سئو چیست؟2

برخی اصطلاحات رایج سئو

برای اینکه ممکن است در ادامه از اصطلاحاتی استفاده کنیم، که قبلا با آن برخورد نکرده باشید، برخی اصطلاحات رایج را جهت آگاهی بیشتر شما ذکر می کنیم.

 

الگوریتم Algorithm

دنباله ای از اقدامات انجام شده شامل محاسبات و استدلال خودکار. برای سئو، به الگوریتم گوگل اشاره کردیم که نتایج جستجوی ارگانیک را در بیش از 300 سیگنال مختلف خودکار می کند.

متن جایگزین تصاویر Alt Text/Tag

یک عنصر SEO برای توصیف تصاویر به موتورهای جستجو. از آنجایی که ربات‌های موتور جستجو نمی‌توانند تصاویر را ببینند، تگ ALT به مجموعه‌ای از کلمات درباره تصویر کمک می‌کند، که اغلب شامل یک کلمه کلیدی مهم است.

تجزیه و تحلیل Analytics

سیستمی برای محاسبه و تجزیه و تحلیل مجموعه ای از داده ها یا آمار. برای سئو، ما از آمارهای تحلیلی مانند ترافیک وب سایت، کاربران، درآمد، منابع ترافیک، اهداف سایت و الگوی رفتاری کاربران برای مقایسه پیشرفت یک کمپین سئو استفاده می کنیم. Google Analytics یک نرم افزار استاندارد برای جمع آوری و گزارش داده های تحلیلی است.

 

بک لینک ها (Backlinks)

هنگامی که سایت دیگری به سایت شما پیوند می‌دهد، از نظر گوگل این یک «رای اعتماد» محسوب می‌شود. هر چه سایتی که به سایت شما لینک می دهد معتبرتر باشد، ارزش لینک (اقتدار دامنه) بیشتر به شما منتقل می شود. بک لینک ها یکی از مهم ترین فاکتورهای رتبه بندی هستند.

سئو کلاه سیاه (Black Hat SEO)

استراتژی های سئو تهاجمی با هدف دستکاری موتورهای جستجو. تاکتیک‌هایی در برابر دستورالعمل‌های مدیر وب‌سایت که می‌تواند باعث شود یک سایت جریمه شود یا از نتایج جستجو محروم شود.

ربات / خزنده / عنکبوت (Bot/Crawler/Spider)

برنامه ای که محتوای داخل و خارج از صفحه سایت را می خزند یا می خواند تا اطلاعاتی را برای فهرست بندی مناسب در موتورهای جستجو جمع آوری کند. یک سری از ربات یا خزنده های مربوط به گوگل می باشد که از آن برای جمع آوری اطلاعات وب سایت های استفاده می کند.

نرخ پرش (Bounce Rate)

گوگل جهش را به عنوان یک جلسه تک صفحه ای در سایت شما تعریف می کند. نرخ پرش درصدی از بازدیدکنندگان سایت است که بدون تعامل با سایت با کلیک بر روی صفحه دیگری، تماشای یک ویدیو و غیره سایت را ترک می کنند. برخی معتقد هستند که بالا بودن نرخ پرش نمره منفی سئو است، این کاملا درست نیست. نرخ پرش باید نسبت به صنعت و گروه بندی وب سایت های سنجش شود. مثلا اگر نرخ پرش سایت من نسبت به همکارانم که سئو انجام می دهند بالاتر باشد این یک نمره منفی خواهد بود. اما یک سایت مانند  time.ir نرخ پرش بالائی دارد و این کاملا طبیعی است و نه تنها نمره منفی است، بلکه نشان دهنده کاربردی بودن سایت مورد نظر است.

 

کلمه کلیدی برند Branded Keyword

یک عبارت جستجو (کلمه کلیدی) که به یک نام تجاری خاص اشاره دارد. به عنوان مثال: “کفش نایک”

Breadcrumb

یک پیوند وب که به شما امکان می دهد بدانید در کجای یک وب سایت هستید و چقدر از صفحه اصلی فاصله دارید.

لینک شکسته Broken Link

پیوندی که به صفحه خطای 404 منتهی می شود. اگر یک صفحه وب بدون تغییر مسیر حذف شود، ممکن است این اتفاق بیفتد. (کدهای وضعیت 4xx را ببینید)

مرورگر وب Browser

نرم افزاری که به شما امکان می دهد به اطلاعات و داده ها در اینترنت دسترسی داشته باشید. رایج ترین مرورگرها عبارتند از Google Chrome، Safari و FireFox.

بلاگ Blog

در سال 1994، زمانی که وبلاگ ها شروع به کار کردند، وبلاگ بیشتر یک دفترچه خاطرات شخصی بود که مردم به صورت آنلاین به اشتراک می گذاشتند. در این مجله آنلاین، می توانید در مورد زندگی روزمره خود صحبت کنید یا در مورد کارهایی که انجام می دادید به اشتراک بگذارید. سپس، مردم فرصتی را دیدند تا اطلاعات را به روشی جدید به صورت آنلاین انتقال دهند. بدین ترتیب دنیای زیبای وبلاگ نویسی آغاز شد.

وب سایت با ایجاد بخشی بنام وبلاگ یا Blog مطالب آموزشی را با کاربران خود به اشتراک می گذارند، این پست و نوشته ها می تواند تعداد بیشتری از کلمات کلیدی صنعت را پوشش دهد و بازدیدهای سایت را افزایش دهد.

مطلب مرتبط: وبلاگ چیست و چه تاثیری بر سئو دارد؟

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *