10 ایده تخصصی بازاریابی دیجیتال برای کمک به کسب و کار شما برای ادامه حیات

اقتصاددانان هشدار می دهند که دنیا ممکن است تا اواخر سال آینده یا اوایل سال 2024 به سمت رکود اقتصادی پیش رود زیرا تورم در سراسر اقتصاد جهانی طنین انداز می شود. با وجود یک رکود اقتصادی در آینده، کسب و کارها و رهبران صنعت خود را در آب های ضعیفی می بینند.

آیا بازاریابی دیجیتال در دوران رکود اقتصادی استراتژی خوبی است؟

بازاریابی دیجیتال چیزی نیست که در دوران رکود غیرفعال شود. «مردم به جستجوی آنلاین محصولات و خدمات ادامه خواهند داد، حتی اگر تقاضای کلی کاهش یافته باشد. در واقع، این احتمالاً با ارزش ترین سرمایه گذاری بازاریابی است که می توانید در طول رکود اقتصادی انجام دهید، زیرا به شما امکان می دهد در مقابل افرادی قرار بگیرید که یا به طور فعال به دنبال چیزی هستند که شما ارائه می دهید و یا با مخاطبان هدف شما مطابقت دارند.

کارشناسان کمپین دیجیتال مارکتینگ موافق هستند که از دیدگاه بلندمدت، تاکتیک‌های بازاریابی آنلاین قوی بهترین سرمایه‌گذاری است که می‌توانید برای محافظت از کسب‌وکار خود در طول رکود اقتصادی انجام دهید. استراتژی های بازاریابی کسب و کار ضد رکود اکنون بیش از هر زمان دیگری اهمیت دارند. با کمک وب برتر، استراتژی های بازاریابی دیجیتال خود را تقویت کنید و از کسب و کار خود در برابر رکود محافظت کنید.

 

چگونه کسب و کار خود را برای رکود آماده کنیم؟

اگر یک چیز وجود داشته باشد که مشاغل مقاوم در برابر رکود را از رقبا متمایز می کند، تعهد آنها به سرمایه گذاری در برنامه ریزی تجاری برای رکود در اسرع وقت است. قبل و در حین رکود، بازاریابان باید تلاش‌های کمپین بازاریابی دیجیتال خود را متعادل کنند تا تأثیر تحولات احتمالی بر تجارت خود را محدود کنند.

ایجاد استراتژی‌های دیجیتال مارکتینگ مناسب در حال حاضر بهترین راه برای اطمینان از آمادگی کسب‌وکار شما برای آینده است. بسیار مهم است که از ایده ها، استراتژی ها و فناوری دیجیتال مارکتینگ مناسب برای تضمین استفاده کنید

طول عمر کسب و کار خود را از طریق رکود اقتصادی قریب الوقوع بعدی بررسی کنید.

آیا برنامه ریزی کسب و کار را برای رکود آغاز کرده اید؟ این نکات بازاریابی دیجیتال را در مورد نحوه آماده سازی کسب و کار خود برای رکود و محافظت از برند خود تا حد امکان دنبال کنید:

1. روی حضور آنلاین بهتر سرمایه گذاری کنید

یکی از ارکان کسب‌وکارهای مقاوم در برابر رکود، توانایی آن‌ها برای ایجاد و حفظ حضور دیجیتالی قوی بدون توجه به شرایط اقتصادی است. حفظ حضور دیجیتالی قوی به شما این امکان را می دهد که در حال حاضر و در صورت شروع رکود، سهم بازار بیشتری از فروش تجارت الکترونیک را به خود اختصاص دهید.

در تحقیقات بازار سرمایه گذاری کنید، یک وب سایت پاسخگو بسازید و بازی طولانی را با سئو و  بهینه سازی موتور جستجو (SEO) و بازاریابی پرداخت به ازای کلیک (PPC) انجام دهید تا در ذهن مخاطبان هدف خود باقی بمانید.

تمركز عمده بر سئو و PPC احتمالاً مطمئن‌ترین شرط است. “اگر این کارها را با موفقیت انجام می دهید، تقریبا تضمین می کند که برند شما در مقابل افرادی است که به دنبال خرید هستند.”

ایجاد حضور آنلاین در چند سال اخیر به اولویت اصلی شرکت ها تبدیل شده است. و با در پیش بودن رکود، حفظ حضور دیجیتالی بهتر برای ماندن در رادار مشتریان بالقوه آنلاین حیاتی تر است. به این ترتیب، صرف نظر از اینکه مشتریان بالقوه به طور خاص به دنبال برند شما هستند یا به خدمات یا محصولاتی که ارائه می‌دهید نیاز دارند، شما را پیدا می‌کنند و در نهایت زمانی که آماده تبدیل شدن هستند، مشتری شما خواهند شد.

2. بودجه بازاریابی خود را کاهش ندهید

در طول یک بحران اقتصادی، برندها با این معضل مواجه می شوند که آیا بودجه بازاریابی خود را کاهش دهند، کمپین های بازاریابی را متوقف کنند یا استراتژی های بازاریابی دیجیتال خود را دو برابر کنند.

برای برخی، متوقف کردن بازاریابی در شرایط رکود کاملاً منطقی است. از این گذشته، وقتی درآمدها کاهش می یابد، هزینه های کلان برای خدمات بازاریابی دیجیتال می تواند غیر منطقی به نظر برسد. برای مثال 2020 را در نظر بگیرید. هزینه کمپین بازاریابی دیجیتال تقریباً در همان زمان کاهش یافت که 255 میلیون شغل تمام وقت در سراسر جهان از بین رفت. حتی گوگل مجبور شد بودجه بازاریابی خود را 50 درصد کاهش دهد به دلیل کاهش درآمد تبلیغاتی در طول همه گیری COVID-19.

پس چرا باید به ساختن برنامه بازاریابی دیجیتال خود و سرمایه گذاری در خدمات بازاریابی دیجیتال ادامه دهید؟

مطالعات به طور مداوم نشان داده اند که برندهایی که در شرایط رکود به بازاریابی ادامه می دهند، بیشترین احتمال بقا را دارند. با کاهش سطح سر و صدا در طول یک کاهش اقتصادی، بسیاری از شرکت ها هزینه های تبلیغات خود را کاهش می دهند. این فرصتی است برای نشان دادن ثبات شرکت خود در زمان های چالش برانگیز. فعالیت های کمپین دیجیتال مارکتینگ خود را ادامه دهید یا حداقل آن را کمی کاهش دهید، اما هرگز تا جایی که به طور کامل آنها را متوقف کنید.

برای حفظ جریان کسب‌وکار، مطمئن شوید که استراتژی بازاریابی دیجیتال شما درست است. کسب و کار به طور کامل متوقف نخواهد شد. اگر بازاریابی دیجیتال را متوقف کردید، برای رقبایتان آماده باشید تا مشتریان بالقوه شما را راحت تر به دست آورند. کسانی که به طور مداوم در خدمات بازاریابی دیجیتال سرمایه گذاری می کنند بیشترین سود را خواهند دید.

وقتی کسب و کارها شروع به احساس رکود می کنند، رقابت کمتری در فضای بازاریابی دیجیتال وجود خواهد داشت. این بهترین فرصت شما برای جذب مشتریان جدید به کسب و کارتان است و مطمئن شوید که در طول رکود اقتصادی متضرر نمی شوید.

3. اکنون وب سایت خود را بهینه کنید

وب سایت خود را بررسی کنید. آیا 24 ساعت شبانه روز برای کسب و کار شما سرنخ ایجاد می کند یا نیاز به بهبود دارد؟ اگر مطمئن نیستید که کدام بخش از وب سایت شما می تواند بهینه تر باشد، از یک شرکت طراحی وب معتبر مشاوره تخصصی بگیرید.

آژانس های طراحی و توسعه وب دارای متخصصان داخلی بهینه سازی نرخ تبدیل (CRO) هستند که ممیزی و تجزیه و تحلیل کامل وب سایت را برای سنجش تعاملات سایت شما و تعیین عناصری که برای دستیابی به نتایج دلخواه خود باید بهینه سازی کنید، انجام می دهند.

بهینه‌سازی نرخ تبدیل به شما کمک می‌کند تا بیشترین استفاده را از ترافیک داشته باشید. برای تقویت تجربه مشتری، به داده های وب سایت خود نگاهی بیندازید. برخی از نمونه‌هایی از مواردی که باید به آنها توجه کرد عبارتند از: کدام صفحات بیشتر بازدید می‌شوند، کدام صفحات کمترین تعامل را دارند، رها شدن سبد خرید و رفتار کلی مشتری.

این اطلاعات را برای تشکیل یک طرح مبتنی بر داده جمع آوری کنید. به این ترتیب، می‌دانید که هر گونه پیشرفتی که در وب‌سایت خود ایجاد می‌کنید، احتمالاً تأثیر بیشتری بر نتیجه شما خواهد داشت. این به نوبه خود بازگشت سرمایه را ارائه می دهد.»

بهینه سازی نرخ تبدیل می تواند با استفاده حداکثری از وب سایت، هزینه های خرید شما را کاهش دهد. به عنوان مثال، اگر می خواهید محصولات بیشتری را به صورت آنلاین بفروشید، اکنون بهترین زمان برای بهینه سازی صفحات محصول در وب سایت شما است. با این کار درآمد هر بازدیدکننده را افزایش می دهید.

از یک متخصص بخواهید به وب سایت شما نگاهی بیندازد. آنها می توانند نکات بازاریابی دیجیتال را در مورد کاهش تعداد افرادی که از صفحه خارج می شوند یا اقدامات مورد نظر شما را انجام نمی دهند، ارائه دهند.

4. یک استراتژی بازاریابی نتیجه محور ایجاد کنید

اگر روی یک استراتژی بازاریابی دیجیتال متمرکز بر لیزر سرمایه گذاری می کردید، می توانستند مشتری باشند.

کلارک گفت: «مردم بدون توجه به شرایط اقتصادی، به خرید و جستجوی آنلاین خود ادامه می دهند. “شما باید زودتر [در یک استراتژی بازاریابی دیجیتال جامع] سرمایه گذاری کنید تا زمانی که اقتصاد به ناچار دوباره بالا می رود آماده سرمایه گذاری باشید.”

یک رویکرد جامع برای بازاریابی دیجیتال عملکرد کسب و کار شما را افزایش می دهد. همچنین این امکان را به شما می‌دهد که اکنون ترافیک بیشتری ایجاد کنید تا زمانی که رکود اقتصادی فرا می‌رسد، در حال حاضر یک جریان ثابت از ترافیک داشته باشید. این امر تأثیر منفی رکود اقتصادی را بر تجارت شما کاهش می دهد.

راه اندازی یک فروشگاه تجارت الکترونیک را برای فروش محصولات یا خدمات خود در نظر بگیرید. یک عکس از ایمیل در وب سایت خود اضافه کنید. از اتوماسیون بازاریابی برای ساده سازی کمپین های بازاریابی پیامکی و ایمیلی خود استفاده کنید. وقتی یک برنامه بازاریابی دیجیتال را به خوبی اجرا می کنید، هیچ چیز نمی تواند آن را متوقف کند – حتی یک رکود.

5. تلاش های سئو و لینک سازی خود را افزایش دهید

روی سئو و ساخت لینک سرمایه گذاری کنید تا یک پایه سئوی ارگانیک قوی ایجاد کنید تا سال های آینده به آن تکیه کنید و به طور مداوم تعداد ثابتی از سرنخ ها را به ارمغان بیاورید. همانطور که به رکود نزدیک می شویم و رفتار مصرف کننده شروع به تغییر می کند، رتبه بندی در بالای کلمات کلیدی ارزشمند یا نزدیک به آن یک شبکه ایمنی فوق العاده ارزشمند خواهد بود.

سئو بخش مهمی از هر کسب و کاری است. رتبه‌بندی برای اصطلاحات اصلی کشف شما همیشه مهم است. شما می توانید با فکر کردن به اینکه چگونه مردم در موقعیت های مختلف اقتصادی به شما نیاز دارند و ایجاد محتوا/صفحه هایی برای آن چیزها، تجارت خود را در آینده اثبات کنید.

به عنوان مثال، اگر به نظر می رسد که آووکادو کمبود داشته باشد، و شما یک سایت دستور غذا هستید، تهیه دستور العمل برای غذاهای معمولی آووکادو با جایگزین هایی برای آووکادو به شما زمان می دهد تا قبل از اینکه افراد شروع به جستجوی آن کنند، برای آن چیزها جذابیت و بازدید پیدا کنید. ”

ترس از تصمیم گیری اشتباه، محرک اصلی در تصمیم گیری های خرید مصرف کنندگان است. ایجاد محتوای باکیفیت و بهبود تلاش‌های سئو، تخصص درک شده شما را افزایش می‌دهد و شانس شما را برای رساندن وب‌سایت خود به بالای نتایج جستجو افزایش می‌دهد.

علاوه بر این، گنجاندن تلاش‌های سئو و ایجاد لینک در برنامه بازاریابی دیجیتال به شما این امکان را می‌دهد که حداکثر فروش و سرنخ را در بازار تخصصی خود جذب کنید.

از دیدگاه تولید سرنخ درازمدت، سئو بهترین سرمایه‌گذاری است که می‌توانید در بازاریابی دیجیتال خود انجام دهید، بدون اینکه اطمینان حاصل کنید که سایت شما به گونه‌ای ساخته شده است که به طور مؤثری سرنخ یا فروش را تبدیل کند.

سئو مانند کاشت یک باغ است. این کار به زمان و تلاش نیاز دارد، اما درازمدت، با هزینه‌ی قابل‌توجهی سرنخ‌هایی را فراهم می‌کند و ارزشی را در دامنه شما ایجاد می‌کند که اگر سرمایه‌گذاری را متوقف کنید، فوراً از دست نمی‌دهید.

6. بر برندسازی ثابت تکیه کنید

در مواقع عدم اطمینان، مشتریان به برندهای مورد اعتماد خود متکی هستند. اگر ارزش پیشنهادات برند خود را اعلام نکنید، شرکت های دیگر این کار را خواهند کرد. به همین دلیل ضروری است که به طور موثر پیامی از قدرت و ثبات را به مشتریان خود منتقل کنید.

این واقعیت را نادیده نگیرید که مردم نسبت به رکود اقتصادی محتاط هستند. صدای برند خود را برای مخاطبان هدف خود تنظیم کنید و برای نشان دادن آگاهی و حساسیت بیشتر به احساسات مصرف کنندگان توجه کنید.

مهمتر از آن، شما باید با برند خود سازگار باشید. ایده های بازاریابی دیجیتال را با تیم خود ایده بگیرید و یک برنامه بازاریابی دیجیتال ماهانه ایجاد کنید تا بدون افزایش بودجه خود مرتبط بمانید.

مدیریت شهرت آنلاین (ORM) یکی دیگر از جنبه های حیاتی برنامه ریزی کسب و کار برای رکود است که نباید نادیده گرفته شود. از نظرات مشتریان برای ارائه تصویر برند قابل اعتماد استفاده کنید. پروفایل های رایگان بسازید و آنها را در سایت های مختلف بررسی ادعا کنید تا روایت را کنترل کنید. و در آخر، اطمینان حاصل کنید که برای حفظ یک تصویر درخشان از برند در طول رکود، به بررسی‌های آنلاین مثبت و منفی پاسخ می‌دهید.

7. به تلاش های خود در رسانه های اجتماعی ادامه دهید

در طول یک بحران اقتصادی، بسیاری از مردم تمایل دارند در خانه بمانند تا پول کمتری خرج کنند و بیشتر پس انداز کنند. این همچنین به این معنی است که مشتریان بالقوه زمان بیشتری را در دستگاه های تلفن همراه خود صرف می کنند. این یک فرصت عالی برای جذب مشتریان جدید به کسب و کار شما و پرورش سرنخ ها از طریق قیف فروش خود از طریق بازاریابی رسانه های اجتماعی است.

ادامه بازاریابی رسانه های اجتماعی در طول یک بحران اقتصادی باعث می شود مخاطبان شما بدانند که شما هنوز آنلاین هستید. چه تعداد پست‌های ارسال شده در هفته را کاهش دهید و چه بودجه تبلیغاتی خود را کاهش دهید، کمی همچنان می‌تواند در روشن نگه داشتن چراغ‌ها و جذب مشتریان جدید/موجود کمک زیادی کند.

از همین حالا، وقتی مشتریان به دنبال محصولات یا خدمات شما می گردند، مطمئن شوید که نام تجاری شما در ذهن آنهاست. پروفایل های رسانه های اجتماعی خود را تنظیم کنید و خود را محکم کنید.

اگر هنوز این کار را نکرده اید مارک کنید. سایر نکات ارزشمند دیجیتال مارکتینگ شامل زیر نظر گرفتن روندهای در حال تحول مصرف کننده، استحکام بخشیدن به تراز فروش و بازاریابی و اجرای کمپین های تبلیغاتی استراتژیک پولی در رسانه های اجتماعی برای تقویت اهداف خود است.

8. محتوای ویدیویی نوآورانه ارائه دهید

برخی از تاکتیک‌های بازاریابی آنلاین به دلیل رویکرد خلاقانه و مقرون‌به‌صرفه برای جذب مخاطب، به‌طور تصاعدی نتیجه می‌دهند. یک مثال قابل توجه بازاریابی ویدئویی است.

بازاریابی ویدئویی یکی از جذاب ترین راه ها برای ارتباط با مخاطبان هدف و ارائه اطلاعات است. اعتماد  و تعهد ایجاد می کند به گونه ای که محتوا متنی به تنهایی قادر به انجام آن نیست.

محتوای ویدیویی را در نظر بگیرید که همیشه سبز است و می تواند در هر زمانی در سال های آینده مورد استفاده قرار گیرد. این تضمین می کند که پول شما در مقابل هزینه بیشتر برای محتوای خاص کمپین بیشتر می شود.”

ویدیوها را در صفحات رسانه های اجتماعی خود ارسال کنید. از مشتریان بخواهید توصیفات ویدیویی ایجاد کنند که می توانید در وب سایت خود قرار دهید. پخش زنده در فیس بوک، اینستاگرام یا یوتیوب برای اینکه به دنبال کنندگان اجازه دهید با برند شما تعامل داشته باشند و در زمان واقعی سؤال بپرسند.

زمانی که بازاریابی ویدئویی به درستی انجام شود، می‌تواند یکی از سودآورترین ایده‌های دیجیتال مارکتینگ برای حفظ درآمد شما در دوران رکود باشد.

9. یک راه اندازی تجزیه و تحلیل دیجیتال قوی بسازید

داشتن یک تنظیم دقیق تجزیه و تحلیل دیجیتال به صاحبان مشاغل کمک می کند تا تغییرات کسب و کار خود را بررسی و پیش بینی کنند. این به شما امکان می دهد هنگام تنظیم استراتژی های بازاریابی دیجیتال خود تصمیمات مبتنی بر داده بگیرید.

شاخص‌های کلیدی عملکرد (KPI) و تحلیل‌های بازاریابی به شما کمک می‌کنند تا تعیین کنید کدام تاکتیک‌های بازاریابی آنلاین بهترین نتایج را دارند و کدام یک عملکرد ضعیفی دارند. یک راه اندازی قوی تجزیه و تحلیل دیجیتال همچنین به شما می گوید که آیا تعاملات سایت شما به طور موثر کسب و کار را برای برند شما ایجاد می کند یا خیر.

به عنوان مثال، گوگل آنالیتیکس روش خوبی برای مقایسه صفحات مختلف در وب سایت شما ارائه می دهد تا ببینید چگونه از اهداف تبدیل شما پشتیبانی می کنند. بازدیدهای صفحه شما، میانگین زمان در صفحه و نرخ پرش و سایر معیارها را ردیابی می کند، بنابراین می توانید صفحات وب با عملکرد ضعیف را بهینه کنید.

گوگل آنالیتیکس را رونق دهید

10. انتخاب های بودجه ای دقیق داشته باشید

خاطرنشان کرد که در حالی که خریداران ممکن است در طول یک بحران اقتصادی هزینه های خود را کاهش دهند، مصرف کنندگان به خریدهای ضروری ادامه خواهند داد. برای اطمینان از ماندن محصولات شما در میان آن خریدهای منتخب، بسیار مهم است که جلوی خریداران بمانید. و برای انجام این کار، باید انتخاب های دقیقی در مورد نحوه خرج کردن دلارهای بازاریابی خود داشته باشید.

بودجه تبلیغاتی خود را عاقلانه برنامه ریزی کنید.” “فصل های فصلی و شلوغ سال را در نظر بگیرید تا از زمانی که مشتری شما احتمالاً در حال خرید یا پرس و جو در مورد خدمات شما است استفاده کنید.

تبلیغات جستجوی پولی یکی از کارآمدترین ابزارهای بازاریابی است که می توانید از آن برای به حداکثر رساندن بودجه بازاریابی خود استفاده کنید. چه از طریق کانال‌های خرده‌فروشی یا موتورهای جستجو مانند گوگل و بینگ، جستجوی پولی برند شما را در مقابل خریدارانی قرار می‌دهد که فعالانه به دنبال پیشنهادات برند شما هستند.

از آنجایی که تبلیغات فقط زمانی پرداخت می‌شود که روی آن‌ها کلیک می‌شود، این از هزینه‌های بیهوده جلوگیری می‌کند و به برندها اجازه می‌دهد تا دلارهای تبلیغاتی خود را بر روی شرایطی متمرکز کنند که مرتبط‌ترین و بیشترین تبدیل را برای محصولاتشان دارند.

تبلیغات خرید پولی با خریدارانی صحبت می کند که آماده اضافه کردن به سبد خرید هستند. برای استفاده حداکثری از کمپین تبلیغاتی خود، باید از قیمت رقابتی محصولات خود اطمینان حاصل کنید. و اگر حاشیه سود اجازه می‌دهد، شامل تخفیف‌ها، کوپن‌ها و سایر مشوق‌های فروش برای افزایش نرخ تبدیل شود.

وقت خود را با حدس زدن اینکه آیا بازاریابی در شرایط رکود بهترین راه رو به جلو است یا خیر، تلف نکنید. امروز تاکتیک های بازاریابی آنلاین خود را بسازید تا چرخش اقتصادی نزولی را کاهش دهید.

آیا رکودها مزایایی دارند؟

رکود اقتصادی لزوماً نباید چیز بدی باشد. در واقع، بسیاری از کسب‌وکارهای مقاوم در برابر رکود با اجرای استراتژی‌های بازاریابی دیجیتال استراتژیک، رشد قابل توجهی را پس از یک بحران اقتصادی تجربه کرده‌اند.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید