سئو مدرن

سئوی مدرن مترادف یک تجربه کاربری عالی است. شما دیگر وب سایت خود را برای موتورهای جستجو بهینه نمی کنید، بلکه آن را برای تجربه ای که کاربران پس از ورود به صفحات شما خواهند داشت، بهینه می کنید. اقداماتی که در گذشته موثر بوده اند دیگر موثر نیستند و چیزهایی که ممکن است تا کنون نادیده گرفته شده باشید اهمیت بیشتری یافته اند.

سئو همیشه در حال تغییر است. هرازگاهی گوگل قوانین جدیدی را با هدف بهبود کیفیت نتایج جستجوی خود ارائه می کند و شغل شما به عنوان یک سئوکار، صاحب مشاغل کوچک، وبلاگ نویس یا بازاریاب دیجیتال این است که با این تغییرات هماهنگ باشید.

شما باید به این محیط همیشه در حال تغییر به عنوان یک فرصت عالی برای بهبود شیوه های سئو و مفیدتر کردن وب سایت خود و کاربرپسندتر کردن وب سایت خود نگاه کنید و نه به عنوان تهدیدی برای تلاش های بازاریابی آنلاین شما.

بیایید با جزئیات بیشتر 5 مورد از کارآمدترین روش های سئوی مدرن را که می توانند (تقریبا) موفقیت شما را تضمین کنند، ببینیم.

شماره 1 – داشتن یک وب سایت واکنش گرا که سازگار با موبایل باشد کافی نیست
در 6 ماه گذشته همه در مورد تلفن همراه صحبت می کنند. گوگل دوستی تلفن همراه را به عنوان یک عامل رتبه بندی در الگوریتم های خود اضافه کرد و آمارها یکی پس از دیگری نشان می دهد که کاربران اکنون موبایل گرا هستند.

آنها از تلفن همراه خود برای جستجو در گوگل، خرید آنلاین، مشارکت در شبکه های اجتماعی و انجام کارهای دیگری که معمولاً 5 سال پیش روی دسکتاپ انجام می شد استفاده می کنند.

این تغییر چشمگیر به راحتی به این نتیجه می رسد که شما باید یک وب سایت سازگار با موبایل داشته باشید و اولین چیزی که به ذهن می رسد یک وب سایت واکنش گرا است. اگرچه این شروع خوبی است، اما کافی نیست.

آموزش سئو
یک وب‌سایت واکنش‌گرا وب‌سایتی است که رابط کاربری را بسته به وضوح دستگاه تطبیق می‌دهد، اما مشکل اینجاست که داشتن محتوای دسک‌تاپ یکسان در تلفن همراه (حتی بدون اسکرول‌بار یا نیاز به بزرگ‌نمایی و بزرگ‌نمایی) بهترین راه‌حل برای واقعاً نیست. تجربه کاربری عالی

آمار رشد موبایل
اکثر تم های واکنش گرا ساخته شده برای موبایل بهینه سازی نشده اند، آنها فقط سعی می کنند تمام محتوای دسکتاپ را روی صفحه موبایل نشان دهند. راه حل چیست و چه ارتباطی با سئوی مدرن دارد؟

راه حل جایگزینی که بسیاری پیشنهاد می کنند استفاده از مجموعه ای کاملاً متفاوت از صفحات برای کاربران تلفن همراه است (چیزی مانند m.domain.com) اما این بهترین روش نیست.

طراحی واکنش گرا مزایای زیادی دارد که نمی توانید آنها را نادیده بگیرید، بنابراین طراحی واکنش گرا همچنان بهترین راه حل است، اما با چندین تغییر به منظور بهبود تجربه کاربری در موبایل.

مثلا:

می‌توانید استایل‌ها را تغییر دهید تا دکمه‌ها و برچسب‌های موبایل بزرگ‌تر و راحت‌تر کلیک کنید

عناصر غیر ضروری دسکتاپ (مانند پاورقی های بزرگ) یا تصاویری را که نمایش آنها در موبایل ضروری نیست پنهان کنید

ویدیوها را از نظر اندازه و طول کوچکتر کنید (یا حتی آنها را پنهان کنید)

پنجره‌های بازشو و سایر عناصر (جعبه‌های جانبی) را که فضای زیادی را در صفحه موبایل اشغال می‌کنند غیرفعال کنید

اگر محصولاتی را می فروشید، تسویه حساب یک صفحه ای را اجرا کنید

تماس افراد با شما را آسان کنید (دکمه های کلیک و تماس را اضافه کنید)

این چه ارتباطی با سئو دارد؟

تمام موارد فوق باعث می شود وب سایت موبایل شما سریعتر و کاربرپسندتر شود و تأثیر مثبتی بر سئوی شما خواهد داشت. گوگل در حال حاضر تمام این عناصر را در الگوریتم‌های خود بررسی نمی‌کند، اما به زودی آنها این کار را انجام می‌دهند و شما باید آماده باشید. تعداد افرادی که از Google از طریق تلفن همراه استفاده می کنند به قدری زیاد است که به دلیل مشکلات قابلیت استفاده نمی توانید رتبه بندی را از دست بدهید.

شماره 2 – بهینه سازی سئوی محلی اکنون بیش از هر زمان دیگری مهم است
جستجوهای «نزدیک من» در چند ماه گذشته دو برابر شده است. کاربران در حال حرکت از تلفن همراه خود برای یافتن محصولاتی برای خرید و مکان هایی برای رفتن استفاده می کنند.

جستجوهای نزدیک من افزایش می یابد
این به این معنی است که حتی اگر چیزی آنلاین نمی فروشید، باز هم باید برای جستجوهای محلی پیدا شوید. مردم باید اطلاعات تماس، ساعات کار و مسیرهای فروشگاه آجر و ملات شما را پیدا کنند.

به‌عنوان یک کسب‌وکار آنلاین خالص، باید به جستجوهایی که موقعیت مکانی را در جست‌وجوی‌هایشان دارند نیز پاسخ دهید. اگر خدماتی را به صورت آنلاین می فروشید، هنوز هم می خواهید زمانی که شخصی «خدمات سئو در تورنتو» را جستجو می کند، آن را پیدا کنید، بنابراین سئوی محلی ممکن است چیزی برای ارائه به همه داشته باشد.

استراتژی سئوی مدرن شما باید این تحولات جدید در رفتار کاربر را در نظر بگیرد و شکست در انجام این کار ممکن است تأثیر منفی بر رتبه بندی عمومی شما نداشته باشد، اما ممکن است مشتریان را در رقابت از دست بدهید، که حتی بدتر است.

شماره 3 – داده های ساختاریافته راهی برای رفتن است
موتورهای جستجو باید با انبوهی از اطلاعات در قالب های مختلف سروکار داشته باشند. هنگامی که آنها در وب می خزند، داده های زیادی برای “درک” از هر صفحه وب دارند که بازدید می کنند و برای اینکه کار خود را آسان تر کنند، با مجموعه ای از طرحواره ها موافقت کرده اند.

طرحواره فقط راهی برای توصیف محتوای موجود در یک صفحه به روشی ساختارمندتر است. این یک کار فنی است زیرا شامل اضافه کردن قطعات کد در html یک صفحه است، اما نتیجه کلی این است که صفحه را برای موتورهای جستجو قابل خواندن تر می کند.

طرح‌واره‌هایی برای انواع محتوا، از مقاله‌ها گرفته تا نظرات، محصولات برای فروش وجود دارد.

 

 

، منوهای آرد سوخاری و بسیاری موارد دیگر. گوگل از طرح‌واره‌ها برای نمودار دانش، قطعات غنی در نتایج جستجو، کمپین‌های خرید adwords و افزونه‌های adwords استفاده می‌کند.

شما می توانید لیست طرحواره های پشتیبانی شده توسط Google را در اینجا مشاهده کنید.

یک استراتژی سئو مدرن باید از تمام طرحواره های موجود مناسب برای وب سایت خاص برای قرار گرفتن بیشتر در معرض موتورهای جستجو استفاده کند.

بررسی وب سایت خود را انجام دهید، کد html خود را بررسی کنید، صفحات خود را با ابزار تست گوگل تست کنید و اگر متوجه شدید که نمایش طرحواره شما دقیق نیست، این یکی از اولین زمینه هایی است که باید برای سئوی بهتر به آن توجه کنید.

شماره 4 – شما نمی توانید همه کارها را به تنهایی انجام دهید، به ابزارهای سئوی خوب نیاز دارید
مانند موتورهای جستجو، ما به عنوان SEO یا بازاریاب دیجیتال اطلاعات زیادی برای تجزیه و تحلیل داریم. ما باید سطوح ترافیک، موقعیت‌های رتبه‌بندی، لینک‌های دریافتی، نتایج رسانه‌های اجتماعی و مجموعه‌ای از معیارهای دیگر را که نقش کلیدی در استراتژی ما دارند بررسی کنیم.

اگر وب سایت کوچکی دارید، ممکن است انجام این کار آسان باشد، اما اگر وب سایت های بزرگی دارید (یا بیش از یک وب سایت را مدیریت می کنید)، تلاش برای انجام این نوع نظارت به صورت دستی بسیار دشوار خواهد بود.

صنعت این نیاز را تشخیص داده است و به همین دلیل است که تعدادی ابزار سئو در بازار وجود دارد که هدف آنها کمک به شما برای کنترل اوضاع است.

با این حال، به این معنی نیست که ابزارهای خوب فقط ابزارهای پولی هستند. تعدادی ابزار مفید وجود دارد که رایگان اما برای متخصصان سئوی مدرن ضروری هستند. در اینجا یک لیست سریع وجود دارد:

کنسول جستجوی گوگل (که قبلاً به عنوان ابزار وب مستر گوگل شناخته می شد) – عملکرد وب سایت خود را در جستجوی گوگل نظارت کنید.

ابزارهای وب مستر بینگ – بر عملکرد وب سایت خود در بینگ نظارت کنید

Google Analytics – آمار ترافیک و موارد دیگر

ابزار کلمات کلیدی گوگل – تحقیق کلمات کلیدی

Feedly – ​​با عضویت در وبلاگ های سئوی محبوب خود از پیشرفت های جدید در سئو مطلع شوید.

البته ابزارهای پولی مانند:

SEM RUSH – برای تجزیه و تحلیل رقابت، تحقیق کلمات کلیدی، رتبه بندی کلمات کلیدی، رتبه بندی صفحات، مدیریت PPC، ردیابی رسانه های اجتماعی و بسیاری موارد دیگر عالی است.

ابزار اجتماعی sem rush
این ابزاری است که من روزانه از آن برای مدیریت وب‌سایت‌های مشتریانم (و وب‌سایت‌های خودم) استفاده می‌کنم و تاکنون از همه ابزارهایی که آزمایش کرده‌ام، بهترین ترکیب از ویژگی‌ها و قیمت را دارد. من همچنین در مورد semrush در وبلاگ دیگرم یک بررسی عملی نوشتم، اگر جزئیات بیشتری می خواهید.

این یک ابزار پویا با ویژگی های جدید است که همیشه به آن اضافه شده است که آن را حتی مفیدتر می کند.

Long Tail Pro – وقتی صحبت از تحقیق کلمات کلیدی به میان می آید، می توانید آن را به صورت دستی با استفاده از ابزار کلمات کلیدی گوگل، ترندهای گوگل، پیشنهادات گوگل و بینگ و غیره انجام دهید، اما اگر می خواهید در زمان صرفه جویی کنید و همه چیز را در یک مکان داشته باشید، می توانید از ابزارهایی مانند دم بلند استفاده کنید. حرفه ای.

این رایگان نیست، اما نسخه حرفه ای آن یک بار تخفیف دارد که آن را برای همه نوع کاربران مقرون به صرفه می کند.

نکته اصلی این است که کارهای زیادی وجود دارد که یک متخصص سئو مدرن باید روزانه انجام دهد و اگر راه ها یا ابزارهایی وجود دارد که می تواند در وقت شما صرفه جویی کند و شما را در کارتان کارآمد کند، باید از آنها استفاده کنید. شما می خواهید زمان ارزشمند خود را صرف چیزهایی کنید که مهم هستند و به استراتژی کلی شما مربوط می شوند و نه برای کارهایی که می توانند توسط ابزار انجام شوند.

شماره 5 – سئوی مدرن همچنین به شیوه های مدرن لینک سازی منجر شده است
در گذشته نزدیک، سئو به شدت با لینک سازی مرتبط بود. در حالی که همه ما اکنون می دانیم که سئوی مدرن فقط به دنبال دریافت لینک نیست، بلکه بسیار بیشتر از آن است، لینک ها هنوز بخشی از الگوریتم رتبه بندی گوگل هستند و همچنان برای رتبه های بالا مورد نیاز هستند.

چه چیزی تغییر کرده است؟

بسیاری از چیزها، اول از همه، اصطلاح “پیوند بیلدینگ” به تدریج با “رابطه سازی” جایگزین می شود. شما دیگر با دیگران ارتباط برقرار نمی کنید تا پیوندی به وب سایت خود دریافت کنید، بلکه با وب سایت ها یا وبلاگ نویسان دیگر ارتباط برقرار می کنید تا با آنها رابطه تجاری برقرار کنید.

وقتی از طریق ایمیل یا بازاریابی رسانه های اجتماعی با افراد دیگر ارتباط برقرار می کنید، این کار را برای به دست آوردن پیوند انجام نمی دهید، بلکه می خواهید مورد خود را ارائه دهید و به آنها توضیح دهید که چگونه محتوای شما می تواند به آنها کمک کند تا تجربه کاربران خود را افزایش دهند.

اگر چیزی که نوشته اید یا در وب سایت خود دارید به خوانندگان آنها کمک کند، آنها از پیوند دادن به شما خوشحال خواهند شد و مزایای آن دو طرفه است. شما یک “رای اعتماد” صادقانه دریافت می کنید و آنها تجربه کاربران خود را بهتر و با کیفیت تر می کنند.

این ایده ایجاد لینک طبیعی است و هر چیز دیگری که فراتر از این مرزها باشد می تواند شما را با مشکل جدی مواجه کند.

به عقیده و تجربه من، تماس گرفتن با افرادی که التماس لینک می‌کنند اتلاف وقت کامل است، اما کاری که باید انجام دهید این است که شهرت خود را از طریق رسانه‌های اجتماعی و محتوای وب‌سایت خود بسازید و سپس سعی کنید تخصص خود را با مشارکت در وب‌سایت‌هایی به نمایش بگذارید. بزرگتر و قابل اعتمادتر از شما هستند.

این تعریف مدرن وبلاگ نویسی مهمان است که دستیابی به آن بسیار سخت تر است، اما مزایای بسیار بیشتری هم از نظر سئو و هم از نظر ایجاد شهرت دارد.

بنابراین، به عنوان یک سئوی مدرن، باید در استراتژی خود لیستی از وب سایت هایی را که می توانند این مزایا را به شما ارائه دهند، بگنجانید. کار آسانی نیست

، قبل از پذیرش برای مشارکت در سایت های بزرگ باید زمینه را آماده کنید. شما نیاز دارید:

مطمئن شوید که وب سایت یا وبلاگ شما هم از نظر کمیت و هم از نظر کیفیت محتوای خوبی دارد.
نمونه هایی داشته باشید که نشان دهنده تجربه شما به عنوان نویسنده یا مشارکت کننده باشد. مکان های خوب برای شروع انتشار محتوای خود عبارتند از: پست های لینکدین، inbound.org، medium.com. می توانید بعداً از اینها به عنوان نمونه کارهای منتشر شده خود استفاده کنید.
در رسانه های اجتماعی خود کار کنید – حداقل در یکی از شبکه های محبوب (FB، Twitter، LinkedIn، Google Plus) حضور خوبی ایجاد کنید. مدیرانی که تصمیم می گیرند درخواست شما را بپذیرند یا نه، این را در نظر می گیرند.
از پایین لیست خود شروع کنید و به سمت بالا بروید. اگر قصد دارید پست‌های خود را در وب‌سایت‌های بزرگ منتشر کنید، بر اساس سختی سفارش دهید و ابتدا با ساده‌ترین آنها شروع کنید. وقتی در چند سایت خوب منتشر شدیم، پذیرش در وب سایت های بزرگتر آسان تر خواهد بود.
علاوه بر موارد فوق، موارد بسیار دیگری نیز وجود دارد که باید برای لینک سازی مدرن در نظر بگیرید، اما یک چیز مسلم است: از لینک هایی که به راحتی به دست می آیند دوری کنید. دریافت لینک های دشوار تاثیر مثبتی بر رتبه شما دارد در حالی که لینک های آسان ارزش منفی دارند که دیر یا زود به رتبه شما آسیب می زند.

اینها 5 روش سئو هستند که هر سئوی مدرن باید در نظر بگیرد. سایر نکات استاندارد سئو هنوز معتبر هستند، اما این نکات واقعاً اکنون می توانند تفاوت ایجاد کنند و همچنین در سال های آینده اهمیت بیشتری پیدا خواهند کرد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید