تغییر مسیر از یک آدرس به آدرس دیگر وب –

تغییر مسیرها
تغییر مسیر فرآیند ارسال یک آدرس اینترنتی به آدرس دیگر است.

تغییر مسیر چیست؟
تغییر مسیر راهی برای ارسال هر دو کاربر و موتورهای جستجو به URL متفاوت از آدرس اولیه آنها است. سه مورد تغییر مسیر رایج 301 ، 302 و Meta Refresh هستند.

انواع تغییرمسیرها
301 ، “به طور دائم منتقل شد” – برای SEO توصیه می شود
302 ، “پیدا شد” یا “به طور موقت منتقل شد”
تازه کردن متا
301 برای همیشه نقل مکان کرد
تغییر مسیر 301 یک تغییر مسیر دائمی است که ارزش ویژه لینک (قدرت رتبه بندی) را به صفحه هدایت شده منتقل می کند. 301 به کد وضعیت HTTP برای این نوع تغییر مسیر اشاره می کند. در بیشتر موارد ، تغییر مسیر 301 بهترین روش برای پیاده سازی تغییر مسیرها در وب سایت است.

302 پیدا شد
هنگامی که آدرس منبع به طور موقت تغییر می کند ، از 302 تغییر مسیر استفاده کنید. برخی از کارکنان گوگل اظهار داشته اند که مواردی وجود دارد که ممکن است با 301 ها و 302 ها یکسان برخورد شود ، اما شواهد ما نشان می دهد که مطمئن ترین راه برای اطمینان از اعتبار کامل موتورهای جستجو و مرورگرها استفاده از 301 در هنگام تغییر مسیر دائمی URL ها است. این به این دلیل است که در حالی که از نظر تئوری هر دو مدل 302 و 301 هر دو می توانند از مقدار یکسانی از ارزش لینک استفاده کنند ، مواردی وجود دارد که 301 ممکن است یک سیگنال مقدس سازی قوی تر را به گوگل منتقل کند. برای مواردی که تغییر مسیر واقعاً موقتی است ، 302 ممکن است مناسب ترین باشد.

307 به طور موقت منتقل شد
تغییر مسیر 307 جانشین HTTP 1.1 تغییر مسیر 302 است. در حالی که خزنده های اصلی در برخی موارد با آن مانند 302 رفتار می کنند ، بهتر است تقریباً برای همه موارد از 301 استفاده شود. استثنا در این مورد زمانی است که محتوا واقعاً فقط به طور موقت (مانند تعمیر و نگهداری) منتقل می شود و سرور قبلاً توسط موتورهای جستجو به عنوان 1.1 سازگار شناخته شده است. از آنجا که تعیین اینکه آیا موتورهای جستجو یک صفحه را سازگار تشخیص داده اند یا خیر ، اساساً غیرممکن است ، به طور کلی بهتر است از یک تغییر مسیر 302 برای محتوایی که به طور موقت منتقل شده استفاده شود.

تازه کردن متا
تازه سازی متا نوعی تغییر مسیر است که در سطح صفحه اجرا می شود تا سطح سرور. آنها معمولاً کندتر هستند و تکنیک SEO توصیه نمی شود. آنها معمولاً با شمارش معکوس پنج ثانیه ای با متن “اگر در پنج ثانیه هدایت نشده اید ، اینجا را کلیک کنید” مرتبط هستند. به روزرسانی های متا برخی از ارزش ویژه پیوند را منتقل می کند ، اما به دلیل قابلیت استفاده ضعیف و از بین رفتن ارزش لینک ها به عنوان یک تاکتیک SEO توصیه نمی شود.

متا رفرش ممکن است به این شکل باشد:

<http-equ = “refresh” content = “0؛ url = https: //example.com/”>
مشکلات مهم تغییر مسیر را با استفاده از Moz Pro شناسایی کنید
ویژگی Crawl سایت Moz Pro مسائل فوری مانند زنجیره های تغییر مسیر ، تغییر مسیرهای موقت و تازه سازی متا را کشف می کند تا بتوانید آنها را سریع رفع کنید. از یک دوره آزمایشی رایگان 30 روزه برای ما استفاده کنید و ببینید چه چیزی می توانید به دست آورید:

 

بهترین شیوه های SEO
تغییر مسیر یک URL به آدرس دیگر معمول است. هنگام انجام این کار ، رعایت بهترین شیوه ها برای حفظ ارزش SEO بسیار مهم است.

اولین مثال رایج در این مورد با یک سناریوی ساده صورت می گیرد: URL که باید به طور دائم به آدرس دیگری هدایت شود.

redirect-illustration-1.gif؟ mtime = 20170104131455#دارایی: 2291: url
گزینه های متعددی برای انجام این کار وجود دارد ، اما به طور کلی ، تغییر مسیر 301 برای کاربران و موتورهای جستجو ترجیح داده می شود. سرویس 301 به مرورگرها و ربات های موتور جستجو نشان می دهد که صفحه به طور دائمی منتقل شده است. موتورهای جستجو این را به این معنا تفسیر می کنند که نه تنها مکان صفحه تغییر کرده است بلکه محتوا – یا نسخه به روز شده آن – در URL جدید یافت می شود. موتورها هرگونه وزن پیوندی را از صفحه اصلی به آدرس جدید مانند زیر حمل می کنند:

redirect-google-301.gif؟ mtime = 20170104131453#دارایی: 2289: url
توجه داشته باشید که هنگام انتقال صفحه ای از نشانی اینترنتی به آدرس دیگر ، موتورهای جستجو مدتی طول می کشد تا 301 را کشف کنند ، آن را بشناسند و رتبه جدید را با رتبه بندی و اعتماد قبلی خود اعتبار دهند. اگر عنکبوت های موتورهای جستجو به ندرت از وب سایت داده شده دیدن کنند یا URL جدید به درستی برطرف نشود ، این روند طولانی تر می شود.

گزینه های دیگر جهت تغییر مسیر ، مانند تازه سازی متا ، می توانند جایگزین های ضعیفی باشند ، زیرا ممکن است رتبه ها و ارزش موتورهای جستجو را به طور قابل اعتماد از قبیل تغییر مسیر 301 عبور ندهند.

هنگامی که کل سایت دامنه خود را تغییر می دهد یا وقتی محتوا از یک دامنه به حوزه دیگر منتقل می شود ، انتقال محتوا پیچیده تر می شود. به دلیل سوء استفاده از هرزنامه نویسان و سوء ظن موتورهای جستجو ، 301 های بین دامنه ها گاهی اوقات نیاز به زمان بیشتری دارند تا به درستی مورد بررسی قرار گرفته و شمارش شوند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سایت های در حال حرکت ، به مقصد مهاجرت دامنه دوستدار SEO: اینفوگرافیک مراجعه کنید.

نحوه پیاده سازی تغییر مسیر
امروزه اکثر سیستم عامل های CMS راه حل ها و یا افزونه هایی را ارائه می دهند که به راحتی 301 و 302 تغییر مسیر را مدیریت می کند. به عنوان مثال ، RankMath یک افزونه رایگان وردپرس است که تغییر مسیر را به عنوان یک ویژگی اساسی ارائه می دهد. بسیاری از سیستم عامل های میزبانی و CDN همچنین مدیریت تغییر مسیر آسان را از طریق پنل های مدیریتی خود ارائه می دهند.

301 تغییر مسیر در .htaccess
یک روش معمول برای تغییر مسیرها از طریق یک فایل .htaccess است که روی سرورهای Apache اجرا می شود. در زیر برخی از دستورالعمل های متداول .htaccess برای تغییر مسیر را ذکر کرده ایم.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *