طراحی سایت و برندسازی – عوامل موثر در طراحی سایت

وب سایت شما بازتابی از برند شما و هر چیزی است که نشان می دهد. معمولاً یکی از اولین چیزهایی است که مردم برای شناختن یک برند به آن نگاه می کنند و بنابراین به شکل گیری اولین برداشت کمک می کند.

پیشنهاد ما به شما استفاده از خدمات طراحی حرفه ای است . برای آشنایی صفحه طراحی سایت حرفه ای را مطالعه کنید.

عناصر طراحی وب سایت شما، مانند رنگ ها، فونت ها، تصاویر و غیره همه هویت برند شما را تشکیل می دهند. بنابراین، باید آن عناصر را با دقت انتخاب کنید و آنها را در وب سایت خود ثابت نگه دارید.

 

صفحه اصلی کوکا کولا

ببینید که چگونه این برند از رنگ قرمز متمایز شرکت در زمینه سفید استفاده کرده است. قرمز و سفید رنگ‌های لوگوی شرکت، بسته‌بندی بطری‌های کک سنتی و بسیاری از عناصر دیگر برند هستند. این یکپارچگی را حفظ می کند زیرا این دو رنگ متمایز نشان دهنده برند هستند و مردم این رنگ ها را با شرکت مرتبط می کنند.

در اینجا برخی از عناصر طراحی وب وجود دارد که باید با دقت انتخاب کنید و سپس به طور مداوم از آنها استفاده کنید.

رنگ در طراحی سایت با هدف برند سازی

اگر قبلاً چند رنگ برند دارید که با لوگو و سایر عناصر هویت برند شما همخوانی دارد، باید از آنها در وب سایت خود نیز استفاده کنید. با این حال، اگر از ابتدا شروع می کنید، می توانید از این مطالعه برای درک تداعی رنگ استفاده کنید.

به عنوان مثال، اگر می خواهید برند خود را با اعتماد مرتبط کنید، باید از رنگ آبی استفاده کنید. و اگر می‌خواهید مصرف‌کنندگان فکر کنند که برند شما محصولات باکیفیت تولید می‌کند، رنگ سیاه می‌تواند به شما در شکل‌دهی این تصویر کمک کند. به همین ترتیب، بسته به اینکه چه تداعی هایی با نام تجاری می خواهید ایجاد کنید، می توانید رنگ های برند خود را انتخاب کنید.

سپس می توانید رنگ هایی را انتخاب کنید که احساسات یا افکار خاصی را در افراد برانگیزد. به عنوان مثال، رنگ آبی بیشترین ارتباط را با اعتماد دارد و رنگ مشکی با کیفیت.

چیدمان در طراحی سایت با هدف برند سازی

به عنوان یک قانون کلی، چیدمان خود را ساده، تمیز و به گونه ای طراحی کنید که توجه را به مهم ترین قسمت ها جلب کند.

همچنین، تعداد گزینه های منو یا عناصر موجود در یک منوی کشویی باید بر اساس ترجیحات مخاطبان شما تعیین شود. می‌توانید با چند طرح‌بندی مختلف آزمایش کنید و آزمایش تقسیم‌بندی را انجام دهید تا بفهمید چه چیزی برای مخاطبان شما بهتر است.

یکی از بهترین نمونه های طراحی وب سایت بهم ریخته و تاثیر آن بر قابلیت استفاده در زیر نشان داده شده است. پیمایش وب سایت بسیار دشوار است و عدم طراحی شبکه ای آن را به هم ریخته و آشفته می کند.

 

اکنون، بیایید آن را با یک وب سایت دیگر با طرح بندی تمیزتر مقایسه کنیم تا ببینیم که چگونه می تواند به جای آن ساختار داشته باشد. این وب سایت همچنین بر روی محصولات و خدمات تمرکز دارد اما عناصر مختلف وب را به خوبی سازماندهی کرده است. استفاده از قالب گرید ساختار بیشتری را به صفحه اضافه می کند.

 

فونت و تایپوگرافی و تاثیر آن بر طراحی سایت و برندسازی

قانون کلی برای انتخاب فونت این است که باید به راحتی قابل خواندن باشد و روی رنگ پس زمینه ای که انتخاب کرده اید به وضوح قابل مشاهده باشد.

با این حال، انتخاب واقعی باید به مخاطبان شما بستگی داشته باشد. به عنوان مثال، افراد جوان اغلب فونت های سرگرم کننده و شیک تر را ترجیح می دهند. افراد مسن تر ممکن است موارد تمیز و ساده را ترجیح دهند که خواندن آنها راحت تر باشد.

فونت شما همچنین باید نشان دهنده شخصیت برند شما باشد و اینکه آیا می خواهید حرفه ای به نظر برسید یا سرگرم کننده و جوان.

ما در طراحی سایت خود علاوه بر شناخت مخاطبان و طراحی سایت برای مخاطبان به برندسازی نیز توجه خاص بکنیم ، طراحی سایت علاوه بر نمایش شاخص های رنگ، نوشته و … باید بتواند اعتماد سازی و باعث جلب مخاطبان شود .

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *