انتخاب کلمه کلیدی برای سئو

 

 قسمت اول: انتخاب کلمات کلیدی اصلی شما

همانطور که احتمالا می دانید، بهینه سازی خوب برای موتورهای جستجو با داشتن یک موضوع مرکزی شروع می شود تا وب سایت خود را برای آن بهینه کنید. اگر موضوع خاصی ندارید، راهی برای تعیین کلمات کلیدی برای بهینه سازی ندارید و مطمئناً موتورهای جستجو نمی توانند ارزش و ارتباط محتوای شما را تعیین کنند.

با این حال، جستجوی کلمات کلیدی با هدف گذاری خوب می تواند به شما حس تمرکز قوی تری بدهد و ارزش شما را در موتورهای جستجو افزایش دهد. این مقاله مراحل خاصی را در اختیار شما قرار می دهد که می تواند به شما در انجام تحقیقات کلیدی خوب در شروع ساخت استراتژی بهینه سازی موتور جستجو کمک کند…

فرآیند تحقیق کلمات کلیدی

تحقیق کلمات کلیدی شامل پنج مرحله ضروری است که به شما اطمینان می دهد که کلمات کلیدی دارید که می توانند به شما در ایجاد یک استراتژی سئو قوی کمک کنند:

1. یک موضوع مشخص Find a Strong Niche

اولین قدم برای انجام تحقیقات کلمات کلیدی خوب برای وب سایت شما این است که دقیقاً تعیین کنید وب سایت شما در مورد چه چیزی قرار دارد و اطمینان حاصل کنید که موضوعی است که می توانید بر اساس آن یک تجارت آنلاین قوی ایجاد کنید. به عنوان مثال، یک وب سایت در مورد “طراحی سایت”  برای شما جالب به نظر برسد، اما همچنان باید مطمئن شوید که چیزی با ارزش به زندگی افراد دیگر اضافه می کند. ضرب المثل “نیازی پیدا کن و آن را برآورده کن.” احتمالاً یکی از عاقلانه ترین اصولی است که می توانید در راه اندازی هر نوع کسب و کار یا سازمانی رعایت کنید.

بنابراین قبل از شروع تحقیق در مورد کلمات کلیدی خود، داشتن یک جایگاه قوی که نشان دهنده برآوردن نوعی نیاز انسان باشد، ضروری است. این نیاز می تواند برای سرگرمی و هیجان، اطلاعات و آموزش، آسایش و امنیت، ارتباطات اجتماعی یا هر نوع نیاز دیگری باشد که به اندازه کافی رایج است که علاقه ایجاد کند.

البته این پیشنهاد برای آنهایی که می خواهند کار جدیدی را راه اندازی کنند هست. اما برای آنها که بیزینس خود را دارند، باید با شناخت مخاطبان، بازار مشخصی را برای خودتان بسازید که دقیقا نیازمند خدمات شما هستند و آنها را هدف قرار دهید. شما نمی توانید تمام بازار را هدف قرار دهید، هم ارزان و هم گران باید سیاست شما مربوط به یک بازار کاملا مشخص باشد.

مثلا در کار سئو، بعضی از شرکت ها ارائه خدمات می کنند، برخی دیگر آموزش ها و پکیج های آموزش سئو را ارائه می نمایند و برخی مشاوره سئو را انجام می دهند یا مربی سئو هستند. تمامی این گروه ها کار سئو می کنند، اما هر کدام یک بازار مشخص را هدف قرار داده اند و به نسبت آن موضوع و کلمات کلیدی آنها فرق خواهد کرد.

2. تعیین محبوبیت Determining Popularity

مرحله دوم برای تحقیق خوب کلمات کلیدی، تعیین میزان محبوبیت جایگاه شما در حال حاضر است. این تضمین می کند که شما یک بازار قوی از بازدیدکنندگان دارید که می توانید سایت خود را برای آن بازاریابی کنید. اغلب اوقات، اگر موضوعی را پیدا کرده‌اید که برای رفع نیازهای انسانی طراحی شده است، می‌دانید که موضوع محبوبی دارید. با این حال، ایده خوبی است که به داده های سختی که می توان با استفاده از ابزار کلمات کلیدی گوگل پیدا کرد نیز نگاه کرد. با استفاده از ابزار کلمات کلیدی گوگل، می توانید عبارات و کلمات کلیدی مرتبط با جایگاه خود را وارد کنید و میزان محبوبیت آنها را تعیین کنید. به عنوان مثال، اسکرین شات زیر نتایج کلمه کلیدی «نحوه نواختن گیتار» را نشان می دهد.

