10 راز مخفی سئو

ایستادگی آنلاین سخت است – شما در برابر بیش از 1.8 میلیارد وب سایت هستید.

این رقابت زیادی است.

پس چگونه می توانید متمایز شوید؟

چگونه می‌توانید با همه آن سایت‌های دیگر رقابت کنید تا سهم عمده کلیک‌ها (و کسب‌وکاری که از آن کلیک‌ها حاصل می‌شود) را به دست آورید؟

کارهای زیادی وجود دارد که می توانید از همین الان شروع کنید تا سفر خود را به سمت تسلط بر وب در حوزه کاری خود آغاز کنید – و این ده نکته مخفی سئو شما را شروع می کند:

 

محتوای درجه یک
مقاوم باش
سایت خود را کاربر پسند کنید
سرعت سایت خود را افزایش دهید
به سوالات مردم پاسخ دهید
از ابزارها و گزارشات سئو استفاده کنید
در جستجوی محلی بزرگنمایی کنید
محتوای خود را به درستی ساختار دهید
سایت خود را موبایل پسند کنید
بک لینک بسازید

10 نکته از کارشناسان سئو که نمی توانید نادیده بگیرید

بهینه سازی موتور جستجو فرآیند ایجاد یک وب سایت است که الگوریتم های موتورهای جستجو مقاومت ناپذیر می دانند. هنگامی که یک خزنده موتور جستجو به سایت شما می آید، از طریق صفحات شما به دنبال محتوایی می گردد که برای کاربران ارزشمند باشد.

هنگامی که آن صفحات را پیدا می کند، آنها را در فهرست آن موتور جستجو قرار می دهد. سپس، زمانی که کاربر یک پرس و جو را تایپ می کند (مانند نکاتی از کارشناسان سئو یا نحوه بهینه سازی وب سایت خود)، الگوریتم موتور جستجو در فهرست فرو می رود تا صفحاتی را پیدا کند که به احتمال زیاد به آن پرس و جو پاسخ می دهند.

چندی پیش، سئو بسیار ساده‌تر بود

و بازی کردن با سیستم آسان‌تر بود. این باعث شد که موتورهای جستجو نتایج ناخواسته را به کاربران ارائه دهند و این آخرین کاری است که موتورهای جستجو می خواهند انجام دهند. آنها در کسب و کار ارائه نتایج با کیفیت هستند. اگر این کار را نکنند، مردم استفاده از آنها را متوقف خواهند کرد.

گوگل به طور مداوم الگوریتم خود را به روز می کند

مانند سایر موتورهای جستجوی اصلی. آنها همیشه در حال انجام ترفندها و تغییرات هستند تا اطمینان حاصل کنند که بهترین نتایج ممکن را به کاربران خود ارائه می دهند. بهترین شرط شما این است که با آژانسی کار کنید که SEO را درک می کند و با آخرین به روز رسانی ها همراه است – به این ترتیب، شما همیشه یک قدم جلوتر از رقیب خود هستید.

 

محتوای عالی بنویسید

محتوا ستون فقرات اینترنت است، اما نکته مهم اینجاست: شما بین 3 تا 5 ثانیه فرصت دارید تا علاقه یک کاربر را جلب کنید.

اگر نتوانید در آن بازه زمانی این کار را انجام دهید، آنها روی دکمه «بازگشت» کلیک کرده و وب سایت شما را برای همیشه ترک می کنند. (یکی دیگر از نقاط ضعف آن این است که گوگل آن کلیک ها را از سایت شما ردیابی می کند و آنها را در نرخ پرش شما حساب می کند. اگر نرخ پرش شما بالا باشد، گوگل آن را به عنوان سیگنالی در نظر می گیرد که شما اطلاعاتی را که کاربران می خواهند یا انتظار دارند پیدا کنند ارائه نمی کنید. – و پس از آن کمتر احتمال دارد که آن صفحه را در نتایج جستجو ارائه دهد.)

فراتر از 3 تا 5 ثانیه اول، باید کاربران خود را درگیر نگه دارید. اکثر کاربران وب سایت را قبل از سپری شدن 59 ثانیه ترک می کنند – و اگر تا آن زمان به طور کامل مخاطبان خود را مجذوب نکرده اید، احتمالاً قصد ندارید.

و بهترین راه برای انجام این کار از طریق محتوای شگفت انگیز است.

محتوا می تواند فراتر از متن باشد.

این می تواند تصاویر بصری دلپذیری باشد، مانند اینفوگرافیک، یا می تواند ویدیویی با رونویسی باشد، یا می تواند لیستی از محصولاتی باشد که می فروشید.

اساس استراتژی سئوی شما همیشه باید محتوا باشد. بدون آن نمی توانید سایت خود را برای کاربران بهینه کنید.

در بیشتر موارد، این شامل متن زیادی است. درک متن برای Googlebot (خزنده موتور جستجوی Google) و همکارانش، Bingbot (خزنده Bing) و Slurp (خزنده یاهو!) آسان است. اگر متن شما به درستی ساختار یافته باشد، هر یک از آن ربات ها می توانند صفحه شما را مرتب کنند و تعیین کنند که در مورد چیست، به آن رتبه بندی اختصاص دهند و آن را در فهرست موتور خود ذخیره کنند. (برای اطلاعات بیشتر به نکته 8 SEO مراجعه کنید.)

در سئو ثابت قدم باشید

بهینه سازی موتور جستجو یک شبه اتفاق نمی افتد و در خلاء نیز اتفاق نمی افتد.

وقتی به سئو متعهد می شوید، باید متعهد شوید که آن را برای مدت طولانی حفظ کنید.

معمولاً نتایج فوری نخواهید دید – و اگر آن را رها کنید، کاری که انجام داده اید به احتمال زیاد بیهوده خواهد بود.

زمان می برد تا موتورهای جستجو متوجه محتوا شوند و شروع به ارائه آن به کاربران کنند.

اما خبر خوب این است که هنگامی که موتورهای جستجو شروع به توجه به محتوای شما می کنند، به احتمال زیاد برمی گردند و اغلب می خزند.

هنگامی که به طور منظم وب سایت خود را با پست های وبلاگ، صفحات جدید، محصولات یا لیست های جدید و سایر مطالب به روز می کنید، سایت شما بسیار بهتر از سایتی است که گرد و غبار جمع می کند.

به روز رسانی های منظم به گوگل و سایر موتورهای جستجو نشان می دهد که سایت شما فعال است و می تواند جدیدترین اطلاعات را به جستجوگران ارائه دهد.

نکته 3 راز SEO: سایت خود را کاربرپسند کنید

راز SEO – کاربر پسند وب سایت شما برای شما نیست – برای کاربران شماست. و تنها چیزی که گوگل بیشتر به آن علاقه دارد، جدای از اینکه شما به سوال جستجوگر پاسخ دهید، تجربه کاربری یا UX است. موتور جستجو به ارائه بهترین نتایج با کیفیت افتخار می کند و این شامل وب سایت هایی می شود که جستجوگران از استفاده از آنها لذت می برند.

درک – و ارائه خدمات به کاربران شما برای ایجاد یک UX خوب ضروری است. به وب سایت خود به عنوان مسیری که مشتری خود به سمت آن می رود فکر کنید

انجام تجارت با شما اگر یک مکان آجر و ملات دارید، تمیز، آسان برای پیمایش و خرید آسان است. وب سایت شما باید به همین صورت باشد.

همچنین به یاد داشته باشید که گوگل وقتی وب سایت شما را در صفحات نتایج موتور جستجو یا SERP ها ارائه می دهد، کارهایی را که افراد در وب سایت شما انجام می دهند، ردیابی می کند. هرچه UX شما بهتر باشد، افراد مدت بیشتری در آنجا باقی خواهند ماند و احتمال اینکه آنها به صفحات دیگر مراجعه کنند بیشتر می شود. این یک عامل بزرگ در سئو است.

نکته 4 راز SEO: سرعت سایت خود را افزایش دهید

بخشی از یک UX خوب زمان بارگذاری سریع است، اما چیزهای بیشتری در آن وجود دارد – گوگل از سرعت سایت به عنوان یک فاکتور رتبه بندی استفاده می کند، به ویژه در جستجوهای تلفن همراه.

(می‌توانید از ابزار PageSpeed ​​Insights Google استفاده کنید تا بفهمید سایت شما با چه سرعتی برای بازدیدکنندگان بارگذاری می‌شود.)

صفحات آهسته رتبه خوبی نخواهند داشت، زیرا باز هم گوگل و سایر موتورهای جستجو در کسب و کار ارائه بهترین نتایج ممکن هستند.

خبر خوب؟ تقریباً همیشه می توانید وب سایت خود را سریعتر بارگذاری کنید. شما می توانید تصاویر را بهینه کنید، از یک شبکه تحویل محتوا استفاده کنید، کد را کوچک کنید یا حتی با یک میزبان وب سریعتر کار کنید تا سرعت سایت خود را افزایش دهید.

نکته 5 راز SEO: به سوالات مردم پاسخ دهید

اگر به هیچ سوالی پاسخ نمی‌دهید (یا پرس و جو، که عباراتی است که مردم در موتورهای جستجو تایپ می‌کنند)، گوگل سایت شما را به کسی تحویل نمی‌دهد – چه رسد به اینکه شما را در رتبه اول صفحه 1 قرار دهد.

این بسیار مهم است که صفحات وب سایت شما به سوالات پاسخ دهند.

کلمه ای در مورد کلمات کلیدی

بسیاری از مردم می خواهند برای کلمات کلیدی “بیهوده” رتبه بندی کنند. کلمات کلیدی Vanity آنهایی هستند که ممکن است موضوع وب سایت یا صفحه را توصیف کنند، اما به احتمال زیاد ترافیک واجد شرایطی را ارائه نمی دهند که نرخ تبدیل بالایی ایجاد می کند.

فرض کنید یک صاحب کسب و کار می خواهد برای اصطلاح “گیاهان آپارتمانی” رتبه بندی کند، زیرا او گیاهان آپارتمانی زیبایی را در کلرادو می فروشد. در حالی که عبارت “گیاهان آپارتمانی” به طور مکرر جستجو می شود، بعید است که مشتریان واجد شرایط برای او بفرستند.

آن صاحب کسب و کار با یک کلمه کلیدی خاص، مانند «نیلوفر صلح برای فروش در کلرادو» یا «خرید نیلوفرهای صلح» از نتایج بهتری برخوردار خواهد شد.

هنگامی که برای وب سایت خود محتوا ایجاد می کنید، مهم است که دقیقاً بفهمید مشتریان شما به دنبال چه چیزی هستند. سپس به سوالات آنها پاسخ دهید.

نکته 6 راز SEO: از ابزارها و گزارش های سئو استفاده کنید

Google Analytics اگر از ابزارهای تجزیه و تحلیل، ابزارهای تحقیق کلمات کلیدی و ابزارهای گزارش دهی عمیق استفاده نمی کنید (یا با شرکتی کار نمی کنید)، به طور کامل به SEO متعهد نیستید.

در حالی که ابزارهای زیادی برای بهینه سازی عملکرد جستجو وجود دارد، در اینجا چند مورد از مفیدترین انتخاب ها وجود دارد:

نکته 7 راز SEO: روی جستجوی محلی بزرگنمایی کنید

سئوی محلی بیش از هر زمان دیگری مهم است اگر مکانی کاملاً ساده داشته باشید که در آن محصولات را بفروشید یا به مشتریان خود خدمات ارائه دهید. علاوه بر قرار دادن موقعیت مکانی خود در وب سایت خود و داشتن یک فهرست قوی در Google My Business، باید سایت خود را برای جستجوی محلی بهینه کنید.

برای این منظور، برچسب‌های عنوان، تگ‌های هدر و توضیحات متا باید شامل اطلاعات محلی باشند. نظرات – یا توانایی بررسی کسب و کار خود را – در وب سایت خود قرار دهید و نمایه های خود را در سایت های بررسی مانند Yelp ادعا کنید. چندین ابزار مدیریت بررسی نیز وجود دارد که می توانید از آنها استفاده کنید، از جمله Reputation Love.

داشتن یک فهرست عالی برای «Google برای کسب‌وکار من» و محتوای بهینه‌سازی شده محلی در وب‌سایت‌تان نیز می‌تواند به شما کمک کند که در «پک ۳» Google، که گروه سه نتیجه‌ای است که در زیر نقشه در جستجو نشان می‌دهد، نشان داده شوید.

نکته 8 راز SEO: محتوای خود را به درستی ساختار دهید

برای اینکه الگوریتم گوگل، مرغ مگس خوار، بفهمد صفحات وب سایت شما در مورد چیست، باید محتوای خود را به درستی ساختار دهید. این بدان معناست که یک URL ایجاد کنید که کلمه کلیدی شما را در خود داشته باشد، با استفاده از یک برچسب عنوان که شامل کلمه کلیدی شما نیز می شود، و از انواع کلمه کلیدی خود در تگ های هدر و متن اصلی در هر صفحه استفاده کنید.

فرض کنید کلمه کلیدی شما نکات مخفی سئو است. شما می خواهید آن را در سراسر سند خود و همچنین انواع آن عبارت را درج کنید – مانند نکات تخصصی SEO و اسرار SEO. مرغ مگس خوار می تواند در صفحات شما پرواز کند، تمام اطلاعات مهم را از سرصفحه ها و کلمات کلیدی معنایی خود استخراج کند (کلمات و عباراتی که مشابه هستند، اما مطابقت دقیق با کلمه کلیدی مورد نظر شما ندارند)، و تعیین کند که صفحه بسیار ارزشمندی دارید که به شما کمک می کند. مردم.

نکته حرفه ای: تصاویر سایت خود را برای سئو نیز نام ببرید و متن جایگزینی را به آنها بدهید که همان کلمات کلیدی را منعکس می کند.

راز سئو – سایت خود را برای موبایل دوستانه کنید نکته 9 سئوی سری:

سایت خود را برای موبایل مناسب کنید
برای وب‌سایت‌ها، طراحی مهم است – به‌ویژه وقتی صحبت از سازگاری با موبایل می‌شود. بیشتر جستجوها در دستگاه‌های تلفن همراه انجام می‌شوند و تعداد آن‌هایی که از جستجوی صوتی سرچشمه می‌گیرند افزایش می‌یابد – و این بدان معناست که سایت شما باید سازگار با موبایل باشد. در واقع، گوگل در سال 2015 Mobilegeddon را راه اندازی کرد که به صفحات سازگار با موبایل در SERP ها رونق زیادی داد.

اکنون، گوگل به سمت نمایه سازی موبایل اول رفته است. در

هنوز تنها یک فهرست گوگل است که شامل نسخه‌های موبایل و دسکتاپ وب‌سایت‌ها می‌شود، اما در حرکت رو به جلو، موتور جستجو قصد دارد نسخه‌های موبایل محتوا را فهرست‌بندی کند و آن را به این ترتیب رتبه‌بندی کند.

با استفاده از ابزار تست Google Mobile-Friendly، سازگاری سایت خود را با موبایل بررسی کنید.

 

نکته 10 راز SEO: ایجاد بک لینک

بک لینک ها هنوز یک عامل مهم رتبه بندی برای موتورهای جستجو هستند. آنها همچنین به عنوان پیوندهای ورودی نامیده می شوند و سیگنالی برای گوگل و سایر موتورهای جستجو هستند که محتوای شما ارزشمند است.

کلید: لینک ها باید از سایت های معتبر آمده باشند. اگر آنها از وب‌سایت‌های هرزنامه و ناخواسته می‌آیند، حتی می‌توانند شما را جریمه Google کنند – به خصوص اگر الگوریتم معتقد باشد که شما می‌خواهید با جمع‌آوری این پیوندهای ناخواسته سیستم را بازی کنید.

پیوندهای خوب برای به دست آوردن مقداری تلاش می‌طلبند، اما در درازمدت سود زیادی خواهند داشت. شما نمی توانید آنها را به طور مصنوعی دریافت کنید. شما باید محتوای عالی ایجاد کنید که مردم بخواهند به آن لینک دهند. پیوندهای معتبر تنها نوع پیوندهایی هستند که می خواهید.

قرار دادن تمام نکات مخفی سئو با هم

یک استراتژی سئو عالی حتی جنبه های بیشتری از آنچه در اینجا می توانیم بیان کنیم دارد. و واقعیت این است که مهم نیست که چه کاری انجام می دهید، یک شبه به صفحه 1 در SERP ها صعود نمی کنید.

اما یک خبر خوب وجود دارد تلاش‌های شما به ثمر می‌نشیند، و زمانی که انجام شود، همه چیز برای وب‌سایت و کسب‌وکار شما شروع به گلوله برفی می‌کند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید