صفحه خاص را بارگیری می‌کنید – اما می‌دانم که این برای همه واقعی نیست، بنابراین روی دارایی‌هایی تمرکز کنید که کنترل آن‌ها بدون توسعه‌دهنده آسان‌تر است.

و در اینجا یک نکته عالی برای آخر وجود دارد. هزاران ابزار سرعت صفحه وجود دارد – اما «خدای یگانه» وقتی صحبت از آن می‌شود PageSpeed ​​Insights است. شما از گوگل ترافیک دریافت می کنید، و بنابراین این تنها معیاری است که برای عملکرد سرعت وب سایت خود استفاده می کنید.

با این حال، نقطه ضعف PageSpeed ​​Insights این است که به اندازه برخی ابزارهای دیگر توضیحات مفصلی در اختیار شما قرار نمی دهد.

به همین دلیل، من به شما توصیه می کنم از “ابزارهای PingDom” یا “GTmetrix” استفاده کنید – که ابزارهای سرعت صفحه هستند که من آزمایش کرده و توصیه می کنم.

نکته شماره 6: از موبایل دوستی برای سئو اطمینان حاصل کنید
اکنون، صفحه نمایش های عریض، بیان خود را برای طراحان آسان تر می کند. به همین دلیل، آنها اغلب وب سایت ها را ابتدا روی دسکتاپ طراحی می کنند و سپس آن را با نسخه موبایل تطبیق می دهند. طراح وب سایت شما احتمالاً همین کار را کرده است.

اما این می تواند به طور بالقوه برای سئو صفحه فرود شما مضر باشد. اگر چیدمان دسکتاپ شما دارای عناصری است که قرار است به سئو کمک کند – اما صفحه موبایل شما این کار را نمی کند (مثلاً به این دلیل که توسعه دهندگان نتوانستند آنها را در آن قرار دهند)، این می تواند به شما این تصور نادرست را بدهد که سئوی شما به طور کامل انجام شده است.

به یاد داشته باشید، زمانی که Googlebot وب سایت شما را می خزد، در واقع نسخه موبایل آن را اسکن می کند. همانطور که در بالا از شما خواستم، این می تواند مشکل ساز باشد، به خصوص در مورد برخی از عناصر جاوا اسکریپت قابل توسعه که برنامه ریزی بدی دارند.

اگر توسعه دهندگان شما به دنبال یک میانبر هستند و به سادگی برخی از بخش های تلفن همراه را حذف می کنند، این بدان معنی است که شما هیچ ارزش سئوی از آنها دریافت نمی کنید. به همین دلیل، Google می‌تواند محتوای صفحه فرود شما را به‌عنوان «نازک» ببیند و بنابراین تصمیم می‌گیرد که شما شایسته رتبه‌بندی در بالای نتایج جستجو نیستید.

علاوه بر این، اگر گوگل آنالیتیکس خود را بررسی کنید، احتمالا متوجه خواهید شد که کاربران به طور نامتناسبی از موبایل در مقایسه با دسکتاپ بیشتر هستند. به همین دلیل، پنهان کردن کامل محتوا در موبایل می تواند ایده بدی باشد. چگونه این را حل کنیم؟

من شخصاً استفاده از “لغزنده” و “انتقال” عمودی را توصیه می کنم. برای مثال، در بیشتر موارد، بخش‌های نمونه‌ای که در نکته شماره 2 ذکر کردیم، می‌توانند با یک اسکرول افقی (از طریق فلش‌های چپ و راست یا کشیدن انگشت یا کشیدن انگشت) به عناصر شکل‌دهی شوند. به این ترتیب، محتوایی را که کاربران می توانند کاوش کنند حفظ می کنید – و فرصت رتبه بندی بالاتر را خواهید داشت.

برای قوی تر کردن استدلال، به یاد داشته باشید که تمام نکات

 

 

موارد فوق برای دستگاه های تلفن همراه ده برابر بیشتر اعمال می شود.

بازدیدکنندگان در تلفن های همراه معمولاً با استفاده از سرویس داده تلفن همراه مرور می کنند، جایی که اینترنت می تواند کندتر از وای فای باشد. همراه با قدرت محاسباتی پایین‌تری که تلفن‌ها در مقایسه با رایانه‌های رومیزی دارند، می‌تواند منجر به UX بد با زمان بارگذاری طولانی صفحه شود.

آخرین اما نه کم اهمیت، صفحه نمایش کوچکتر در دستگاه های تلفن همراه به این معنی است که شما باید کاملاً مهم ترین CTA های خود را محدود کنید – و آنها را از طریق رنگ های متضاد برجسته کنید.

و در اینجا یک مثال عالی از طرح بندی صفحه فرود از Miro است که فقط در تلفن همراه کار می کند:

نکات سئوی طرح بندی صفحه فرود Miro نمونه ای از خطوط دوستی موبایل SEO SEO
به زیبایی جریان می یابد، پیام را به طور موثر ارائه می دهد – و من تقریباً مطمئن هستم که دیوانه وار تبدیل می شود.

بسته بندی آن
فعلا همین است! اینها 6 نکته من در مورد اینکه چگونه می توانید طرح بندی صفحه فرود خود را برای سئو بهینه کنید، بود. من صمیمانه امیدوارم که آنها به شما کمک کنند تا رتبه بالاتری کسب کنید، مشتریان را به طور مؤثرتری جذب کنید و در نهایت کسب و کار خود را توسعه دهید.

از آنجایی که ما در مورد بهینه سازی صفحات صحبت می کنیم، متوجه شده ام که بسیاری از شرکت ها 2 صفحه از 3 صفحه مهم خود را بهینه نمی کنند. اگر نمی خواهید یکی از آنها باشید، در اینجا دو راهنمای ما در مورد “چگونه صفحه تماس با ما خود را سئو کنیم” و “چگونه صفحه درباره ما خود را سئو کنیم” آورده شده است. خواندن مبارک!

دیدگاه‌ خود را بنویسید