لینک مرتبط: Google Keyword Tool

همانطور که می بینید ابزار کلمه کلیدی گوگل لیستی از کلمات کلیدی مرتبط با موضوع نحوه نواختن گیتار را ارائه کرده است.

اگر قرار است وب سایت شما فقط برای مردم منطقه محلی شما تبلیغ شود، ایده خوبی است که فقط کلمات کلیدی را انتخاب کنید که حداقل چند هزار جستجوی ماهانه محلی داشته باشند. از طرف دیگر، اگر قرار است مشتریان شما ملی یا جهانی باشند، ایده خوبی است که در ستون حجم جستجوی جهانی به دنبال عدد 20000 در ماه یا بیشتر باشید.

3. تجزیه و تحلیل رقابت Analyzing the Competition

با استفاده از مثال بالا، می توانید تعیین کنید که چقدر رقابت برای کلمات کلیدی خاصی که انتخاب می کنید وجود دارد. به عنوان مثال، ، عبارت “چگونه گیتار بزنیم” بیشترین رقابت را دارد در حالی که “چگونه روی گیتار کم عمق بزنیم” کمترین رقابت را دارد. اگرچه ممکن است برای کسانی که کمترین رقابت را دارند ایده خوبی به نظر برسد، در واقع ایده بهتری است که کسانی را هدف قرار دهیم که رقابت متوسط ​​تا زیاد دارند. این به این دلیل است که اگر سایر مشاغل برای کلمات کلیدی رقابت کنند، به این معنی است که تقاضا برای محتوا نیز زیاد است.

رقابت زیاد همیشه به این معنی نیست که ایجاد یک سایت برجسته برای شما دشوار خواهد بود. این مهم است که به یاد داشته باشید که همه رقبای شما به اندازه شما سرسخت و متمرکز کار نمی کنند. تنها کاری که باید انجام دهید این است که نسبت به کسانی که با شما رقابت می کنند متمرکزتر، استراتژیک تر و پایدارتر باشید، این جایی است که مرحله بعدی تحقیق کلمات کلیدی وارد می شود.

4. تمرکز بر محتوای خود Focusing Your Content

هنگامی که حدود پنج گروه کلیدواژه قوی (آنهایی که رقابت سالم و حجم جستجوی خوبی دارند) را که قرار است سایت خود را برای آنها بهینه سازی کنید، تعیین کردید، زمان آن رسیده است که فقط برای آن پنج گروه کلیدواژه، محتوای متمرکز را توسعه دهید. می‌توانید با تایپ آن گروه‌های کلیدی در موتور جستجو شروع کنید و ببینید کدام سایت‌ها در سه یا چهار موقعیت اول قرار می‌گیرند. اینها سایت‌هایی هستند که بهترین موقعیت را برای آن کلمات کلیدی به دست می‌آورند، زیرا طبق موتورهای جستجو بهترین بهینه‌سازی شده‌اند. شروع به جستجو در این سایت ها کنید و به نوع اطلاعاتی که ارائه می دهند نگاه کنید. به دنبال نحوه استفاده آنها از کلمات کلیدی مورد نظر برای بهینه سازی باشید و شروع به ایجاد استراتژی برای ایجاد محتوای مشابه کنید.

این را می توان با نوشتن مقالات و وبلاگ های خود یا استخدام یک ارائه دهنده محتوا برای تولید محتوای خود برای شما انجام داد. چندین هفته یا حتی چندین ماه را صرف ایجاد و ارسال محتوای جدید مطابق با پنج گروه کلیدواژه اول خود کنید.

مصرف محتوا برای سایر کلمات کلیدی یا گروه کلمات کلیدی مرتبط با سایت شما. این به شما کمک می کند تا در اسرع وقت متمرکز شوید و توسط موتورهای جستجو شناخته شوید.

در حالی که این امر مستلزم زمان و پشتکار است، اما اگر تحقیقات کلمات کلیدی خود را بر اساس این چهار اصل انجام دهید، می‌توانید در مدت زمان رکورد به تصمیمات محکمی برسید. سپس می توانید گسترش و ایجاد محتوای وب و مقالات اضافی را بر اساس سایر کلمات کلیدی مرتبط با پنج گروه کلیدواژه اولیه خود شروع کنید. با گذشت زمان، یک حضور قوی در وب و یک تجارت پر رونق ایجاد خواهید کرد.

 

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید