10 نکته برای نوشتن تگ عنوان Title Tags – موثر بر سئو و CTR

وقتی یک عبارت جستجو را در موتور جستجوی مورد علاقه خود تایپ می کنید، نتیجه چیست؟

فهرستی از عناوین مرتبط با محتوای مرتبط. می‌توانید فهرستی از عناوین و شاید توضیحات متا را فهرست ببینید و به دنبال گزینه‌ای باشید که به بهترین وجه با عبارت جستجوی شما مطابقت دارد. وقتی آن را پیدا کردید، برای دنبال کردن پیوند کلیک می کنید – به همین سادگی.

وقتی صحبت از ایجاد سئو در سایت شما می شود، ایجاد برچسب های عنوان موثر در واقع پیچیده تر از آن چیزی است که تصور می کنید. به نظر می رسد توضیح ساده محتوا در مورد چیست، اما همه چیز از تعداد کلمات در عنوان گرفته تا ترتیب آن کلمات می تواند در مورد سئو تفاوت ایجاد کند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد برچسب های عنوان و نحوه استفاده موثر از آنها در سایت خود، ادامه مطلب را بخوانید.

 تگ عنوان  Title Tags چیست؟

اگرچه ممکن است بدیهی به نظر برسد، اما ارزش این را دارد که دقیقاً برچسب عنوان چیست و چه عملکردی در وب سایت شما انجام می دهد. تگ عنوان بخش اصلی فهرست یک وب سایت در صفحه نتایج موتور جستجو (SERP) است.

به رنگ آبی و با فونت بزرگتر از توضیحات متا زیر آن ظاهر می شود. همچنین به عنوان یک لینک به سایت عمل می کند.

هنگامی که بر روی لینک کلیک کنید، متوجه خواهید شد که تگ عنوان نیز در برگه بالای مرورگر شما ظاهر می شود.

اگر با کد HTML  آشنا نیستید، نگران نباشید .

امروزه بسیاری از وب‌سایت‌ها بر روی پلتفرم‌های وردپرس با افزونه‌های سئو کار می‌کنند که به شما امکان می‌دهد به سادگی متن عنوان را در فیلد مناسب درج کنید.

همین امر در مورد سرفصل ها نیز صدق می کند – شما به سادگی متن را برجسته کرده و برچسب مناسب را انتخاب می کنید. ایجاد تگ عنوان به اندازه کافی آسان است، اما آنها چه نقشی در سئو دارند؟

چرا برچسب های عنوان مهم هستند؟

هدف اصلی هر موتور جستجو ارائه نتایج مرتبط با عبارات جستجو است. برای برجسته کردن محتوای مرتبط، موتور جستجو باید بتواند بگوید هر صفحه وب در مورد چیست.

این الگوریتم نه تنها به کلمات موجود در صفحه، بلکه به بخش های خاصی از صفحه نیز نگاه می کند تا موضوع محتوا را تعیین کند. تگ  عنوان در این معادله وزن بسیار سنگینی دارد.

تگ عنوان راهی کوتاه و شیرین برای طراحان وب سایت است تا به موتورهای جستجو (و خوانندگان) بگویند که صفحه درباره چه چیزی است.

در این صورت، اکنون می توانید بفهمید که چرا تگ های عنوان یکی از مهم ترین ابزارها برای رتبه بندی در صفحه هستند.

علاوه بر ایفای نقش کلیدی در رتبه‌بندی درون صفحه، تگ‌های عنوان نیز برای وادار کردن افراد به کلیک بر روی پیوندی که آنها را به صفحه شما می‌برد، مهم هستند.

عنوان اولین چیزی است که خوانندگان به آن توجه می کنند و به طور کلی چیزی است که آنها می خوانند تا تعیین کنند آیا صفحه ممکن است برای عبارت جستجوی آنها مناسب باشد یا خیر.

به این ترتیب، برچسب‌های عنوان کمتر در مورد بهبود رتبه‌بندی هستند و بیشتر در مورد این هستند که افراد را وادار به کلیک بر روی پیوند پس از نمایش آن در نتایج جستجوی خود کنند.

آیا برچسب های عنوان واقعاً اینقدر مهم هستند؟

با توجه به مطالعه موردی انجام شده توسط Ahrefs، بهبود برچسب عنوان در یک صفحه وب می تواند منجر به افزایش 37 درصدی ترافیک وب شود. اگر تگ های عنوان را در وب سایت خود بهینه نمی کنید، فرصت بزرگی را برای افزایش ترافیک و بهبود رتبه بندی از دست می دهید.

10 نکته برتر برای نوشتن یک برچسب عنوان موثر

بهینه سازی موتورهای جستجو ترکیبی از تاکتیک های مختلف است و انجام همه آنها به طور کامل غیرممکن است. اگر می خواهید از حداقل تلاش حداکثر نتیجه را به دست آورید، بهبود تگ های عنوان گزینه بسیار خوبی است. اصلاح کردن یک برچسب عنوان بیش از چند دقیقه از زمان شما را نمی گیرد و، طبق مطالعه ذکر شده در بالا، می تواند تأثیر زیادی داشته باشد.

در اینجا چند نکته ساده برای نوشتن تگ عنوان موثر وجود دارد:

 

طول تگ عنوان باید  در محدوده 50 تا 60 کاراکتر باشد.

اگر تگ‌های عنوان شما بیش از حد طولانی باشد، Google آنها را کوتاه می‌کند – آنها را بعد از تعداد مشخصی کاراکتر قطع می‌کند. در محدوده 50 تا 60 نویسه قرار بگیرید تا مطمئن شوید که عنوان شما در صفحه ظاهر می شود.

یک کلمه کلیدی اصلی را هدف قرار دهید. هنگامی که صحبت از رتبه بندی در صفحات نتایج موتورهای جستجو می شود، کلمات کلیدی پادشاه هستند، اما شما نمی خواهید برچسب های عنوان خود را بیش از حد بارگذاری کنید. مهم ترین کلمه کلیدی را که در تگ عنوان خود قرار دهید انتخاب کنید و بقیه را برای سرفصل های محتوای خود ذخیره کنید.

یک کلمه کلیدی دم بلند را در نظر بگیرید.

 

اگر در مورد موضوع خاصی مانند «بهترین نکات تمرینی برای زنان» می نویسید، ممکن است حجم جستجوی شما نسبتاً کم باشد. یک راه ساده برای تقویت آن، گنجاندن یک کلمه کلیدی طولانی در تگ عنوان برای افزایش بازدید سایت ارگانیک است. سایت‌های آنلاین زیادی وجود دارند که می‌توانند به شما کمک کنند تا تغییرات طولانی کلمه کلیدی اصلی خود را پیدا کنید.

مطمئن شوید که تگ‌های عنوان شما یونیک هستند

هر صفحه در وب سایت شما منحصر به فرد است، بنابراین مطمئن شوید که برچسب های عنوان شما نیز وجود دارد. هر صفحه باید دارای ویژگی های سئوی سفارشی شده مانند کلمات کلیدی، برچسب های عنوان، سرفصل ها و متن جایگزین باشد.

برچسب‌های عنوان درست و دقیق ایجاد کنید.

شما بدون شک با سهم عادلانه خود از مقالات “کلیک” مواجه شده اید، و این دقیقاً همان چیزی است که اگر می خواهید ترافیک واقعی را به سایت خود هدایت کنید، از آن اجتناب می کنید.

اطمینان حاصل کنید که برچسب‌های عنوان شما دقیق و توصیفی از محتوای شما هستند – به جای اینکه سعی کنید خوانندگان را فریب دهید تا کلیک کنند، صادق باشید و مستقیماً به موضوع بپردازید.

در صورت لزوم یک صفت را وارد کنید.

اگر موضوعی را پوشش می‌دهید که بسیار محبوب است، می‌خواهید راهی پیدا کنید تا سایت خود را در میان جمعیت برجسته کنید. یک راه ساده برای انجام این کار این است که یک صفت را در مقابل یک کلمه کلیدی توصیفی قرار دهید و تأکید کنید که صفحه چه نوع ارزشی برای خوانندگان شما ارائه می دهد. در اینجا برخی از ویژگی‌هایی که خوانندگان بیشتر برای آن‌ها ارزش قائل هستند آورده شده است که می‌توانید در تگ عنوان خود بگنجانید تا افراد را تشویق کنید تا سایت شما را نسبت به سایت رقیب خود انتخاب کنند:

عمق و دقت. ارتباط واضحی بین طول صفحه و رتبه بندی وجود دارد – خوانندگان منابع با کیفیت بالا و عمیق می خواهند.
لیست ها خوانندگان لیست ها را دوست دارند، بنابراین اگر از یک لیست در محتوای خود استفاده می کنید، حتماً یک عدد را در برچسب عنوان خود وارد کنید.

سرعت.

اگرچه منابع عمیق ارزش بالایی دارند، گاهی اوقات بهتر است مستقیماً به اصل مطلب برسیم. استفاده از کلماتی مانند “ساده”، “سریع” و “امروز” می تواند به خوانندگان شما بگوید که محتوا ساده و قابل استفاده است.

از تاریخ استفاده کنید

مثلا آموزش سئو ( به روز رسانی شده در 1401) . این تاریخ و ذکر عدد نرخ کلیک را افزایش می دهد

نام تجاری.

اگر نام تجاری شما قبلاً در صنعت ایجاد شده است، از آن استفاده کنید! نام برند یا نام سایت خود را در تگ های عنوان خود قرار دهید.

استفاده از نام برند خود در تگ عنوان می تواند به برند سازی و افزایش کلیک کمک کند.

زمانی که به رتبه 10 برتر در SERP رسیدید، CTR را بهینه کنید.

نرخ کلیک نقش مهمی در رتبه بندی دارد، اما تا زمانی که رتبه بندی را در همان صفحه اول شروع نکنید، بهینه سازی آن فایده ای ندارد. چرا؟ زیرا اکثر مردم از صفحه اول عبور نمی کنند.

احساسات را به برچسب های عنوان خود تزریق کنید. هنگامی که CTR در مرکز توجه سایت شما قرار می گیرد، باید شروع به استفاده از کلمات قدرتمند کنید تا سایت خود را در همان صفحه اول نگه دارید. کلماتی که احساساتی مانند «شگفت‌انگیز» یا «قابل توجه» را القا می‌کنند و سعی می‌کنند به برخی از نقاط دردناک در برچسب‌های عنوان شما بپردازند.

مخاطب را کنجکاو کنید

 

استراتژی دیگری که می‌توانید برای ادامه ترافیک استفاده کنید، ایجاد برچسب‌های عنوانی است که حس کنجکاوی را برانگیزد. یک عبارت سریع را داخل پرانتز بیندازید یا با برچسب عنوان خود عبارتی بنویسید که خواننده را بیشتر بخواهد.
اگر می خواهید خوانندگان روی پیوندهای شما در SERP کلیک کنند، باید تگ عنوان خود را بهینه کنید. برچسب‌های عنوان علاوه بر اینکه به خوانندگان بالقوه می‌گویند درباره سایت شما چیست، به عنوان اولین برداشت خواننده از برند شما عمل می‌کنند. نکات ساده بالا را دنبال کنید تا مطمئن شوید که اولین برداشت خوب است!

دیدگاه‌ خود را بنویسید