بهینه سازی سئو سایت جدید وردپرس

 

وردپرس دارای ویژگی‌ها و تنظیمات زیادی است که می‌توانید آن‌ها را تغییر دهید تا سئوی خود را افزایش دهید. برخی از آنها تغییرات ساده ای هستند، برخی ممکن است شامل برخی از ترفندهای پیچیده باشد و برخی بهتر است قبل از ارسال یک محتوا انجام شوند. این راهنما بر نصب یک سایت جدید وردپرس و ترفندهایی که می توانید برای شروع با یک پایه قوی انجام دهید تمرکز دارد.

پلاگین های ضروری برای سئو وردپرس

وردپرس یک پلت فرم عالی است، اما قدرت واقعی از افزونه ها می آید. شما به پلاگین های قدرتمندی نیاز دارید که با یکدیگر تضاد نداشته باشند، سرعت سایت شما را کاهش ندهند و عملکردهای اضافی را به روشی قدرتمند در اختیار شما قرار دهند.

Yoast SEO برای وردپرس.

اینجا جایی است که اکثر ترفندها و تنظیماتی که می خواهم به شما بگویم را می توان تنظیم کرد. سایر پلاگین های SEO می توانند به عنوان جایگزین کار کنند، اما صادقانه بگویم، دلیل بسیار کمی برای استفاده نکردن از Yoast وجود دارد.

اگر قرار است سایت شما حول یک وبلاگ رسانه ای سنگین، یک تجارت محلی، یک سایت خبری یا یک سایت WooCommerce تمرکز کند، می توانید از افزونه های اضافی Yoast نیز استفاده کنید.

افزونه های SSL وردپرس

استفاده از رمزگذاری در سایت شما به یک فاکتور رتبه بندی گوگل تبدیل شده است، و ایمن بودن از ابتدا به شما کمک می کند تا از مشکلات ناشی از مهاجرت جلوگیری کنید. از آنجایی که اکثر مشکلات اضافه کردن SSL به دلیل تغییر URL ها و آسیب رساندن به ترافیک است، نصب آن در همان ابتدا مهم است.

نصب افزونه Akismet برای سئو وردپرس

اسپم به سایت ها آسیب می زند. ایجاد یک انجمن را دشوار می کند، زیرا نظرات هرزنامه باعث می شود مردم احساس کنند که شما به سایت خود توجه نمی کنید. Akismet یکی از بهترین راه حل های ضد هرزنامه است و راه اندازی آن بسیار آسان است.

افزونه Sucuri

سوکوری. امنیت مهم است و Sucuri یکی از بهترین افزونه ها برای استفاده در وردپرس است. همیشه خوب است که یک اقدام پیشگیرانه قبل از اینکه قربانی یک حمله شوید انجام دهید.
YARRP. افزونه Yet Another Related Posts یکی از بهترین گزینه ها برای تنظیم جعبه پست های مرتبط در قالب های مختلف، از لینک های متنی گرفته تا تصاویر کوچک و نوارهای کناری است. اگر نسخه حرفه ای را خریداری کنید، می توانید شبکه تبلیغاتی خود را نیز مانند Outbrain با آن راه اندازی کنید.
علاوه بر این، ما یک لیست خوب از گزینه های عالی برای انتخاب منتشر کرده ایم. شما می توانید آن را در اینجا پیدا کنید. شما نباید همه آنها را نصب کنید، اما برای یافتن مواردی که ممکن است مرتبط با سایت شما باشند، جستجو کنید.

حالا بیایید به بهینه سازی هایی که می خواهید انجام دهید ادامه دهیم.

ساختار پیوند ثابت را تغییر دهید

پیوندهای ثابت URL هایی هستند که برای هر صفحه و پست در وب سایت شما ایجاد می شوند. به طور پیش فرض، روشی که وردپرس راه اندازی شده است، از پیوندهای ثابت postID استفاده می کند. اینها خیلی مفید نیستند، زیرا بسیار مبهم هستند. برای مثال این دو URL جعلی را در نظر بگیرید.

www.example.com/?p=1874723
www.example.com/blog/عقیده-بلاگ-پست-عنوان
ترجیح می دهید روی کدام یک از آنها کلیک کنید؟ یکی از آنها می تواند هر چیزی باشد، از تغییر مسیر پیوند وابسته به صفحه محصول تا یک پست وبلاگ. دیگری کاملاً واضح است که یک پست وبلاگ است، و شما حتی می توانید چیزی در مورد اینکه پست وبلاگ در مورد چیست بگویید.

Yoast Titles و Meta

اینها URL های قابل خواندن توسط انسان نامیده می شوند و تغییر روشی که وردپرس URL ها را مدیریت می کند بخشی از ساختار پیوند دائمی است. این یک عامل سئو به دو دلیل است. اول، گوگل پیوندهای دائمی با URL های قابل خواندن توسط انسان را دوست دارد، و همینطور کاربران. به طور خاص، کاربران URL هایی را ترجیح می دهند که علامت سوال، رشته اعداد یا پارامترهای عجیب و غریب مشکوک به نظر نمی رسند. حتی اگر آنها کاملاً خوش خیم باشند، کاربر معمولی واقعاً نمی داند همه اینها چگونه کار می کند، بنابراین آنها شک دارند.

دلیل دوم این است که تغییر آن بعداً بدون از دست دادن رتبه جستجو ممکن است کثیف و دشوار باشد. روشی که گوگل کار می کند، صفحات با URL آنها شناسایی می شوند. تغییر URL اساساً سئوی صفحه را بازنشانی می کند، با این تفاوت که به طور بالقوه می تواند بدتر باشد.

اگر محتوا همچنان در URL قدیمی موجود باشد، محتوای جدید را می توان محتوای کپی شده در نظر گرفت که می تواند شما را جریمه کند.

متعارف سازی به رسیدگی به این موضوع کمک می کند، اما هنوز هم دردسر بزرگی است که نباید با آن دست و پنجه نرم کنید.

در Yoast، چندین گزینه برای پیوند ثابت وجود دارد. من گزینه “day and name” را دوست دارم، که URL را در قالب www.example.com/year/month/day/title/ قرار می دهد. به عنوان یک کاربر، دوست دارم یک تاریخ قابل مشاهده ببینم تا بدانم یک پست چند ساله است.

با این حال، ممکن است کمی شلوغ باشد، و من می‌دانم که چرا اکثر برندها بهترین گزینه دیگر، «نام پست» را انتخاب می‌کنند. پیوندهای دائمی نام پست آدرس های www.example.com/blog-title-here/ ساده هستند.

اگر می‌خواهید قبل از عنوان پست، دسته‌بندی پست را در URL وارد کنید، باید یک ساختار سفارشی با /%category%/%postname%/ در پایان ایجاد کنید.

WWW

پیشوند www در URL از نظر فنی برای وب سایت ضروری نیست، آیا می دانستید؟ بسیاری از سایت های ساده دارای دامنه ساده هستند، بنابراین URL به جای http://www.example.com شبیه http://example.com است. انتخاب اکثر وبلاگ نویسان صرفاً سبک است.

راستش را بخواهید، به چند دلیل احتمالاً بهتر است www را در جای خود نگه دارید. اول از همه، www برای سوابق نام دامنه خاصی مورد نیاز است، که برای استفاده از خدمات میزبانی ابری مرتبط می شود

 

WWW برای سایت وردپرس

برای کسب و کارهای بسیار بزرگ، ممکن است مشکلاتی در مورد سایت های داخلی غیراینترنتی که از دامنه های مشابه استفاده می کنند نیز وجود داشته باشد. اگر www را کنار بگذارید، ممکن است بین وب و صفحه اینترانت تداخل داشته باشید. به طور کلی، تنها ایده خوبی است که آن را اضافه کنید، حتی اگر لزوماً لازم نباشد، فقط برای جلوگیری از مشکلات آینده.

در تنظیمات عمومی وردپرس خود، باید www را انتخاب کنید. یا بدون www برای URL دامنه شما. پس از تنظیم، نسخه انتخاب نشده به طور خودکار به نسخه انتخابی هدایت می شود و مرورگر کاربر در صورت لزوم www را اضافه یا حذف می کند.

نکته ای که باید به آن توجه کنید: باید به Google Webmaster Tools خود بروید و همان تنظیمات را در آنجا اعمال کنید تا مطابقت داشته باشد. این تنظیم را در قسمت تنظیمات – Preferred Domain پیدا خواهید کرد.

قالب های عنوان

اکنون، هنگامی که Yoast را نصب می کنید، زمانی که آنها را ایجاد می کنید، بخشی برای داده های متا برای پست های وبلاگ خود خواهید داشت. بهینه سازی عنوان و توضیحات متا مهم است، اما این کاری نیست که هنگام راه اندازی وبلاگ خود انجام دهید. این بیشتر یک مورد مداوم است که هر بار که یک پست ایجاد می کنید پوشش می دهید.

ایجاد نوعی قالب برای عنوان صفحه در افزونه یواست در Yoast می‌توانید قالب‌های عنوان را در قسمت Titles & Meta تنظیمات تنظیم کنید. در قالب عنوان، می توانید آن را با عنوان پست، جداکننده و نام سایت خود قالب بندی کنید.

قدرت اصلی نقشه سایت اصلا برای انسان نیست. اکثر مردم هرگز نقشه سایت شما را نخواهند دید. به همین دلیل است که به طور کلی در XML ساخته شده است، یک زبان نشانه گذاری که به خوانایی انسان نیاز ندارد. این کد خام است، و در حالی که می توانید اطلاعات را از آن استخراج کنید، برای مرور معمولی قالب بندی نشده است.

نقشه سایت در تنظیمات Yoast و سئو وردپرس

نقشه‌های سایت قدرتمند هستند زیرا یکی از اسناد اصلی هستند که گوگل می‌تواند برای دیدن سایت شما در یک نگاه به آن نگاه کند. آنها می توانند آن را با ایندکس خود مقایسه کنند و اختلافات را مشاهده کنند. اگر پستی منتشر شده است و گوگل هنوز آن را پیدا نکرده و ایندکس نکرده است، می توانند آن را از طریق نقشه سایت پیدا کنند و بلافاصله می توانند آن را ایندکس کنند. اگر تاریخ تغییر پستی جدیدتر از آخرین باری است که ایندکس شده است، گوگل می تواند دوباره آن را فهرست کند و نتایج خود را با تغییرات مطابقت دهد.

اگر بخواهید می توانید یک افزونه نقشه سایت اختصاصی دریافت کنید، اما Yoast در واقع این کار را برای شما انجام می دهد. تنظیمات XML Sitemaps در منوی تنظیمات عمومی است و تنها کاری که باید انجام دهید این است که آن را روشن کنید. روی دکمه کلیک کنید تا آن را بازیابی کنید و URL را از طریق ابزارهای وب مستر خود به Google ارسال کنید. به منوی پیکربندی سایت بروید، روی افزودن نقشه سایت کلیک کنید و منبع نقشه سایت را اضافه کنید. از آنجا، گوگل قادر به دیدن آن خواهد بود. توجه داشته باشید که شما باید نقشه سایت خود را فقط زمانی به Google Webmaster Tools اضافه کنید که سایت شما فعال شد و آماده شروع پست کردن هستید. اگر آن را آپلود کردید اما سایت شما هنوز فهرست نشده یا در حالت توسعه دهنده پنهان است، می توانید مشکلاتی ایجاد کنید.

پودرهای سوخاری یا Breadcrumbs  در سئو وردپرس

Breadcrumbs یک مزیت تجربه کاربر، ناوبری و سئو است. اگر یک پست وبلاگی در مورد سئو دارید، و در دسته ای با برچسب سئو قرار دارد، ممکن است خطی در بالای پست داشته باشید که شبیه نام وبلاگ > سئو > عنوان پست است. هر یک از این سه یک پیوند خواهد بود. عنوان پست به پست پیوند می خورد، پیوند سئو  به صفحه دسته بندی و نام وبلاگ به صفحه اصلی وبلاگ شما منتهی می شود.

این مفید است زیرا به کاربران اجازه می‌دهد ببینند کجا هستند، سریع‌تر در سایت شما حرکت کنند و در صورت تمایل محتوای مشابه را به راحتی کشف کنند. دوباره در Yoast، می خواهید به منوی تنظیمات SEO – Internal Links بروید تا breadcrumbs را فعال کنید و آنها را به روشی که می خواهید پیکربندی کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید