چگونه به عنوان منبع اخبار گوگل تایید شویم

Google News SEO می‌تواند یک تغییر بازی برای سایت‌های خبری باشد، زیرا در حالی که وب‌سایت شما ممکن است محتوای عالی ایجاد کند، اگر مقالات شما در Google News ظاهر نشود، مخاطبان شما محدود می‌شوند. گردآورنده اخبار Google اخبار را از بیش از 50000 منبع در سراسر جهان سازماندهی می کند، و گنجاندن در Google News دارای چندین مزیت، از جمله پتانسیل افزایش ترافیک وب سایت است.

با این حال، برای جذب در Google News، سازندگان محتوا باید وب‌سایت و مقالات خود را از طریق SEO Google News بهینه کنند، رشته‌ای که به ناشران کمک می‌کند تا به منابع خبری مورد تایید تبدیل شوند. با این حال، به خاطر داشته باشید که هیچ مقداری از بهینه سازی موتور جستجو (SEO) نمی تواند یک وب سایت را به عنوان منبع خبری تایید کند، اگر واقعا یک منبع خبری نباشد.

ما اصول اولیه نحوه ورود به Google News را توضیح خواهیم داد، و اگر فقط یک خبر دارید که می‌خواهید در Google News پوشش داده شود، ما نیز چند نکته برای شما داریم.

نمایه Google News چگونه کار می کند
Google News مانند خود ناشر اخبار عمل نمی کند. در عوض، اخبار را از منابع مختلف با استفاده از الگوریتم‌هایی جمع‌آوری می‌کند که بر اساس علایق، مکان، برجستگی، معتبر بودن، تازگی و قابلیت استفاده، انتخاب می‌کنند کدام خبر را به کاربران نشان دهد. سپس نتایج را به موضوعات و موضوعات فرعی دسته بندی می کند.

الگوریتم‌های Google News بر اساس علایق و مکان کاربر و برجستگی، اعتبار، تازگی و قابلیت استفاده از منبع، انتخاب می‌کنند که کدام خبر نشان داده شود. برای توییت کلیک کنید.
نظارت دستی بسیار کمی توسط کارکنان Google انجام می شود. با این حال، گهگاهی، کارکنان در مدیریت رویدادهای خبری مهم بین‌المللی یا موضوعی که به فرهنگ عامه علاقه پیدا می‌کند، مانند نمایش جوایز، شرکت می‌کنند.

برای کاهش دید اطلاعات گمراه‌کننده، از سال 2018، گوگل تاکید بیشتری بر نمایش نتایج معتبر بر روی جدیدترین یا مرتبط‌ترین آنها در طول اخبار فوری یا شرایط بحرانی داشته است. Google با ناشران همکاری می کند تا داده ها را ساختار دهد و سیگنال های با کیفیت را جاسازی کند تا به موتور جستجو کمک کند معتبرترین نتایج خبری را شناسایی کند.

همانطور که در تصاویر زیر می بینید، نتایج Google News (در سمت راست)، متفاوت از نتایج جستجوی معمولی Google (در سمت چپ) نمایش داده می شوند. جستجوی کلی برای “ماه گرفتگی” نتایج چندرسانه ای مانند ویدئوها را نمایش می دهد، اما جستجوی اخبار فقط اخبار را نشان می دهد.

سئوی اخبار گوگل: نتایج جستجو چگونه متفاوت است

یکی دیگر از جنبه‌های منحصربه‌فرد نتایج Google News این است که کاربران می‌توانند مستقیماً از نتایج جستجو با موارد تعامل داشته باشند و به آنها امکان می‌دهد اطلاعات اضافی را مشاهده کنند و همچنین نتایج اخبار خود را در آینده سفارشی کنند.

یکی از مزایای SEO Google News تعامل با کاربر است

همانطور که در تصویر بالا می بینید، کاربران می توانند نشان دهند که آیا مایل به دیدن بیشتر یا کمتر داستان هایی مانند این هستند، و همچنین می توانند داستان های یک شبکه خبری یا ناشر خاص را مخفی کنند.

مزایای ورود به نتایج جستجوی Google News
سئوی Google News فقط به دنبال هدایت ترافیک به وب سایت شما نیست. در واقع، ممکن است حجم زیادی از ترافیک را مستقیماً از Google News در حساب Google Analytics خود مشاهده نکنید. بزرگترین مزایا ممکن است غیرمستقیم تر باشد.

