مزایای سئو و فروش بیشتر محصولات توسط گوگل

مزایای سئو چیست و سئو چه کاربردهایی دارد؟ سئو با وجود اینکه یکی از روش ها و ابزار جدید بازاریابی و فروش می باشد ، اما دارای اهمیت فراوانی می باشد .

شاید سئو عمری حدود 20 سال داشته باشد ، اما می توان گفت در 5 سال گذشته توانسته به تبلیغات ، بازاریابی ، فروش و برندینگ بسیاری از مجموعه های کوچک و بزرگ کمک شایانی بکند.

سئو از اهمیت بالائی برخوردار است و تمامی مجموعه های بزرگ دنیا از آن برای پیشبرد اهداف خود استفاده می کنند.

درخواست های خرید از طریق موتورهای جستجو مانند گوگل

شما هم با توجه به کسب و کار خود باید به سئو اهمیت بدهید و از مزایای سئو بهره بگیرید . سئو می تواند برای رشد و رونق کسب و کار شما بسیار مفید باشد ، بر سئو سایت خود متمرکز شوید و شاهد افزایش فروش ، سود و کاهش هزینه های خود باشید . سئو باعث ارتقاء کسب و کار شما خواهد شد .

ما به مزایای سئو و اینکه چرا بخش مهمی از استراتژی بازاریابی دیجیتال هر شرکتی است، خواهیم پرداخت.

امروزه مردم برای کمک به کشف هر چیزی به موتورهای جستجو متکی هستند. ممکن است برای خرید، یافتن آدرس، یا جستجوی دوره های آموزشی و موارد دیگر باشد.

سئو برای معرفی بهتر محصولات و خدمات

این بدان معناست که، صرف نظر از آنچه شرکت شما چه خدمات و محصولاتی را ارائه می دهید ، مشتریان بالقوه به احتمال زیاد به دنبال محصولات یا خدماتی شبیه به شما هستند. اگر می خواهید توجه آنها را جلب کنید و آنها را به وب سایت خود هدایت کنید، به بهینه سازی موتور جستجو نیاز دارید.

سئو و شرکت های نوپا

اگر یک شرکت نوپا یا تازه تاسیس هستید، احتمالاً اغلب به شما گفته شده است که باید از سئو استفاده کنید. به این دلیل است که امروزه، بخش اساسی هر استراتژی بازاریابی موفق است.

با توجه به تأثیر کووید-19، جهان تغییرات عظیمی را پشت سر گذاشته است. محصور بودن در خانه باعث شده افراد بیشتری بتوانند از خدمات آنلاین استفاده کنند. این امر منجر به افزایش دامنه بازاریابی دیجیتال در ایران  و  سراسر جهان شده است.

 

اکنون بدون بحث بیشتر، بیایید بحث کنیم که سئو چیست و چرا اهمیت دارد.

سئو چیست ؟

جان ویلم بوببین، نویسنده و مشاور سئو در ۱۱-internet.nl

سئو چیست ؟ سئو یک عبارت ساده ایست که مربوط به فردی با فهم خاصی است. بدلیل کاربردهای زیادی که در ارتباط با ترافیک سازمانی در سایت، لینک و برنامه کاربردی دارد قابل قدردانی است. اما در حالت کلی سئو چیست مساوی دانش + تجربه + دانش کاربردی + پیروزی + معامله می باشد.

سئو ( به انگلیسی SEO ) مخفف عبارت SEARCH ENGINE OPTIMIZATION به معنای بهینه سازی برای موتورهای جستجو می باشد . سئو سایت باعث افزایش رتبه شما در فهرست نتایج گوگل شده و همچنین ترافیک یا بازدیدهای مرتبط سایت از طریق سئو افزایش پیدا می کند .

ما در مقالعه مرتبط سئو و مفاهیم مربوط به آنرا توضیح داده ایم ، اگر علاقه مند هستید می توانید ، بر کسب اطلاعات بیشتر و درک بهتر سئو آنرا مطالعه نمائید: سئو چیست ؟

 بهینه سازی موتور جستجو چیست؟

نگاهی کاربردی به سئو سایت

تکنیک به دست آوردن ترافیک از طریق “ارگانیک” یا “بدون پرداخت” در صفحه نتایج موتور جستجو (SERP) به عنوان بهینه سازی موتور جستجو یا سئو  شناخته می شود. این روشی برای افزایش رتبه وب سایت شما در موتورهای جستجو است.

سایت خود را برای موتورهای جستجو بهینه کنید .

شما باید تغییراتی در وب سایت خود ایجاد کنید تا موتورهای جستجو بتوانند به راحتی نوع اطلاعات موجود در آن را تشخیص دهند. آنها سایت شما را به دنبال کلمات، عبارات، اسناد، تصاویر، ساختار، کاربر پسند بودن و موارد مختلف دیگر می خزند.

فهرست جستجوی گوگل

این همه مستند است. هنگامی که کاربر هر چیزی را جستجو می کند، عبارت جستجو با داده های فهرست بندی شده مطابقت داده می شود و مرتبط ترین نتایج به کاربر ارائه می شود.

حضور در نتایج گوگل

در صورتی که سایت شما در این رتبه بندی ها رتبه بالاتری داشته باشد، احتمال بیشتری وجود دارد که روی لینک شما کلیک کرده و از وب سایت شما بازدید کنند. سپس می توانید از محتوای خود برای جذب آنها استفاده کنید.

آشنائی بیشتر با سئو سایت

قبل از آنکه مزایای سئو را توضیح دهیم لازم است که با روش های سئو آشنا شوید . سئو با توجه به نوع برخوردی که افراد با آن دارند به سئو کلاه سفید ، سئو کلاه سیاه و سئو کلاه خاکستری می باشد ، آنچه از لحاظ ما دارای ارزش می باشد و شامل فواید سئو می باشد تنها سئو کلاه سفید می باشد .

انواع کلاه در سئو

وقتی صحبت از تکنیک های SEO می شود ، در واقع سه شکل متمایز وجود دارد: کلاه سفید ، کلاه خاکستری و کلاه سیاه. اینها اصطلاحاتی هستند که برای طبقه بندی بسیاری از روش های مختلف استفاده از SEO به منظور افزایش بازدید از وب سایت یا صفحه استفاده می شود.

سئو کلاه سفید

سئو کلاه سفید بر پیاده سازی تاکتیک های SEO که برای مخاطب انسانی طراحی شده است (نه موتورهای جستجو) و همچنین مطابق با شرایط و ضوابط مورد تایید موتورهای جستجو است.

مقاله مرتبط : سئو کلاه سفید 

سئو کلاه سیاه

سئو کلاه سیاه بر روی بازی الگوریتم های موتور جستجو تمرکز می کند تا صفحات را به طور ناعادلانه برای کلمات کلیدی که اغلب با محتوای صفحه ارتباط ندارند ، رتبه بندی کند. علاوه بر این ، تاکتیک های سئو کلاه سیاه ممکن است بر دستکاری خزنده های وب سایت برای افزایش ترافیک وب سایت به جای ارائه محتوای با کیفیت متمرکز شود.

مقاله مرتبط : سئو کلاه سیاه 

سئو کلاه خاکستری

سئو کلاه خاکستری در وسط قرار دارد و استراتژی هایی را اجرا می کند که شامل هر دو روش کلاه سفید و کلاه سیاه است. در حالی که کسانی که از تاکتیک های کلاه خاکستری استفاده می کنند ممکن است ناخواسته یا ناآگاهانه برخی از دستورالعمل ها یا استانداردهای اخلاقی را نقض کنند ، اما آنها قصد بدخواهانه ای را که کاربران معمولی کلاه سیاه انجام می دهند ندارند.

تا اینجا مروری کردیم برای

انواع تکنیک های سئو :

  • سئو کلاه سفید : White Hat SEO
  • سئو کلاه سیاه : Black Hat SEO
  • سئو کلاه خاکستری : Gray Hat SEO

 


 

دیدگاه‌ خود را بنویسید