برای مثال، گنجاندن در Google News نشان می‌دهد که برند شما قابل اعتماد و معتبر است، زیرا Google استانداردهای دقیقی را اعمال می‌کند. وب‌سایت‌هایی که در Google News پذیرفته می‌شوند باید محتوای اصلی را منتشر کنند، و میزان تبلیغات و محتوای حمایت‌شده نباید از محتوای خبری سایت بیشتر شود. منابع Google News همچنین باید تاریخ‌ها، خطوط فرعی نویسنده و اطلاعات ناشر را واضح نشان دهند.

یکی دیگر از مزایای گنجاندن در Google News این است که محتوای شما در عرض چند دقیقه پس از انتشار در نتایج جستجو ظاهر می شود، بسیار سریعتر از سایر سایت های خبری. این امر به ویژه در موقعیت های خبری فوری ارزشمند است.

از آنجایی که فیدهای Google News قابل تنظیم هستند، اگر به طور مداوم محتوای عالی را در سایت خود منتشر کنید و یک نام تجاری قابل توجه ایجاد کنید، ممکن است مشاهده کنید که کاربران بیشتر با محتوای شما درگیر می شوند. کاربرانی که با محتوای شما تعامل دارند و ترجیح می‌دهند «داستان‌های بیشتری مانند این» را ببینند، در آینده محتوای بیشتری از وب‌سایت شما ارائه می‌شود.

Google News نیز به طرق مختلف از ناشران پشتیبانی می کند. به عنوان مثال، در سال 2018، گوگل یک طرح 300 میلیون دلاری برای تقویت روزنامه‌نگاری با کیفیت و مبارزه با اطلاعات نادرست در وب اعلام کرد. Google News Initiative یک پروژه سه ساله است که شامل ابزارهای مختلفی از جمله ویژگی‌هایی است که به ناشران کمک می‌کند اشتراک‌ها را افزایش دهند و درآمدشان را افزایش دهند.

در نهایت، گنجاندن در Google News می‌تواند به فهرست شدن محتوای شما در ویژگی «داستان‌های برتر» در برگه جستجوی اصلی Google کمک کند.

Google News SEO همچنین می‌تواند به فهرست‌بندی در داستان‌های برتر کمک کند

گنجاندن در داستان های برتر گوگل به دلیل نمایش برجسته آن در بالای صفحه همانطور که در مثال بالا نشان داده شده است می تواند منجر به افزایش ترافیک شود.

نحوه ورود به Google News
اگر یک وب‌سایت خبری دارید، دو راه اصلی برای نمایه‌سازی محتوای خود در Google News وجود دارد: می‌توانید محتوای خود را از طریق ابزار Producer مجوز دهید یا می‌توانید به شما ارسال کنید.

وب سایت r برای درج از طریق مرکز ناشران.

تفاوت بین تولید کننده و ناشر چیست؟
Google News Producer ابزاری برای انتشار است که به شما امکان می‌دهد از محتوای موجود خود فید مارک دار ایجاد کنید، تبلیغات ارائه دهید و پایگاه مشترکی را افزایش دهید. در Producer، می‌توانید محتوا را به سایت خود پیوند دهید یا از آن وارد کنید، عناصر چندرسانه‌ای مانند ویدیو و صدا را اضافه کنید و محتوا را برای چندین دستگاه دیجیتال بهینه کنید.

Google News Producer بخشی از Google News است و موارد موجود در فید شما واجد شرایط نمایش در نتایج اصلی Google News هستند. با این حال، توجه به این نکته مهم است که Producer یک ابزار نویسنده یا مدیریت محتوا نیست. همه محتوای Google News Producer در جای دیگری ایجاد می‌شود و به سادگی به پس‌تولید Producer پیوند داده می‌شود.

از سوی دیگر، مرکز ناشران، درگاهی برای ناشران است تا سایت‌های خبری خود را در Google News مدیریت کنند. هنگامی که سایت شما در Google Webmaster Tools تأیید شد و در Google News گنجانده شد، می‌توانید جزئیات وب‌سایت خود را مدیریت کنید، نشانی‌های وب را به‌روزرسانی کنید و بخش‌هایی از سایت خود را با شناسه‌های خاصی مانند «تجارت» یا «سیاست» برچسب‌گذاری کنید.

با این حال، قبل از اینکه بتوانید جنبه های مختلف مرکز ناشران Google News را مدیریت کنید، ابتدا باید وب سایت خود را برای درج در Google News ارسال کنید تا سایت خبری شما به طور خودکار خزیده شود.

سئوی Google News: 6 نکته برای خزیدن سایت شما به عنوان ناشر Google News
1. دستورالعمل های فنی گوگل را دنبال کنید تا مطمئن شوید ربات ها می توانند سایت شما را بخزند.
Google News از یک الگوریتم برای خزیدن وب سایت ها استفاده می کند. برای کمک به سیستم در تعیین اینکه کدام صفحات سایت شما مقاله هستند، باید URL های منحصر به فرد و دائمی داشته باشید. هنگامی که خزنده گوگل سایت ها را اسکن می کند، به دنبال HTML می گردد، بنابراین باید از فرمت HTML برای همه محتوا و لینک ها استفاده کنید. از استفاده از محتوای چندرسانه‌ای، فایل‌های PDF یا جاوا اسکریپت که خزنده نمی‌تواند آنها را اسکن کند، خودداری کنید.

2. بیشتر بهینه سازی کنید تا شانس خود را برای گنجاندن افزایش دهید.
مانند تمام سئو، شما می خواهید این کار را برای ربات ها آسان کنید. برای هر مقاله از نشانه گذاری داده های ساختاریافته (NewsArticle) استفاده کنید که شامل اطلاعاتی مانند عنوان، تاریخ، کلمات کلیدی و تاریخ انتشار است. همچنین از قطع شدن جریان محتوای خبری با موارد دیگر مانند فیلم، گالری عکس یا مقالات مرتبط خودداری کنید. کد HTML که یک بلوک پیوسته از کد از سرفصل تا پایان مقاله است، کارآمدترین کدهای ایندکس شده توسط Google News است.

همچنین می توانید از ابزار حسابرسی سایت الکسا برای بهینه سازی محتوا و شناسایی هر گونه مشکل در سایت خود استفاده کنید. این ابزار وب سایت ها را بر اساس 29 بهترین شیوه سئو رتبه بندی می کند و لیستی از اقدامات توصیه شده برای بهبود سئو سایت شما ارائه می دهد.

ابزار حسابرسی سایت الکسا به شناسایی فرصت های سئو کمک می کند

به عنوان مثال، در تصویر بالا، ابزار حسابرسی سایت الکسا به این وب سایت خاص نمره کلی 88/100 داده است و مراحلی را که می توان برای بهبود عملکرد سئوی سایت انجام داد، از جمله دادن عناوین منحصر به فرد به صفحات مهم و افزودن لینک به هارد فهرست کرده است. -برای یافتن صفحات

3. نشان دهید که سایت شما یک منبع معتبر است.
Google News از بازدیدکنندگان می‌خواهد به منابع خبری که شامل می‌شود اعتماد کنند، بنابراین مهم است که شفاف و پاسخگو باشید. منابع خبری باید اطلاعاتی در مورد نشریه، ناشر و شرکت یا شبکه پشت نشریه و همچنین اطلاعات تماس در دسترس را ارائه دهند. مقالات خبری همچنین باید تاریخ، خطوط فرعی و اطلاعات نویسنده را مشخص کنند.

توجه داشته باشید که در مقاله زیر، زمان و تاریخ انتشار در بالای صفحه به همراه نام نویسنده نمایش داده می شود که به بیوگرافی نویسنده و همچنین سایر مقالات او پیوند می خورد. خط فرعی “واشنگتن” نیز در قسمت اصلی داستان ظاهر می شود.

تاریخ ها، خطوط فرعی، اطلاعات نویسنده همگی به سئوی Google News کمک می کنند

داشتن مشارکت‌کنندگان خبره برای ایجاد محتوای اصلی برای سایت شما نیز ارزشمند است و این احتمال را افزایش می‌دهد که Google News وب‌سایت شما را برای گنجاندن تأیید کند.

4. روزانه مطالب تازه منتشر کنید.
سایت خبری شما باید روزانه با چندین مقاله جدید به روز شود. در حالی که سایت شما می تواند محتوای سندیکایی را از سرویس های خبری مانند آسوشیتدپرس، رویترز یا یونایتد پرس اینترنشنال ارائه دهد، زیاد به خدمات سیمی اتکا نکنید. اکثر مطالب باید مختص سایت شما باشد.

5. یک طاقچه ایجاد کنید.
گوگل به دنبال منابع خبری با دیدگاه های منحصر به فرد می گردد، بنابراین داشتن تمرکز تخصصی که وب سایت شما را از دیگران متمایز می کند، مفید است. سایت‌های خبری متعددی وجود دارند که اخبار عمومی را گزارش می‌کنند، بنابراین سایت‌های تخصصی که گزارش‌های عمیقی را در مورد موضوعات یا صنایع خاص ارائه می‌کنند، احتمال بیشتری دارد که ایندکس شوند و قرار گرفتن در Top Stories را تضمین کنند. به عنوان مثال، Space.com که به طور انحصاری اخبار فضایی و نجومی را گزارش می کند، خود را به عنوان یک پیشرو در این نوع گزارش معرفی کرده است.

6. یک نقشه سایت ایجاد کنید.
پس از اینکه سایت شما در Google News پذیرفته شد، یک نقشه سایت Google News برای نمایه سازی سریعتر و کارآمدتر اخبار خود ایجاد کنید. نقشه‌های سایت حاوی اطلاعاتی درباره محتوای وب‌سایت شما هستند، و نقشه سایت Google News به شما امکان می‌دهد محتوایی را که به Google ارسال می‌کنید کنترل کنید. حتی اگر وب سایت شما قبلاً یک si داشته باشد.

Google توصیه می‌کند یک جداگانه منحصراً برای محتوای خبری ایجاد کنید. این به خزنده گوگل اجازه می دهد تا به سرعت مقالات سایت شما را پیدا کند.

وب سایت شرکت خود را در Google News دریافت کنید
شاید شما فقط بخواهید یک اطلاعیه خبری شرکت یا یک گزارش خبری خاص مرتبط با صنعت شما در Google News ظاهر شود. همه چیز از دست نرفته.

یکی از راه‌های انجام این کار استفاده از سرویس انتشار مطبوعاتی است که برای Google News تأیید شده است. یا، اگر بودجه لازم برای انتشار مطبوعاتی ندارید، مستقیماً با سایت‌هایی تماس بگیرید که اخبار صنعت شما را پوشش می‌دهند.

چگونه می توانید وب سایت های بالقوه ای را برای دسترسی پیدا کنید؟ ابزار همپوشانی مخاطب الکسا می تواند کمک کند. فقط کافی است وارد وب سایت خود شوید تا مجموعه هایی از وب سایت های دیگر را که دارای مخاطبان یا کلمات کلیدی مشابه هستند، مشاهده کنید. با استفاده از Zillow به عنوان مثال، می توانیم چندین احتمال را مشاهده کنیم.

شرکای انتشاراتی را پیدا کنید که قبلاً برای Google News تأیید شده اند

در مرحله بعد، باید از هر سایت بازدید کنیقد تا ارزیابی کنید که آیا ممکن است اعلان شما را پوشش دهد یا خیر. همچنین باید تأیید کنید که در Google News گنجانده شده است. به سادگی Google News را جستجو کنید. اگر مطالب آنها در بخش اخبار نتایج جستجو ظاهر شود، تأیید شده است. سپس به دنبال ویرایشگری باشید که برای موضوع شما می نویسد و ادامه دهید و با او تماس بگیرید.

همچنین به خاطر داشته باشید که حتی اگر اطلاعات شما توسط Google News ثبت نشود، محتوای شما همچنان می‌تواند در داستان‌های برتر در نتایج جستجوی اصلی Google ظاهر شود.

اولین قدم را برای ورود به Google News بردارید
اگر یک وب‌سایت خبری راه‌اندازی می‌کنید و هنوز در Google News گنجانده نشده‌اید، وقت آن است که آن را تغییر دهید. بله، دستورالعمل‌های گوگل سخت‌گیرانه هستند، اما ممکن است متوجه شوید که انجام مراحل بالا باعث بهبود کلی سایت شما می‌شود. و اگر هنوز برای وضعیت ناشر آماده نیستید، ابزار Google News Producer ممکن است گزینه‌ای برای شما باشد.

منبع :

https://blog.alexa.com/google-news-seo/

دیدگاه‌ خود را بنویسید